quote:Op woensdag 11 maart 2009 16:00 schreef Stiemie het volgende:
Hahaha Huup ja dat kan natuurlijk ook nog: 2 zusjes die de hele dag bekvechten![]()
Ik begrijp dat er mensen zijn die graag een kind willen, ik was er ook eentje alleen had ik dus wel een voorkeur en schoof dat ook niet onder stoelen of banken als men er om vroeg. Ben blijkbaar een van de weinige.quote:Op woensdag 11 maart 2009 14:45 schreef huuphuup het volgende:
[..]
Echt?
Sommige mensen willen gewoon heel graag een kind.
En of daar nou wel of geen piemeltje aan vast zit maakt niet zo gek veel uit dan.
Dus nee ik denk niet dat het direct zo is dat als mensen zeggen dat het ze geen zak uitmaakt dat ze dat doen omdat het een taboe is. Vast mensen die niet voor hun mening durven uit te komen hoor maar ik weet eigenlijk wel zeker dat er ook heel veel mensen die het gewoon écht niet kan schelen of ze nou een zoon of een dochter krijgen.
ja okay maar dat probeer ik dus te zeggen, dat er ook mensen zijn die die voorkeur helemaal niet hebben. En dat zijn heus niet alleen maar mensen die moeilijk zwanger raken verder daar doelde ik helemaal niet op.quote:Op woensdag 11 maart 2009 21:40 schreef popolon het volgende:
[..]
Ik begrijp dat er mensen zijn die graag een kind willen, ik was er ook eentje alleen had ik dus wel een voorkeur en schoof dat ook niet onder stoelen of banken als men er om vroeg. Ben blijkbaar een van de weinige.
Zou ik er van balen als het een meisje was? Nee tuurlijk niet maar het ging om voorkeur in dit topic.
Ow, Ireth, wat een heerlijke bergquote:Op woensdag 11 maart 2009 12:44 schreef Ireth het volgende:
[..]
Ik haat Poohbeer.. en er kwam dus écht niks in huis van Pooh & Consorten... ik hoor het me nog zeggen...
![]()
[ afbeelding ]
Ik denk dat er op het soort gevoelens dat jij beschrijft, wél een taboe rust. Uit dit topic blijkt tot nu toe dat de meeste mensen wel een lichte voorkeur hadden, maar als het dan iets anders blijkt te zijn, is iedereen nog steeds blij. Het grootste taboe lijkt me dan ook rusten op wat jij beschrijft: het stilletjes en beteuterd er bij zitten als het kindje niet je voorkeursgeslacht blijkt te hebben, echte teleurstelling. Een beetje wennen, okee, maar zo'n reactie als van jouw vriend kan ik me ook echt niet voorstellen. dat huilen met kleertjes ruilen weer wel, dan wordt 't allemaal erg verwarrend en moet je weer omschakelen enzo.quote:Op donderdag 12 maart 2009 09:34 schreef vrouwtje-theelepel het volgende:
Ik had ook een stiekeme voorkeur voor een meisje terwijl mijn vriend een voorkeur voor een jongen had. Vanaf dag 1 dacht ik dat er een jongetje in mijn buik zat. Ik was dan ook onwijs blij dat de pretecho mevrouw zei dat het een meisje was (al wilde ze geen 100% zekerheid geven) terug in de auto was ik euforisch, en mijn vriend zat er wat stilletjes bij. Ik ben gaan shoppen, shoppen shoppen. En toch zat het me niet lekker, ik was ervan overtuigd dat het een jongen was. Na veel gezeur van mijn kant toch 2 weken later weer naar de pretecho mevrouw, ze zet dat ding op mijn buik en vol in beeld was het daar. EEN JONGEN!!! Terug in de auto was mijn vriend euforisch, ik zat er wat stilletjes bij. Gelijk gestopt bij de babyzaak voor wat jongens kleertjes. Thuis gekomen (huilend) de meisjeskleertjes uit de kast gehaald en vervangen voor jongenskleding. (schaam me dood als ik dit nu lees) Heb er echt een tijdje aan moeten wennen, maar toen ze uiteindelijk Mika op mijn buik lagen was ik helemaal om. Dit was hem gewoon, ons kindje en precies de goede!
en al moest ie even wennen aan 't idee, of vond ie 't gewoon minder leuk, dat kan toch best? ik vind 't niet zo raar hoor, dat mensen een voorkeur hebben, of een soort ideaalplaatje in hun hoofd, dat dat ineens bij moet worden gesteld. maar that's life, en dat lukt gelukkig meestal ook wel weer, toch?quote:Op donderdag 12 maart 2009 14:05 schreef vrouwtje-theelepel het volgende:
Hij was er net zo blij mee geweest als het een meisje zou zijn hoor. Ik ben nooit zo goed met woorden vandaar dat ik nooit reageer. Hij was gewoon wat stil omdat ... tja voor vaders zijn dochters toch kwetsbaarder denk ik, kerels bij je thuis, laat thuiskomen.
Als jij de dominante bent zou je volgens de theorie jongens moeten krijgen. Voor het herstel van het evenwicht zeg maar.quote:Op donderdag 12 maart 2009 14:32 schreef Faja-Lobi het volgende:
Ik wist gek genoeg voor ik zwanger was van de oudste dat het een meid zou zijn. Mijn vader riep gelijk toen hij hoorde dat ik zwanger was dat het een meid zou zijn omdat ik de dominante van ons 2 ben. Eerst hadden we niet de behoefte om een geslachtsbepalende echo te laten maken maar eenmaal tijdens de pretecho hadden we juist wel dat we het wilden weten. En ik had gelijk. Mijn man had al een zoon uit een vorige relatie en was in de wolken met een meid. Tijdens de zwangerschap van de jongste wist ik dat het een jongen moest zijn. Mijn gevoel zou gelijk krijgen. Mijn man en ik vonden beide even leuk. Met de echo werd natuurlijk duidelijk dat moedergevoelens klopte en ergens vond ik het ook wel leuk om mijn vader na 2 dochters en een kleindochter opa te kunnen maken van zijn eerste kleinzoon. Iets wat hij toen hij al jaren wou, een zoon. Mocht er ooit nog een 3e kindje komen bij ons dan maakt het me niet echt uit wat het is. Ik zou een zoon leuk vinden voor de jongste nu om mee te spelen, maar omdat mijn dochter al zo zelfstandig is en dan waarschijnlijk al zeker een jaar of 6 tussen haar en de baby zitten zou ik een meid om mee te tutten ook wel leuk vinden.
Ik bedoel niet de moedergevoelens die je standaard voor je kind hebt maar het gevoel dat je als moeder "weet" / voelt wat voor kindje er in je buik groeit.quote:Op donderdag 12 maart 2009 14:38 schreef miss_sly het volgende:
De mensen die zeggen dat ze 'het wisten'; denken jullie dat werkelijk, of is dat gewoon toevallig goed gegokt?
Faja heeft het over moedergevoelens, maar als het weten wat je draagt daarbij hoort, vrees ik dat er vele vrouwen zonder moedergevoelens rondlopen.
Ja, maar er is een Indiase(?) theorie naar ik meen, die zegt dat als een van de twee overheerst in de relatie, je dan het tegenovergestelde geslacht krijgt, voor het evenwicht.quote:Op donderdag 12 maart 2009 14:45 schreef bixister het volgende:
jouw dominantie zegt helemaal niks faja. de man (zijn zaad althans) bepaalt immers het geslacht van 't kind.
Maar wat dan met al die vrouwen die het niet 'weten'? missen die iets ofzo?quote:Op donderdag 12 maart 2009 14:48 schreef Faja-Lobi het volgende:
[..]
Ik bedoel niet de moedergevoelens die je standaard voor je kind hebt maar het gevoel dat je als moeder "weet" / voelt wat voor kindje er in je buik groeit.
Geen idee eigenlijk... maar mijn beeld was wel altijd een meisje, ik was er ook echt van overtuigd dat het een meisje zou worden. En net zoals Troel hadden we een ontzettende klik met de meisjesnaam, die we met geen enkele jongensnaam hadden... We wisten het overigens niet, tot de bevalling en ik heb me er nooit druk om gemaakt verder. Geloof niet dat ik een jongetje minder leuk gevonden zou hebben... Ik heb nu een kind dat in rokjes en roze het liefst in bomen klimtquote:Op donderdag 12 maart 2009 14:38 schreef miss_sly het volgende:
De mensen die zeggen dat ze 'het wisten'; denken jullie dat werkelijk, of is dat gewoon toevallig goed gegokt?
Faja heeft het over moedergevoelens, maar als het weten wat je draagt daarbij hoort, vrees ik dat er vele vrouwen zonder moedergevoelens rondlopen.
Ik wist het zeker zeker zekerquote:Op donderdag 12 maart 2009 14:55 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar wat dan met al die vrouwen die het niet 'weten'? missen die iets ofzo?
Nee denk het niet. Maar het is net als met bijv dat je als moeder zijnde echt wel aan voelt of je kind daadwerkelijk iets mankeert. Er zit gewoon een soort radar bij een moeder die dat soort dingen voelt. En misschien voelt de een het wel sterker dan een ander.quote:Op donderdag 12 maart 2009 14:55 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar wat dan met al die vrouwen die het niet 'weten'? missen die iets ofzo?
Nou, dan ga ik geen goede moeder worden. Ik wist de vorige keer echt niet dat er iets niet goed zat en ik had nu werkelijk geen idee of ik een zoon of dochter zou krijgen...quote:Op donderdag 12 maart 2009 14:59 schreef Faja-Lobi het volgende:
[..]
Nee denk het niet. Maar het is net als met bijv dat je als moeder zijnde echt wel aan voelt of je kind daadwerkelijk iets mankeert. Er zit gewoon een soort radar bij een moeder die dat soort dingen voelt. En misschien voelt de een het wel sterker dan een ander.
Nee hoor, miss... ik had bij Twan geen idee en nu ook weer niet en toch hoor ik van Twan zelf dat hij mij een goede moeder vindt, de liefste van de hele wereld. Peaceman vindt hij trouwens de slimste want die heeft altijd gelijk Vandaag hoorde ik nog van mijn moeder dat ze mij een leuke/goede moeder vond. Dus.. dont worry!!quote:Op donderdag 12 maart 2009 15:14 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Nou, dan ga ik geen goede moeder worden. Ik wist de vorige keer echt niet dat er iets niet goed zat en ik had nu werkelijk geen idee of ik een zoon of dochter zou krijgen...
Niet zo zwaar opnemen.quote:Op donderdag 12 maart 2009 15:14 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Nou, dan ga ik geen goede moeder worden. Ik wist de vorige keer echt niet dat er iets niet goed zat en ik had nu werkelijk geen idee of ik een zoon of dochter zou krijgen...
*check* en dat was niet alles he! We hebben haar ook nog een week laten brullen 's nachts omdat we dachten dat het een faaaaaase wasquote:Op donderdag 12 maart 2009 15:28 schreef Brighteyes het volgende:
Toch ben ik het ook niet helemaal met je eens hoor Faja, er zijn ook plenty mensen die zich rotschamen als hun kind ineens een dikke oorontsteking blijkt te hebben en zij niks doorhebben. Dat heb ik hier ook wel een paar keer gelezen.
Vandaar dat ik idd zei intuitie, zowel voor geslacht als voor 'is mijn kindje gezond of niet'.
Anyway... Zullen we maar weer terug gaan naar het oorspronkelijke onderwerp? Of het wel of niet taboe is?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |