ik meen niks, ik analyseer alleen wat erbij komt. Niet zo achterdochtigquote:Op vrijdag 24 april 2009 11:56 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Jij meent dat funda er op dit moment belang bij heeft om zoveel mogelijk huizen op hun site aan te bieden?
Wat wilde je dan met je post zeggen?quote:Op vrijdag 24 april 2009 12:02 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
ik meen niks, ik analyseer alleen wat erbij komt. Niet zo achterdochtig
precies wat er staat:quote:
aanmelden en afmelden gebeurt s'nachts.quote:Op vrijdag 24 april 2009 12:07 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
dat funda vrij lomp en onnauwkeurig spidert bij andere sites, en dat ook het aanmelden van nvm-huizen bij funda kennelijk met horten en stoten gaat.
Dat klopt wel, maar dat maakt niks uit. Want dat deed Funda daarvoor ook al. Het absolute aanbod zegt misschien niet alles, maar de delta wel. Als Funda straks op 200.000 huizen staat betekent dit dat er meer huizen te koop staan in Nederland dan toen de teller op 120.000 stond.quote:Op vrijdag 24 april 2009 11:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Overigens spidert funda zich dol bij andere sites. Wat er na het weekend bij komt, is vooral van andere sites, soms huizen die al jaren te koop staan, en vaak zelfs huizen die al verkocht zijn. Hun eigen aanbod lijkt ook onregelmatig erbij te komen, sommige dagen niks, en dan weer een paar duizend huizen.
Er zullen vast meer huizen te koop staan, maar geen 80.000 meer in jouw voorbeeld.quote:Op vrijdag 24 april 2009 12:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat klopt wel, maar dat maakt niks uit. Want dat deed Funda daarvoor ook al. Het absolute aanbod zegt misschien niet alles, maar de delta wel. Als Funda straks op 200.000 huizen staat betekent dit dat er meer huizen te koop staan in Nederland dan toen de teller op 120.000 stond.
waarom komt er dan, uitgezonderd het weekend, soms dagen geen nieuw aanbod bij, en dan opeens 3000 woningen in een dag?quote:Op vrijdag 24 april 2009 12:37 schreef henkway het volgende:
[..]
aanmelden en afmelden gebeurt s'nachts.
of misschien loopt die teller niet exact synchroon met de werkelijke mutaties die op de site plaatsvinden.quote:Op vrijdag 24 april 2009 13:00 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
waarom komt er dan, uitgezonderd het weekend, soms dagen geen nieuw aanbod bij, en dan opeens 3000 woningen in een dag?
Het aantal bordjes "te koop" zegt weinig over het woning tekort. Als iedereen morgen een bordje te koop in de tuin neerzet gaat daar ook niemand van op straat slapen.quote:Op woensdag 22 april 2009 10:51 schreef Lemmeb het volgende:
Ik vraag me wel af waar al die 200.000 gezinnen gebleven zijn die nu hun huis te koop hebben staan. Zouden die nu op straat slapen? Er was toch zo'n gigantisch woningtekort?
Mijn ervaring is dat na iedere werkdag er mutaties zijn (te zien op dinsdag t/m zaterdag dus).quote:Op vrijdag 24 april 2009 13:00 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
waarom komt er dan, uitgezonderd het weekend, soms dagen geen nieuw aanbod bij, en dan opeens 3000 woningen in een dag?
Dit beleid van de regeringen zowel VVD, CDA als ook PVDA is funestquote:Op vrijdag 24 april 2009 23:14 schreef Doc het volgende:
[..]. Dat was vroeger anders: dan was dat nog wel eens na een koop pas het eigen huis er op. Ik verwacht dat de stijging nog wel doorzet dit jaar en in 2010 stabel zal zijn/worden.
Waarom moet de overheid daar voor zorgen? Vraag en aanbod lijkt me. Als je op jezelf wilt wonen kost dat pegels. Misschien een roommate zoeken of tevreden zijn met iets kleiners in niet de meest hippe buurt want je kan best nog kopen als je niet te hoge eisen stelt qua oppervlak of zo.quote:Op vrijdag 24 april 2009 23:28 schreef henkway het volgende:
[..]
Dit beleid van de regeringen zowel VVD, CDA als ook PVDA is funest
Ik heb drie dochters, die zijn afgestudeerd en kunnen niet kopen en ook niet huren
Ik heb vijf jonge collega's die kunnen niet kopen en ook niet huren
dus of een verdubbeling van de salarissen of een halvering van de woonprijzen en verdubbeling van het huuraanbod is nodig
nou ik heb de indruk dat geen enkele nog zoekt en allen thuis blijven wonenquote:Op vrijdag 24 april 2009 23:34 schreef Doc het volgende:
[..]
Waarom moet de overheid daar voor zorgen? Vraag en aanbod lijkt me. Als je op jezelf wilt wonen kost dat pegels. Misschien een roommate zoeken of tevreden zijn met iets kleiners in niet de meest hippe buurt want je kan best nog kopen als je niet te hoge eisen stelt qua oppervlak of zo.
Ook een oplossing.quote:Op vrijdag 24 april 2009 23:42 schreef henkway het volgende:
[..]
nou ik heb de indruk dat geen enkele nog zoekt en allen thuis blijven wonen
zeker fors goeiekoper hequote:
Yep. Maar klagen dat je niet meer kan huren en dat de huizenprijzen gehalveerd moeten worden dat is niet echt zinvol. Iedereen wil wel een villa voor een ton, maar dat lukt niet echt in Nederland denk je wel?quote:Op zaterdag 25 april 2009 00:00 schreef henkway het volgende:
[..]
zeker fors goeiekoper he
een enkeling heeft een gezamelijke zolderkamer met keukentje bij pa en ma
Mmmm.... het schijnt dat de overheid een compleet ministerie heeft dat zich met volkshuisvesting bezig zou moeten houden, kennelijk vind de overheid het wel een overheidstaak maar voeren ze volkomen verkeerd beleid. In NL word scheef gebouwd, veels te veel dure huizen die de 'doorstromers' willen laten financieren door de 'starters' een oprotpremie te laten betalen, de starters willen/kunnen niet meer dus stagneert de markt voor die veel te dure woningen. Daar hebben de graaiende vastgoedontwikkelaars door en die schreeuwen nu moord en brand, het einde van de wereld is in zichtquote:Op vrijdag 24 april 2009 23:34 schreef Doc het volgende:
Waarom moet de overheid daar voor zorgen? Vraag en aanbod lijkt me. Als je op jezelf wilt wonen kost dat pegels. Misschien een roommate zoeken of tevreden zijn met iets kleiners in niet de meest hippe buurt want je kan best nog kopen als je niet te hoge eisen stelt qua oppervlak of zo.
Het klopt dat daar een ministerie voor is, maar ik ben dus (ook) niet zo onder de indruk van hun beleid. Veel aan de prijzen van huizen kunnen ze niet doen, behalve af en toe een subsidie uitdelen, maar daar is ook niet oneindig veel geld voor.quote:Op zaterdag 25 april 2009 10:27 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Mmmm.... het schijnt dat de overheid een compleet ministerie heeft dat zich met volkshuisvesting bezig zou moeten houden, kennelijk vind de overheid het wel een overheidstaak maar voeren ze volkomen verkeerd beleid. In NL word scheef gebouwd, veels te veel dure huizen die de 'doorstromers' willen laten financieren door de 'starters' een oprotpremie te laten betalen, de starters willen/kunnen niet meer dus stagneert de markt voor die veel te dure woningen. Daar hebben de graaiende vastgoedontwikkelaars door en die schreeuwen nu moord en brand, het einde van de wereld is in zicht![]()
![]()
2010 zal het jaar zijn dat er gewoon weer gebouwd gaat worden aan betaalbare woningen, voornamelijk voor starters, het piramide spel is gewoon kapoet![]()
Vraag en aanbod komen vanzelf weer bij elkaar, kwestie van tijd en gezond verstand.
Ach, ik wil helemaal niet in het centrum wonen, ik heb nu een singel voor de deur met mijn boot erin en kan zo het IJsselmeer op varen.quote:Op zaterdag 25 april 2009 11:11 schreef Doc het volgende:
[..]Wat betreft van betaalbare woningen bouwen voor starters: dan zit je met locaties.
Als zouden ze veel meer grond vrij geven dan zijn er in (het centrum van) steden nog steeds geen nieuwe goedkope woningen en bouw je alleen maar meer suburbia.
Dat denk ik ook jaquote:Op zaterdag 25 april 2009 12:16 schreef LXIV het volgende:
Het is zeker dat zonder enig ministerie van Volkshuisvesting er veel meer en betere woonruimte beschikbaar zou zijn. En veel betaalbaarder.
Natuurlijk: het stikt natuurlijk van de mensen die niet in het centrum hoeven te wonen - vandaar dat suburbia ook best snel verkocht en zo. Maar bij de groep starters zitten relatief veel mensen die wel nog in een centrum willen wonen en zich nog te jong voelen voor een buitenwijk tussen de gezinnen - of bij wie dat nooit zal liggen.quote:Op zaterdag 25 april 2009 12:10 schreef henkway het volgende:
[..]
Ach, ik wil helemaal niet in het centrum wonen, ik heb nu een singel voor de deur met mijn boot erin en kan zo het IJsselmeer op varen.
En de lucht is hier schoon en het is lekker rustig, net vakantie ieder weekend
Suburdia zijn zo gek nog niet![]()
Ik vermoed dat de huren dan wel wat hoger zouden liggen.quote:Op zaterdag 25 april 2009 12:16 schreef LXIV het volgende:
Het is zeker dat zonder enig ministerie van Volkshuisvesting er veel meer en betere woonruimte beschikbaar zou zijn. En veel betaalbaarder.
of veel meer koopwoningen, tegen een prijs die marktconform isquote:Op zaterdag 25 april 2009 14:11 schreef Doc het volgende:
[..]
Ik vermoed dat de huren dan wel wat hoger zouden liggen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |