quote:Volgens minister van Binnenlandse Zaken Guido De Padt (Open VLD) is de dader opgepakt.
Het lijkt een klein kinderdagverblijf te zijn (zie eerdere post). Daarnaast zijn er doorgaans een paar vrouwen die het overzicht houden. En gezien er 2 volwassenen zijn gedood is het goed mogelijk dat zij voor die kinderen zijn opgekomen. Anyhow, het is gissen.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 11:43 schreef __Saviour__ het volgende:
Maar meer dan 20 wellicht ook zeg, niet normaal. Hoe kan die zo lang tekeer zijn gegaan. De daar aanwezige volwassenen hadden zich al lang vol op die man moeten storten, dan riskeer je maar je leven voor de kinderen.
telegraaf.nlquote:Vijf doden in kinderdagverblijf
Twingly blog zoekenJouw blog hier
AMSTERDAM - In het Belgische Sint-Gillis bij Dendermonde zijn drie kinderen en twee volwassenen doodgestoken in een kinderdagverblijf. Er zouden twintig kinderen gewond zijn.
De dader, die op de vlucht was geslagen, is volgens de laatste berichten gepakt. Er was een politiehelikopter ingezet voor de achtervolging.
De man was zwart-wit geschminkt, meldden getuigen
Het zou gaan om het kinderdagverblijf Fabeltjesland en/of de naschoolse opvang de Rakkertjes in de Vijf Januaristraat. Het medisch rampenplan is afgekondigd, de politie is massaal uitgerukt.
quote:LAATSTE UPDATE 11:45
In een eerste reactie zegt Piet Buys, burgemeester van Dendermonde, dat er bijzonder grote verslagenheid heerst. 'Iedereen is in schock. Momenteel worden de slachtoffers verzorgd. De niet-gewonden zijn overgebracht naar een bijzonder opvangcentrum. Ook zij hebben uiteraard psychische hulp nodig.'
Over de dader is momenteel nog niet veel bekend. Zijn aangezicht zou zwart-wit geschminkt geweest zijn. 'We weten nog niet over wie het gaat. Momenteel wordt de dader geïdentificeerd. Vast staat dat hij wild te keer ging.'
Volgens minister van Binnenlandse Zaken Guido De Padt (Open VLD) is de dader opgepakt.
Volgens VRT-correspondent Luk De Wilde, die ter plaatse is, heerst er paniek en is er chaos.
LAATSTE UPDATE 11:40
Andere bronnen spreken van twee kinderen en drie volwassenen. Volgens sommige bronnen zou de dader ook naar een instelling voor gehandicapten getrokken zijn. Maar dat is nog niet bevestigd.
Minister van Binnenlandse Zaken Guido De Padt is onderweg naar Dendermonde.
Update 11:00
In St-Gillis-Bij-Dendermonde zijn in een school of kinderdagverblijf twee volwassenen en drie kinderen doodgestoken. Er zouden ook verschillende gewonden zijn. De dader is op de vlucht. Dat melden verschillende media.
Het zou gaan om het kinderdagverblijf Fabeltjesland en/of de naschoolse opvang de Rakkertjes in de Vijf Januaristraat.
Het medisch rampenplan is afgekondigd.
Volgens het eerste signalement van de dader was zijn gezicht zwart-wit geschminkt
Die volwassenen zijn ook doodgestoken toch?quote:Op vrijdag 23 januari 2009 11:43 schreef __Saviour__ het volgende:
Maar meer dan 20 wellicht ook zeg, niet normaal. Hoe kan die zo lang tekeer zijn gegaan. De daar aanwezige volwassenen hadden zich al lang vol op die man moeten storten, dan riskeer je maar je leven voor de kinderen.
*Niet? *quote:Op vrijdag 23 januari 2009 11:51 schreef Greys het volgende:
Eenmaal doodgestoken haal je daarna weinig meer uit tegen een dader hoor
Denk snelle media.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 11:54 schreef Becel het volgende:
Je hoort zulke vreselijke berichten wel erg vaak de afgelopen jaren. Of komt het door de "snelle media"zoals internet?
quote:
Hierzo staat et ook in dat ie zwart wit geschminkt is. Ook al gehoord dat ie uit een soort van gesticht kwam ofzo. Zieke geest ..quote:
quote:Drie doden bij steekpartij in crèche Dendermonde
vr 23/01/09 11:53 (UPDATE) - Bij een steekpartij in het kinderdagverblijf Fabeltjesland in Sint-Gillis, een deelgemeente van Dendermonde, zijn drie doden gevallen en mogelijk ook enkele gewonden. Het zou gaan om twee kinderen en een volwassene. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Guido De Padt (Open VLD) is de dader opgepakt.
Volgens getuigen was het gezicht van de man geschminkt in zwart-witte strepen. Hij zou binnengedrongen zijn met een mes en daar lelijk tekeer gegaan zijn.
Het gemeentelijk rampenplan is afgekondigd. Ziekenwagens rijden af en aan. De politiehelikopter werd ingezet om de dader te vatten. Volgens minister De Padt zis de dader intussen opgepakt.
Volgens correspondent Luk De Wilde, die ter plaatse is, heerst er paniek en is er chaos. "De verslagenheid is enorm", zegt burgemeester Piet Buyse (CD&V). "Het personeel dat ongedeerd is, is in shock. Zij zijn naar een opvangcentrum gebracht waar ze psychologische begeleiding krijgen."
Minister van Binnenlandse Zaken Guido De Padt (Open VLD) is ter plaatse.
Ja NOS meldde net ook 3 dodenquote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:02 schreef Roel_Jewel het volgende:
3 doden
http://www.deredactie.be/(...)ekpartij_dendermonde
[..]
Of dat ie vrijkomt door een vormfoutquote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:08 schreef Paaskonijn het volgende:
Ik hoop dat ze daar de dader wel straffen en niet 20 uur plantsoen dienst geven bij een crèche ofzo.
Wat denk je nou zelfquote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:08 schreef Paaskonijn het volgende:
Ik hoop dat ze daar de dader wel straffen en niet 20 uur plantsoen dienst geven bij een crèche ofzo.
Waarschijnlijk wel in Belgiequote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:09 schreef Mylene het volgende:
[..]
Of dat ie vrijkomt door een vormfout.
Ik ook.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 11:47 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Daar moest ik ook gelijk aan denken....
Denk dat die vrij snel geexecuteerd wordt door iemand die nu z'n vrouw/man/kind mist.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:09 schreef Mylene het volgende:
[..]
Of dat ie vrijkomt door een vormfout.
Net op tijd dus?quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:11 schreef pekel het volgende:
Hij zou zijn opgepakt in een ziekenhuis?
quote:Twee mensen doodgestoken in kinderdagverblijf in Dendermonde
Een magere, roodharige man stak vanmorgen een volwassene en een kind dood in een kinderdagverblijf in Sint-Gillis bij Dendermonde. Een persoon zou nog in kritieke toestand verkeren. De zwart-wit geschminkte verdachte, die uit een pyschiatrische instelling zou komen, werd op zijn fiets in het naburige Lebbeke opgepakt. Dat bevestigt minister van Binnenlandse Zaken Guido De Padt.
Heeft u iets gezien, laat ons dan iets weten via mail.
Een kind en een volwassene werden doodgestoken in kinderdagverblijf Fabeltjesland in de Vijfde Januaristraat. Over het motief en de identiteit van de dader is niet geweten. De verdachte werd op zijn fiets in het naburige Lebbeke opgepakt.
Het gemeentelijk rampenplan is afgekondigd en ziekenwagens rijden af en aan.
Noodnummers
Naar aanleiding van het incident in het Kinderdagverblijf Fabeltjesland in de Vijfde Januaristraat te Sint-Gillis-Dendermonde, werden er twee noodnummers inwerking gesteld. Deze nummers zijn voorbehouden voor familie en verwanten van eventuele slachtoffers om meer info in te winnen:
Wát?quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:11 schreef pekel het volgende:
Hij zou zijn opgepakt in een ziekenhuis?
Onbegrijpelijk dat er geen extra nieuwsuitzending is, een uur laterquote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:17 schreef SCH het volgende:
Zet ik de tv aan op Belgie - allemaal foto's van kleuters met feestmutsje op
Wel op de "commerciëlen", VTM.quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:18 schreef Rens_Wilders het volgende:
[..]
Onbegrijpelijk dat er geen extra nieuwsuitzending is, een uur later
Rise my minions... RISE!!quote:Op vrijdag 23 januari 2009 12:17 schreef __Saviour__ het volgende:
nu nog 'maar' één kind en één volwassene blijkbaar
quote:Een magere, roodharige man stak vanmorgen zeker 1 volwassene en 1 baby dood in een kinderdagverblijf in Sint-Gillis bij Dendermonde
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |