Død snø (ook wel Dead Snow)Het klinkt goed, nazi zombies. Je hebt namelijk nazi's. Je hebt ook zombies. Je hebt nazi zombies. Wat wil een mens nog meer in een film?
Nou, de film begint in ieder geval heel flets. Je hebt een vrij cliché troepje studenten dat op een cliché uitstap gaat (ski-vakantie in dit geval) en vooral cliché lol wil hebben. Ze belanden in een blokhut en krijgen daar het bezoek van een cliché lokale weirdo die enigszins cliché beweert dat er "iets" onheilspellends ronddwaalt in de bergen. Uiteraard geloven onze helden hem niet (je mag raden wat dit is, het begint met c en eindigt op liché). De film lijkt een flauwe en saaie kant op te gaan met een vage aanwezigheid van onduidelijke baddies die vooral 's nachts en ook buiten beeld voor dreiging moeten zorgen.
Maar dan komt de tweede helft van de film, beginnen de nazombizies zich uit te leven, krijgen we daglicht, komen ze zowaar vol in beeld (en ik vind ze er erg cool uitzien) en wordt de film plots een over-the-top hack and slash festijn met een overvloed aan afgehakte lichaamsdelen, rondzwervende ingewanden, kettingzagen (!) en een gezonde en geslaagde dosis humor. Leuk genoeg om de makers de minder geslaagde inleiding te vergeven en best wel een aanrader voor de horror-fan
Nog even een sfeer-impressie:
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.