Vast wel, mooie winkel is dat.quote:Op vrijdag 10 april 2009 10:37 schreef brother52 het volgende:
[..]
Yep, misschien even een paar kleine buizencombo's testen en eventueel meteen eentje meenemen.
Hopelijk hebben ze wat meer spullen staan dan Musicstore want dat viel een beetje tegen.
Eén keer heb ik de snaardikte veranderd op mijn floyd rose geval. Dat doe ik ook nooit weer. Veel te veel geklooi met het opnieuw afstellen. Dat heeft me wel een paar uur gekost.quote:Op vrijdag 10 april 2009 10:36 schreef Cynic het volgende:
Heb gisteren mijn Washburn PROFE van E naar C gestemd, van .010 naar .012
Wat een genot met zo'n string-thru body, was echt in 5 minuutjes helemaal klaar. Kom daar maar eens om met zo'n Floyd Rose ding. Die koop ik dus echt nooit meer. Maar ondertussen zitten ze dus wel mooi op bijna al mijn gitaren
Dé musicstore in Keulen bedoel je?quote:Op vrijdag 10 april 2009 10:37 schreef brother52 het volgende:
[..]
Yep, misschien even een paar kleine buizencombo's testen en eventueel meteen eentje meenemen.
Hopelijk hebben ze wat meer spullen staan dan Musicstore want dat viel een beetje tegen.
Ik heb eens gehoord dat je, als vuistregel, kan zeggen dat je buizen na een jaar aan vervanging toe zijn als je ze elke dag een uur gebruikt.quote:Op vrijdag 10 april 2009 10:59 schreef metallicattim het volgende:
hoelang doen jullie (ongeveer) met de buizen in jullie buizenversterkers?
Ik heb de mijne nu sinds 2004 en heb hem bijna elke week 1 repetitie ( 2 uur daadwerkelijk op gespeeld, 4 uur totaal per rep. ) gebruikt ( 1,5 jaar helemaal niet gebruikt > bandloos ).
Klein rekensommetje:
3,5 jaarx52= 182 weken x 4 uur = 728 uren dat de versterker aangestaan heeft, zijn de buizen dan al aan vervanging toe?
Ja, dat viel me een beetje tegen.quote:Op vrijdag 10 april 2009 11:50 schreef Gitaarmat het volgende:
[..]
Dé musicstore in Keulen bedoel je?
Dan hoef ik daar dus niet meer heen.quote:
Op zich is het wel aardig hoor en ze hebben ook wel veel staan maar de voor mij interessante dingen die ze op de site hebben, staan toevallig net niet in de winkel.quote:Op vrijdag 10 april 2009 12:02 schreef Gitaarmat het volgende:
Dan hoef ik daar dus niet meer heen.
Ik was van plan daar volgende week heen te gaan maar kan dan beter over paar week naar Musik-Produktiv of Feedback dus.
Damn, 365 uur dus... Daar zit ik absoluut al ruimschoots overheen... tijd voor nieuwe dus.quote:Op vrijdag 10 april 2009 11:54 schreef Cynic het volgende:
[..]
Ik heb eens gehoord dat je, als vuistregel, kan zeggen dat je buizen na een jaar aan vervanging toe zijn als je ze elke dag een uur gebruikt.
Het lijkt me in dit geval beter dat je ze door iemand bij een gitaartoko laat vervangen.quote:Op vrijdag 10 april 2009 12:20 schreef metallicattim het volgende:
Damn, 365 uur dus... Daar zit ik absoluut al ruimschoots overheen... tijd voor nieuwe dus.
Nu had ik al opgezocht dat ik 4 EL34 en 4 ECC83 nodig heb, maar op bv. de musicstore site ( http://www.musicstore.de/(...)at-GITARRE-GITROEHRE ) staan hier ook weer verschillende van d'rop. Ik heb eerlijk gezegd geen idee welke ik nodig heb.
Zijn er nog dingen die je moet wete bij het vervangen van buizen? Speciaal gereedschap, inspeelperiode o.i.d.?
Alvast bedankt!
Als het nog steeds goed klinkt hoef je ze toch nog niet te vervangen? Vooral in het laag ga je het horen als de buizen af zijn, dan klinken ze minder strak.quote:Op vrijdag 10 april 2009 12:20 schreef metallicattim het volgende:
[..]
Damn, 365 uur dus... Daar zit ik absoluut al ruimschoots overheen... tijd voor nieuwe dus.
Nu had ik al opgezocht dat ik 4 EL34 en 4 ECC83 nodig heb, maar op bv. de musicstore site ( http://www.musicstore.de/(...)at-GITARRE-GITROEHRE ) staan hier ook weer verschillende van d'rop. Ik heb eerlijk gezegd geen idee welke ik nodig heb.
Zijn er nog dingen die je moet wete bij het vervangen van buizen? Speciaal gereedschap, inspeelperiode o.i.d.?
Alvast bedankt!
a. Omdat je niet weet welke buizen je moet hebben.quote:
quote:Op vrijdag 10 april 2009 12:40 schreef kingjotte het volgende:
Ik zoek dat filmpje van zo'n monster (maar dan grappig) die dan uit gaat leggen hoe je metal speelt oid. Er zijn veel meer filmpjes van die beesten, maar ik kan ze niet vinden.
Iemand een idee?
Blijft leuk om te zien, die Marshall replicaquote:
Mudvaynequote:
En een flinke harde reset... [bijna] dodelijk.quote:Op vrijdag 10 april 2009 12:26 schreef brother52 het volgende:
[..]
a. Omdat je niet weet welke buizen je moet hebben.
b. Omdat je blijkbaar niet weet hoe je je buizen moet vervangen.
En aangezien er een nogal vrij hoge spanning gebruikt wordt in buizenversterkers die nog niet weg is zodra je de versterker uit zet. Is de kans aanwezig dat je zelf een volledige reset krijgt.
Nou, ik merk het best wel, ik heb vaak het idee dat het niet helemaal zuiver klinkt, ondanks dat ie goed gestemd is.quote:Op vrijdag 10 april 2009 12:24 schreef Cynic het volgende:
[..]
Als het nog steeds goed klinkt hoef je ze toch nog niet te vervangen? Vooral in het laag ga je het horen als de buizen af zijn, dan klinken ze minder strak.
Verder zou ik inderdaad niet zomaar zelf je eindbuizen gaan vervangen, tenzij je echt weet waar je mee bezig bent, want je moet ze biassen.
Dat is eigenlijk wel mijn plan jahquote:Op vrijdag 10 april 2009 13:28 schreef The_Dean het volgende:
Maarja, kost wel een paar knaken... Je zou hem zo kunnen verkopen en voor de Engl gaan... dan sla je dat probleem al over
Uurtarief is al gauw 50 euro bij zo'n winkel, en buizen vervangen is wel wat werk.quote:Op vrijdag 10 april 2009 13:25 schreef metallicattim het volgende:
[..]
Nou, ik merk het best wel, ik heb vaak het idee dat het niet helemaal zuiver klinkt, ondanks dat ie goed gestemd is.
Thx voor de info, dan ga ik het maar niet zelf doen
Ik had al eens nagevraagd en het zou 250 euro moeten kosten om de buizen van mn marshall te vervangen, maar als ik op de musicstore site kijk, kosten die buizen 40+ euro per paar en iets van 10 euro per paar voor de voorversterker.
Dat zou dus 100 euro zijn... 150 euro maakloon??
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |