De inschrijving bij de belastingdienst voor een BTW-nummer heeft helemaal niets met de KvK te maken!quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:04 schreef Chinless het volgende:
Er zijn inderdaad niet veel meer voordelen aan dan als je het niet doe. Het kost je inderdaad geld per jaar.
Voordeel extra is ook wel, je kan sneller serieuzer genomen worden, maar dat geldt niet voor een styliste of kapper of iets. Verder kan je ook je Alg. Voorwaarde deponeren bij KvK als je geregistreerd ben anders kan het niet.
Ik zit overigens met dezelfde kwestie. Al is het wel zo, dat je gelijk een BTW nummer krijgt waaronder je de belasting technische zaken kan fixen.
Bij de KvK? Notquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:04 schreef karr-1 het volgende:
Ik denk dan aan nuttige bijeenkomsten, informatievoorziening, kennis van de markt, contacten met branchegenoten etc.
Ik praat dan ook zonder enige kennis van zakenquote:
Dat is 100% waar. Als ik zaken met iemand doe, check ik eerst online hun KvK uittreksel. Wel handig om te weten of het bedrijf überhaupt bestaatquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:04 schreef Chinless het volgende:
Voordeel extra is ook wel, je kan sneller serieuzer genomen worden, maar dat geldt niet voor een styliste of kapper of iets.
Die kun je ook bij een rechtbank deponeren afaik.quote:Verder kan je ook je Alg. Voorwaarde deponeren bij KvK als je geregistreerd ben anders kan het niet.
Nee, je krijgt helemaal niet gelijk een BTW-nummer. Dat zul je echt apart aan moeten vragen (al is de BD over het algemeen wel zo lief om je een formulier te sturen na je inschrijving bij de KvK).quote:Ik zit overigens met dezelfde kwestie. Al is het wel zo, dat je gelijk een BTW nummer krijgt waaronder je de belasting technische zaken kan fixen.
Je weet dat je aan kunt geven daar geen prijs op te stellen, waarna ze het niet doen? Omgekeerde wereld idd, maar het is dus niet iets waar je niet omhene kunt.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:26 schreef RemcoDelft het volgende:
KvK gaat je inderdaad bakken post opleveren, want ze verkopen je gegevens fijn aan diverse bedrijven.
Het gaat niet om 'teveel geld' qua financiële draagdracht, ik kan zo 10.000 op tafel leggenquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:24 schreef Xcalibur het volgende:
Als je 44,- per jaar teveel geld vind zou ik eens serieus over het bestaansrecht van je eenmanszaak gaan nadenken... Ik vind persoonlijk de Makro/Sligro etc. pas het geld wel waard
quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:38 schreef Laureline het volgende:
... ik kan zo 10.000 op tafel leggen :
...
Ha, daar heb ik wat aan. Dat maakt het iets minder zuur, dat je voor die 44 euro wel kan aangeven dat je geen ongewenste reclame wil ontvangen. Service, die KvK.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:29 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Je weet dat je aan kunt geven daar geen prijs op te stellen, waarna ze het niet doen? Omgekeerde wereld idd, maar het is dus niet iets waar je niet omhene kunt.
Ja, zo braaf ben ik dan wel weer. Maar ik zie eerlijk gezegd het nut er niet van in, èn het feit dat dit 44 euro moet kosten per jaar (plus nòg eens 44 euro voor de 'VVE' straks!) vind ik belachelijk. Inschrijven best, maar waar betaal ik nou eigenlijk voor?quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:50 schreef sanger het volgende:
Voordelen? Nee die zie ik ook niet.
Waarom dan wel doen? Omdat het is opgenomen in de nieuwe handelsregisterwet.
De KVK doet een beetje aan brancheonderzoek. Je kunt daar best wel wat handige info vandaan halen (als het in je bedrijfsfilosofie en branche past). Daarnaast beetje naamsbescherming blabla.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:54 schreef Laureline het volgende:
[..]
Ja, zo braaf ben ik dan wel weer. Maar ik zie eerlijk gezegd het nut er niet van in, èn het feit dat dit 44 euro moet kosten per jaar (plus nòg eens 44 euro voor de 'VVE' straks!) vind ik belachelijk. Inschrijven best, maar waar betaal ik nou eigenlijk voor?
de VvE's gaan straks rond de ¤ 27 betalen, is een andere categorie :-)quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:54 schreef Laureline het volgende:
[..]
Ja, zo braaf ben ik dan wel weer. Maar ik zie eerlijk gezegd het nut er niet van in, èn het feit dat dit 44 euro moet kosten per jaar (plus nòg eens 44 euro voor de 'VVE' straks!) vind ik belachelijk. Inschrijven best, maar waar betaal ik nou eigenlijk voor?
Voor het in stand houden van het handelsregister. Dat is toch wel vrij onmisbaar omdat anders bedrijven, stichtingen en verenigingen niet te herleiden zijn tot personen die aansprakelijk zijn of over tegoeden mogen beschikken. Dat maakt het tot een sluitend geheel, anders heb je alleen maar bedrijfsnamen en postadressen en volslagen onduidelijk wie daar achter zit, wie over het geld mag beschikken, wie contracten mag afsluiten en wie er ergens voor moet betalen. Een bank kan daar dan al meteen helemaal niks mee, terwijl el voor anderen ook onwerkbare situaties kunnen ontstaan.quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:54 schreef Laureline het volgende:
Ja, zo braaf ben ik dan wel weer. Maar ik zie eerlijk gezegd het nut er niet van in, èn het feit dat dit 44 euro moet kosten per jaar (plus nòg eens 44 euro voor de 'VVE' straks!) vind ik belachelijk. Inschrijven best, maar waar betaal ik nou eigenlijk voor?
Nou, dan zou ik het lekker pas in 2010 doen. Ik ben dat ook van plan, het lijkt me sterk dat ze je vanwege dat ene jaartje in de cel gooien. Aangezien ik nog steeds niet ben gearresteerd voor het niet oprichten van een VVEquote:Op woensdag 11 maart 2009 18:31 schreef kahlie het volgende:
Wat raar ,de belastingdienst had mij juist verteld dat het pas verplicht zou zijn vanaf 2010... dat wordt weer opnieuw bellen dus *zucht*. Ik zie ook alleen maar nadelen en geldverspilling aan de KvK, in mijn branche is het niet gebruikelijk en heeft het ook weinig toegevoegde waarde..
Geen wonder dat ik aan 2010 dacht... gefaseerd tot eind 2009 dus. Ik wacht dus rustig af tot ik mijn brief & formulier krijg en dan moet het maar... staat er in jouw brief geen uiterste datum waarop je het moet hebben geregeld?quote:Gemak
De inschrijfplicht geldt vanaf 1 juli 2008, met een overgangstermijn tot en met 31 december 2009 om alle nieuwe inschrijvingen gefaseerd en gemakkelijk te laten verlopen. De Kamer van Koophandel benadert de ondernemers met een brief en een formulier. De nieuwe inschrijver vult de gegevens aan en stuurt het formulier met een kopie van het legitimatiebewijs van de eigenaar, maten of bestuurders terug. Een bezoek aan de Kamer van Koophandel is in principe niet nodig.
Bron
http://www.metro-mcc.nl/content/Items.asp?Menu_No=1039quote:U kunt een Makro-pas schriftelijk aanvragen. U heeft daarvoor nodig:
Indien u bent ingeschreven bij de Kamer van Koophandel
(Kopie van) Uittreksel Kamer van Koophandel, deze mag niet ouder dan 1 jaar zijn.
Kopie van een geldig legitimatiebewijs (paspoort, rijbewijs of identiteitskaart).
U dient beide documenten met de aanvraag mee te sturen. Als het bedrijf, de vereniging of stichting door een andere vertegenwoordiger dan aangegeven op het uittreksel Kamer van Koophandel wordt aangemeld bij Makro, dan dient u ook één van onderstaande twee documenten mee te sturen:
Schriftelijke verklaring door directeur/eigenaar zoals vermeld op uittreksel Kamer van Koophandel.
Schriftelijke verklaring door 2 bestuursleden, waaronder de voorzitter, zoals vermeld op uittreksel Kamer van Koophandel.
Indien u niet bent ingeschreven bij de Kamer van Koophandel
Schriftelijke aanmelding op officieel briefpapier met adresgegevens, getekend door de directeur/eigenaar - Kopie van een geldig legitimatiebewijs (paspoort, rijbewijs of identiteitskaart)
Eén van onderstaande drie documenten:
(Kopie van) Bewijs lidmaatschap van overkoepelende- of belangenorganisatie.
3 kopiefacturen, niet ouder dan 3 maanden, gericht aan uw bedrijf en waaruit uw bedrijfsvoering blijkt.
(Kopie van) Gegevens waar BTW-nummer op vermeld staat.
Alle documenten kunt u opsturen naar:
Makro Service Center
Postbus 159
2290 AD Wateringen.
Of faxen naar: 0174-292 441.
Vragen?
Als u vragen heeft, dan helpen wij u graag. U kunt contact opnemen met Makro Service Center 0900-20 25 300 (¤ 0,25 per minuut) of via klantencontact@makro.nl.
Helpt niks, want je inschrijving is openbaarquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:45 schreef Laureline het volgende:
[..]
Ha, daar heb ik wat aan. Dat maakt het iets minder zuur, dat je voor die 44 euro wel kan aangeven dat je geen ongewenste reclame wil ontvangen. Service, die KvK.
Goeie tip, ga ik doen, dat ik zo'n middeleeuws bedrijf heb waar alles nog per postkoets en met rooksignalen wordt geregeldquote:Op woensdag 11 maart 2009 20:10 schreef sigme het volgende:
[..]
Helpt niks, want je inschrijving is openbaar.
Tip; geef niet, ik herhaal NIET je telefoonnummer op. Ze bellen. Allemaal. Of je in hun gidsje wil en andere ongein. Zeg maar tegen de inschrijfmiep dat je geen telefoon hebt. Hebben van telefoon is (nog) niet wettelijk verplicht..
De belastingdienst is niet zo scheutig met het vrijgeven van prive-informatie. Ik geef je goede kans de bellers te ontlopen door de KvK geen telefoonnummer te geven.quote:Op woensdag 11 maart 2009 20:30 schreef Laureline het volgende:
[..]
Goeie tip, ga ik doen, dat ik zo'n middeleeuws bedrijf heb waar alles nog per postkoets en met rooksignalen wordt geregeld![]()
Maarrrr...bedenk ik me: ze delen hun gegevens nu met de Belastingdienst. En die heeft wel de telefoonnummers
Geen.quote:Op woensdag 11 maart 2009 20:33 schreef _Arual_ het volgende:
En inderdaad, wat zijn nu precies de voordelen van inschrijving? Waar betaal ik eigenlijk voor?
* _Arual_ wandelt mopperend naar de KvK - binnenkort.quote:Op woensdag 11 maart 2009 20:40 schreef sigme het volgende:
[..]
Geen.
Niks van voorstellen, het is gewoon de zoveelste verkapte afdracht. Je hebt er last van en het kost geld. Meer niet.
Mwa. Als jij morgen een cafetaria met de naam "McDonalds" in wilt schrijven, dan doet de KvK dat gewoon voor je hoorquote:Op woensdag 11 maart 2009 16:56 schreef sanger het volgende:
Daarnaast beetje naamsbescherming blabla.
Voor andere bedrijfsvormen wel danquote:Op woensdag 11 maart 2009 20:02 schreef Kaar68 het volgende:
Ondernemingsplan is niet verplicht voor een eenmanszaak overigens.
Ook in jouw branche is het zometeen gewoon gebruikelijkquote:Op woensdag 11 maart 2009 18:31 schreef kahlie het volgende:
Wat raar ,de belastingdienst had mij juist verteld dat het pas verplicht zou zijn vanaf 2010... dat wordt weer opnieuw bellen dus *zucht*. Ik zie ook alleen maar nadelen en geldverspilling aan de KvK, in mijn branche is het niet gebruikelijk en heeft het ook weinig toegevoegde waarde..
Volgens mij niet hoorquote:Op donderdag 12 maart 2009 00:06 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Mwa. Als jij morgen een cafetaria met de naam "McDonalds" in wilt schrijven, dan doet de KvK dat gewoon voor je hoor
De KVK niet nee, de bank welquote:Op donderdag 12 maart 2009 00:08 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Voor andere bedrijfsvormen wel danAlsof het de KvK iets kan schelen of je een plan hebt
Dat was ook altijd zo. Behalve voor de zogenoemde vrije beroepen.quote:Op donderdag 12 maart 2009 09:12 schreef Xcalibur het volgende:
Het hele probleem met het inschrijven bij de KvK ontgaat me een beetje eerlijk gezegd![]()
Je hebt een bedrijf, het enige "bewijs" wat je daarvan hebt is een KvK-inschrijving.... knutselaars zonder KvK neem ik echt niet serieus, en met mij vele andere nvolgens mij....
Toch welquote:
Alleen als je geld van ze wiltquote:
Vielen die in dezelfde branche? In dezelfde branche/werkzaamheden doen ze het volgens mij niet.quote:Op donderdag 12 maart 2009 09:20 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Toch welIk wilde (vooruit, in 2002) een bedrijf inschrijven met een redelijk algemene naam, die veel voorkwam in handelsnamen van anderen. De KvK reageerde toen simpelweg door te zeggen dat ik er wellicht last mee zou krijgen (van die andere bedrijven), maar dat zij me wel gewoon in wilden schrijven. Het was meer een vrijblijvend advies dus.
Wellicht dat hier in 7 jaar tijd iets veranderd is echter, geen idee.
Ja, dezelfde branch. Maar ik baseer mijn aanname op dit ene voorval, wie weet was die typmiep gewoon een mutsquote:Op donderdag 12 maart 2009 09:53 schreef sanger het volgende:
Vielen die in dezelfde branche? In dezelfde branche/werkzaamheden doen ze het volgens mij niet.
Ja, want het is heel belangrijk dat je masseur, haarstyliste, visagiste, coach, tekstschrijver, kunstenaar etc. een KvK inschrijving heeftquote:Op donderdag 12 maart 2009 09:12 schreef Xcalibur het volgende:
Het hele probleem met het inschrijven bij de KvK ontgaat me een beetje eerlijk gezegd![]()
Je hebt een bedrijf, het enige "bewijs" wat je daarvan hebt is een KvK-inschrijving.... knutselaars zonder KvK neem ik echt niet serieus, en met mij vele andere nvolgens mij....
Mijn schoonvader kon destijds niet zijn familienaam gebruiken omdat zijn broer dat ook al deed in dezelfde branchequote:Op donderdag 12 maart 2009 09:57 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Ja, dezelfde branch. Maar ik baseer mijn aanname op dit ene voorval, wie weet was die typmiep gewoon een muts
Voor de particulier wellicht niet. Maar ook een masseur en dergelijke hebben leveranciers die willen weten met wie ze zaken doenquote:Op donderdag 12 maart 2009 10:13 schreef kahlie het volgende:
[..]
Ja, want het is heel belangrijk dat je masseur, haarstyliste, visagiste, coach, tekstschrijver, kunstenaar etc. een KvK inschrijving heeftSanger heeft gelijk, het wordt nu 'gebruikelijk', maar omdat het opgelegd is. In heel veel vrije beroepen kwam dit nooit ter sprake.
Ik heb nog nooit een particuliere klant horen vragen naar m'n KvK-nummerOh, wacht, weleens, toen iemand graag een factuur wilde hebben i.v.m. het mogelijk vergoed krijgen via de baas van de sessies. Ze wilde weten of ik officieel was. Ik heb toen aangegeven dat ik netjes m'n belastingaangifte en alles heb, een BTW-nummer etc. maar geen KvK, dat vond ze geen probleem.
Oh? Ik heb echt nog nooit gehoord van een kunstenaar dat de verfwinkel wilde weten wat voor vlees ze in de kuip hadden door een KvK-uittreksel op te vragenquote:Op donderdag 12 maart 2009 10:19 schreef sanger het volgende:
[..]
Voor de particulier wellicht niet. Maar ook een masseur en dergelijke hebben leveranciers die willen weten met wie ze zaken doen
Je hebt het nu alleen over consumentenproducten. Maar die masseur wil misschien wel een website gebouwd laten hebben (mijn vakgebied), en dan ga ik toch even de KvK checkenquote:Op donderdag 12 maart 2009 10:33 schreef kahlie het volgende:
Oh? Ik heb echt nog nooit gehoord van een kunstenaar dat de verfwinkel wilde weten wat voor vlees ze in de kuip hadden door een KvK-uittreksel op te vragenDe masseur die olie gaat halen heeft d'r ook geen problemen mee...
Als jij een auto hebt, moet die verzekerd zijn. Een verzekeringsmaatschappij kan niet bestaan zonder handelsregister. Dus pluk je er de vruchten van, en moet je bijdragen in de kosten.quote:Op donderdag 12 maart 2009 10:51 schreef Kaar68 het volgende:
En toch zijn er mensen die het echt niet nodig hebben. Ikzelf verleen een dienst (advies) bij de cliënt thuis. Heb daarvoor alleen m'n prive auto nodig, kilometers en reistijd worden door cliënt vergoed. Ik koop niets in, en verkoop niets aan bedrijven. Dus wat moet ik dan met dat KvK nummer? Ik kan niets verzinnen dat zij voor mij kunnen betekenen.
Oh ja, en ik heb m'n eigen website gemaakt, en doe m'n eigen financiën.
Ik denk dat er weinig bedrijfsproducten zijn die mensen in vrije beroepen afnemen, wat hebben masseurs en kunstenaars aan een website? Het kan best helpen, maar adverteren in de krant of plaatsing in een galerie is veel belangrijker... maar goed... er zijn dus self-supporting mensen die deze verplichte inschrijving flauwekul vinden =) Ik vind het ook nogal 'grasping at straws' om dan aan te komen met website laten bouwen voor je bedrijfquote:Op donderdag 12 maart 2009 10:38 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Je hebt het nu alleen over consumentenproducten. Maar die masseur wil misschien wel een website gebouwd laten hebben (mijn vakgebied), en dan ga ik toch even de KvK checken
Oh, ik kan nog wel 100 voorbeelden verzinnen hoorquote:Op donderdag 12 maart 2009 15:41 schreef kahlie het volgende:
Ik denk dat er weinig bedrijfsproducten zijn die mensen in vrije beroepen afnemen, wat hebben masseurs en kunstenaars aan een website? Het kan best helpen, maar adverteren in de krant of plaatsing in een galerie is veel belangrijker... maar goed... er zijn dus self-supporting mensen die deze verplichte inschrijving flauwekul vinden =) Ik vind het ook nogal 'grasping at straws' om dan aan te komen met website laten bouwen voor je bedrijf![]()
Sowieso meteen aangeven dat je niet in het verkoopbare adressenbestand wilt, anders krijg je vooral de eerste maand bergen nutteloze troep.quote:Jammer dat we allemaal moeten, in ieder geval geef ik wel het bedrijfsadres op, geen zin in telkens bedelpost.
Het punt is... wanneer ik dat doe is m'n BTW-nummer voldoende. Ik ben bezig sinds 2005 en heb nog nooit problemen gehad over het niet hebben van een KvK. Vandaar dat je dan wel met voorbeelden aan kan komen... maar bij mij de vraag opkomt: "En hoe vaak komt dat voor dan"quote:Op donderdag 12 maart 2009 16:03 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Oh, ik kan nog wel 100 voorbeelden verzinnen hoorJe maakt mij niet wijs dat mensen in vrije beroepen nooit iets bij een zakelijke dienstverlener afnemen.
Veel bedrijven zijn te laks om iets te checken. Ik ben helaas door schade en schande wijs geworden, en check van iedere partij waar ik zaken mee doe het KvK uittreksel (tekeningsbevoegd, bestaat stiekem niet meer, etc). Het is dan wel zo handig als je in dat register te vinden bent, ook al is een BTW-nummer voldoende om zaken te kunnen doen. Het heeft mij iig een veiliger gevoel (wat niet wil zeggen dat jouw leveranciers en/of afnemers datzelfde hebben).quote:Op donderdag 12 maart 2009 16:21 schreef kahlie het volgende:
Het punt is... wanneer ik dat doe is m'n BTW-nummer voldoende. Ik ben bezig sinds 2005 en heb nog nooit problemen gehad over het niet hebben van een KvK. Vandaar dat je dan wel met voorbeelden aan kan komen... maar bij mij de vraag opkomt: "En hoe vaak komt dat voor dan"![]()
Die zijn er niet. De enige, echt allerenige kostenpost die ik heb voor mijn eenmanszaak is die verplichte KvK-inschrijving.quote:Op donderdag 12 maart 2009 16:03 schreef Roy_T het volgende:
Maar inderdaad, de een zal er blijer mee zijn dan de ander. Het is nu eenmaal één van de vele regeltjes, en die paar tientjes per jaar vallen uiteraard volledig in het niet bij de zaken waar je wél grof voor mag schuiven. Ik zou me eerder daar op richten
Ze geven dan ook iets van een kwart van hun omzet uit aan reclame-voor-zichzelf...quote:Op donderdag 12 maart 2009 16:41 schreef DonJames het volgende:
Wel een geniaal business model:
- ze hebben geen concurrenten;
- je moet van de wet lid worden;
- je moet betalen om lid te worden;
- je moet betalen voor hun diensten;
- en ze verdienen ook nog aan je omdat ze je adres verkopen aan spamclubs.
Met hun slogan "weet je wat jij zou moeten doen?" bedoelen ze met "moeten" dus ook dat je geen keuze hebt om lid te worden, en het antwoord op de retorische vraag is waarschijnlijk "al je geld aan ons geven"
Jij hebt geen bankrekening, postzegels, computer, internetabonnement, gsm, etc.?quote:Op donderdag 12 maart 2009 18:32 schreef sigme het volgende:
Die zijn er niet. De enige, echt allerenige kostenpost die ik heb voor mijn eenmanszaak is die verplichte KvK-inschrijving.
Ze hebben niets meer dan het aloude bekende "Big Government" model overgenomen.quote:Op donderdag 12 maart 2009 16:41 schreef DonJames het volgende:
Wel een geniaal business model:
- ze hebben geen concurrenten;
- je moet van de wet lid worden;
- je moet betalen om lid te worden;
- je moet betalen voor hun diensten;
- en ze verdienen ook nog aan je omdat ze je adres verkopen aan spamclubs.
...
Eh.. Nee. Niet zakelijk. En had ik ze wel, dan had ik er de KvK niet bij nodig.quote:Op donderdag 12 maart 2009 19:27 schreef Xcalibur het volgende:
[..]
Jij hebt geen bankrekening, postzegels, computer, internetabonnement, gsm, etc.?
Apart.
Precies! Jammer dat ze geen aandelen hebben. Dit zou mij nou een prima belegging lijken om eens mee te beginnen dit jaarquote:Op donderdag 12 maart 2009 16:41 schreef DonJames het volgende:
Wel een geniaal business model:
- ze hebben geen concurrenten;
- je moet van de wet lid worden;
- je moet betalen om lid te worden;
- je moet betalen voor hun diensten;
- en ze verdienen ook nog aan je omdat ze je adres verkopen aan spamclubs.
Met hun slogan "weet je wat jij zou moeten doen?" bedoelen ze met "moeten" dus ook dat je geen keuze hebt om lid te worden, en het antwoord op de retorische vraag is waarschijnlijk "al je geld aan ons geven"
Niet zakelijk? Betaal je het allemaal prive dan, of stuur je geen facturen?quote:Op donderdag 12 maart 2009 19:39 schreef sigme het volgende:
Eh.. Nee. Niet zakelijk. En had ik ze wel, dan had ik er de KvK niet bij nodig.
Jij wel? Apart.
Met de nieuwe regelgeving ben ik verplicht de facturen te ondertekenen met een KvK-nummer. Maar mijn opdrachtgevers hebben dat niet nodig om mij 'na te trekken'of zo; ik bied nooit mijn bedrijf aan, ik bied mijn persoon aan.quote:Op donderdag 12 maart 2009 20:15 schreef Xcalibur het volgende:
[..]
Niet zakelijk? Betaal je het allemaal prive dan, of stuur je geen facturen?![]()
Het ontgaat me een beetje, niet bedoeld als flame ofzo
Dat geloof ik best; maar ben je die zaken door de overheid verplicht bij wet?quote:Maar ik heb dat allemaal wel ja, en m'n transactiekosten bij de bank zijn al een stuk hoger dan de bijdrage voor de KvK (voor een VOF), om het nog maar niet over de rest van de kosten te hebben....
Toch zou je die, net als je telefoon, prima zakelijk kunnen boeken verwacht ikquote:Op donderdag 12 maart 2009 20:22 schreef sigme het volgende:
En dat ik internet gebruik om te kijken naar nieuwe opdrachten, tsja, dat maakt het hebben van een internetverbinding niet zakelijk.
Ik neem aan dat je factureert aan jouw klanten en dat dit incl btw is? Dan zou het handig zijn dat als je de zakelijke kosten die je hebt ook als zakelijk aan te laten merken als zakelijk. BTW daarover is namelijk te verrekenen met de btw die je periodiek betaald aan de fiscus... Kan toch wat schelen in wat je moet betalen...quote:Op donderdag 12 maart 2009 19:39 schreef sigme het volgende:
[..]
Eh.. Nee. Niet zakelijk. En had ik ze wel, dan had ik er de KvK niet bij nodig.
Jij wel? Apart.
Nee, maar zonder kan ik mijn werk niet doenquote:Op donderdag 12 maart 2009 20:22 schreef sigme het volgende:
Dat geloof ik best; maar ben je die zaken door de overheid verplicht bij wet?
Waarom denk je dat je de KvK en/of je klanten je privéadres zou moeten gevenquote:Op donderdag 12 maart 2009 23:11 schreef Kaar68 het volgende:
Ik heb ook al geïnformeerd naar een postbus, kost 125 euro per jaar, bij vooruitbetaling te voldoen. Ik zit nog te twijfelen, maar ben ook niet zo happig om m'n cliënten m'n priveadres te geven (en de KvK liever ook niet, ivm die spam).
Mijn werkadres is mijn privéadres, waar ik woon met man en kinderen. Heb ik liever geen zakelijke klanten aan de deur. Tuurlijk moeten ze weten waar ze terecht kunnen als er echt een geschil is, maar als het niet nodig is liever niet.quote:Op donderdag 12 maart 2009 23:23 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Waarom denk je dat je de KvK en/of je klanten je privéadres zou moeten gevenHet draait allemaal om je zaak, dus waarom zou je niet je zakelijke adres gebruiken
Als je alleen een privéadres hebt, dan zul je dat moeten gebruiken. Dit is meteen een mooie illustratie waarom de KvK ook toegevoegde waarde kan hebben: jij wilt niet dat je klanten weten waar ze je fysiek kunnen vinden, terwijl ik als klant juist wél wil weten waar ik moet zijn als alles de mist in gaat. Enter KvK
De KvK wil overigens een bezoekadres van je hebben. Je kunt je postbus op laten nemen als postadres, maar niet als vestigingsadres. En nogmaals, die spam kun je simpelweg oplossen door aan te geven dat je niet in het verkoopbare bestand wilt komen.
Kan niet uit tegen inschrijfkosten KvK. Nog los van het feit dat een BTWnummer los staat van KvK.quote:Op donderdag 12 maart 2009 22:23 schreef sjakie007 het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je factureert aan jouw klanten en dat dit incl btw is? Dan zou het handig zijn dat als je de zakelijke kosten die je hebt ook als zakelijk aan te laten merken als zakelijk. BTW daarover is namelijk te verrekenen met de btw die je periodiek betaald aan de fiscus... Kan toch wat schelen in wat je moet betalen...
Maar met de nieuwe regeling moeten bijvoorbeeld schrijvers ook een inschrijving hebben. Die hebben natuurlijk meestal ook geen zakelijk adres en kun je boeken schrijven echt als "bedrijf" zien? Lijkt me niet dat veel auteurs erop zitten te wachten dat er "fans" langskomen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 18:15 schreef Roy_T het volgende:
Anonimiteit en een bedrijf hebben, dat gaat nou eenmaal niet samen (en gelukkig maar, wat mij betreft)
Even ter informatie; de VvE wordt tegelijkertijd met het splitsen in appartementsrechten opgericht.quote:Op woensdag 11 maart 2009 18:40 schreef Laureline het volgende:
[..]
. Aangezien ik nog steeds niet ben gearresteerd voor het niet oprichten van een VVE![]()
Ja, dat kun je als een bedrijf zienquote:Op vrijdag 13 maart 2009 19:29 schreef wonderer het volgende:
Maar met de nieuwe regeling moeten bijvoorbeeld schrijvers ook een inschrijving hebben. Die hebben natuurlijk meestal ook geen zakelijk adres en kun je boeken schrijven echt als "bedrijf" zien? Lijkt me niet dat veel auteurs erop zitten te wachten dat er "fans" langskomen.
Ik snap iets niet, een KvK inschrijving kost in het mkb vaak hoogstens 141 euro. Als je echt jarenlang uitstekend en winstgevend gedraaid hebt, lijkt de materialiteit van een jaarlijkse kvk factuur me echt nihil. Ik zou me meer druk gaan maken om de facturering van vaste leveranciers of dat mijn klanten op tijd betalen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 19:10 schreef sigme het volgende:
[..]
Kan niet uit tegen inschrijfkosten KvK. Nog los van het feit dat een BTWnummer los staat van KvK.
Ik begrijp dat sommigen wel nut hebben van inschrijving bij KvK. Prachtig, houden zo, bestrijd ik niet, voel je vrij je in te schrijven.
Ik zie alleen niet heel goed waarom het moeilijk is om aan te nemen dat al die zelfstandigen die jaaaaaaaaaaaaaren lang uitstekend en winstgevend zaken hebben kunnen doen zonder KvK-inschrijving nu, omdat inschrijving verplicht wordt, plotseling daar blij mee moeten zijn.
Als het voor die personen functioneel of zakelijk aantrekkelijk was geweest in te schrijven bij KvK hadden ze het al wel gedaan hoor. 't Is puur een dure plicht iets te doen wat al toegestaan was en wat men geheel vrijwillig NIET wou. En nu dus nog niet, maar wel moet.
Ja, dat wist ik allang, maar in tig gevallen is de VVE 'slapend' (de makelaarstermquote:Op vrijdag 13 maart 2009 19:31 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Even ter informatie; de VvE wordt tegelijkertijd met het splitsen in appartementsrechten opgericht.
on topic: Geen flauw idee wat nog verder de voordelen zouden moeten zijn, maar een makro/sligro pas is natuurlijk wel handig.![]()
Voor deze eenmanszaken, afhankelijk van de regio, ongeveer 35 euro. Maar het ging sigme volgens mij niet om het geld, want dan kun je je inderdaad beter druk maken over iets anders.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 21:19 schreef sjakie007 het volgende:
Ik snap iets niet, een KvK inschrijving kost in het mkb vaak hoogstens 141 euro.
Dat is alleen soms het probleem, zodra het om geld gaat zijn mensen vaak tot veel minder bereid. Sommige buren kunnen er dan ook gewoonweg niet uitkomen. Met zo'n VvE voorkom je geschillen.quote:Op vrijdag 13 maart 2009 21:36 schreef Laureline het volgende:
[..]
Ja, dat wist ik allang, maar in tig gevallen is de VVE 'slapend' (de makelaarsterm), en is er ook geen enkele behoefte aan. Het gedwongen activeren van VVE's, met verplicht een potje maken voor eventuele onkosten, is ook zo'n betuttelende overheidsmaatregel, alsof je niet zelf op het moment dat het nodig is met die ene medebewoner van je pand beslissingen kan nemen.
Zulk beleid irriteert me, als zelfstandig denkend mens. Net als dus de ineens verplichte, nutteloze, belachelijk overprijsde KvK-inschrijving.
Mailadressen worden wel doorverkocht.quote:Op zondag 15 maart 2009 11:33 schreef Roy_T het volgende:
Via de mail heb ik nooit iets ontvangen, volgens mij worden die niet verkocht door de KvK. Telefoontjes ook niet, alleen via de post inderdaad.
Klopt, er is slechts de noodzaak.quote:Op woensdag 18 maart 2009 20:47 schreef darktower het volgende:
Ik was laatst bij de KvK om te vragen wat het voordeel is van de KvK. 'Wij spreken niet over voor- en nadelen', zo was het antwoord. Kortom: er zijn geen voordelen.
Je snapt het gewoon niet.quote:Ik vind het bestaan van de KvK ronduit absurd eerlijk gezegd. Bureaucratische regelgeving die nergens op slaat, ondernemers geld kost en geen toegevoegde waarde heeft.
Wat een goed argument van je....quote:
Geen idee, ik hoop dat het net zulke 'sancties' zijn als op het niet opruimen van je hondepoepquote:Op woensdag 29 april 2009 16:41 schreef haakman het volgende:
Zijn er sancties op het niet inschrijven bij de KVK? Het lijkt me dat burgerlijke ongeholorzaamheid hier op zijn plaats is voor iedereen die al jaren bekend is bij zijn opdrachtgevers, bij voorbeeld schrijvers en vertalers, en geen enkel voordeel heeft van zo`n inschrijving, die alleen maar geld kost
Volgens mij moet iedereen die deelneemt aan het economisch verkeer zich inschrijven. Dus ondanks of je een BTW vrijstelling hebt of niet.quote:Op vrijdag 1 mei 2009 13:11 schreef Laureline het volgende:
[..]
Geen idee, ik hoop dat het net zulke 'sancties' zijn als op het niet opruimen van je hondepoep![]()
Maar dat merken we wel, ik kan me in ieder geval voorstellen dat heel veel mensen zich toch niet in gaan schrijven. Ook hoorde ik dat mensen die een btw-vrijstelling hebben ook een brief kregen van de KVK om zich in te schrijven. Terwijl die dat niet eens hoeven.
Ik heb mijn inschrijvingsbrief inmiddels binnen. Mij is verteld dat je privéadres niet volledig kan afschermen. Je hoort als eigenaar ook op te geven wat je vestigingsadres is, dit wordt gecheckt bij het GBA, klopt dat niet, dan veranderen ze het dus terug naar je privéadres.quote:Op donderdag 12 maart 2009 23:23 schreef Roy_T het volgende:
[..]
Waarom denk je dat je de KvK en/of je klanten je privéadres zou moeten gevenHet draait allemaal om je zaak, dus waarom zou je niet je zakelijke adres gebruiken
![]()
Welke inhoud?quote:Op donderdag 30 april 2009 19:54 schreef dyna18 het volgende:
Wat een goed argument van je....
Zo win je vast elke discussie, gewoon niet op de inhoud ingaan.
Op mijn bijbaan zie ik talloze duimdikke catalogi voorbij komen, daar zit ik echt niet op te wachten. Ik ga alles retour afzender doen.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 19:26 schreef Tuvai.net het volgende:
Van de post die ik van willekeurige bedrijven via KVK krijg word ik ook hartstikke gek af en toe. Een periode wel eens niks, en van de een op de andere dag écht pakketten vol in je brievenbus gepropt.
Ik ben ook maar bezitter van een kleine eenmanszaak, nota bene.
Dan krijg je het druk de komende jarenquote:Op dinsdag 26 mei 2009 19:05 schreef _Arual_ het volgende:
... En de eerste spam ligt inmiddels op de deurmat. Nou ja, in de oudpapierbak eigenlijk. Ik heb het bedrijf gemaild dat ik geen prijs stel op de diensten die zij me aanbieden.
De standaardmail staat al voor ze klaar!quote:Op dinsdag 26 mei 2009 20:34 schreef eleusis het volgende:
[..]
Dan krijg je het druk de komende jaren
Heb je een bron hiervoor? Op google vind ik alleen maar verontrustende berichten over bn'ers die plots ook met al hun gegevens op bijvoorbeeld google maps staan.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 20:43 schreef Roy_T het volgende:
Je kunt bij de KvK gewoon aangeven dat je uit het adressenbestand gehaald wilt worden dat ze doorverkopen. Het is niet netjes dat ze dat standaard wel doen, maar je kan het dus wel stopzetten.
Je adres kunnen ze altijd achterhalen, maar dat doen ze niet: ze kopen gewoon adreslijsten van de KvK. Daar kun je je dus vanaf laten halen door de KvK.quote:Op dinsdag 26 mei 2009 20:54 schreef _Arual_ het volgende:
Heb je een bron hiervoor? Op google vind ik alleen maar verontrustende berichten over bn'ers die plots ook met al hun gegevens op bijvoorbeeld google maps staan.
Mail ze even. Heb ik ook gedaan en toen was het geregeld. Je kut het uiteraard niet zelf doen met een formulier, want dat is te laagdrempelig. Ze willen namelijk niet dat je opt-outquote:Op woensdag 27 mei 2009 09:24 schreef _Flash_ het volgende:
Ok, maar hoe?
Gisteren al de kvk site zitten doorzoeken maar helaas.
Op het wijzigingsformulier staat ook geen checkbox ofzo.
quote:Op donderdag 29 oktober 2009 21:51 schreef Laureline het volgende:
Ook pleeg ik volgens de brief, als ik niet ingeschreven sta per 31 december, een economisch delict![]()
Wat is dat precies? En hoe wordt dat gestraft?
Misschien wel met gedwongen uitschrijving uit het handelsregister?
![]()
Ff serieus. Ik ben al 14 jaar ZZP'er en neem van mij aan: Elke dozenschuiver verkoopt mij en jou maar al te graag elke 'actie laptop' die ze hebben. En wel drie ook als ik dat vraag. Er bij zetten dat het 'alleen voor zakelijke klanten' is, verhoogt waarschijnlijk het 'buitenkansje-gevoel' bij potentiële slachtoffers, meer niet.quote:Op donderdag 29 oktober 2009 23:03 schreef nachtdier3 het volgende:
Nou, vooruit een 'voordeel'.
Telecomaanbieders hebben soms zeer interessante aanbiedingen voor nieuwe zakelijke klanten. Krijg je bijv. een laptop van 400 euro bij een abonnement dat je jaarlijks maar 200 euro kost ofzo. Noodzakelijk is dan wel een kvk inschrijving. Zonder inschrijving heb je dikke pech.
Je moet wel verrekte veel pringles eten wil je de 'voordeelurenkaart' (Lees:registratie kvk) eruit halen.quote:Op donderdag 24 december 2009 22:34 schreef jongegast het volgende:
pringles zijn bij de makro 50 cent. Inschrijven dus! En ik dacht dat 1 euro bij de blokker goedkoop was!
Vanaf 2010 krijg je 1 keer per jaar een gratis uittreksel. De 11 euro heb je dan alvast verdient.quote:Op vrijdag 25 december 2009 10:39 schreef _Arual_ het volgende:
[..]
Je moet wel verrekte veel pringles eten wil je de 'voordeelurenkaart' (Lees:registratie kvk) eruit halen.![]()
Ik vind het inschrijfbedrag bij de kvk ook verdomd hoog overigens. Zoals ik al zei: mijn bedrijf je is een betaalde hobby, vijftig euro plus elf euro voor het uittreksel is dan ook niet iets wat ik even met twee vingers in mijn neus verdien. Voor dat bedrag kan ik ook bijna 2 weken boodschappen doen.
Kun je doen. Maar als je bij de belastingdienst bekend bent als ondernemer, krijg je vanzelf een vriendelijk (doch dringend) verzoek om je in te schrijven.quote:Op donderdag 24 december 2009 21:30 schreef dyna18 het volgende:
Als ik al die verhalen hier zo lees zou ik wel gek zijn om mij met een prive adres in te schrijven.
En aangezien ik geen ander adres heb neem ik misschien de gok maar om mij niet in te schrijven.
De KVK biedt ook wel wat voordeeltjes en niet alleen de nadelen die jij roept. Voor de 1 wat meer voor de ander. Jij hebt blijkbaar geen baat bij de KVK dus is het jammer voor jou.quote:Op donderdag 24 december 2009 22:05 schreef laptopleon het volgende:
-knip zeikverhaal-
Dat er geen sanctie opstaat klopt voor 2009 omdat het een overgangsperiode betreft. In 2010 zou er een sanctie op komen te staan.quote:OK, echt de allerlaatste: Ik sprak op een verjaardag iemand die bij de KvK werkt. Uiteraard kwam de verplichte inschrijving ter sprake. Hij beaamde de verplichting, en ja het was een 'economisch delict', maar wist me te vertellen dat 'er geen enkele sanctie op staat'.Nou, dat ga ik uitproberen! Al was het maar omdat ik het kabinet Balkenende II hou aan hun belofte van meer werk, minder regeltjes.
Omdat iedereen voor de wet gelijk is misschien, dus waarom voor de KVK niet?quote:Op vrijdag 25 december 2009 13:49 schreef Laureline het volgende:
Waarom zou het voor ieder 'bedrijf' verplicht moeten zijn? Een zzp-er is toch onmogelijk gelijk te stellen aan een multinational? En waarom kost deze handeling, die de KvK alleen maar geld oplevert (want: doorverkoop van gegevens!) ieder jaar 40 euro? Het blijft onzin.
Ja, die redenatie hoor ik wel eens vaker. Over het bestaan van God, of het nut van verticaal tandenpoetsen.quote:Op vrijdag 25 december 2009 14:05 schreef Weltschmerz het volgende:
Dat jij het nut nog niet hebt kunnen bedenken, ondanks dat je zo ontzettend je best hebt gedaan, betekent nog niet dat het geen nut heeft.
Tja, in mijn 'branche' werk ik met zangers, acteurs, dansers, musici en kunstenaars. Of iemand een KvK-inschrijving heeft is wel het meest absurde criterium waarop je zou worden aangenomen of afgewezen. Er zijn gewoon vakgebieden waarin het KvK-verhaal lariekoek is, en geen enkele toegevoegde waarde heeft (behalve voor de geldstroom van de KvK zelf uiteraard). Bij aannemers ligt dat waarschijnlijk anders, prima dan dat de KvK bestaat. Maar de zogenaamde 'vrije beroepen' waren niet voor niets altijd vrijgesteld van deze, voor die beroepsgroep nutteloze, verplichting.quote:Op vrijdag 25 december 2009 14:11 schreef sanger het volgende:
[..]
Omdat iedereen voor de wet gelijk is misschien, dus waarom voor de KVK niet?
De definitie is: eenieder die deelneemt aan het economisch verkeer. Een ZZP'er doet dat net zo goed als een BV.
1 van de voordelen; als jij bij mij wat wilt kopen/huren check ik of je een inschrijving hebt. Zo niet dan krijg je ook niets. Als ik een aannemer inhuur check ik ook zijn inschrijving. Geen inschrijving dan maar die andere aannemer.
quote:Op vrijdag 25 december 2009 23:26 schreef Laureline het volgende:
[..]
Ja, die redenatie hoor ik wel eens vaker. Over het bestaan van God, of het nut van verticaal tandenpoetsen.
Dit geeft maar weer aan hoe kortzichtig sommige mensen zijn. Als het voor hun/hun branche geen toegevoegde waarde heeft, is het maar onzin.quote:Op vrijdag 25 december 2009 23:26 schreef Laureline het volgende:
[..]
Tja, in mijn 'branche' werk ik met zangers, acteurs, dansers, musici en kunstenaars. Of iemand een KvK-inschrijving heeft is wel het meest absurde criterium waarop je zou worden aangenomen of afgewezen. Er zijn gewoon vakgebieden waarin het KvK-verhaal lariekoek is, en geen enkele toegevoegde waarde heeft (behalve voor de geldstroom van de KvK zelf uiteraard). Bij aannemers ligt dat waarschijnlijk anders, prima dan dat de KvK bestaat.
Ook vrije beroepen als accountants, advocaten en notarissen waren vrijgesteld. Maar ik ben blij dat ik nu via een uittreksel van de KvK kan zien wie er aansprakelijk gesteld kan worden en eventueel wie er bestuurder is.quote:Maar de zogenaamde 'vrije beroepen' waren niet voor niets altijd vrijgesteld van deze, voor die beroepsgroep nutteloze, verplichting.
Die kregen dus een voordeel boven de anderen. En dat is tegen het principe in Nederland waarin iedereeen gelijk behoort te zijn.quote:Op vrijdag 25 december 2009 23:26 schreef Laureline het volgende:
Maar de zogenaamde 'vrije beroepen' waren niet voor niets altijd vrijgesteld van deze, voor die beroepsgroep nutteloze, verplichting.
Allebei ondernemen ze, dus ze staan wel aan elkaar gelijk.quote:Op zaterdag 26 december 2009 13:54 schreef Laureline het volgende:
Gelijk, gelijk, gelijk...ik vind dat een aannemersbedrijf met een paar ton omzet per jaar juist helemáál niet gelijk staat aan iemand die in dit topic aangaf ongeveer honderd euro per jaar met wat computerwerk bij te verdienen.
En dan vergeet je natuurlijk de wel interessante dingen.quote:En over de vier à vijf tientjes per jaar "" - nogmaals voor de mensen voor wie het teveel moeite was het hele topic door te lezen
- het gaat me niet om het bedrag. Ik betaal duizenden euro's belasting per jaar, en dat doe ik grager dan straks die paar tientjes betalen aan de KvK. Omdat ik bij de belasting nog de illusie kan hebben dat het wordt besteed aan iets nuttigs -defensie daargelaten. Terwijl de miljoenen euro's die de KvK door deze maatregel ieder jaar extra gaat opstijken besteed zullen worden aan:
- reclame voor de KvK zelf
- het organiseren van de geweldige ter zake kundige voorlichtings- en ontmoetingsdagen waarover we hierboven al lazen
- het doorverkopen van gegevens
zoals...?quote:Op maandag 28 december 2009 11:05 schreef sanger het volgende:
[..]
En dan vergeet je natuurlijk de wel interessante dingen.
Vooral als je alleen maar een prive adres hebt en geen zakelijk adres. Dag privacy.quote:Op maandag 28 december 2009 21:36 schreef jongegast het volgende:
je komt trouwens in google maps te staan met KVK
das toch leuk
Precies. Ik heb hiernaast nog een baan waarbij ik in contact kom met mensen waarvan ik eigenlijk liever niet heb dat ze mijn privé-adres kunnen achterhalen. En dan krijg je dit!quote:Op maandag 28 december 2009 23:36 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Vooral als je alleen maar een prive adres hebt en geen zakelijk adres. Dag privacy.
Brancheinfo die je kan opvragen bv. Of bijeenkomsten die ze organiseren. Of advies bij oprichting.quote:
Ik wil best 11 euro betalen om dit soort dingen geregeld te hebben. En ook de controle dat de overheid graag wil weten wie bij welk bedrijf hoort is wat mij betreft goed.quote:Op dinsdag 29 december 2009 09:10 schreef nelisb het volgende:
Ze hebben ook een afdeling regio stimulering.
Deze zitten om de tafel met gemeentes, winkeliersverenigingen etc. Ze doen dit ook voor de ondernemers alleen merk je er als ondernemer direct vaak weinig van. Maar ze werken aan regelvermindering, denken mee over de inrichting van bedrijventerreinen, adviseren op het gebied van veiligheid en zo nog veel meer onderwerpen.
Dat neemt vanzelf af.quote:Op dinsdag 29 december 2009 09:23 schreef nelisb het volgende:
Ja dat privacy verhaal is dramatisch. Sta sinds begin november ingeschreven en wordt echt gespamt met post en van de week zelfs een belletje en dat is echt not done!
In mijn vakgebied gaat alles alleen via via. Nog nooit iemand gesproken die een klus heeft gekregen door zijn of haar website, advertentie of branchebijeenkomst georganiseerd door de KvK. Dus ja, wachten tot de telefoon gaat. Werkt bij mij tot nu toe primaquote:Op dinsdag 29 december 2009 09:31 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Dat neemt vanzelf af.
Er zijn bedrijven die regelmatig nieuwe inschrijvingen aanschrijven. Dit doen ze één tot twee keer en dan houdt het wel op.
En wie weet zit er een keer iets interessants tussen.
Trouwens: hoe doe jij aan acquisitie? Toch niet met de voeten op het bureau wachten tot iemand je belt (o nee, dat kan niet want je hebt geen telefoonnummer openbaar gemaakt), mailt (o nee, ook niet mogelijk want je hebt bewust geen contactgegevens op je website staan) of per post vraagt om een offerte (ships, ook niet mogelijk wat ze weten je niet te bereiken).
Vrije beroepen zijn niet per definitie vrijgesteld van BTW!quote:Op dinsdag 29 december 2009 14:50 schreef Laureline het volgende:
[..]
In mijn vakgebied gaat alles alleen via via. Nog nooit iemand gesproken die een klus heeft gekregen door zijn of haar website, advertentie of branchebijeenkomst georganiseerd door de KvK. Dus ja, wachten tot de telefoon gaat. Werkt bij mij tot nu toe prima![]()
Dat is ook mijn hele punt: ik vind veel 'vrije' beroepen (schilders, muzikanten, schrijvers, acteurs...) geen bedrijven. Die beroepen zijn ook met een reden vrijgesteld van de BTW-verplichting. En die hebben geen enkel baat bij de KvK-inschrijving. Sterker nog, de meeste zijn zeker niet gebaat bij een oppoppend adres op Googlemaps!
Jij hebt dan waarschijnlijk mooie blauwe ogen. En zolang er dan geen blinde voor je staat, gaat het bij jou wel lukken.quote:Ik zie nog steeds voor mijzelf alleen maar nadelen, waarvan het gebrek aan privacybescherming inderdaad verreweg het grootste is. Ik denk er zelfs over mijn inschrijving toch uit te stellen tot ze mij wat meer privacy kunnen garanderen. En dat sanger mij dan geen kropsla(of wat verkoop je eigenlijk?) wil verkopen, omdat hij ziet dat ik geen inschrijving in het register heb, neem ik dan maar voor lief. Eigenlijk heb ik nog nooit iemand ontmoet die mij geen artikelen wilde leveren, ondanks dat ik geen inschrijving heb bij de KvK.
Als het malafide aannemers zijn, zullen ze wel niet zijn ingeschreven. Want juist door middel van een inschrijving kun je iemand bij malafide praktijken makkelijker achterhalen dan wanneer je alleen maar een visitekaartje hebt.quote:En de KvK biedt toch ook geen bescherming, als je door iemand die wèl ingeschreven staat gigantisch wordt genaaid? Ik heb de meest malafide aannemers visitekaartjes met KvKnummer zien rondstrooienSancties zitten er dus blijkbaar ook niet in, dus wat zegt zo'n inschrijving dan helemaal?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |