quote:
Andy Priaulx heeft zijn polepositie voor de eerste race van het WTCC-weekend in Pau moeten inleveren. Priaulx werd samen met 6 rivalen gediskwalificeerd wegens een te hoog toerental. Twee rijders, onder wie wereldkampioen Yvan Muller, verloren hun snelste kwalificatietijd.
Het is chaos in de paddock van Pau. Alles draait rond toerentallen en turbodruk. Na de beslissing van de FIA om de tolerantie van 0.5 bar voor de diesels van Seat te schrappen, heeft de FIA nu een aantal benzinemotoren bestraft. Dat gebeurde ongetwijfeld onder druk van Seat dat er in Pau niet aan te pas komt.
Seat eist dat het reglement naar de letter wordt toegepast, ook voor de benzinemotoren die maximaal 8.500 toeren mogen trekken. Bij het terugschakelen piekt de motor vaak tot boven 8.500 toeren en dat mag niet, zegt Seat. Als wij gepakt worden voor te hoge turbodruk (zie de diskwalificatie van Monteiro na Marrakech wegens 2.907 bar, 0.007 bar teveel), dan moeten de benzinemotoren op hun toerental gekeurd worden, zo klinkt het bij Seat.
Zo is Priaulx (BMW) nu gediskwalificeerd, net als Tom Coronel, die met zijn benzine-Seat een knappe derde tijd had gereden. Ook de Chevrolets (vijfde, zesde en zevende) zijn hun kwalificatietijden kwijt. Coronel is furieus.
Coronel: “Het is hier in Pau één grote klerezooi. De FIA heeft er een puinhoop van gemaakt. Elke benzinemotor in WTCC gaat over de toeren, maar dan wel bij terugschakelen, hé. Niet bij opschakelen, niet bij accelereren, wel bij terugschakelen. Die piek zorgt er net voor dat de motor niet afslaat bij terugschakelen, het is een veiligheid die ingebouwd is. Er is uiteraard een groot verschil met turbomotoren die bij het opschakelen een hogere druk gebruiken. Hier praten we over opschakelen, over accelereren!”
“Als de FIA nu gewoon eens zijn reglement zou aanpassen! Voeg er toch gewoon aan toe dat er enkel bij het opschakelen niet mag overtoerd worden. Want wees er maar zeker van. Als ze mij en Priaulx en anderen pakken, dan moeten ze gewoon alle benzinemotoren diskwalificeren, want we gaan allemaal over de toeren. Eigenlijk is de ellende begonnen, toen de FIA turbodiesels heeft toegelaten. Benzine en turbodiesel kun je gewoon niet samen laten rijden. Het is alsof je de ene een mitraillette geeft om te vechten en de andere een mes. Dit kan gewoon niet en het zal nooit kunnen.”
“En nu gaan ze hier ook figuurlijk over hun toeren. BMW belt met München, Seat met hun hoofdkwartier, die van Chevrolet met hun bazen. Dit kampioenschap is kapotgemaakt. Kapot door politiek. En daar sta je dan als rijder. Wat moet ik mijn sponsors vertellen?”
Tenzij er nog diskwalificaties vallen, gaat de pole naar Augusto Farfus.