En als de bus een lekke band heeft, mag je er ook niet mee rijden en zetten ze een andere bus in.quote:Op vrijdag 17 april 2009 12:47 schreef Colnago het volgende:
[..]
Ik heb het natuurlijk over bussen met infoxx.
Als daar een rood kruis in staat is er geen verbinding met de sataliet en ook niet met de CVL en dan mag je er niet mee rijden.
infoxx kent een aantal niveau's van storingen, en aan de impact van de storing wordt er bepaald of een bus de weg op mag.quote:Op vrijdag 17 april 2009 12:19 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Ik denk dat een buschauffeur die vooraf al weet dat z'n stempel stuk is, ook niet gaat rijden. Of een tram met kapotte automaten.
Je hebt regelmatig ook geen lijn nummer of bestemming als het systeem vast loopt en dan is het ook onmogelijk om met zo'n bus te rijden.quote:Op vrijdag 17 april 2009 12:53 schreef Dulk het volgende:
[..]
infoxx kent een aantal niveau's van storingen, en aan de impact van de storing wordt er bepaald of een bus de weg op mag.
is er totaal geen comm mogelijk (pc start niet op bijvoorbeeld, of de antenne (gprs/gps/wlan) is kapot dan mag de bus niet rijden, omdat er geen comm. met de CVL mogelijk is, en de veiligheid van de chauffeur niet gegarandeerd kan worden.
is er wel GPRS (waar ook over getelefoneerd kan worden) dan mag de bus op de weg, maar functioneert de reizigersinformatie en/of ov chipkaart niet, dus alleen geen inkomsten
een bus/tram niet inzetten omdat de ov-chipkaart apparatuur niet werkt wordt niet gedaan, omdat er van de provincie een minimaal aantal diensten gereden moeten worden anders krijgt de vervoerdersmaatschappij een hele grote boete.
Wat is je punt nou? Waarom wil je zo graag zien dat bussen uitvallen en wat heeft dat met de OV chipkaart te maken.quote:Op vrijdag 17 april 2009 12:57 schreef Colnago het volgende:
[..]
Je hebt regelmatig ook geen lijn nummer of bestemming als het systeem vast loopt en dan is het ook onmogelijk om met zo'n bus te rijden.
Verder mag een maatschappij een bepaald percentage uitval hebben en daar maken ze dankbaar gebruik van door te besparen op reserve bussen en onderhoud.
Maar het project loopt alweer een jaartje of 17 (!), niet 2 weken...quote:Op vrijdag 17 april 2009 12:34 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Nee van een systeem als de OV chipkaart kun je niet verwachten dat die pasklaar ingezet kan worden binnen 2 weken, zonder fouten en alles goed werkend. Dat is inderdaad redelijk naief van je als je dat verwacht.
Ach dat zal allemaal wel. Maar sommige dingen hadden allang veel beter gepresenteerd kunnen worden (informatie en services). Dat heeft geen bal te maken met jouw proefritten.quote:Zoals al eerder gezegd, het is geen auto die eerst uitgebreid getest kan worden in en rond een fabriek voordat die de weg opgaat. Daar zijn vele tests en proefritten voor nodig.
Dat kan bij het OV chipkaart systeem niet achter gesloten deuren gebeuren omdat je het OV niet kan namaken op een test terrein.
Jaja, het kan allemaal wel eventjes, maar op een mooie overzichtelijke manier dus niet.quote:Als je perse de prijs wilt weten, kun je ook rustig bij een andere paal de laatste transacties zijn. Daarbij is het niet in een flits maar duidelijk leesbaar. Zo uitgebreid hoef je echt niet stil te staan hoor.
Na 17 jaar en dik 1.000.000.000,- euro nog steeds?quote:Draadloze verbindingen tussen een hoofdkantoor 100'den bussen en trams. Lijkt me redelijk complex.
Het was ook maar 1 voorbeeld. Technisch zou die 15 minuten maybe wel kunnen, maar dan maak je er wat mij betreft 12 uur van. Maar niet 7 dagen.quote:Plus grote kans op fouten. Ik zie nog steeds geen reden waarom dat ingevoerd zou moeten worden. Omdat een enkeling zoals jij binnen 15 minuten na de reis de reis op zijn PC bekijken vind ik geen goede reden.
Wel als je na 4 dagen al meerdere malen ermee geconfronteerd wordt. En op 1 plek na 4 dagen de poortjes nog niet gefixed zijn. Maar goed, dat hoort er allemaal bij he?quote:achgut... Een paar poortjes werkten nog even niet. Nou dan is meteen het hele systeem onbetrouwbaar.
Lezen is niet je allersterkste punt he? Zal ik 't nog even herhalen of een mooie tekening voor je maken?quote:Waarom moet je telkens meerdere sites gaan bezoeken dan? Moet je elke opnieuw uitgelegd worden hoe de OV chipkaart werkt? Kijk je nu ook al elke dag op de sites van de vervoersbedrijven om de verschillende informatie in de gaten te houden?
Good for them!quote:En toch zijn er veel mensen die erg tevreden zijn met de OV chipkaart en die dagelijks gebruiken.
Ja, werkende poortjes en een goede site zijn idd te hoge verwachtingen.quote:Vervelend voor jou dat het nog niet zo gaat als jij verwacht maar blijkbaar heb jij te hoge verwachtingen
Jeetje, leer nu eens lezen joh. Werkzijze is niet het probleem (pas langs poortje halen), de brakke site, (in mijn ogen) magere aangeboden functionaliteit en een ver van optimale infrastructuur wel.quote:en je niet goed geinformeerd over de werkwijze.
Waarop basseer jij dat ze al 17 jaar echt aan het bouwen zijn aan het OV chipkaart systeem?quote:Op vrijdag 17 april 2009 14:06 schreef Mr.J het volgende:
[..]
Maar het project loopt alweer een jaartje of 17 (!), niet 2 weken...
[..]
Ach dat zal allemaal wel. Maar sommige dingen hadden allang veel beter gepresenteerd kunnen worden (informatie en services). Dat heeft geen bal te maken met jouw proefritten.
[..]
Jaja, het kan allemaal wel eventjes, maar op een mooie overzichtelijke manier dus niet.
[..]
Na 17 jaar en dik 1.000.000.000,- euro nog steeds?
[..]
Het was ook maar 1 voorbeeld. Technisch zou die 15 minuten maybe wel kunnen, maar dan maak je er wat mij betreft 12 uur van. Maar niet 7 dagen.
[..]
Wel als je na 4 dagen al meerdere malen ermee geconfronteerd wordt. En op 1 plek na 4 dagen de poortjes nog niet gefixed zijn. Maar goed, dat hoort er allemaal bij he?
[..]
Lezen is niet je allersterkste punt he? Zal ik 't nog even herhalen of een mooie tekening voor je maken?
Heel simpel; hoofdsite = ov-chipkaart.nl . Daar zou je imho toch wel alle info (waaronder ook info van de verschillende vervoersbedrijven) moeten kunnen vinden? Daar zou je ook bepaalde aanvragen kunnen doen zonder dat de site dit niet goed verwerkt.
[..]
Good for them!
[..]
Ja, werkende poortjes en een goede site zijn idd te hoge verwachtingen.![]()
[..]
Jeetje, leer nu eens lezen joh. Werkzijze is niet het probleem (pas langs poortje halen), de brakke site, (in mijn ogen) magere aangeboden functionaliteit en een ver van optimale infrastructuur wel.
"Al in 1992 kregen de NS subsidie van Economische Zaken om elektronische kaartjes en poortjes te testen in Maarssen, Tiel en Utrecht. Dit werd gezien als een succes, in 1993 werd bekend gemaakt dat aan een de invoering van een chipkaart zou gaan worden gewerkt."quote:Op vrijdag 17 april 2009 14:18 schreef snowgoon het volgende:
Waarop basseer jij dat ze al 17 jaar echt aan het bouwen zijn aan het OV chipkaart systeem?
17 jaar terug waren er misschien de eerste plannen. Wanneer besloten is om het systeem in te voeren en op welke manier is toch echt veel later.
Verschil van mening dus. Zie mijn eerdere opmerkingen dat jij kennelijk een snel tevreden mens bent. Nogmaals; good for you.quote:Dat jij de informatie voorziening en service niet goed genoeg vind is toch echt jouw persoonlijk probleem. Naar mijn mening is er genoeg informatie te vinden en wordt er genoeg service gegeven.
I know.quote:Je kunt de laatste transacties zelfs uit laten printen bij een automaat.
Jaja, ik heb al van die 15 minuten (iets wat imo puur technisch mogelijk zou zijn) 12 uur gemaakt. Daar zitten maybe meer mensen op te wachten.quote:Ik denk niet dat de prioriteit is gelegd bij de draadloze verbindingen met alles bussen en trams. Zoals al gezegd, ik denk dat er maar weinig mensen op zitten te wachten om de gegevens binnen een kwartier online te krijgen.
Dat lijkt mij bijzonder handig ja. Zeker met het oog dat dit product goed neergezet dient te worden om een goede acceptatie van het publiek te bewerkstelligen. Dus niet zozeer mijn probleem, maar het probleem van de overheid die het zichzelf weer wat lastiger maakt.quote:Nogmaals, als jij vind dat op de OV chipkaart alle informatie moet staan, dan is dat jouw persoonlijk probleem.
Waarmee je direct een extra drempeltje neerzet tbv eerder genoemde massa acceptatie. Een duidelijke link waarin staat dat voor actuele abbo info men op de site van de vervoerder (GVB/RET etc) moet kijken zouquote:Ik zie er geen enkel probleem in om de OV chipkaart site te bezoeken én de site van de vervoerder. Heb je hooguit 2 sites nodig om alle informatie te vinden.
Zie 1 alinea hierboven.quote:Het lijkt mij juist onoverzichtelijk worden als alle OV bedrijven op 1 site informatie gaan geven.
Elke discussie met Snowgoon hierover is zinloos, hij is namelijk de grootste fan van dit systeem en ziet geen nadelen, alleeen voordelenquote:Op vrijdag 17 april 2009 14:48 schreef Mr.J het volgende:
[..]
"Al in 1992 kregen de NS subsidie van Economische Zaken om elektronische kaartjes en poortjes te testen in Maarssen, Tiel en Utrecht. Dit werd gezien als een succes, in 1993 werd bekend gemaakt dat aan een de invoering van een chipkaart zou gaan worden gewerkt."
http://nl.wikipedia.org/wiki/Ov_chipkaart
[..]
Verschil van mening dus. Zie mijn eerdere opmerkingen dat jij kennelijk een snel tevreden mens bent. Nogmaals; good for you.![]()
[..]
I know.
[..]
Jaja, ik heb al van die 15 minuten (iets wat imo puur technisch mogelijk zou zijn) 12 uur gemaakt. Daar zitten maybe meer mensen op te wachten.![]()
[..]
Dat lijkt mij bijzonder handig ja. Zeker met het oog dat dit product goed neergezet dient te worden om een goede acceptatie van het publiek te bewerkstelligen. Dus niet zozeer mijn probleem, maar het probleem van de overheid die het zichzelf weer wat lastiger maakt.
[..]
Waarmee je direct een extra drempeltje neerzet tbv eerder genoemde massa acceptatie. Een duidelijke link waarin staat dat voor actuele abbo info men op de site van de vervoerder (GVB/RET etc) moet kijken zou
ook volstaan denk ik.
[..]
Zie 1 alinea hierboven.
Wat een domme bewering weer, ook met abonnement moet je verplicht in en uitchecken.quote:Op vrijdag 17 april 2009 11:59 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Volgens jouw beweringen kan een chauffeur sneller stempelen en sneller lezen op een abo, dan dat een chipkaartautomaat de kaart uitleest en wegschrijft. Die beweringen kloppen simpelweg niet.
Daarnaast heb je in situatie-oud 1 chauffeur, in situatie-nieuw 4 chiplezers (2 bij iedere deur). Dus een veel snellere afhandeling.
Daarnaast is er niemand die je gaat verplichten je abo in te checken hoor. Zolang je je stamkaart mee hebt.
