Ik heb 3 juli een afspraak, ik hou jullie op de hoogtequote:Op zondag 3 mei 2009 19:21 schreef Legendo het volgende:
Ik ben precies het zelfde van plan op de Cook eilanden te gaan wonen en werken voor een jaar of langer. Na wat onderzoek ben ik bij de volgende link gekomen met vacatures op de Cook eilanden http://www.ck/jobs.htm
Heb je trouwens al meer nieuws van de ambassade?
Gr,
Ps.
http://cook-eilanden.startpagina.nl/
Hie vind je ook wat info over werken en ondernemen op de Cook eilanden
Thanksquote:Op woensdag 13 mei 2009 22:04 schreef youreckon het volgende:
Hallo Lyzio,
Gave plannen. De cooks zijn echt geweldig. Ik ben er in 2007 geweest en het is echt waanzinnig. We zijn op Rarotonga geweest en we hebben ook een paar dagen op Aitutaki doorgebracht.
Waar je denk ik wel rekening mee moet houden is dat de cook islands een vrij kleine gemeenschap is in the middle of fucking nowhere. De eilanden zijn geweldig en de mensen zijn erg vriendelijk. De gemeenschap is echt Polynesisch en is opgebouwd uit een hechte familie gemeenschap met een sterke band en trots voor hun afkomst en verleden. Ik heb verschillende westerlingen ontmoet, maar die waren allemaal getrouwd met een local en zijn zo op de eilanden terecht gekomen.
Ik kan me ook herinneren dat de regering op de Cooks erg terughoudend is voor buitenstaanders. Ze willen hun eigen bevolking en werkgelegenheid beschermen. Het is niet zo dat er daar een groot tekort is aan beroepsbevolking. De jonge mensen die naar NZ vertrekken gaan juist weg, omdat ze op de cooks geen werk kunnen vinden.
De beste kans zou je naar mijn idee maken op Rarotonga. Daar is de meeste bedrijvigheid en daar zitten ook de grotere hotels waar het "massa" toerisme uit NZ en Australie naar toe gaat. De andere eilanden (ik ken alleen Aitutaki) zijn zo klein en hecht dat ik je daar vrij weinig kans geef. Bijna alles wordt daar door locale families geregeld.
Het is natuurlijk wel makkelijk gezegd, maar het zou echt aan te raden zijn om voor dat je definitef vertrekt een keer te gaan kijken. Normale vluchten zijn loei-duur, maar wij hebben destijds bij worldticketcenter.nl een round the wold ticket gekocht voor 999 euro, waarbij de tussenstop op rarotonga slechts 80 euro extra kostte. Daarnaast heb je dan een stop in de VS, NZ en in Azie.
Als je echt een toegankelijk land zoek daar "in de buurt" dan is NZ echt een aanrader. Ik heb daar samen met mijn vriendin in 2001 zonder problemen een half jaar doorgebracht. 4 maanden in Christchurch en 2 maanden rondreizen. Mijn vriendin studeerde toen af en ik heb wat uitzendwerkgedaan. Uitzendwerk kun je volgens mij op de cooks wel vergeten. Volgens mij hebben ze daar nog nooit van gehoord ;-)
Heel veel succes. Ik hoop voor je dat het gaat lukken. Ik ga je topic zeker in de gaten houden. Mocht je nog vragen hebben, of wat foto's willen zien, dan hoor ik dat graag van je.
Groet, Yourekon
ja mijn inziens wel...quote:Op zaterdag 23 mei 2009 21:13 schreef FP128 het volgende:
Dus zonder nu inhoudelijk de moeite te nemen om mijn eerder gestelde vraag te beantwoorden,kan ik concluderen dat de Cook eilanden puur en alleen voor vakantie zijn?
Ze hebben een kwekerij, doen iets met water purifiers en buiten dat wil zij nu ook extra werk zoeken als manager in de horeca oid. Ze zaten in een vrij luxe startpositie maar ook op Raratonga schijnen ze de gevolgen van de kredietcrisis te voelen.quote:Op maandag 20 juli 2009 07:30 schreef rechtsedirecte het volgende:
@articblizzard...wat doen je buren daar? het is nu niet bepaald een land waar de banen voor het oprapen liggen
Dat is haast onoverkomelijk, de economie van de Cook Islands is voor een groot deel afhankelijk van tourisme en dat is hard achter uit gelopen.quote:Ze zaten in een vrij luxe startpositie maar ook op Raratonga schijnen ze de gevolgen van de kredietcrisis te voelen.
Grappig. Toen ik daar was in 2007 vertelde de eigenaresse van de B&B waar wij sliepen dat er een Nederlands echtpaar was die behoorlijk succesvol waren met waterfilters oid. Dat moeten jou overburen zijn geweest dan... Klein eilandje hé :-)quote:[
Ze hebben een kwekerij, doen iets met water purifiers en buiten dat wil zij nu ook extra werk zoeken als manager in de horeca oid. Ze zaten in een vrij luxe startpositie maar ook op Raratonga schijnen ze de gevolgen van de kredietcrisis te voelen.
Ja dat heb je in die streken hè. Op eilanden weet iedereen altijd alles van iedereen.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:08 schreef youreckon het volgende:
Grappig. Toen ik daar was in 2007 vertelde de eigenaresse van de B&B waar wij sliepen dat er een Nederlands echtpaar was die behoorlijk succesvol waren met waterfilters oid. Dat moeten jou overburen zijn geweest dan... Klein eilandje hé :-)
Haha heel cool om te lezen. Kleine wereld, klein eiland.quote:Op zaterdag 25 juli 2009 21:08 schreef youreckon het volgende:
[..]
Grappig. Toen ik daar was in 2007 vertelde de eigenaresse van de B&B waar wij sliepen dat er een Nederlands echtpaar was die behoorlijk succesvol waren met waterfilters oid. Dat moeten jou overburen zijn geweest dan... Klein eilandje hé :-)
Trouwens, iemand ooit nog wat van de TS gehoord?
Joh, ben jij gek! Da's toch paradijselijk?!quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 16:25 schreef SeLang het volgende:
Ga je je daar niet kapot vervelen op zo'n klein kuteilandje?
Een paar dagen op het strand liggen is misschien leuk, maar wat ga je daarna doen?
Hmmm, het is er wat losser, maar je kunt er ook weer niet topless op het strand liggen ofzo!quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 16:33 schreef SeLang het volgende:
Btw: is Tahiti niet beter? Dat is wat groter en je hebt daar vrije sex enzo (zegt men)
[ afbeelding ]
Ik heb Mutiny on the Bounty gezienquote:Op zaterdag 8 augustus 2009 21:16 schreef Bora-Bora het volgende:
Hmmm, het is er wat losser, maar je kunt er ook weer niet topless op het strand liggen ofzo!![]()
Hoe dan ook, de geruchten zijn hardnekkiger dan de werkelijkheid.
Dat dacht ik al!!quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |