Het gaat om haatzaaierij. En ja, dat kan met inhoud die wel degelijk hout snijdt.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 11:26 schreef Argento het volgende:
De gewraakte uitlatingen lijken me vooral beschrijvend van aard. En die beschrijving feitelijk klopt, kan Geert natuurlijk niets verweten worden. Als Geert alles uit zn duim zuigt met de kennelijke bedoeling moslims op grond van die leugens in een kwaad daglicht te stellen, is het natuurlijk een andere zaak.
Het wordt dan eens hoog tijd voor Geert W. op te houden met het benoemen van de problemen (zouden die er al zijn), maar eens te komen met oplossingen, zodat ik als stemmer misschien eens kan denken, " Ja ! dat is een goede oplossing ! ".quote:Op dinsdag 24 maart 2009 09:09 schreef Vamps het volgende:
[..]
Niet al zou het bij een paar Fransen blijven inderdaad.
De beweegredenen zijn eerder dat steeds meer dingen strafbaar zijn. Uitspraken over moslims, die niet kwetsen en op waarheid bewust zijn, mogen niet worden gedaan. Het is tegenwoordig strafbaarder om een stafbaar feit te benoemen dan het strafbare feit zelf.
hoe bedoel je? Zelfs als Geert zich tot een zakelijke weergave van de feiten beperkt, kan hem haatzaaien worden verweten?quote:Op dinsdag 24 maart 2009 11:30 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Het gaat om haatzaaierij. En ja, dat kan met inhoud die wel degelijk hout snijdt.
Dat ligt eraan. Natuurlijk kan het collateral damage zijn. Het kan opzet zijn. Ik weet het niet, wat Wilders precies drijft. Ik kan niet zijn hoofd kijken.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 11:33 schreef Argento het volgende:
[..]
hoe bedoel je? Zelfs als Geert zich tot een zakelijke weergave van de feiten beperkt, kan hem haatzaaien worden verweten?
Lijkt mij niet. Zou te zot voor woorden zijn.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 12:16 schreef Picchia het volgende:
Kan Wilders in Nederland eigenlijk wel vervolgd worden voor uitspraken in de VS? Kunnen wij dan elke Amerikaan vervolgen?![]()
Op grond van het personaliteitsbeginsel wellicht? Dan is sprake van rechtsmacht over Nederlanders die buiten de staatsgrenzen van Nederland strafbare feiten plegen (en dat betekent dan dus niet dat we Amerikanen voor hetzelfde feit kunnen vervolgen)quote:Op dinsdag 24 maart 2009 12:24 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Lijkt mij niet. Zou te zot voor woorden zijn.
Ik ben geen jurist. Laat staan op het gebied van internationaal recht.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 13:28 schreef Argento het volgende:
[..]
Op grond van het personaliteitsbeginsel wellicht? Dan is sprake van rechtsmacht over Nederlanders die buiten de staatsgrenzen van Nederland strafbare feiten plegen (en dat betekent dan dus niet dat we Amerikanen voor hetzelfde feit kunnen vervolgen)
Ik ben ook verre van deskundig op het gebied van internationaal strafrecht, maar dat lijkt me de enige manier om Wilders in NL te vervolgen voor feiten die hij in het buitenland heeft gepleegd. Ik weet niet of daarvoor het vereiste van dubbele strafbaarheid is vereist (dus dat het feit zowel in de VS als in NL strafbaar is) maar dat heeft volgens mij meer te maken met het vraagstuk van de uitlevering.quote:Op dinsdag 24 maart 2009 13:40 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ik ben geen jurist. Laat staan op het gebied van internationaal recht.
Maar in beginsel lijkt het mij krom dat je als Nederlander in de VS iets doet wat daar mag wat in Nederland verboden is en dan in Nederland vervolgt wordt....
Maar nogmaals, ik kan dat niet weten , ik ben geen jurist. Dus ik luister maar even naar jouw deskundigheid.
Ik ben het met je eens dat het allemaal wat ver gezocht is, maar via het passief personaliteitsbeginsel kun je er wel komen denk ik. Dan wordt de rechtsmacht gevestigd aan de hand van de nationaliteit van het slachtoffer. Zou zou NL bijvoorbeeld een Turkse verdachte kunnen vervolgen die in Belgie een Nederlandse heeft vermoord (ik noem maar wat). Turkije zou dat kunnen op basis van het actief personaliteitsbeginsel (nationaliteit van de dader) en Belgie op grond van het territorialiteitsbeginsel (en dat laatste is meestal het geval).quote:Op dinsdag 24 maart 2009 13:44 schreef __Saviour__ het volgende:
Frankrijk heeft echt pas een enorm moslimprobleem. Dat hebben die rellen wel laten zien. Echt een trojaans paard hebben ze binnengehaald. Wilders beschrijft die problemen gewoon. Kan echt niks strafbaars aan zijn.Vooral juist omdat de uitspraken gedaan zijn in de VS, waar vrijheid tenminste nog echt betekenis heeft. Frankrijk heeft echt geen enkele bevoegdheid in deze situatie om wat dan ook te veroordelen
quote:Op dinsdag 24 maart 2009 09:33 schreef Mr.Spock het volgende:
zijn geen Fransen, zijn moslims die via een frans orgaan werken.
misleidende titel.
quote:Op dinsdag 24 maart 2009 13:44 schreef __Saviour__ het volgende:
Frankrijk heeft echt pas een enorm moslimprobleem. Dat hebben die rellen wel laten zien. Echt een trojaans paard hebben ze binnengehaald. Wilders beschrijft die problemen gewoon. Kan echt niks strafbaars aan zijn.Vooral juist omdat de uitspraken gedaan zijn in de VS, waar vrijheid tenminste nog echt betekenis heeft. Frankrijk heeft echt geen enkele bevoegdheid in deze situatie om wat dan ook te veroordelen
quote:Op woensdag 25 maart 2009 22:44 schreef detlevico het volgende:
[..]
De linkse kerk zit hier achter??
En de rest van de Nederlandse moslim knuffelaars.
Is Geert Wilders dan zo een bedreiging voor de oude politiek,dat ze de frech frogs voor hun karretje spannen?
Te zielig voor woorden.........................
Is frech frog land een voorbode wat ons staat te wachten??
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |