Yup. Ken er ook eentje, haar vent verdient genoeg om 3 vrouwen met allemaal 2 kinderen te onderhouden, maar toch blijft ze zelf kinderloos en werken om niet afhankelijk te worden. Terwijl ze volgens mij dolgraag moeder zou willen worden.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:26 schreef Mini_rulez het volgende:
ik heb vriendinnen die nog veel erger zijn qua onafhankelijkheid behouden
quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:28 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Doen ze daar eigenlijk aan studentenkorting? Vast niet hè?
Just curious omdat ik zelf in 3-ploegendienst heb gewerkt, waar zit de typfout?quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:34 schreef uniekhoorn het volgende:
Mijn vriend en ik zijn collega'sAlleen heeft hij standaard 33% meer door 5 ploegendienst (2 x van 6 uur tot 14 uur, 2x van 14 tot 22 uur en 2x van 22 tot 6 uur)
Ik klaag niet trouwens we hebben het wel vrij ruim voor 'arbeiders'
Tja, de vraag is of je je kinderen er een plezier mee doet als jij er niet gelukkig van wordt, maar als dat ongeluk alleen maar een onnozele reden heeft als "ik wil wel thuisblijven maar eigenlijk zou ik onafhankelijk moeten zijn" kun je je daar vast wel overheen zetten.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:32 schreef loveli het volgende:
[..]
Dat gezegd hebbende, ik heb er op papier totaal geen bezwaar tegen om thuis te blijven voor de kinderen als mijn man een goede baan heeft. Alleen ben ik heel benieuwd of ik er nog steeds zo over zou denken als ik in die situatie zat. Diep in me zit een klein, koppig wezentje wat alles zelf wil (kunnen) doen en betalen.
3 ploegen = zonder weekend... wij werken in een 24/7 bedrijfquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:37 schreef loveli het volgende:
[..]
Just curious omdat ik zelf in 3-ploegendienst heb gewerkt, waar zit de typfout?
Bloed geven als in een halve liter bij de bloedbank? Ik eet dan altijd iets extra's, het is toch best een werk voor je lichaam om al die bloedcellen weer aan te vullen. Die dames laten je ook niet gaan als je niks eet.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:36 schreef cyclechick het volgende:
JeejMuis nog maar 1! WHOOEHOOE, kom je dan ook uitdelen met je bananensoezen (of wat het ook was
) hier in het topic?
Undvoor Vik omdat je hechtingen eruit zijn en je je haar weer gewoon mag wassen
Is het je meegevallen, met dat harenwassen? Want je deed het uiteindelijk met een kopje over je oor? (maar hoe zet je die dan vast, of houd je die de hele tijd vast met 1 hand
![]()
Ik heb vanmiddag bloedgegeven en vlak nadat het klaar was viel ik zowat flauwgelukkig zat ik nog in de stoel, dus hoefde ik alleen mijn hoofd maar opzij te laten zakken
![]()
Mijn bloeddruk was trouwens 70/120 en later 60/110, maar dat zegt mij allemaal niks. Wat zijn eigenlijk boven en onderwaardes daarvoor? En een hb van 8.8, is dat laag hoog of normaal?
Lijstje erbij:
O: 3 knackebrod met chocopasta
T: 3 plakken ontbijtkoek
T: bloedgeven (moest bouillon drinken daarna)
L: bak magere yoghurt met wat roosvicee
T: tomatensoep en een plakje rookvlees met augurk
D: inspiratieloos en teveel keus! misschien nasi, of spinazie a la creme, of iets met wokgroente, of brinta![]()
S: spinnen en buikspierkwartier
Jeu, dan kun je nooit elke week iets op hetzelfde tijdstip plannen.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:39 schreef uniekhoorn het volgende:
[..]
3 ploegen = zonder weekend... wij werken in een 24/7 bedrijf
Ja, bij de bloedbank een halve liter inderdaadquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:40 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Bloed geven als in een halve liter bij de bloedbank? Ik eet dan altijd iets extra's, het is toch best een werk voor je lichaam om al die bloedcellen weer aan te vullen. Die dames laten je ook niet gaan als je niks eet.
Is het wel zo verstandig om te gaan spinnen als je daarstraks al bijna flauwviel?
Hb van 8,8 is best hoog voor een vrouw trouwens. Niet te hoog maar gewoon goed.
Nee dat klopt... weekenden tellen bij ons ook niet... vandaag waren we samen vrij, de volgende keer dat we samen vrij zijn is volgende week donderdag.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:42 schreef loveli het volgende:
[..]
Jeu, dan kun je nooit elke week iets op hetzelfde tijdstip plannen.
Eens! Sporten na het bloed geven is niet zo'n goed idee!quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:40 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Bloed geven als in een halve liter bij de bloedbank? Ik eet dan altijd iets extra's, het is toch best een werk voor je lichaam om al die bloedcellen weer aan te vullen. Die dames laten je ook niet gaan als je niks eet.
Is het wel zo verstandig om te gaan spinnen als je daarstraks al bijna flauwviel?
Hb van 8,8 is best hoog voor een vrouw trouwens. Niet te hoog maar gewoon goed.
Bloedgeven is lijntechnisch nogal verantwoord begrijp ik?quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:44 schreef Liejannuh het volgende:
Je lichaam heeft behoorlijk wat energie nodig om die halve liter bloed weer aan te maken.
quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:44 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
Eens! Sporten na het bloed geven is niet zo'n goed idee!
En goed veel eten idd. Je lichaam heeft behoorlijk wat energie nodig om die halve liter bloed weer aan te maken.
Jup, je verliest zo een paar ons per donatie.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:47 schreef vergeetmewelletje het volgende:
[..]
Bloedgeven is lijntechnisch nogal verantwoord begrijp ik?
Juist niet, want nu moet ik meer eten, maar ben geen vet kwijt, alleen wat bloed wat zichzelf ook weer aanvultquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:47 schreef vergeetmewelletje het volgende:
[..]
Bloedgeven is lijntechnisch nogal verantwoord begrijp ik?
spinazie is trouwens helemaal niet extreem ijzerrijk!! das een mythe n.a.v. ooit een komma fout in een lijstje met ijzerwaarden...quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:48 schreef cyclechick het volgende:
[..]
Maar ik wil niet m'n sporten opgeven voor wat bloeddoneren. Nu komt mijn koppigheid en eigenwijsheid heel erg naar boven. Ik zal wel extra goed avondeten gaan maken nu (portie spinazie + nasi) maar zolang ik me niet meer wiebelig voel zie ik niet in waarom ik niet kan gaan
HB van 8,8 na het geven van bloed is vrij normaal. Meeste jonge vrouwen hebben een relatief hoog HB.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:36 schreef cyclechick het volgende:
Ik heb vanmiddag bloedgegeven en vlak nadat het klaar was viel ik zowat flauwgelukkig zat ik nog in de stoel, dus hoefde ik alleen mijn hoofd maar opzij te laten zakken
![]()
Mijn bloeddruk was trouwens 70/120 en later 60/110, maar dat zegt mij allemaal niks. Wat zijn eigenlijk boven en onderwaardes daarvoor? En een hb van 8.8, is dat laag hoog of normaal?
Voor een vrouw wel ja... Nouja, niet ongezond hoog ofzo maar wel ruim in het gezonde gebied.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:44 schreef cyclechick het volgende:
[..]
Ja, bij de bloedbank een halve liter inderdaad![]()
En 8.8 is hoog? Hmm, ik had vorige keer geloof ik iets van 11, maar ik weet nog dat ik toen de dagen ervoor heel veel spinazie had gegeten, weet niet of dat er mee te maken heeft![]()
En het was precies om 12.00 en spinnen is pas om 19.00. Ik voel me goed, dus ik denk dat het wel moet lukken
Yay, toch nog! En graag gedaanquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:01 schreef Viking84 het volgende:
Kaartje van Dizzy Missy Lizzy is vandaag gekomen. Thanks!
.
Ik snap dat niet zo goed, waarom het eeuwig zonde zou zijn om te stoppen met werken. Ik bedoel, je kennis veroudert wel, in de loop der jaren, maar algemene academische vaardigheden blijven toch gewoon?quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:37 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Tja, de vraag is of je je kinderen er een plezier mee doet als jij er niet gelukkig van wordt, maar als dat ongeluk alleen maar een onnozele reden heeft als "ik wil wel thuisblijven maar eigenlijk zou ik onafhankelijk moeten zijn" kun je je daar vast wel overheen zetten.
Ik kan me trouwens wel voorstellen dat je je dood verveelt als je altijd gewerkt hebt en dan opeens de hele dag thuis zit dus alleen daarom zou ik niet helemaal stoppen met werken (afgezien van het feit dat het eeuwig zonde zou zijn van 7 jaar studie), maar ik zou er zeker geen problemen mee hebben om van fulltime naar parttime te gaan terwijl vriendje geld in het laatje blijft brengen. Nou heeft hij ook een eigen bedrijf dus voor hem is parttime toch niet echt een optie. Hij kan zichzelf wel een dag vrij geven als dat nodig is maar nu werkt hij vaak zo'n 60 uur per week en ik zie hem niet echt minderen.
De energie die het kost om dat bloed te maken komt indirect wel uit je vetcellen.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:49 schreef cyclechick het volgende:
[..]
Juist niet, want nu moet ik meer eten, maar ben geen vet kwijt, alleen wat bloed wat zichzelf ook weer aanvult
Verkeerdomquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:50 schreef Beessie-Jen het volgende:
[..]
HB van 8,8 na het geven van bloed is vrij normaal. Meeste jonge vrouwen hebben een relatief hoog HB.
(ik heb ook een HB van ongeveer 10)
en je schrijft de bloeddruk verkeerd om![]()
het is 120/70 en 110/60.
en daar kan je weinig van zeggen als je geen uitgangswaardes hebt (dus hoe je bloeddruk was voor je volumeverlies).
normaal gesproken is het namelijk een keurige waarde, maaaaar het kan zijn, dat je bloeddruk voor jouw doen, (dus je uitgaangswaarde is normaal hoger) te laag was, door het onttrekken van een relatief groot volume in korte tijd. Hierdoor kan je idd flauw vallen....
dat heet een vasovagale reactie... google maar eensquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:51 schreef conleche het volgende:
Ik vind bloedprikken helemaal niet eng, maar ben nu al bijna een paar x van m'n stokje gegaan, dus wat dat nu weer is....plotselinge daling van de bloeddruk? Maar bij mij ging het om onderzoeks hoeveelheden en dat is echt geen halve liter, maar een stuk of 5 van die buisjes...
Vreemd.
Ze meten dat juist voor het bloedgeven, om te kijken of je het wel kunt missen.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:50 schreef Beessie-Jen het volgende:
[..]
HB van 8,8 na het geven van bloed is vrij normaal. Meeste jonge vrouwen hebben een relatief hoog HB.
(ik heb ook een HB van ongeveer 10)
en je schrijft de bloeddruk verkeerd om![]()
het is 120/70 en 110/60.
en daar kan je weinig van zeggen als je geen uitgangswaardes hebt (dus hoe je bloeddruk was voor je volumeverlies).
normaal gesproken is het namelijk een keurige waarde, maaaaar het kan zijn, dat je bloeddruk voor jouw doen, (dus je uitgaangswaarde is normaal hoger) te laag was, door het onttrekken van een relatief groot volume in korte tijd. Hierdoor kan je idd flauw vallen....
Mijn schoonbroer heeft dat met slechts een druppeltje al, schijnt idd te maken met een sterk dalende bloeddruk.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:51 schreef conleche het volgende:
Ik vind bloedprikken helemaal niet eng, maar ben nu al bijna een paar x van m'n stokje gegaan, dus wat dat nu weer is....plotselinge daling van de bloeddruk? Maar bij mij ging het om onderzoeks hoeveelheden en dat is echt geen halve liter, maar een stuk of 5 van die buisjes...
Vreemd.
Nouja, ik bedoel eigenlijk als je voor altijd zou stoppen met werken. Als je later weer kunt instromen is het inderdaad niet zo erg. Hoewel een wetenschappelijke carrière er dan waarschijnlijk niet echt meer in zit.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:50 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Ik snap dat niet zo goed, waarom het eeuwig zonde zou zijn om te stoppen met werken. Ik bedoel, je kennis veroudert wel, in de loop der jaren, maar algemene academische vaardigheden blijven toch gewoon?
Kan ik me voorstellen hoor, maar ga dan iig niet voluit en als je denkt dat het niet gaat, afstappen.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:48 schreef cyclechick het volgende:
[..]
Maar ik wil niet m'n sporten opgeven voor wat bloeddoneren. Nu komt mijn koppigheid en eigenwijsheid heel erg naar boven. Ik zal wel extra goed avondeten gaan maken nu (portie spinazie + nasi) maar zolang ik me niet meer wiebelig voel zie ik niet in waarom ik niet kan gaan
maar een HB van 8.8 is voor een jonge vrouw echt niet te hoog hoorquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:53 schreef cyclechick het volgende:
[..]
Verkeerdomzoveel weet ik er dus van
Die 120/70 was voordat ik ging doneren (net als de 8.8 van HB) en de 60/110 was van nadat ik weer een beetje was bijgekomen
Oh relaxed, ben ik al dat junkfood van afgelopen week weer kwijt dusquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:53 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
De energie die het kost om dat bloed te maken komt indirect wel uit je vetcellen.
Niet dat ik het aanraad als manier om af te vallen, zoveel zal het ook weer niet schelen...
Vrouwen mogen trouwens maar 3x per jaar ofzo.
Zelfs als je niet meer gaat werken, vind ik niet dat een studie verspilde moeite is.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:54 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Nouja, ik bedoel eigenlijk als je voor altijd zou stoppen met werken. Als je later weer kunt instromen is het inderdaad niet zo erg. Hoewel een wetenschappelijke carrière er dan waarschijnlijk niet echt meer in zit.
OOHH HAPPY BIRTHDAY ladies!!quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:55 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
Kan ik me voorstellen hoor, maar ga dan iig niet voluit en als je denkt dat het niet gaat, afstappen.![]()
Owja, en Aventura en Cinnamongirl zijn jarig vandaag!![]()
Gefeliciteerd dames!
quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:55 schreef Liejannuh het volgende:
Aventura en Cinnamongirl zijn jarig vandaag!![]()
Ha, grappig! Ik heb dat wel eens gehad toen ik 's nachts naar beneden ging en snoeihard mijn teen tegen de bank parkeerde. Ik moest echt gaan zitten, ik werd helemaal misselijk en het zweet gutste van mijn rugquote:Op woensdag 4 februari 2009 16:58 schreef Beessie-Jen het volgende:
Vasovagale syncope is de meest voorkomende vorm van flauwvallen.
dit dus mensen
wiki is your friend
Niet elke studie, van algemene kennis en wetenschappelijke vaardigheden word je natuurlijk nooit slechter.quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:57 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Zelfs als je niet meer gaat werken, vind ik niet dat een studie verspilde moeite is.
Hoewel ik toch ook voor werken zou kiezen; ik ben zo arrogant dat ik denk dat de arbeidsmarkt echt op mij zit te wachten
Ik heb dat echt om de meest suffe redenen: een keer toen iemand een tattoo liet zetten en ik keek, een x toen een vriendin een navelpiercing kreeg (maar bij mijn wenkbrauw en tong was er niks aan de hand) toen ik keek naar een demonstratie van bloedprikken-zonder naald!quote:Op woensdag 4 februari 2009 16:58 schreef Beessie-Jen het volgende:
Vasovagale syncope is de meest voorkomende vorm van flauwvallen. Het tijdelijk en omkeerbaar bewustzijnsverlies (syncope) wordt uitgelokt door een vasculaire stimulatie door de hersenzenuw. Het betreft dus voornamelijk een plotse vagale stimulatie die een onvoldoende doorbloeding uitlokt. Deze vasculaire stimulus kan op haar beurt veroorzaakt worden door een scala van factoren die alle leiden tot hetzelfde beeld van flauwvallen. De vasovagale syncope kan dus veroorzaakt worden door vele aandoeningen of factoren.
Frequente oorzaken van vasovagale syncope zijn:
* langdurig staan
* een pijnlijke of onaangename ervaring (injectie, zien van bloed)
* langdurige blootstelling aan hitte
* extreme emoties
* honger
* oververmoeidheid
* misselijkheid of overgeven
* urineren ('micturitiele syncope') of ontlasten (relatief vaak bij toiletbezoek 's nachts)
* slikken ('deglutitiele syncope')
* contactlenzen inzetten/uithalen
In principe kan iedereen bij voldoend heftige uitlokkende factoren wel een vasovagale syncope krijgen.
In geval van vaak terugkerende aanvallen betreft het meestal een blootstelling aan steeds dezelfde specifieke uitlokkende factor. De eerste aanval vindt vaak plaats tussen het tiende en twintigste levensjaar en komt vervolgens soms gegroepeerd terug in de rest van het leven.
Kenmerkend voor de vasovagale syncope zijn volgende voortekenen: lichthoofdigheid, misselijkheid, zweten, oorsuizen en problemen met het gezichtsvermogen. Deze symptomen zijn tot enkele seconden voor het bewustzijnsverlies aanwezig, vooral wanneer de persoon staat of rechtop zit. Soms gaat het echter zo snel dat het flauwvallen het eerste is wat de omgeving merkt. Bij een op deze manier flauwgevallen persoon valt het bleke gezicht op, en meestal een zwakke tot zeer zwakke, trage pols. Het kan voorkomen dat er een korte spiertrekking optreedt. Dit leidt soms ten onrechte tot de gedachte dat er epilepsie in het spel kan zijn. Voor een arts die de aanval ziet is het onderscheid echter gemakkelijk te maken.
Typerend voor elke syncope is het spontane herstel. Dit gebeurt voornamelijk omdat bij het flauwvallen de persoon in horizontale positie terecht komt. In deze positie wordt de nodige bloedtoevoer naar de hersenen hersteld en komt de persoon snel weer bij bewustzijn.
dit dus mensen
wiki is your friend
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |