Dit dus. Als computerwinkel kun je het niet maken om , zoals TS stoer roept, even een mobo op de kop te tikken van een paar jaar oud. Die dingen zijn incourant, buiten garantie en moeilijk leverbaar. Er moet dus een ander type mobo in. Als dat gebeurt is het dus ook niet hopsieflopsie kabels aansluiten en gas maar dan moet alles weer opnieuw worden geinstalleerd. Dat kost weer tijd en tijd is geld.quote:Op dinsdag 21 april 2009 18:12 schreef DtchDopey het volgende:
200 Euri is gewoon verschrikkelijk cheap, kom op zeg. Voor een PC van 4,5 jaar oud!
Dat ie gaat back-uppen is juist goed, stel je voor dat ie het nieuwe bord erin zet en er gaat iets mis met de schijf, wie heeft het dan gedaan?
Vind het zelf nogal grof om ze dan voor oplichters uit te maken, ik zou je voor laster aanklagen!
mysterious...quote:
Ik probeer al sinds mijn eerste stapjes op internet mijn privé-leven en mijn internet-leven zoveel mogelijk gescheiden te houden.quote:
ik had het ook over een reactie van iemand, niet over het bedrijf zelf.quote:Op dinsdag 21 april 2009 19:23 schreef PlainOwnage het volgende:
Net of gaan ze een gaar iets als partition magic gebruiken...typisch reacties van mensen die niet weten hoe het er op een TD aan toe gaat. Die onzin gaat enkel meer tijd kosten.
Dat vind ik niet teveel als er montage bij zit. Je bent er toch al snel een kwartier mee bezig als het even tegenzit.quote:Op dinsdag 21 april 2009 18:00 schreef joepie91 het volgende:
* Nieuw moederbord + montage: 50 euro
Ik kan me iets bij de backup actie voorstellen, maar niet bij het formatteren.quote:* Backuppen documenten & formatteren: 50 euro
Als je windows installeert hoort daar een licentie bij, sommige bedrijven hanteren gewoon die policy. Wat nog niet wil zeggen dat het herinstalleren nodig isquote:* Nieuwe Windows XP licentie: 70 euro
Dat is dan wel weer te begrijpen, maar ik had het netter gevonden als ze deze kosten zouden minderen als ze ook de reparatie mogen uitvoeren. Ik had alles in orde gemaakt voor 65,-.quote:* Onderzoekskosten: 30 euro.
Maar met een beetje pech moet er dan ook een andere processor en ander geheugen op. Dat staat niet op het lijstje, dus ik denk dat ze dan wel een oud moederbord te pakken hebben gekregen?quote:Op dinsdag 21 april 2009 19:13 schreef Ronnie_bravo het volgende:
Dit dus. Als computerwinkel kun je het niet maken om , zoals TS stoer roept, even een mobo op de kop te tikken van een paar jaar oud. Die dingen zijn incourant, buiten garantie en moeilijk leverbaar. Er moet dus een ander type mobo in.
Wij gebruiken voor oudere PC's bijvoorbeeld vaak Asrock moederborden.quote:Op dinsdag 21 april 2009 19:42 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Maar met een beetje pech moet er dan ook een andere processor en ander geheugen op. Dat staat niet op het lijstje, dus ik denk dat ze dan wel een oud moederbord te pakken hebben gekregen?
Ik denk dat mensen eerder terugkomen omdat ze geen keus hebben. Ieder bedrijf vraagt er namelijk veel geld voor, ik vind 75 euro voor Windows en backup, met voorgeinstalleerde programma's behoorlijk meevallen in vergelijking met andere bedrijven. Dus vandaar waarschijnlijk dat je zoveel klanten hebt.quote:Op dinsdag 21 april 2009 19:11 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
De planken staan vol met werk, blijkbaar denkt niet iedereen er zo over
Iedere computer die we binnen krijgen is anders (van EEE-PC en Packard Bell tot ons eigen merk).
Als je aan computers werkt kan het altijd tegen zitten, dat weet je.
Die 50 euro is een vast tarief. Is een PC na 1 uur werk klaar, dan is dat leuk voor ons, is de PC na 2 uur (of meer) klaar, dan is dat fijn voor de klant. Klanten willen een vast tarief, wij geven dat.
Vergeet ook niet dat een bedrijf winst wil maken, belasting afdraagt, een administratie heeft, kennis moet bijspijkeren. En ook die Windows image moet regelmatig aangepast en verbeterd worden (nieuwe Open Office, nieuwe updates, etc).
Een reparatie dienst draait doorgaans verlies (ja, ze doen ook garantie-gevallen) of quitte.
Wij proberen winst te maken op dit punt en dat lukt.
Iedere klant staat het vrij om ergens anders heen te gaan als deze het te duur vindt.
Toch blijft men terugkomen
Ik zei ook niet dat je een oud moederbord op de kop moest tikken, maar je kunt prima een goedkopere uitvoering aanschaffen met minder prestaties, als de rest van de hardware toch al geen betere prestaties levert. En goedkope moederborden zijn prima te leveren (ASRock etc). En ik heb hem zelf niet in onderhoud, de desbetreffende concierge laat een kennis het nu doen. Als je goed hebt gelezen, heb je gemerkt dat ik de PC nooit in mijn bezit heb gehad, en dat de concierge zelf naar de computerwinkel is gegaan.quote:Op dinsdag 21 april 2009 19:13 schreef Ronnie_bravo het volgende:
[..]
Dit dus. Als computerwinkel kun je het niet maken om , zoals TS stoer roept, even een mobo op de kop te tikken van een paar jaar oud. Die dingen zijn incourant, buiten garantie en moeilijk leverbaar. Er moet dus een ander type mobo in. Als dat gebeurt is het dus ook niet hopsieflopsie kabels aansluiten en gas maar dan moet alles weer opnieuw worden geinstalleerd. Dat kost weer tijd en tijd is geld.
Dat TS nog even meldt dat hij de pc in onderhoudt heeft is wel leuk maar repareer dat ding dan in plaats van hem naar een winkel te sturen die daar gewoon geld voor moeten rekenen. Is het voor jou teveel moeite om een mobo via internet te kopen en in te bouwen? Zo ja, zeik dan niet zo op die mensen van Heijligers (of elk ander bedrijf) en maak jezelf nuttig.
En nee,. ... ik werk niet bij Heijligers,....(ze waren wel pak em beet 7 jaar terug klant van mijn voormalig werkgever)
Het ging inderdaad om een licentie, niet om de installatie. Hij mocht ook om de een of andere vage reden niet zijn eigen licentie gebruiken.'quote:Op dinsdag 21 april 2009 19:32 schreef maartena het volgende:
Backups moet je ook gewoon zelf maken, dan voorkom je deze ellende..
Windows licentie ook overbodig, windows installatie is een ander geval. Dat kost al gauw een uur met de juiste drivers, en daar mag je best 50 euro voor rekenen.
Toch wel ideaal dat ik dat soort dingen allemaal zelf kan.
Dat dusquote:Op dinsdag 21 april 2009 19:49 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Wij gebruiken voor oudere PC's bijvoorbeeld vaak Asrock moederborden.
Deze ondersteunen soms zelfs 2 soorten geheugen, zijn redelijk goedkoop en betrouwbaar.
Niet mijn eerste keuze maar om een oude bak op te lappen is het prima spul.
Ach weet je wat het is, bedrijven als Heijligers, Paradigit en bijvoorbeeld een Mycom verkopen zo veel computers en hebben er ook ontzettend veel op de reparatieafdeling staan dat er altijd een percentage niet tevreden is. Die mensen zul je veel eerder horen dan de positieve want zeg eens eerlijk. ... hoeveel mensen ken jij die na een maand of vijf zonder problemen ineens tegen iedereen gaan roepen hoe goed hun pc wel niet is en dat Heijligers (of een ander) zulk goed werk heeft geleverd? Geen toch? Nee, alleen de mensen die ontevreden zijn die hoor je.quote:Op dinsdag 21 april 2009 20:17 schreef joepie91 het volgende:
Als laatste noot wil ik nog even aangeven dat er *erg* veel mensen in mijn omgeving zijn die klachten hebben over hoe Heijligers de boel afhandelt, en erg weinig mensen (ze zijn op één vinger te tellen) met goede ervaringen. Vaak werkt een daar gerepareerde computer al na een paar maanden niet meer goed, om de een of andere reden.
Is niet helemaal waar. Als je erom vraagt namelijk, zullen mensen gewoon zeggen of ze wel of geen goede ervaringen hebben. Bovendien hoor ik over bijvoorbeeld Completer in mijn omgeving alleen maar goede ervaringen. Het kan dus wel.quote:Op dinsdag 21 april 2009 20:21 schreef Ronnie_bravo het volgende:
[..]
Ach weet je wat het is, bedrijven als Heijligers, Paradigit en bijvoorbeeld een Mycom verkopen zo veel computers en hebben er ook ontzettend veel op de reparatieafdeling staan dat er altijd een percentage niet tevreden is. Die mensen zul je veel eerder horen dan de positieve want zeg eens eerlijk. ... hoeveel mensen ken jij die na een maand of vijf zonder problemen ineens tegen iedereen gaan roepen hoe goed hun pc wel niet is en dat Heijligers (of een ander) zulk goed werk heeft geleverd? Geen toch? Nee, alleen de mensen die ontevreden zijn die hoor je.
Op zich wel schappelijke prijzen hoor. Dat moederbordje is, zeker inclusief montage, niet duur. Zoals eerder gemeld is de kans groot dat je windows opnieuw moet installeren en dan is het backuppen van documenten wel handig (kost tijd en dus geld). Een nieuwe windows licentie is ook aannemelijk als de klant geen licentie kan overleggen. Onderzoekskosten van 30 euro... lijkt me normaal dat je kosten in rekening brengt.quote:Op dinsdag 21 april 2009 18:00 schreef joepie91 het volgende:
* Nieuw moederbord + montage: 50 euro
* Backuppen documenten & formatteren: 50 euro
* Nieuwe Windows XP licentie: 70 euro
* Onderzoekskosten: 30 euro.
Hij is zelf al naar die zaak gegaan, voordat ik uberhaupt wist dat zijn pc het niet deed. En hij had gewoon een legale Windows-CD, inclusief licentiecode.quote:Op dinsdag 21 april 2009 21:23 schreef Sempiterna het volgende:
[..]
Op zich wel schappelijke prijzen hoor. Dat moederbordje is, zeker inclusief montage, niet duur. Zoals eerder gemeld is de kans groot dat je windows opnieuw moet installeren en dan is het backuppen van documenten wel handig (kost tijd en dus geld). Een nieuwe windows licentie is ook aannemelijk als de klant geen licentie kan overleggen. Onderzoekskosten van 30 euro... lijkt me normaal dat je kosten in rekening brengt.
Die lui zijn er zeker een uur mee bezig in totaal... en misschien nog wel meer. Wat dat betreft moet je nog veel leren. Een eigen zaak kost een hoop geld en zeker 30% gaat naar de staat als belastingen (BTW, OB)... dan zie je dat er niet veel over blijft.
Eerlijk gezegd zou ik er niet aan begonnen zijn om bij problemen zo'n oude bak naar een winkel te brengen. Als ik het zelf niet zou kunnen oplossen dan.
Maar echt... als je het allemaal zoveel beter weet, waarom heb je het probleem niet zelf opgelost ipv die arme man naar die computer zaak te laten gaan?![]()
Wat wel een terechte klacht is.... als er 30 euro onderzoekskosten is afgesproken, ga je die prijs niet verhogen naar 60 als de klant zonder erparatie weg wil.
Verbrand? Als in... echt zwartgeblakerd? Wat doe jij met je pc.. Je weet toch dat je een pc niet in de oven hoeft te zetten voor je hem kan gebruiken, hequote:Op dinsdag 21 april 2009 21:38 schreef AMS_FUE_Reggaeton het volgende:
Mijn moederbord was verbrandHad wel een vrij dure er inzitten een 2 jaar oude Asus Pw5 deluxe, nu maar een wat simpelere ingezet van 78 euro. Maar hoeso zou je dan Windows opnieuw moet installeren
Nah gewoon gesmolten printplaatjes was overigens erg stoffig en me kamer is bij zomerse temperaturen ook niet bepaald een koele ruimte maar ja blijft een vreemd verhaal. Maar meteen even goed schoongemaaktquote:Op dinsdag 21 april 2009 21:39 schreef joepie91 het volgende:
[..]
Verbrand? Als in... echt zwartgeblakerd? Wat doe jij met je pc.. Je weet toch dat je een pc niet in de oven hoeft te zetten voor je hem kan gebruiken, he
Ook mods gaan wel eens door het lint.quote:Bij misbruik van dit forum kunnen we je provider op de hoogte stellen.
In geval van illegale praktijken verlenen wij volledige medewerking aan justitie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |