abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 25 januari 2009 @ 11:13:09 #26
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_65378975
quote:
Lefevere dreigt met proces tegen Frans antidopingagentschap

Het zit Quick Step-manager Patrick Lefevere enorm hoog dat er geen schot komt in de zaak-Stefan Schumacher. In oktober raakte bekend dat de Duitser in de Tour positief testte op Cera, maar daarna kreeg de zaak geen vervolg en werd zelfs het B-staal niet getest. Schumacher, die al een contract getekend had bij Quick Step, is daardoor nog altijd een vrij man en wil dit jaar dus koersen.

'Bij de UCI trekken ze hun paraplu open, want ze werden geweerd uit de Tour. En van ASO en de AFLD (het Franse antidopingagentschap dat de testen uitvoerde, red.) hoorde ik nog niets', zegt Lefevere. 'Waar zit hij nu, die grote mijnheer Bordry? In de Tour verkocht hij zoveel show, maar nu hoor je hem niet. Hij antwoordt zelfs niet op mijn mails. Maar ik zit wel met de gebakken peren. Als Bordry binnen de twee weken geen actie onderneemt, doe ik hem een proces aan. Want in principe heeft Schumacher gelijk, hé. Zolang hij niet schuldig bevonden wordt, mag hij koersen en heb ik geen reden om het contract niet na te komen. En ofwel betaal ik hem om niet te koersen, en dat doe ik niet zo graag, ofwel stel ik hem gewoon op. Maar wat denk je dat ASO zal zeggen als Schumacher op de startlijst staat van Parijs-Nice? Ha neen, die komt hier niet binnen.
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
pi_65383857
Voor één keer heeft Lefevere gelijk.
  zondag 25 januari 2009 @ 14:15:49 #28
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_65384138
Eigenlijk moet hij gewoon, zoals hij zegt, met Schumacher naar Parijs-Nice gaan en als ASO daar problemen mee heeft, gewoon zeggen dat je niet weet waarover ze 't hebben en doorverwijzen naar AFLD.

Dat ze 't zelf uitzoeken.
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
  Moderator / Redactie Sport / Weblog zondag 25 januari 2009 @ 15:03:20 #29
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_65385678
het lijkt me allemaal toch niet zo moeilijk te regelen en elke keer weten ze er een potje van te maken
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_65394125
quote:
Dopingexpert: "30 renners zijn verdacht"

Wielrennen en doping(geruchten) blijven onlosmakelijk verbonden, ook bij de start van dit nieuwe wielerseizoen. Een Australische expert op het vlak van bloeddoping bindt de kat de bel aan.
De Australische dopingexpert Robin Parisotto verklaarde op de Duitse televisie dat de voorbije maanden "meer dan 30 renners verdachte bloedwaarden lieten optekenen".

"De UCI heeft voor het biologische pasje al duizenden bloedstalen geanalyseerd. Meer dan 30 renners zijn verdacht en riskeren een schorsing."

Parisotto is de man die in 2000 de eersye test ontwikkelde die het mogelijk maakte om epo op te sporen. Hij is een van de UCI-experts die de stalen analyseert.
pi_65396008
Aftellen dan maar weer, tot nu toe wordt een grote gedeelte van reeds verdachte renners ook gepakt tijdens het seizoen.
pi_65414317
Piepoli 2 jaar geschorst, zal dan wel einde carriere zijn.
quote:
Wielercarrière van Piepoli lijkt voorbij
ma 26/01/09 - Leonardo Piepoli is voor twee jaar geschorst door het CONI. De 37-jarige Italiaan heeft toegegeven dat hij in de afgelopen Tour cera heeft genomen.
De procureur van het Italiaans Olympisch Comité (CONI) heeft gekregen wat hij gevraagd had: een schorsing van twee jaar voor Leonardo Piepoli.
Dat betekent wellicht het einde voor de carrière van de Italiaan, want als zijn schorsing is afgelopen zal Piepoli 39 jaar zijn.
sporza.be
Jack does it in real time...
  Moderator / Redactie Sport / Weblog maandag 26 januari 2009 @ 12:36:28 #33
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_65415849
en die stalen van de OS........
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
  woensdag 28 januari 2009 @ 09:04:58 #34
43584 Beregd
absolutely inch perfect
pi_65481236
quote:
Belgische sporters trekken naar de rechter
di 27/01/09 - Een groep van 65 voetballers, volleyballers en wielrenners daagt de Vlaamse Gemeenschap voor de rechter. Ze vinden dat hun privacy geschonden wordt door de nieuwe regel van de "whereabouts".

Dat systeem verplicht sporters om drie maanden vooraf hun verblijfplaats aan te kondigen, zodat ze altijd en overal kunnen worden gecontroleerd op doping.

Volgens de 65 sporters druist dat systeem in tegen hun recht op privacy. (Belga) Als de sporters gelijk krijgen van de rechter, kan dat het Wereldantidopingagentschap (WADA) ondermijnen. Dat werkt ook met het systeem van de "whereabouts".

De 65 sporters (de voetballers van KV Mechelen, de volleyballers van Roeselare en een aantal renners van Quick-Step) hebben ex-voetballer Kristof De Saedeleer in de arm genomen als advocaat van hun zaak.

"De sporters willen menselijk behandeld worden", zegt De Saedeleer.

"Ze voelen zich geviseerd en hebben niet veel zin om drie maanden vooraf voor 24 uur per dag aan te geven waar ze gaan verblijven."

"Daarnaast hebben ze elke dag nog één uur huisarrest, waarbij ze eventueel meteen contact moeten kunnen hebben met de dopingarts. Dit zijn draconische maatregelen. Lichtjes overdreven", luidt het. "Alle Vlaamse sporters zijn benieuwd"

"De 65 sporters willen doping niet stimuleren en zijn niet tegen out-of-competition-tests, maar ze zijn wel tegen dit systeem", zegt De Saedeleer nog.

"Zeker in teamverband lijken de "whereabouts" een overbodige maatregel. Die sporters zijn elke dag aan het trainen in één of ander sportcomplex. Ze kunnen daar dus al getest worden op doping."

"Dit groepje van 65 is maar een soort testproject. Alle Vlaamse sporters zijn benieuwd naar de uitkomst van dit proces. Trouwens, in statistieken zie ik dat dopinginbreuken in voet- en volleybal zich tot een minimum beperken."
Ik ben zeer benieuwd naar de uitslag, maar ik kan ze geen ongelijk geven.
pi_65489557
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 09:04 schreef Beregd het volgende:

[..]

Ik ben zeer benieuwd naar de uitslag, maar ik kan ze geen ongelijk geven.
Als ik daarnet een paar voetballers hoor praten dan hoeven de regels niet veranderd te worden hoor

Ja, ze komen maar op de club, daar zijn we elke dag aan het trainen

Als ze twee uur per dag weten waar de sporter is kunnen ze dan toch komen controleren

Ja boe fucking hoe, de tere voetballertjes zullen toch eens iets moeten doen wat niet naar hun zin is
  woensdag 28 januari 2009 @ 20:39:26 #36
14505 OProg
A Life in Music
pi_65505509
quote:
Nadal haalt uit naar WADA-code

MELBOURNE - Rafael Nadal heeft woensdag hard uitgehaald naar het internationaal antidopingbureau WADA wegens de meldplicht waaraan ook de tennissers zich volgens de nieuwe code hebben te houden. De Spaanse nummer een van de wereldranglijst noemde de strenge regelgeving betreffende de 'whereabouts' een schande en een onacceptabel heksenjacht.

Nadal is van mening dat de privésfeer van de tennissers niet wordt gerespecteerd. Hij is niet van plan het bij een verbale aanval te laten en verwees naar een groep Belgische sporters die wegens deze schending van de privacy naar de rechter stapt. De 22-jarige Spanjaard zei dat hij bepaald niet de enige tennisser in het circuit is die er zo over denkt.

“Dit hoor je van iedereen in de kleedkamer”, aldus Nadal. “Tennisprofs hebben bewezen dat hun sport schoon is. Het aantal dopinggevallen is op de vingers van een hand te tellen.” Dopingcontroleurs kunnen bij hem het best om 7.00 uur ’s ochtends aankloppen. “Dat is de enige tijd van de dag waarvan ik zeker weet waar ik dan ben.”
"Het is oorlog, bedankt Vannoppen, bedankt Van der Linden. Dit is het laatste dat ik voor de Belgische ploeg gedaan heb. Ze kunnen allemaal de boom in."
Improv: Rich Tapestry of Life
pi_65507379
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 20:39 schreef OProg het volgende:

[..]


Die ziet z'n onbezorgde kuurtjes natuurlijk in rook opgaan.
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 28 januari 2009 @ 21:33:16 #38
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_65507716
er is ook nogal een verschil. In het wielrennen zie je een renner of 300 de grote koersen rijden. De top bij het tennis die je zie nooit zo'n grote top spelen en de jongens die daaronder bungelen die spelen zulke kleine toernooitjes dat er volgens mij veel minder gecontroleerd wordt.
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_65507996
quote:
Op maandag 26 januari 2009 11:45 schreef DeeBee het volgende:
Piepoli 2 jaar geschorst, zal dan wel einde carriere zijn.
[..]

sporza.be
Wel opvallend dat Piepoli dus wel adequaat wordt aangepakt door het CONI, maar Schumacher niet door de duitsers, die zo hun mond vol hebben van dopingbestrijding.
pi_65508096
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 09:04 schreef Beregd het volgende:

[..]

Ik ben zeer benieuwd naar de uitslag, maar ik kan ze geen ongelijk geven.
Ik denk dat ze een punt hebben. Vanaf het begin heb ik al twijfels gehad bij de rechtmatigheid van die whereabouts.
pi_65508867
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 21:39 schreef Wombcat het volgende:

[..]

Wel opvallend dat Piepoli dus wel adequaat wordt aangepakt door het CONI, maar Schumacher niet door de duitsers, die zo hun mond vol hebben van dopingbestrijding.
Piepoli heeft dan ook toegegeven dat hij gebruikt heeft (net zoals Riccò, Sella en Kohl), Schumacher is de enige cerapositieve die nog steeds ontkent, wat het een veel langere zaak maakt.
pi_65509396
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 22:00 schreef Ereinion het volgende:

[..]

Piepoli heeft dan ook toegegeven dat hij gebruikt heeft (net zoals Riccò, Sella en Kohl), Schumacher is de enige cerapositieve die nog steeds ontkent, wat het een veel langere zaak maakt.
Niettemin begrijp ik uit de berichten dat de duitsers vooral wachten op de fransen, terwijl de italianen wel zelf ermee aan de slag zijn gegaan.
  woensdag 28 januari 2009 @ 23:41:10 #43
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_65512956
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 22:00 schreef Ereinion het volgende:

[..]

Piepoli heeft dan ook toegegeven dat hij gebruikt heeft (net zoals Riccò, Sella en Kohl), Schumacher is de enige cerapositieve die nog steeds ontkent, wat het een veel langere zaak maakt.


Ik vraag mij af of al de rest niet geschorst is op basis van hun bekentenis ipv hun positieve test. Goed mogelijk dat die CERA-test eigenlijk juridisch gezien nog illegaal is ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
  vrijdag 30 januari 2009 @ 14:18:26 #44
185545 maartenducrot
koning van biafra
pi_65566433
quote:
Op woensdag 28 januari 2009 22:00 schreef Ereinion het volgende:

[..]

Piepoli heeft dan ook toegegeven dat hij gebruikt heeft (net zoals Riccò, Sella en Kohl), Schumacher is de enige cerapositieve die nog steeds ontkent, wat het een veel langere zaak maakt.
Z'n B-staal is nog niet eens getest.
Live vanuit Frankrijk!
Jongens jongens toch, nou ik geef het je te doen, hoor.
  vrijdag 30 januari 2009 @ 15:39:44 #45
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_65569443
quote:
Op vrijdag 30 januari 2009 14:18 schreef maartenducrot het volgende:

[..]

Z'n B-staal is nog niet eens getest.
Dat gebeurt volgens mij alleen als de renner zelf om een tegen-expertise vraagt. Maar Schumacher is nog niet eens officieel aangeklaagd, dus waarom zou ie dat doen ?
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_65772947
quote:
Dopingzaken op basis van biologisch paspoort bijna een feit

De eerste dopingzaken op basis van het biologisch paspoort worden binnenkort verwacht. Dat meldt UCI-preses Pat McQuaid. De eerste atleten worden waarschijnlijk in de komende weken of uiterlijk maanden officieel beschuldigd. Het biologisch paspoort is vorig jaar door de UCI ingesteld om afwijkende bloedwaarden bij renners te kunnen opsporen.

In tegenstelling tot bij normale tests wordt bij het screenen van bloed niet gezocht naar specifieke drugs of dopingmethodes. Er worden onregelmatigheden opgespoord in bloedwaarden die door dopinggebruik zijn veroorzaakt. Bloedtransfusies of het gebruik van hormonen zoals epo zorgen voor onregelmatigheden in deze waarden. Door deze afwijkingen te registreren, menen wetenschappers te kunnen aantonen dat een atleet doping heeft gebruikt.

Lang na dopinggebruik
Met behulp van deze methode kan een zondaar lange tijd na het eigenlijke dopinggebruik nog worden gepakt. Het is te vergelijken met de politie die een crimineel niet op heterdaad betrapt, maar op basis van forensisch bewijs alsnog achter de tralies krijgt.

"Voordat we verder gaan, voordat de experts zeggen: 'Ja, we kunnen beginnen aan deze zaak', moeten we honderd procent zeker zijn. De eerste zaak móet gewonnen worden. Het moet een uitgemaakte zaak zijn, zodat die bij een eventueel beroep voor het internationale arbitragehof voor sportzaken ook overeind blijft", verklaart McQuaid.

Renners
Omdat de wielrennerij het verst is met het doorlichten van bloed, is het waarschijnlijk dat het eerste slachtoffer op basis van het biologisch paspoort afkomstig is uit het peloton. Diverse wetenschappers die hebben meegewerkt aan het onderzoek vinden het vreemd dat er nog geen zaken lopen. De UCI weet echter hoe belangrijk het slagen van de eerste zaken is en probeert zich op alles voor te bereiden.

Bloedexperts die door de UCI zijn ingeschakeld om de bloedwaarden te analyseren, gaven aan dat er drie zaken zijn waar het dopinggebruik zo overduidelijk is dat ze bestraft dienen te worden. Omdat er door teams, renners en organisatoren van wielerkoersen echter vele miljoenen zijn gepompt in het programma met de biologische paspoorten, wil de UCI elk risico vermijden.
pi_65773495
100% zeker zijn is zo lastig, dat is ook wat het dopingjagen zo frustrerend maakt.
pi_65774549
fantastisch, laten we hopen dat er toppers bij zitten
Gaat voor de BHFH-award 2005!
Humanitas est in bestias bonitas.
I am the hole I can't get out of.
  donderdag 5 februari 2009 @ 18:16:04 #49
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_65774702
Benieuwd wie ze naast Schumacher nog hiermee zullen pakken
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_65774719
zou toch grappig zijn dat schumacher weer gepakt wordt
Gaat voor de BHFH-award 2005!
Humanitas est in bestias bonitas.
I am the hole I can't get out of.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')