Is jullie relatie over? Ik snap het niet helemaal. Waarom ga je niet een samenleefovereenkomst aan (of trouwen)? Dan heb je dit gedonder niet.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 10:43 schreef muriel1 het volgende:
Nee, ik heb geen uitkering. Ik heb gewoon een goed betaalde baan. Hij is gewoon een behoorlijk stuk jonger dan ik en staat aan het begin van zijn carrière. Hierdoor verdient hij nog het minimum.
Niet nodig denk ik.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 10:46 schreef Kahlen het volgende:
[..]
Is jullie relatie over? Ik snap het niet helemaal. Waarom ga je niet een samenleefovereenkomst aan (of trouwen)? Dan heb je dit gedonder niet.
Volgens mij is het antwoord dan gewoon nee, mag je toch zelf beslissen...quote:Op zaterdag 28 maart 2009 10:43 schreef muriel1 het volgende:
Nee, ik heb geen uitkering. Ik heb gewoon een goed betaalde baan. Hij is gewoon een behoorlijk stuk jonger dan ik en staat aan het begin van zijn carrière. Hierdoor verdient hij nog het minimum.
Ja, maar niet erkennen is echt heel onverstandig. De vader heeft geen ouderlijk gezag, bij het overlijden (van kind of moeder) kan dit ook grote gevolgen hebben. En wat nu als de relatie overgaat en de nieuwe vriend gaat het kind erkennen? Zonder erkenning heeft de man ook geen zorg- en opvoedingsplicht over het kind.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 10:55 schreef Megumi het volgende:
Ik ken veel mensen die kinderen hebben buiten huwelijk TS. En hun kinderen erkend hebben.
Ook bij erkenning krijgt de vader niet automatisch ouderlijk gezag, dit moet apart aangevraagd worden.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 11:03 schreef Kahlen het volgende:
[..]
Ja, maar niet erkennen is echt heel onverstandig. De vader heeft geen ouderlijk gezag, bij het overlijden (van kind of moeder) kan dit ook grote gevolgen hebben. En wat nu als de relatie overgaat en de nieuwe vriend gaat het kind erkennen? Zonder erkenning heeft de man ook geen zorg- en opvoedingsplicht over het kind.
Financiële gevolgen bij erkennen kind.
Als zij meer verdient dan hij is er weinig belastingvoordeel (kort door de bocht gesteld)quote:Op zaterdag 28 maart 2009 17:12 schreef vogeltjesdans het volgende:
Als je nu eens dat geld terug stort? Onder aftrek van zijn belastingvoordeel?
Ik bedoel als hij alimentatie moet betalen. Dat kan hij dan toch van de belasting aftrekken?quote:Op zaterdag 28 maart 2009 17:26 schreef paricos het volgende:
[..]
Als zij meer verdient dan hij is er weinig belastingvoordeel (kort door de bocht gesteld)
Partneralimentatie is voor de betaler belastingvrij, en de ontvanger moet er belasting over betalen. Voor kinderalimentatie gelden andere regels. Als betaler meer dan een drempelbedrag per kind per kwartaal betaalt, mag een vaststaand bedrag worden afgetrokken, ongeacht het meerbetaalde. Op de site van de belastingdienst kun je de precieze bedragen vinden.quote:Op zaterdag 28 maart 2009 17:46 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ik bedoel als hij alimentatie moet betalen. Dat kan hij dan toch van de belasting aftrekken?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |