En dan ook nog een erg kort uitstel. Eigenlijk te kort om ook maar het risico te nemen dat de hele regio ontploft en die conclusie heeft Israel ook al lang getrokken.quote:Op donderdag 24 december 2009 21:08 schreef voyeur het volgende:
[..]
Ik denk dat de VS hun handen niet willen branden aan directe betrokkenheid. De Iraanse leiders weten dit ook wel en zullen in het gevan van een Israelische aanval voornamelijk terugslaan naar Israel zelf en niet naar de Amerikaanse troepen in Irak of de schepen in de straat van Hormoez hinderen.
Ik denk dat de wereld zal moeten leren leven met een Iraans nucleaire macht, zoals we ook leven met de Chinese, Israelische, Pakistaanse, Franse, Engelse, Russische en Amerikaanse bommen.
Op de lange termijn is het onafwendbaar en ik ben het dan ook geheel eens met Mike Mullen (de hoogste militair ) in de VS dat bombarden slechts uitstel van het onvermijdelijke is.
Sinds die Arabier weg is bij het IAEA, zijn ze een speeltje van de VSquote:Op vrijdag 19 februari 2010 11:03 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Maar hey, het IAEA is natuurlijk ook een speeltje van de VS![]()
Want de Arabieren zitten namelijk te juichen om een nucleair Iranquote:Op vrijdag 19 februari 2010 12:36 schreef FIFA2010 het volgende:
[..]
Sinds die Arabier weg is bij het IAEA, zijn ze een speeltje van de VS
Rusland 'zeer bezorgd'quote:TEHERAN/WENEN - De Iraanse gezant bij het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), Ali Asghar Soltanieh, heeft vrijdag betoogd dat het IAEA zich zorgen maakt over vervalsingen en verzinsels.
In een stuk van de nieuwe IAEA-chef Yukiya Amano staat dat het VN-agentschap zich er zorgen over maakt dat Iran mogelijk aan een kernkop werkt of dat eerder heeft gedaan. De Iraanse diplomaat beklemtoonde dat het IAEA zijn zorgen baseert op stukken die duidelijk niet echt zijn.
De machtigste man van Iran, de geestelijk leider ayatollah Ali Khamenei, heeft vrijdag opnieuw gezegd dat de islamitische godsdienst het gebruik van kernwapens niet toestaat. „We zien niets in dergelijke wapens en willen ze niet hebben”, aldus Khamenei. De westerse beschuldigingen zijn volgens hem op niets gebaseerd.
Amano sprak in zijn stuk van „sluitende en geloofwaardige” informatie over mogelijke activiteiten die verband kunnen hebben met nucleaire wapens. Het is voor het eerst dat het IAEA zo duidelijk op een mogelijke nucleaire dreiging van Iran doelt
Frankrijk eist aanpak Iranquote:Rusland is ,,zeer bezorgd'' over de gebrekkige samenwerking van Iran met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov vrijdag voor de Russische radio. ,,Wij kunnen dit niet aanvaarden'', aldus de bewindsman.
Lavrov voegde eraan toe dat Rusland en de VS hetzelfde standpunt innemen wat de non-proliferatie van kernwapens betreft. In een stuk van de nieuwe IAEA-chef Yukiya Amano staat dat het VN-agentschap zich er zorgen over maakt dat Iran mogelijk aan een kernkop werkt of dat eerder heeft gedaan.
quote:PARIJS - De wereldmachten moeten met 'vastberadenheid' reageren op de nucleaire activiteiten van Iran. Dat heeft de woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag gezegd.
Frankrijk reageerde op een bericht van het Internationale Atoomenergieagentschap (IAEA) dat Teheran mogelijk aan een atoombom werkt. „Dit rapport bevestigt precies de zeer ernstige zorgen van de internationale gemeenschap”, aldus de zegsman. „Het toont aan hoe belangrijk het is om met vastberadenheid te handelen om te reageren op het gebrek aan medewerking van Iran.”
quote:BERLIJN - Duitsland heeft Iran vrijdag met nieuwe sancties gedreigd. De internationale gemeenschap moet zich niet aan het lijntje laten houden als Teheran niet bereid is tot een „eerlijke dialoog” over zijn nucleaire programma, aldus minister van Buitenlandse Zaken Guido Westerwelle.
„Ik wil hier geen termijnen noemen, maar tot uitdrukking brengen dat het geduld van de internationale gemeenschap niet oneindig is”, aldus de liberale bewindsman
Rusland gaat een soevreine staat aanvallen. Dream on zeg.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 17:12 schreef Chooselife het volgende:
Rusland valt vanuit de Kaspische zee Iran binnen.
Iemand al eens aan dat scenario gedacht? Om het land "van de nodige veiligheid te voorzien en de wereld te verzekeren dat geen kernwapens in verkeerde handen vallen". Dus puur op de koers van het Westen, zijn zij degene die de stap uiteindelijk zetten.
Khameini en Ahmadinejad die het oogluikend toestaan (mogen zonder kleerscheuren vertrekken). En Rusland verzekert zich van haar eigen gas/olievelden in het MO en kan de aanleg van pijpleidingen (vooral IPI) controleren.
Eens alleen met Iraniërs valt ook niet te praten. Er zal nooit op een diplomatieke manier een oplossing komen voor dit conflict. Dat weten beide partijen.quote:Op vrijdag 19 februari 2010 18:11 schreef Chadi het volgende:
Eerlijke dialoog.. Er is geen eerlijke dialoog . Het westen wil haar wil opdringen.
Ah, en dat is een realistischer scenario dan een aanval van de VSvA?quote:Op vrijdag 19 februari 2010 17:12 schreef Chooselife het volgende:
Rusland valt vanuit de Kaspische zee Iran binnen.
Iemand al eens aan dat scenario gedacht? Om het land "van de nodige veiligheid te voorzien en de wereld te verzekeren dat geen kernwapens in verkeerde handen vallen". Dus puur op de koers van het Westen, zijn zij degene die de stap uiteindelijk zetten.
Khameini en Ahmadinejad die het oogluikend toestaan (mogen zonder kleerscheuren vertrekken). En Rusland verzekert zich van haar eigen gas/olievelden in het MO en kan de aanleg van pijpleidingen (vooral IPI) controleren.
het meest waarschijnlijke is nog steeds een israelische aktie die oogluikend door de rest wordt toegestaan.quote:Op zaterdag 20 februari 2010 01:48 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ah, en dat is een realistischer scenario dan een aanval van de VSvA?
Volgens mij is dit al eens vertoond, nog geen 100 jaar geleden, maar dan met de USSR en het VK.
Het meest waarschijnlijke scenario is dat Iran simpelweg niet aangevallen wordt, verder ploetert met z'n amateurkerntechnologie en wie weet, eventueel een klein kernbommetje heeft binnen nu en twintig jaar.quote:Op donderdag 25 februari 2010 06:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het meest waarschijnlijke is nog steeds een israelische aktie die oogluikend door de rest wordt toegestaan.
Kleine kernbommetjes bestaan nietquote:Op donderdag 25 februari 2010 07:46 schreef Monidique het volgende:
[..]
Het meest waarschijnlijke scenario is dat Iran simpelweg niet aangevallen wordt, verder ploetert met z'n amateurkerntechnologie en wie weet, eventueel een klein kernbommetje heeft binnen nu en twintig jaar.
quote:Rusland wil geen harde sancties tegen Iran
Hoewel Moskou zich toenemend gefrustreerd toont over de Iraanse nucleaire opstelling, is er geen sprake van dat het zal instemmen met sancties tegen de Iraanse energie- en banksector.
„We gaan niet meewerken aan sancties of maatregelen die kunnen leiden tot de politieke of economische of financiële isolatie van dit land”, zei gisteren Oleg Rozjkov, adjunct-directeur van de afdeling veiligheidszaken van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
Zijn uitspraak volgde op een pleidooi van de Israëlische premier, Benjamin Netanyahu, in Moskou voor „verlammende sancties” tegen Iran. Netanyahu, die het Iraanse leiderschap beschuldigt van een geheim kernwapenprogramma, bracht vorige week een bezoek aan Rusland. Iran ontkent een atoomwapen te ontwikkelen, maar weigert gehoor te geven aan de eis van de VN-Veiligheidsraad dat het ophoudt met het verrijken van uranium. Ook het Amerikaanse Congres wil harde sancties tegen Iran.
Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland praten al weken over een nieuwe sanctieresolutie in de Veiligheidsraad tegen Iran, de vierde sinds december 2006. Volgens diplomaten in New York hopen ze volgende week een ontwerptekst te kunnen voorleggen aan Rusland en China, belangrijke handelspartners van Iran die beide vetorecht hebben en in principe niet enthousiast zijn over het sanctiewapen.
Toen Iran begin deze maand besloot zijn laag-verrijkt uranium verder te gaan verrijken tot 20 procent, voorspelde Washington dat „binnen weken niet maanden” nieuwe sancties zouden worden afgekondigd. Maar minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton verwachtte gisteren dat het nog wel „30 tot 60 dagen” zal duren voor de Veiligheidsraad een nieuwe sanctieresolutie aanneemt. Ze zei niets over de inhoud. Wel zei ze dat China door wekenlange diplomatieke contacten dichterbij steun voor een nieuwe sanctieronde is gebracht
In Moskou zei Rozjkov tegen journalisten dat Rusland alleen sancties kan overwegen die erop gericht zijn het nucleaire non-proliferatieregime te versterken. „Wat heeft een verbod op bankzaken met Iran met non-proliferatie te maken?”
Hypocrisie wel.quote:Op donderdag 25 februari 2010 10:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Kleine kernbommetjes bestaan niet
Ik zit te wachten tot het moment dat Rusland en China zelf even een kijkje nemen bij de verrijkingsinstallaties. En per ongeluk wat batterijen S300's, 200 onderscheppingsjagers en een veiligheidsmacht van 15.000 man achterlaten. Om de boze buren definitief buiten de deur te houden.quote:Op donderdag 25 februari 2010 20:47 schreef Lagrinta het volgende:
Kijk, zo gaat het dus de hele tijd. Het ene moment wil Rusland Iran aanpakken, week later weer niet. Wereldpolitiek is symboolpolitiek.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |