abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_66250121
quote:
Op donderdag 19 februari 2009 18:30 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]

Nu wordt ie helemaal mooi, eerst stukjes eigendom verkopen en nu zeuren dat beleggers daar geen rechten aan kunnen ontlenen omdat ze het bedrijfsbelang niet voorop zouden hebben staan. Het vormt onderdeel van de trend waarbij de aandeelhouders niet meer wordt dan enkel geldschieter waar misschien zo af en toe nog wat dividend voor kan worden verkregen. Ook prima maar maak die spelregels dan al bij een emissie bekend en geef bijvoorbeeld enkel certificaten uit op de markt, of pas een constructie toe zoals bij Heineken. Onee, stom van me, maar dat wil men niet want dan had men nooit het geld van PingAn aan kunnen trekken.
zie, je snapt het best!


allereerst voor degenen die het volgen maar niet snappen: http://nl.wikipedia.org/wiki/Aandeel. er is zeker ruimte voor discussie mbt de rechten en plichten van aandeelhouders.
het was geloof ik zalm die de rechten van aandeelhouders wat uitbreidde, verbeter gerust als ik het mis heb. daarvoor waren ze idd slechts kapitaalinbrenger/vanger. tsja. met rechten komen ook plichten. zonder meer is de eerste plicht van het bestuur van een onderneming het voortbestaan van die onderneming. en het bestuur wordt gekozen door de aandeelhouders. de rechten van de eigenaar zijn bekend: divident, recht op handel, recht op inspraak. vast nog meer, maar dat boeit me nu ff niet zo. wat zijn dan de plichten? dat lijkt me wel in deze tijdgeest een waardige discussie. hoe zit het ermee? wanneer aandeelhouders een bedrijf forceren tot een onverantwoorde aankoop, en het bedrijf struikelt erover en de overheid grijpt in, hebben de aandeelhouders dan eigenlijk wel recht van spreken?
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_66289229
quote:
Fortis-aandeelhouders komen met alternatief plan

BRUSSEL - Nu de onderhandelingen met BNP Paribas over het lot van Fortis de laatste rechte lijn ingaan, hebben de belangenverenigingen Deminor, Modrikamen, Euroshareholders, Test-Aankoop, VEB en ADAF vrijdag hun ‘alternatief plan’ voor Fortis voorgesteld, met de bedoeling om voor alle partijen extra waarde te creëren.
In het plan is voorzien dat de Fortis holding 25 procent van Fortis Bank België van de overheid zou overnemen. Sinds de aandeelhoudersvergadering van 11 februari, bezit de Belgische Staat iets meer dan 99 procent van Fortis Bank. Deze operatie zou dan later in een tweede fase, kunnen gevolgd worden door een bijkomend belang van 25 à 50 procent van de holding in de bank.

Parallel zou Fortis Bank België een kwart van de aandelen van Fortis Insurance Belgium kunnen verwerven. Op die manier wordt het ‘bank-verzekeringsmodel’ nieuw leven ingeblazen.

Voor de gestructureerde producten, de zogenaamde rommelkredieten, stellen de kleine aandeelhouders een oplossing voor die de Nederlandse overheid hanteerde bij ING. Die bestaat erin dat Fortis Bank de activa voor een bedrag van 20 miljard euro in portefeuille houdt, waartegenover een staatsgarantie staat van maximaal 10 miljard. Op die manier is de oprichting van een zogenaamd ’special purpose vehicle’ (SPV), waarin de toxische activa zouden worden ondergebracht, niet langer nodig.

‘Onze oplossing is gerechtvaardigd omdat uit een recent rapport van McKinsey is gebleken dat een stand alone scenario van Fortis Bank levensvatbaar is’, aldus advocaat Mischaël Modrikamen. De oplossing zou ook de begroting sparen.

In verband met het Nederlandse luik willen de kleine aandeelhouders dat de verzekeringsactiviteiten naar de Fortis holding terugkomen. Ze roepen de Nederlandse autoriteiten op om te onderhandelen.

Fortis bank laat intuissen via een persbericht weten dat er 'samen met externe adviseurs' gekeken wordt naar 'de mogelijke alternatieven voor de toekomst' van de bank. 'En dit om voorbereid te zijn op elk mogelijk resultaat van de onderhandelingen.'

Over de inhoud van die scenario's wil de bank geen commentaar kwijt. 'Deze studie bevat geen vergelijking tussen de verschillende scenario’s en formuleert ook geen finale conclusies', luidt het.

Het management van Fortis bank gelooft naar eigen zeggen sterk in het industriële project met BNP Paribas, 'maar moet het zich voorbereiden op de verschillende mogelijke scenario’s.


[ Bericht 14% gewijzigd door Bolkesteijn op 10-03-2009 15:05:58 ]
pi_66293099
Leuk plan, waar gaat Fortis Groep het geld halen om de overheid z'n geld terug te geven voor een kwart van Fortis Bank?

Goed om te zien dat ze eindelijk door lijken te hebben dat de Nederlandse overheid ijzersterk staat in z'n recht.
pi_66296488
Gerrit Zalm, de nieuwe topman van de combinatie ABN Amro en Fortis Nederland.
De nieuwe topman van de combinatie ABN Amro en Fortis Bank Nederland, Gerrit Zalm, wil het zakelijke deel van Fortis Bank Nederland met gesloten beurzen verkopen aan Fortis Bank België. Dat heeft de oud-minister van Financiën gezegd in een gepubliceerd vraaggesprek met Het Financiële Dagblad.

In ruil voor de zakelijke activiteiten, Fortis Commercial Banking, zouden de Belgen enkele onderdelen aan ABN Amro/Fortis moeten afstaan. Zalm zegt in het vraaggesprek niet om welke onderdelen het gaat.

Zalm wil dat er snel duidelijkheid komt over de haalbaarheid van het plan. Eurocommissaris van Concurrentie Neelie Kroes wil pas instemmen met de fusie tussen Fortis Nederland en ABN Amro als het aandeel op de markt voor het midden- en kleinbedrijf daalt. (belga/dea)
20/02/09 09u43
pi_66300719
quote:
Op donderdag 19 februari 2009 19:56 schreef simmu het volgende:
tsja. met rechten komen ook plichten. zonder meer is de eerste plicht van het bestuur van een onderneming het voortbestaan van die onderneming. en het bestuur wordt gekozen door de aandeelhouders. de rechten van de eigenaar zijn bekend: divident, recht op handel, recht op inspraak. vast nog meer, maar dat boeit me nu ff niet zo. wat zijn dan de plichten? dat lijkt me wel in deze tijdgeest een waardige discussie. hoe zit het ermee? wanneer aandeelhouders een bedrijf forceren tot een onverantwoorde aankoop, en het bedrijf struikelt erover en de overheid grijpt in, hebben de aandeelhouders dan eigenlijk wel recht van spreken?
Het is maar zeer de vraag in hoeverre de aandeelhouders verantwoordelijk kunnen worden gehouden voor de veel te dure aankoop die Fortis heeft gedaan. Het wordt vrij lastig om met miljoenen aandeelhouders, die ook nog eens op dagbasis verschillen, een onderneming te besturen.

Daarom hebben bijna alle bedrijven met aandeelhouders (afgezonderd van wat BV's) een dagelijks bestuur in dienst, en een orgaan wat dat dagelijks bestuur controleert, de Raad van Commissarissen. En juist die controle heeft zeer gefaald bij Fortis, uit een analyse van de gang van zaken rondom de overname van ABN-Amro blijkt dat het de voorzitter van de RvC, Maurice Lippens, was die de feitelijke overname samen met Votron rond heeft gekregen. De CFO kon mee doen met het spel van de twee of een andere baan zoeken, zo lagen de verhoudingen in het bestuur en het controlerende orgaan van het bestuur. Het is echt overduidelijk dat Lippens zijn taak als controleur van de RvB volledig heeft verzaakt en met Votron samen in feite duo-CEO was. ABN-Amro moest kosten wat kost worden overgenomen, zelfs de financiering was nog niet eens rond toen Votron de toren langs de A10 triomfantelijk betrad. Lippens had daar onverbiddelijk een streep door moeten halen als hij een goede controleur van de RvB was, maar nee, meneer heeft de belachelijke overname zelfs aangemoedigd.

Het was dan ook totaal niet gek dat de RvC de aandeelhouders van Fortis op de AvA adviseerde de overname van ABN-Amro goed te keuren. De aandeelhouders valt in dat opzicht weinig te verwijten.
--------------------------------------
Verder ben ik het niet met je eens dat aandeelhouders plichten hebben, sterker nog, geen enkel mens heeft een vanzelfsprekend plicht om op een bepaalde manier te handelen vind ik. Aandeelhouders moeten doen wat voor zich zelf de meest gunstige stappen lijken, net zoals het bestuur van een bedrijf dat doet en net zoals de werknemers die besluiten voor een bepaalde onderneming te gaan werken.

Als werknemers inspraak willen (buiten de informele inspraak die iedereen natuurlijk heeft) in de onderneming zullen zij aandelen moeten kopen, als vakbonden inspraak in de onderneming willen omdat zij vinden dat de onderneming zich 'maatschappelijk verantwoord' op moet stellen dan moeten zij maar aandelen kopen. Het aandeelhoudersschap is dé manier, en dé enige manier (tenzij de onderneming zelf natuurlijk anders beslist), om formele invloed in een onderneming te verwerven. Mensen die dat principe willen omzeilen met het opdringen van plichten via de wet (onthou, aandeelhouders hebben rechten verworven via de onderneming, niet via de wet), die willen gewoon voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. Voor niets gaat de zon op luidt het spreekwoord, en zo geldt dat ook met betrekking tot het verwerven van inspraak in een onderneming.

[ Bericht 0% gewijzigd door Bolkesteijn op 21-02-2009 00:11:34 ]
pi_66304561
En nu nog even vertellen hoe Fortis Groep gaat betalen voor die kwart van Fortis Bank (B)
pi_66312061
@bolkie. je praat weer in cirkels. die aandeelhouders kiezen zelf de raad van bestuur. het is dan dus hun eigen verantwoordelijkheid om degelijk bestuur te kiezen om de onderneming kundig te besturen. ze zijn zelf akkoord gegaan met de overname van abn. daarin zijn ze geraadpleegd. en als het zo overduidelijk is dat Lippens zijn werk niet goed deed, dan hadden ze daar toen moeten ingrijpen en niet nu achteraf de onderneming de nek omdraaien. ze zaten er allemaal zelf bij. zowel bij de keuze van bestuur, als bij de keuze van beleid. dan nu niet achteraf lullen en zeiken. die verantwoordelijkheid hadden ze, en hebben ze zelf uit hebberigheid verzaakt. nu dan dus niet janken.

en hier in nederland hebben werknemers in beperkte zin wel degelijk inspraak. dat heet "de ondernemingsraad". ook daar gaat trouwens zat mis. net zo goed als dat er in het bestuur van een bedrijf wel eens iets misgaat.

idd: voor niets gaat de zon op. dus dan niet janken als het bedrijf failliet gaat nu omdat je daar zelf indirect voor gekozen hebt door een incompetente raad van bestuur te kiezen. risico van het vak dan he. had je maar anders moeten kiezen als aandeelhouder.

right back at ya!
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_66312848
quote:
Op zaterdag 21 februari 2009 13:30 schreef simmu het volgende:
die aandeelhouders kiezen zelf de raad van bestuur. het is dan dus hun eigen verantwoordelijkheid om degelijk bestuur te kiezen om de onderneming kundig te besturen. ze zijn zelf akkoord gegaan met de overname van abn. daarin zijn ze geraadpleegd. en als het zo overduidelijk is dat Lippens zijn werk niet goed deed, dan hadden ze daar toen moeten ingrijpen en niet nu achteraf de onderneming de nek omdraaien. ze zaten er allemaal zelf bij. zowel bij de keuze van bestuur, als bij de keuze van beleid. dan nu niet achteraf lullen en zeiken. die verantwoordelijkheid hadden ze, en hebben ze zelf uit hebberigheid verzaakt. nu dan dus niet janken.
Waar pleit ik voor medelijden met de aandeelhouders? Je moet onderscheid maken tussen formele gang van zaken en praktische gang van zaken. Het hebben van rechten is een formele aangelegenheid, aandelen verschaffen op die manier een stukje van eigendom aan aandeelhouders. Begrijp mij dus ook niet verkeerd, geen medelijden voor de aandeelhouders, zij hadden hun eigen bestuur beter moeten controleren, dan hadden ze nooit in deze situatie gezeten. Anderzijds past haat jegens de aandeelhouders ook niet, want als er één partij is die grote schade heeft geleden zijn het wel de aandeelhouders.

Dan kom je bij de praktische gang van zaken. Jij en velen maken de aandeelhouders het verwijt dat zij hebberig zijn, en dat zij daarmee de ondergang van Fortis veroorzaakt hebben. Dat is praktisch gezien onjuist, achteraf is namelijk gebleken, dankzij onderzoek van journalisten, dat Lippens zijn controlerende taak verzuimde. De dagelijkse controletaak die de aandeelhouders dus formeel bij de RvC hebben gelegd werd niet goed uitgevoerd. Natuurlijk kan je dan zeggen dat aandeelhouders kritischer hadden moeten zijn, aan de andere kant die controletaak besteed je niet zomaar uit, dus er mag van de RvC ook wel enige kwaliteit verwacht worden. Ik vind het dan ook bijzonder raar dat de aandeelhouders geen zaak tegen Lippens aanspannen, de praktische gebeurtenissen geven daar toch echt wel aanleiding toe.
quote:
en hier in nederland hebben werknemers in beperkte zin wel degelijk inspraak. dat heet "de ondernemingsraad". ook daar gaat trouwens zat mis. net zo goed als dat er in het bestuur van een bedrijf wel eens iets misgaat.
Ondernemingsraden heb ik dan ook altijd grote onzin gevonden. Formele inspraak kun je krijgen als je aandelen koopt.
quote:
idd: voor niets gaat de zon op. dus dan niet janken als het bedrijf failliet gaat nu omdat je daar zelf indirect voor gekozen hebt door een incompetente raad van bestuur te kiezen. risico van het vak dan he. had je maar anders moeten kiezen als aandeelhouder.
Dat is ook wat ik al 3 topics lang roep.

Verder is wat mij betreft de discussie hier mee wel klaar.
pi_66318672
@bolkie: de kat zit zijn eigen staart achterna denk ik. de aandeelhouders stelden iemand aan. die deed zn werk niet goed. daarop volgend hadden dan de aandeelhouders in moeten grijpen. dat deden ze niet. dat is wat ik bedoel met "de aandeelhouders hebben ook een verantwoordelijkheid". die kan je op twee manieren bekijken. aandeelhouders hebben een verplichting om hun 'macht' zo 'goed' mogelijk te gebruiken omdat:

1) dat in hun eigen belang is. een goedlopende firma levert meer op. klaar.
2) een eigenaar van een bedrijf heeft ook een verplichting naar dat bedrijf toe. bij kleine bedrijven is dat veel meer geaccepteerd dan op grote schaal, maar het is zeker wel aanwezig.

tsja. ik denk niet dat dit zo even 1-2-3 uit te bediscussieren valt in een topic in een forumpje. maar het is wel een van de meer boeiende dingen
Your mind don't know how you're taking all the shit you see
Dont believe anyone but most of all dont believe me
God damn right it's a beautiful day Uh-huh
pi_66795112
quote:
Akkoord bereikt over Fortis-BNP
Brussel, 7 maart. De Belgische overheid, de Franse bank BNP Paribas en de Fortis Holding hebben afgelopen nacht een nieuw akkoord bereikt over de verkoop van Fortis België.

Volgens de overeenkomst verkoopt de Belgische staat 75 procent van Fortis Bank in ruil voor aandelen BNP. Daarnaast verkoopt België 25 procent van de verzekeringstak van Fortis voor 1,4 miljard euro.

De Belgische premier Herman van Rompuy sprak van een akkoord ,,in het belang van spaarders, aandeelhouders, de staat en het personeel''. BNP Paribas beloofde zoveel mogelijk banen te behouden.

Fortis was een van de eerste financiële instellingen in Europa die bijna bezweken onder de kredietcrisis. De Nederlandse, Belgische en Luxemburgse overheid besloten de bank op te splitsen. Nederland kocht Fortis Nederland en ABN Amro. België nationaliseerde Fortis België.

De Belgische regering en BNP Paribas hadden eerder al een akkoord over de verkoop gesloten. Dat is recent nipt verworpen door aandeelhouders van Fortis.Daarop begon de Belgische regering nieuwe onderhandelingen.

De Franse bank BNP Paribas eiste dinsdag plots extra waarborgen, ter waarde van zo'n 7 à 10 miljard euro. De Belgische regering stelde zaterdagmorgen dat het op die eis niet is ingegaan. Wel zijn enkele zaken aangepast.

Afgesproken is dat Fortis Holding minder wordt blootgesteld aan verliezen bij een apart bedrijf met zogeheten rommelkredieten. Het risico gaat omlaag van 1 miljard naar 760 miljoen euro. In ruil voor deze verlaging geeft de Belgische staat een waarborg van 1,5 miljard euro en een optie op kapitaalsverhoging van 2 miljard euro.

De regering overwoog even om geen 25 maar 30 procent van de verzekeringstak te verkopen, maar dat bleek uiteindelijk niet nodig.

De raad van bestuur van Fortis Holding staat achter het akkoord en zegt de nieuwe aandeelhoudersvergadering met vertrouwen tegemoet te zien. De aandeelhouders moeten zich uitspreken over de overeenkomst, waarschijnlijk rond 8 of 9 april.
Bron

Dat wordt weer een gezellige AVA .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_66795150
Maandag Fortis kopen dus? Wat is de verwachte koersstijging?
En dan de dagwinst pakken of hopen dat de AVA dit keer vóór stemt resulterend in nog meer koersstijging?
  dinsdag 10 maart 2009 @ 14:30:27 #192
5740 Stroekie
rimpelsauriër
pi_66896452
quote:
Ex-topman Fortis haalt uit naar Bos

AMSTERDAM - De gewezen topman van Fortis, Maurice Lippens, heeft voor een parlementaire bankencommissie in België harde kritiek geuit op de Nederlandse overheid vanwege het afblazen van de eerste reddingsoperatie voor Fortis. Dat meldt de Belgische krant De Tijd vandaag.

In het weekend van 27 en 28 september 2008 maakte minister Bos van Financiën samen met de Belgische en Luxemburgse overheid afspraken over een kapitaalinjectie van ruim 11miljard euro, waarvan Nederland ¤4 miljard voor zijn rekening zou nemen, om het noodlijdende Fortis overeind te houden. Een paar dagen later werd het Belgische-Nederlandse bankconcern door een nieuw reddingsplan geheel ontmanteld en kwamen ABN Amro en de Nederlandse activiteiten van Fortis voor ruim ¤16 miljard in handen van de Nederlanse regering.

Volgens Lippens heeft de Nederlandse overheid een ‘misdaad’ begaan door de aangekondigde eerste reddingsoperatie te torpederen. Als de Nederlanders dat niet hadden gedaan, was het niet zo gelopen, stelt de ex-topman.

Hij had ook kritiek op DNB-topman Wellink, die de overname van ABN Amro door Fortis te lang zou hebben vertraagd, waardoor Fortis werd achterhaald door de moeilijke omstandigheden op de financiële markten.
Heeft Graaf Lippens gelijk, of is hij vooral verbitterd en neemt hij nu zijn kans op wraak waar om de Ollanders de schuld te geven?

Edit: Ik heb je bericht even wat netter opgemaakt, dat is duidelijker.

[ Bericht 46% gewijzigd door Bolkesteijn op 10-03-2009 14:41:33 ]
penny wise, pound foolish
www.frisofeest.nl op 30 november 2012
Gezellig met een zachte gay
pi_66896485
copy & paste die zooi is naar hier en vermeld alleen de bron. luilak
No Guts, No Glory
pi_66896574
quote:
De gewezen topman van Fortis, Maurice Lippens, heeft voor een parlementaire bankencommissie in België harde kritiek geuit op de Nederlandse overheid vanwege het afblazen van de eerste reddingsoperatie voor Fortis. Dat meldt de Belgische krant De Tijd vandaag.

In het weekend van 27 en 28 september 2008 maakte minister Bos van Financiën samen met de Belgische en Luxemburgse overheid afspraken over een kapitaalinjectie van ruim 11miljard euro, waarvan Nederland ¤4 miljard voor zijn rekening zou nemen, om het noodlijdende Fortis overeind te houden. Een paar dagen later werd het Belgische-Nederlandse bankconcern door een nieuw reddingsplan geheel ontmanteld en kwamen ABN Amro en de Nederlandse activiteiten van Fortis voor ruim ¤16 miljard in handen van de Nederlanse regering.

Volgens Lippens heeft de Nederlandse overheid een ‘misdaad’ begaan door de aangekondigde eerste reddingsoperatie te torpederen. Als de Nederlanders dat niet hadden gedaan, was het niet zo gelopen, stelt de ex-topman.

Hij had ook kritiek op DNB-topman Wellink, die de overname van ABN Amro door Fortis te lang zou hebben vertraagd, waardoor Fortis werd achterhaald door de moeilijke omstandigheden op de financiële markten.
IMO probeert hij zijn eigen straatje schoon te vegen.

FF huilie doen, zodat hij zijn bonus kan verantwoorden.
Weer ww vergeten van mn kl00n :$
  dinsdag 10 maart 2009 @ 14:39:07 #195
5740 Stroekie
rimpelsauriër
pi_66896795
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 14:31 schreef nuget het volgende:
copy & paste die zooi is naar hier en vermeld alleen de bron. luilak
Zo beter ?
penny wise, pound foolish
www.frisofeest.nl op 30 november 2012
Gezellig met een zachte gay
pi_66897076
Het zou mij niks verbazen als Bos het reddingsplan heeft getorpedeerd om daarmee als overheid ABN-Amro weer in handen te krijgen. De toestemming aan Fortis om ABN-Amro over te nemen is zeer schoorvoetend tot stand gekomen en Bos heeft wellicht als nog zijn gelijk willen halen. Dat daarmee een heel concern in de afgrond verdwenen is zal voor hem bijzaak zijn want hij kan er electoraal gezien garen bij spinnen.

Overigens, Lippens heeft zelf wel een beetje boter op zijn hoofd want Lippens had als commissaris veel beter toezicht moeten houden op de raad van bestuur in plaats van met Votron samen directeurtje te spelen.
  dinsdag 10 maart 2009 @ 14:48:27 #197
5740 Stroekie
rimpelsauriër
pi_66897180
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 14:46 schreef Bolkesteijn het volgende:
Het zou mij niks verbazen als Bos het reddingsplan heeft getorpedeerd om daarmee als overheid ABN-Amro weer in handen te krijgen. De toestemming aan Fortis om ABN-Amro over te nemen is zeer schoorvoetend tot stand gekomen en Bos heeft wellicht als nog zijn gelijk willen halen. Dat daarmee een heel concern in de afgrond verdwenen is zal voor hem bijzaak zijn want hij kan er electoraal gezien garen bij spinnen.

Overigens, Lippens heeft zelf wel een beetje boter op zijn hoofd want Lippens had als commissaris veel beter toezicht moeten houden op de raad van bestuur in plaats van met Votron samen directeurtje te spelen.
Dat gevoel bekruipt mij dus ook
Wouter Bos zal het vast slim en goed gespeeld hebben maar Meneer Lippens wilde toch wel erg graag met de grote jongens meespelen met zijn Benelux bankje
bovendien had hij al eens de Ollanders verslagen met het binnenloodsen van Generale Bank
Ook al zo'n instituut bij onze zuiderburen
penny wise, pound foolish
www.frisofeest.nl op 30 november 2012
Gezellig met een zachte gay
pi_66897203
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 14:39 schreef Stroekie het volgende:

[..]

Zo beter ?
Yap, super
No Guts, No Glory
pi_66897325
Hmmm... dat klinkt raar.... maar het is ook zo verleidelijk om Belgen om de tuin te leiden...

En hé, anders bouwen we gewoon een electrisch hek, met hulp van de Duitsers. Dat houdt ze wel tegen, die Belgen!

On topic en serieus, ik denk dat de beste man natuurlijk verbitterd is, maar ik denk ook dat hier goed onderzoek naar moet worden gedaan. Het zou wel een hele brute actie zijn van Nederland... en ik kan me dat bijna niet voorstellen...
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
  dinsdag 10 maart 2009 @ 14:58:37 #200
5740 Stroekie
rimpelsauriër
pi_66897516
quote:
Op dinsdag 10 maart 2009 14:52 schreef AlphaOmega het volgende:
Hmmm... dat klinkt raar.... maar het is ook zo verleidelijk om Belgen om de tuin te leiden...

En hé, anders bouwen we gewoon een electrisch hek, met hulp van de Duitsers. Dat houdt ze wel tegen, die Belgen!

On topic en serieus, ik denk dat de beste man natuurlijk verbitterd is, maar ik denk ook dat hier goed onderzoek naar moet worden gedaan. Het zou wel een hele brute actie zijn van Nederland... en ik kan me dat bijna niet voorstellen...
Blijkbaar hebben de Belgen er wel van geleerd en hebben ze WEL opnieuw heronderhandelt met BNP-Paris bas
penny wise, pound foolish
www.frisofeest.nl op 30 november 2012
Gezellig met een zachte gay
  Moderator dinsdag 10 maart 2009 @ 15:26:58 #201
236264 crew  capricia
pi_66898642
Veel Belgen zijn/waren boos. Niet zozeer op Nederland...maar op hun eigen regering. Nederland heeft in hun ogen het beste deel van Fortis voor een appel en een ei kunnen kopen.
Stond in de Belgische krant "de morgen" toen der tijd een heel artikel over dat die Hollanders het hem weer flikten. En dat Belgie met een uitgeklede bank over bleef met nog wat verzekeringsactiviteiten...
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  dinsdag 10 maart 2009 @ 20:00:18 #202
78918 SeLang
Black swans matter
pi_66908856
Die Lippens toch.
Door je eigen incompetentie bijna verzuipen en dan gaan klagen dat je op een andere manier gered had willen worden
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_66982075
quote:
Getuigen spreken zichzelf tegen in Fortisonderzoek
BRUSSEL - De commissie van het Belgisch parlement die onderzoek doet naar het Fortisdossier, heeft het vellen van haar eindoordeel voorlopig uitgesteld.

Ze heeft aanwijzingen dat sommige getuigenverklaringen niet kloppen. Commissievoorzitter Bart Tommelein heeft dat donderdag laten weten. Aanleiding is een brief van het hof van beroep in Brussel, die tuchtrechtelijk onderzoek doet in de Fortiszaak. Daarin staat dat sommige getuigen tegenover het hof andere verklaringen hebben afgelegd dan in de openbare zittingen van de parlementaire commissie.

Druk
De commissie onderzoekt of de regering-Leterme eind vorig jaar de rechterlijke macht onder druk heeft proberen te zetten bij een uitspraak over de verkoop van Fortis aan het Franse BNP Paribas.
Yves Leterme en een justitieminister Jo Vandeurzen moesten naar aanleiding van beschuldigingen daarover aftreden. Leterme en andere bewindslieden getuigden eerder deze week voor de commissie. De ex-premier en minister Didier Reynders van Financiën spraken elkaar daarbij op onderdelen tegen.
quote:
'Gelogen voor onderzoekscommissie-Fortis'
De onderzoekscommissie naar de inmenging in de Fortis-processen zal niet zoals gepland dit weekend kunnen vergaderen over haar eindrapport. Ze heeft een brief gekregen van het Brusselse hof van beroep die er op wijst dat er is gelogen onder eed.

- De onderzoekscommissie zal straks al bijeen komen over de brief die is verstuurd door een eerste voorzitter van het Brusselse hof van beroep. Daarin wordt de commissie gewaarschuwd dat bepaalde getuigenissen die onder eed zijn afgelegd niet stroken met de verklaringen in het tuchtdossier dat het hof behandelt.

Meer concrete informatie staat er niet in de brief. Maar het gaat zonder twijfel, volgens onze informatie, over de verklaringen die Jan De Groof heeft afgelegd. Hij is de echtgenoot van Christine Schurmans, één van de drie raadsheren die het Fortis-arrest behandelden. Na die getuigenis had een andere raadsheer, Paul Blondeel, de voorzitter van de kamer, in een uitgebreide brief al de versie van De Groof radicaal tegengesproken. Maar die brief is niet weerhouden als officiële verklaring.

De nieuwe brief van het Brusselse hof van beroep is een bom onder de commissie. Het geplande overleg over het eindverslag van de commissie in Oostende dit weekend is al zeker uitgesteld. Het wordt nu heel moeilijk om de drie raadsheren niet te verhoren. Bovendien staat er op meineed liefst drie jaar celstraf.

Commissievoorzitter Bart Tommelein (Open VLD) wil naar eigen zeggen in die omstandigheden geen conclusies trekken. 'Er was al de brief van rechter Blondeel, er was een advocaat die weigerde de eed af te leggen en nu is er die brief van het hof van beroep. We gaan niet op weekend als blijkt dat een aantal verklaringen niet juist bleken te zijn', stelt hij.

Tommelein belegde ondertussen al een vergadering van de onderzoekscommissie. Die vindt plaats om 17.00 uur. Daar zullen de commissieleden achter gesloten deuren uitmaken hoe het nu verder moet.
pi_66989181
Tja, dat krijg je als ministers tegen beter weten in weigeren om een failliete bank te nationaliseren. Zolang Reynders niet ophoepelt zal het Fortis-dossier blijven etteren.
pi_67091104
quote:
Fortis-holding verwacht verlies van 22,5 miljard euro
De Fortis-holding verwacht op basis van de Belgische boekhoudregels een overgedragen statutair verlies van 22,5 miljard euro over 2008. Dat betekent dat er geen ruimte is om een dividend uit te keren, zegt Fortis zondagavond in een persbericht. Daardoor ziet de holding zich wel verplicht nieuwe aandelen uit te geven om de coupon op zijn CASHES- en FRESH-instrumenten te financieren.

Het statutaire verlies van 22,5 mijlard euro is hoger dan verwacht. Totnogtoe was men uitgegaan van een verlies van 19,1 tot 20,1 miljard euro. De definitieve jaarcijfers onder de IFRS-boekhoudnormen zullen op 31 maart worden bekendgemaakt. Door het miljardenverlies ziet de holding geen ruimte om dit jaar een dividend over 2008 uit te keren.

Fortis benadrukt in het persbericht dat de solvabiliteit van de verzekeringsactiviteiten op geen enkele manier wordt beïnvloed door die statutaire verliezen. Naar de normen van de toezichthouders ligt het eigen vermogen ligt 'behoorlijk boven het vereiste minimum', klinkt het nog.

Kapitaalvermindering
Om in de toekomst opnieuw een dividend te kunnen uitkeren zal de Fortis-holding zijn aandeelhouders voorstellen de overgedragen verliezen aan te zuiveren en vervolgens via een kapitaalvermindering opnieuw beschikbare reserves aan te leggen. Die operatie is nodig omdat het eigen vermogen van Fortis onder de 50 procent van het maatschappelijke kapitaal is gezakt na de verkoop van de bankactiviteiten aan BNP Paribas en de Nederlandse overheid en na de verkoop van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten.

Die vergadering is gepland voor 9 april.Maar omdat uit ervaring blijkt dat dan wellicht minder dan de vereiste 50 procent van het maatschappelijke kapitaal aanwezig zal zijn, zal het voorstel opnieuw op de agenda worden geplaatst van een buitengewone algemene vergadering die wordt toegevoegd aan de reeds geplande jaarvergadering van 28 april in Brussel. Als het voorstel wordt goedgekeurd zouden er in principe vanaf midden juli weer beschikbare reserves zijn, schat Fortis.

Nieuwe aandelen
De beslissing om geen dividend uit te keren heeft om technische redenen wel enkele complexe gevolgen. Zo ziet de holding zich verplicht ziet om nieuwe aandelen uit te geven om de coupon op zijn zogeheten CASHES- en FRESH-instrumenten te financieren, een soort van converteerbare obligaties. Details van die aandelenuitgifte worden maandag pas bekendgemaakt.

Ping An
In een apart persbericht liet de Fortis-holding zondag ook weten dat er sinds vorige week vrijdag een einde is gekomen aan de 'memorandum of understanding' met Ping An, de Chinese levensverzekeraar die met een belang van net geen 5 procent de hoofdaandeelhouders is van de groep.

Dat heeft volgens een woordvoerster van Fortis drie gevolgen. Allereerst staat het Ping An nu vrij om zijn aandelen in de holding te verkopen. Ten tweede is de verzekeraar ook af van de verplichting om een nieuwe bestuurder voor te dragen. En ten derde zal er niet meer op strategisch gebied worden samengewerkt - iets wat nu al het geval was sinds het uiteenspatten van de Fortis-groep.
  maandag 16 maart 2009 @ 06:42:20 #206
141482 Q.
JurassiQ
pi_67091626
.
For great justice!
pi_67962380
Net bij Reporter een reconstructie van de overname, zapte er toevallig langs (en heb dus alleen 't laatste stuk gezien). Zal binnenkort wel online komen .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  zondag 12 april 2009 @ 22:34:50 #209
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_67962636
quote:
Op maandag 16 maart 2009 01:52 schreef Bolkesteijn het volgende:

[..]
Tweeëntwintig en een half miljard verlies voor een regiobankje als Fortis. Man man dat zijn toch geen bedragen meer??? Werkelijk krankzinnig.
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
  Moderator zondag 12 april 2009 @ 23:25:14 #210
236264 crew  capricia
pi_67964412
quote:
Op zondag 12 april 2009 22:26 schreef PietjePuk007 het volgende:
Net bij Reporter een reconstructie van de overname, zapte er toevallig langs (en heb dus alleen 't laatste stuk gezien). Zal binnenkort wel online komen .
Heb hem gezien, was een mooie docu!
Maar net zoals veel van deze zaken en in "de echte wereld" zijn er meerdere kanten van het verhaal.
Ook in deze.
Ik vond de docu wel wat gekleurd. Als je weet hoe boos de Belgen zijn op de deal die Bos er uit gesleept heeft voor ABN...en dat werd wel een beetje onderbelicht.
Maar verders geen slechte docu, hoor!
Hoop dat het mensen ook aanzet om meerdere kanten te belezen/bekijken!
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')