Waarom wordt het systeem dat de RET gebruikt niet landelijk gebruikt ?quote:Op vrijdag 17 april 2009 08:49 schreef Dulk het volgende:
[..]
wat weet jij dan van infoxx, waarschijnlijk dat wat de monteur jou heeft laten zien.
infoxx is de applicatie op systemen in de connexxion bussen. er zit onder andere een GPS ontvanger in. dit wordt gebruikt voor de omroepinstallatie/plaatsbepaling CVL/aansturing kar/vetag (ja, inderdaad beide zit vaak nog in de bussen) kar en vetag zitten nu dus in de infoxx applicatie
op een aantal bussen draait ook nog de E-ticketing applicatie en dit wordt voor de ov chipkaart gebruikt. aan de hand van een odometer (afstandsmeter dmv omwentelingen wielen) en een gyroscoop (of de bus een bocht maakt en dergelijke) en de GPS wordt bepaald bij welke halte een bus is.
ik kan wel een overzichtsschema van infoxx en E-ticketing vinden op het netwerk hier, maar ik moet even rondvragen of die informatie naar buiten mag.
omdat het hier landelijk is en niet in 1 stad.quote:Op vrijdag 17 april 2009 09:51 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Het verhaal over Londen waar ze gewoon de poortjes hebben opengezet is nu al vaak zat langsgekomen. Waarom zouden ze dat in Nederland niet kunnen doen?
Nu laten ze de reizigers ook al reizen als ze geen kaartje hadden kunnen kopen door een storing bij de kaartautomaten.
Ach ja, dat is het gevolg van de heilige marktwerking.quote:Op vrijdag 17 april 2009 17:39 schreef macca728 het volgende:
[..]
Waarom wordt het systeem dat de RET gebruikt niet landelijk gebruikt ?
Het werkt toch goed volgens de RET ?
Chipkaart is inderdaad de stamkaart, maar je hebt ook je "abonnements"kaart, die altijd bij de chipkaart moet zijn.quote:Op vrijdag 17 april 2009 17:38 schreef macca728 het volgende:
[..]
Wat een domme bewering weer, ook met abonnement moet je verplicht in en uitchecken.
De chipkaart wordt bij controle uitgelezen.
Stamkaart ? wat voor wartaal praat je nou weer ?
Chipkaart is stamkaart. Blijkbaar reis je niet met de chipkaart anders weet je dit soort dingen wel
Bij een stroomstoring op een station lijkt het me dat het station ontruimd wordt? Volgens mij moeten de alarmsystemen, informatievoorziening en verlichting altijd werken en zo niet > ontruiming.quote:Op vrijdag 17 april 2009 18:02 schreef macca728 het volgende:
[..]
omdat het hier landelijk is en niet in 1 stad.
Het gaat niet over een megastoring, het gaat om kleine stroomstoringen bv zoals laatst bij Oosterflank.
Gaan ze dan in heel Nederland de poortjes open zetten ? Geloof je dat ?
Ik zag op die site geen GVU of Qbuzz staan bij de OV bedrijven die meedoen.quote:Op vrijdag 17 april 2009 18:56 schreef Igen het volgende:
Tsjonge, die website van de chipkaart is echt bagger.
Je hebt 2 regels.quote:Op vrijdag 17 april 2009 18:56 schreef Igen het volgende:
Tsjonge, die website van de chipkaart is echt bagger.
Ik heb met mijn nieuwe studenten-OV-chipkaart drie dingen gedaan:
1x ritje CS - Waterlooplein
1x alleen uitchecken Waterlooplein
1x alleen inchecken Waterlooplein.
Gisteravond stond dat in het transactieoverzicht als twee ritjes CS - Waterlooplein.
En nu is het transactieoverzicht zelfs weer helemaal leeg.
En dan de apparatuur zelf. Met mijn oude chipkaart werd bij de check-out netjes de ritprijs en het resterende saldo weergegeven. Maar met de nieuwe kaart is het alleen maar "Tot ziens!"
In de toekomst dus niet, nu nog wel omdat de chipkaart NIET VERPLICHT is in de tram.quote:Op vrijdag 17 april 2009 18:24 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Chipkaart is inderdaad de stamkaart, maar je hebt ook je "abonnements"kaart, die altijd bij de chipkaart moet zijn.
Ik check in de tram lang niet altijd in, mijn papieren abo icm chipkaart als identificatie is daar gewoon geldig.
Dat weet ik ook wel.quote:Op vrijdag 17 april 2009 19:06 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Je hebt 2 regels.
Op regel 1 komt, als je reist op abonnement in je zone:
CHECK-IN OK
Als je reist zonder abonnement of buiten je zone:
GOEDE REIS
Als je uitchecked:
CHECK-OUT OK
TOT ZIENS
Op regel 2 staat het huidige / afgeschreven tarief.
Qbuzz was van plan vanaf deze maand de chipkaart in te voeren, regio Rijnmond, maar dat is uitgesteld tot minimaal januari 2011. Dit is offcieel volgens Qbuzzquote:Op vrijdag 17 april 2009 19:05 schreef Colnago het volgende:
[..]
Ik zag op die site geen GVU of Qbuzz staan bij de OV bedrijven die meedoen.
Dus daar moet je dan zeker weer de strippenkaart blijven gebruiken tot in lengte van jaren?
als ik met mijn abonnement reis komt dat er helemaal niet op. Mijn saldo wordt getoond en als ik uitcheck wordt mijn saldo opnieuw getoond, maar dan met tarief 0 erbij, omdat ik een abonnement heb en dus geen kosten maakt. In de metro, tram en bus in ROtterdamquote:Op vrijdag 17 april 2009 19:06 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Je hebt 2 regels.
Op regel 1 komt, als je reist op abonnement in je zone:
CHECK-IN OK
Als je reist zonder abonnement of buiten je zone:
GOEDE REIS
Als je uitchecked:
CHECK-OUT OK
TOT ZIENS
Op regel 2 staat het huidige / afgeschreven tarief.
misschien begrijp je het niet ?quote:Op vrijdag 17 april 2009 18:27 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Bij een stroomstoring op een station lijkt het me dat het station ontruimd wordt? Volgens mij moeten de alarmsystemen, informatievoorziening en verlichting altijd werken en zo niet > ontruiming.
En dan stapt er dus ook niemand op.
Otewel, het probleem werd goed opgelost door de RET.quote:Op vrijdag 17 april 2009 19:28 schreef macca728 het volgende:
[..]
misschien begrijp je het niet ?
Bij Oosterflank en Alexander was er, ik dacht 2 weken geleden of vorige week een flinke stroomstoring.
De metro reed echter wel, alleen de poortjes en nog een aantal dingen hadden geen stroom, je kon dus niet in en uitchecken maar wel reizen.
De RET lostte dit op dmv personeel er op af te sturen bij die 2 metrostations waardoor mensen handmatig konden chippen. Het duurde een tijdje voordat er mensen van de RET waren
De mensen die niet in konden checken waren wel verder gegaan met reizen, konden dus later niet meer uitchecken. Andere stations werden gewaarschuwd dat deze mensen ook geholpen moesten worden.
Dat is dan lekker.quote:Op vrijdag 17 april 2009 19:23 schreef macca728 het volgende:
[..]
Qbuzz was van plan vanaf deze maand de chipkaart in te voeren, regio Rijnmond, maar dat is uitgesteld tot minimaal januari 2011. Dit is offcieel volgens Qbuzz
Dit heeft Qbuzz mij geantwoord op een vraag daarover
Dan ga je even zoeken op de RET site bijvoorbeeld en vind je http://www.ret.nl/service(...)dere-vervoerder.aspxquote:Op zondag 19 april 2009 18:34 schreef Colnago het volgende:
[..]
Dat is dan lekker.
Op die OV chipkaart site staat namelijk dat je beter met een strippenkaart kunt reizen als je over moet stappen op bussen van een vervoerder die nog geen OV chipkaart systeem gebruikt.
Je zou dan namelijk maar 1 keer de instapzone hoeven te betalen.
Wat nou als die anderen die strippenkaart niet meer accepteren zoals in de metro?
En dit is natuurlijk een tijdelijke situatie.quote:U kunt in het gehele vervoergebied van de RET met de OV-chipkaart reizen. Zowel in metro, bus, tram als RandstadRail. Als u binnen RET overstapt, kunt u dus uw hele reis met saldo betalen op de OV-chipkaart. Bij andere vervoerbedrijven in de regio kan het voorkomen dat u nog met de strippenkaart moet reizen. Het gaat om Veolia, Connexxion, Arriva, Q-buzz en NS. U stempelt de strippenkaart dan af tot aan of vanaf het metro-station van RET. In de Rotterdamse metro reist én betaalt u altijd met de OV-chipkaart.
Chippen én strippen?
Reist u met een strippenkaart en maakt u tijdens uw reis een overstap van of naar de metro? U heeft dan een OV-chipkaart nodig met voldoende saldo om uw reis te kunnen maken. Dit is niet voor iedereen mogelijk omdat in sommige voertuigen van andere vervoerbedrijven geen OV-chipkaart apparatuur aanwezig is. Dit betekent dat u voor uw reis zowel de strippenkaart als de OV-chipkaart gebruikt. U betaalt dan twee maal het basistarief.
RET heeft een compensatieregeling geïntroduceerd om ervoor te zorgen dat u niet dubbel hoeft te betalen, door het stempelen van de compensatiekaart wordt u ruim gecompenseerd.
De compensatiekaart is te verkrijgen bij de RET Servicewinkel (Coolsingel 141), de RET Verkoop- & Informatiepunten op Centraal Station, Beurs, Zuidplein, Spijkenisse Centrum en Capelsebrug, en op de overstapstations Alexander, Schiedam Centrum en Kralingse Zoom.
Tijdelijk tot 2011??quote:Op zondag 19 april 2009 18:37 schreef snowgoon het volgende:
En dit is natuurlijk een tijdelijke situatie.
Mja, als er niet zoveel mensen met zoveel bezwaren en zoveel gezeur zou zijn, dan zou het systeem veel sneller ingevoerd worden.quote:
EN hoe wordt dit probleem opgelost als de OV chipkaart landelijk in gebruik is ?quote:Op zondag 19 april 2009 18:23 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Otewel, het probleem werd goed opgelost door de RET.
Overigens, volgens mij kun je altijd uitchecken en zal de RET er niet voor zorgen dat die poortjes dichtblijven als je daar aankomt.
Waar slaat dit op ? Alle poortjes gaan open bij een storing bij 1 incheckpunt ?quote:Op zondag 19 april 2009 18:23 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Otewel, het probleem werd goed opgelost door de RET.
Overigens, volgens mij kun je altijd uitchecken en zal de RET er niet voor zorgen dat die poortjes dichtblijven als je daar aankomt.
Van wie heb je dit ? Toch niet van mij overgenomen he, want mij geloof je nietquote:Op zondag 19 april 2009 18:44 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Mja, als er niet zoveel mensen met zoveel bezwaren en zoveel gezeur zou zijn, dan zou het systeem veel sneller ingevoerd worden.
Overigens, Qbuzz verwacht de strippenkaart in 2011 af te schaffen. Maar voor die tijd voeren ze de OV chipkaart wel al in. Dus dan is dat overstap probleem er niet meer.
Ja jammer dat je ook maar een gedeelte vergoed krijgt als de metro reis in het midden van je reis ligt.quote:Op zondag 19 april 2009 18:37 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Dan ga je even zoeken op de RET site bijvoorbeeld en vind je http://www.ret.nl/service(...)dere-vervoerder.aspx
[..]
En dit is natuurlijk een tijdelijke situatie.
Het slaat op dat een vervoersbedrijf mensen niet gaat opsluiten. Ik ga ervan uit dat als je uit de metro wilt stappen dat het poortje altijd opengaat als je uitcheckt.quote:Op zondag 19 april 2009 19:02 schreef macca728 het volgende:
[..]
Waar slaat dit op ? Alle poortjes gaan open bij een storing bij 1 incheckpunt ?
Dat is niet gebeurt, dus verklaar je nader
Hoe dat probleem opgelost wordt als het landelijk gaat, geen idee. Dat is voor zowel jou als mij speculeren.quote:Op zondag 19 april 2009 19:01 schreef macca728 het volgende:
[..]
EN hoe wordt dit probleem opgelost als de OV chipkaart landelijk in gebruik is ?
Waar slaat die laatste regel op ? Hoe kun je uitchecken als de poortjes/zuilen niet werken ?
Waar zie jij staan dat dat maar 1 keer per reis mag?quote:Op zondag 19 april 2009 19:18 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ja jammer dat je ook maar een gedeelte vergoed krijgt als de metro reis in het midden van je reis ligt.
Je krijgt namelijk maar 1x die dubbele zone terug, terwijl als je reist bv van bus-metro-bus 2x een dubbele zone betaald
Het poortje gaat open als je niet betaalt heb omdat je niet in kon checken bij een eerder incheckpunt ?quote:Op zondag 19 april 2009 19:37 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Het slaat op dat een vervoersbedrijf mensen niet gaat opsluiten. Ik ga ervan uit dat als je uit de metro wilt stappen dat het poortje altijd opengaat als je uitcheckt.
Ja als jij extra personeel inzetten een goede oplossing vind, wil ik graag weten of dit ook een optie is bij een storing, als de chipkaart landelijk ingevoerd is.quote:Op zondag 19 april 2009 19:38 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Hoe dat probleem opgelost wordt als het landelijk gaat, geen idee. Dat is voor zowel jou als mij speculeren.
Maar je bent het toch wel met mij eens dat de RET dit netjes heeft opgelost?
je kan een stempelkaart halen bij de RET, waar je max 2 stempels op kan zetten.quote:Op zondag 19 april 2009 19:43 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Waar zie jij staan dat dat maar 1 keer per reis mag?
Als het een perfect systeem zou zijn dan waren er geen bezwaren en gezeur.quote:Op zondag 19 april 2009 18:44 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Mja, als er niet zoveel mensen met zoveel bezwaren en zoveel gezeur zou zijn, dan zou het systeem veel sneller ingevoerd worden.
Ok, ze zullen ongetwijfeld eerder al beginnen met het invoeren van die chipkaart alleen betekent dat niet dat het overstap probleem er niet meer is. Dat is niet eerder weg dan wanneer Qbuzz de strippenkaart afgeschaft.quote:Overigens, Qbuzz verwacht de strippenkaart in 2011 af te schaffen. Maar voor die tijd voeren ze de OV chipkaart wel al in. Dus dan is dat overstap probleem er niet meer.
Niemand weet wanner Qbuzz de OV chipkaart invoert, alleen dat het verplicht gaat worden vanaf 1-1-2011quote:Op zondag 19 april 2009 20:06 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
Als het een perfect systeem zou zijn dan waren er geen bezwaren en gezeur.
[..]
Ok, ze zullen ongetwijfeld eerder al beginnen met het invoeren van die chipkaart alleen betekent dat niet dat het overstap probleem er niet meer is. Dat is niet eerder weg dan wanneer Qbuzz de strippenkaart afgeschaft.
Waar zie jij staan dat je maar 2 stempels op die compensatiekaart kunt zetten en dat je maar 1 keer per dag mag stempelen?quote:Op zondag 19 april 2009 19:53 schreef macca728 het volgende:
[..]
je kan een stempelkaart halen bij de RET, waar je max 2 stempels op kan zetten.
Reis je heen en terug, wat veel mensen doen, kan je maar 1 kaart inleveren per dag.
Een perfect systeem willen "we" niet betalen want dat zou te duur worden.quote:Op zondag 19 april 2009 20:06 schreef Freeflyer het volgende:
[..]
Als het een perfect systeem zou zijn dan waren er geen bezwaren en gezeur.
[..]
Ok, ze zullen ongetwijfeld eerder al beginnen met het invoeren van die chipkaart alleen betekent dat niet dat het overstap probleem er niet meer is. Dat is niet eerder weg dan wanneer Qbuzz de strippenkaart afgeschaft.
nou genoeg reizen, eerst naar Zuidplein of Kralingse Zoom bvquote:Op zondag 19 april 2009 20:15 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Waar zie jij staan dat je maar 2 stempels op die compensatiekaart kunt zetten en dat je maar 1 keer per dag mag stempelen?
hier zie ik een stempelkaart die net zo groot is als een strippenkaart.
Oftewel, je kunt flink sparen.
Overigens, op welke trajecten kom jij dit probleem tegen dat je uit een niet RET bus komt, in de RET metro stapt en daarna weer in een niet RET bus?
Waar staat dat je het maar 1 keer per dag MAG stempelen?quote:Op zondag 19 april 2009 20:23 schreef macca728 het volgende:
[..]
nou genoeg reizen, eerst naar Zuidplein of Kralingse Zoom bv
daarna vanaf Centraal Station en Alexander
Het staat er toch ? Per reis max 2x basistarief, dus als je bovengenoemde reis maakt, kost het 2x basistarief extra, 2x zone extra
U hoeft de compensatiekaart slechts één keer te stempelen
tijdens uw reis; RET vergoedt automatisch uw retourreis.
U ontvangt per reis twee maal het door u teveel betaalde
basistarief,
dus 2 x E 0,75 = E 1,50 (voltarief 2009).
Lezen blijft moeilijk he als je weer geen gelijk heb.quote:Op zondag 19 april 2009 20:26 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Waar staat dat je het maar 1 keer per dag MAG stempelen?
Geef eens een concreet voorbeeld van een realistische reis. Niet zomaar wat roepen.
Er valt weinig te lezen bij jou, want je roept wel degelijk zomaar wat. Je kunt nergens laten zien waaruit blijkt dat je die compensatie kaart maar 1 keer per dag mag stempelen. Je kunt geen concreet voorbeeld geven van een niet-RET-bus/tram, RET-Metro, niet-RET-bus/tram reis. Hoeft er maar 1 te zijn, niet alle.quote:Op zondag 19 april 2009 20:35 schreef macca728 het volgende:
[..]
Lezen blijft moeilijk he als je weer geen gelijk heb.
Niet zomaar wat roepen ?
Dat doe jij alleen, ik lees net dat volgens jou de chipkaart landelijk wordt ingevoerd in Nederland in 2010.
Dan lul je dat je alle extra tarieven vergoed krijg, wat niet het geval is.
Ik ga niet alle reizen noemen, alle bussen richting Zuidplein en alle bussen vanaf Centraal Station, die niet van de RET zijn, het zelfde voor Rotterdam Alexander, Kralingse Zoom, vanuit Barendrecht (metro Nesselande), Hoek van Holland
Dat zijn er aardig wat en dan nog van alle andere kanten van Rotterdam bv Maassluis, Schiedam, Delft, Gouda noem maar op
Jij komt met de stelling dat mensen in 1 reis 2 keer overstappen, bus-metro-bus. Ik kom daar niet mee, de RET komt daar niet mee.quote:Op zondag 19 april 2009 20:39 schreef macca728 het volgende:
en dan nog natuurlijk alle reizen van en naar Den Haag als je de Randstad Rail gebruikt.
Hoeveel combinatie's zullen er mogelijk zijn van concrete reizen ? Heel wat
Als je mij niet gelooft en de RET site zelf niet (waarvan je bijna altijd citeert maar dat terzijde) dan bel je je vriendjes van de RET maar of van het GVB want in Amsterdam gaat hetzelfde probleem spelen of heb je daar nog geen stempelkaart ?
Hahaha, en dan krijg je straks zeker ook van dat soort kaarten bij Connexxion en dergelijke bedrijven?quote:Op zondag 19 april 2009 19:53 schreef macca728 het volgende:
je kan een stempelkaart halen bij de RET, waar je max 2 stempels op kan zetten.
Reis je heen en terug, wat veel mensen doen, kan je maar 1 kaart inleveren per dag.
omdat je die toch niet gelooft, het staat zelf op de RET site, je krijgt 2x HET BASISTARIEF VERGOED PER REIS.quote:Op zondag 19 april 2009 20:48 schreef snowgoon het volgende:
[..]
Jij komt met de stelling dat mensen in 1 reis 2 keer overstappen, bus-metro-bus. Ik kom daar niet mee, de RET komt daar niet mee.
Waarom loop je telkens tegen te stribbelen als ik jou om onderbouwing van je stellingen vraag?
Moet je aan SNowgoon vragen, hij weet vast wel of het GVB deze stempelkaarten ook heeft.quote:Op zondag 19 april 2009 21:04 schreef Colnago het volgende:
[..]
Hahaha, en dan krijg je straks zeker ook van dat soort kaarten bij Connexxion en dergelijke bedrijven?
Het zou toch makkelijker worden dan stempelen en dan moet je dus gaan stempelen en compensatiekaarten gaan halen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |