In Washington, op Capitol Hill, is Barack Hussein Obama ingezworen als 44e president van de VS. Een menigte van bijna drie miljoen mensen ging uit zijn dak toen Obama officiëel tot President werd benoemd. Gelijk daarna hield Obama wederom een indrukwekkende speech.
![]()
quote:
In zijn eerste rede als 44ste president van de Verenigde Staten heeft Barack Obama op Capitol Hill in Washington gezegd dat de Amerikanen bij de stembusgang in november hebben gekozen voor 'hoop in plaats van angst'. De nieuwe president zei dat de VS 'klaar zijn om opnieuw te leiden'
"Vandaag zijn wij samengekomen omdat wij voor hoop hebben gekozen in plaats van angst, voor de wil om samen te handelen in plaats van conflict en onenigheid". "Wij kondigen het einde aan van kleingeestige klachten en valse beloften, scherpe kritiek en versleten dogma's die veel te lang onze politiek hebben verstikt", zei Obama terwijl enkele meter van hem zijn voorganger, de Republikein George Bush, zat. Bush heeft de VS acht jaar bestuurd.
De nieuwe president zei dat de VS "klaar zijn om opnieuw te leiden". Hij waarschuwde "extremisten" in de wereld dat zij Amerika niet zullen verzwakken en dat dat Amerika ze "zal verslaan". De eerste afro-Amerikaanse president in Washington kondigde tegelijk een "andere benadering" van de moslimwereld aan en beloofde Irak op een "verantwoorde manier" te zullen verlaten na daar ruim vijf jaar geleden te zijn binnengevallen.
Op binnenlands vlak zei Obama dat een land niet lang voorspoed kan kennen als het de rijken bevoordeelt. De "fel verzwakte" Amerikaans economie is het "slachtoffer van de hebzucht en onverantwoordelijkheid van sommigen".
De VS zullen zonder tijd te verliezen de opwarming van de planeet bekampen, beloofde de nieuwe president, daarmee het beleid van de vorige regering omkerend.
Net zoals bij zijn aankomst op Capitol Hill was er gejubel en gejuich op de Mall na de toespraak. Van over de hele wereld, ook vanuit België via premier Herman Van Rompuy, waren er felicitaties.
![]()
De schattingen voor het aantal bezoekers liepen op tot 3 miljoen. Daarmee verpulverde Obama het record van Lyndon Johnson (iets meer dan 1 miljoen mensen in 1961). Bij de tweede inauguratie van George W. Bush vier jaar geleden waren zo'n 400.000 aanwezigen.
Bron: De Tijd
quote:
Dutch Queen Beatrix, in a telegram, congratulates President Barack Obama on his inauguration as 44th President of the United States.
Congratulations Mr.President
Bijzondere dag, bijzonder moment, ik kan niet anders zeggen... Kreeg er kippevel van
Erg indrukwekkende speech weer. Zware klus voor hem en zijn regering in bijzonder moeilijke tijden. Een flinke sneer naar het beleid van Bush en handreikingen naar de wereld. Hopelijk gaan we mooie jaren meemaken en komt er echt CHANGE to the world.
Feliciteer hier Obama, geef je mening over de speech of wil je wat anders melden, doe het hier en houd het leuk! YES WE CAN!
Ja, er lopen ook topics zat in POL, maar NWS mag er ook wel één