Ik heb De Ontdekking van de Hemel gelezen toen ik 18 was, geloof ik...en ik vond het pretentieuze rommel....dat weet ik nog wel...quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:09 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Ik heb De ontdekking van de hemel nog nooit gelezen. Staat op m'n lijstje boeken die ik echt eens gelezen wil hebben, maar waar ik maar niet doorheen kom (net als Eco - De slinger van Foucault en The Lord of the Rings
).
geweldig boek!quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:13 schreef MariaEtcetera het volgende:
High Fidelity van Nick Hornby. Whoeraaa.
Zelfs toen ik nog rookte heb ik het altijd nogal ridicuul gevonden om iets als roken tot sfeervol of erger nog "gezellig" te bestempelen. Ik zie niet in wat er nu zo tof aan is om de hens te zetten in een opgerold pakje blaadjes (ja, dat is misschien tof als je 16 bent?) ...Veel toffer vind ik de mensen die er vanaf kunnen blijven omdat ze niet in de ban willen zijn van zoiets als een sigaret.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 10:56 schreef SHE het volgende:
[..]
Ik vind roken sfeervol. En alle leuke mensen die ik ken, die roken.
Alle mensen die mij irriteren, roken niet of zijn rook haters.
Dus, roken = tof.
Ik was een heel irritant ouwelijk kindquote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:10 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Nou, dat vind ik oprecht heel indrukwekkend, Vief! Hoe kom je er op je 13e in godsnaam op om dat soort boeken te gaan lezen?.
Ja dat, of als er ergens in een winkel oid heel incapabele medewerkers rondlopen kan ik me ook groen en geel ergeren! Dan maak ik ook altijd heel vervelende snerenquote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:11 schreef Aventura het volgende:
[..]
idem...dat zorgt vaak voor ruzie. ik kan er vooral niet tegen als mensen dingen niet weten, die ze in mijn ogen absoluut zouden moeten weten. Bijvoorbeeld omdat het aan hun vak of studie is gerelateerd. Of gewoon, omdat ik verwacht dat iedereen een bepaalde basiskennis heeft. Ik kan echt verbijsterd en geschokt raken als ik gebrek aan kennis constateer. Kan er dan ook lang over doorzagen. 'Maar het was toch op het nieuws? Hoe kan je dat nou gemist hebben??? etc.
Wat was er dan zo filosofisch aan?quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:00 schreef Phaidra het volgende:
[..]
De ontdekking van de hemel vond ik tof! (maar ik was wel blij dat ik het pas las nadat ik het vak filosofie had gehad op de uni... volgens mijn docente nederlands kon ik het wel voor mijn lijst lezen, maar toen had ik er echt niets van begrepen)
The name of the rose vond ik niet echt heel leuk. Ik had gedacht dat ik het geweldig zou vinden, misschien dat het daarom tegenviel. Ik vond het te veel over politiek gaan... LotR heb ik ook gelezen, prachtig (al heb ik er in totaal wel ruim een half jaar over gedaan)!quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:13 schreef MariaEtcetera het volgende:
De ontdekking van de hemel is het enige Mulisch boek wat ik wél goed vondVerder heb ik een schijthekel aan Mulisch.
Van Eco wil ik The Name of the Rose nog lezen en LotR heb ik al meerdere keren gelezen![]()
Maar eerst nog een rijtje andere boeken uitlezen die in de kast op me liggen te wachten, waaronder The Enchantress of Florence van Rushdie en High Fidelity van Nick Hornby. Whoeraaa.
Ik vind het niet onaardig maar een volstrekt gezonde manier om ermee om te gaan. Passage uit mijn lievelingsboek:quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:22 schreef conleche het volgende:
Bovenstaande klinkt heel onaardig en had het bijna niet gepost, maar hee, ik ben ook niet perfect.
De hoofdpersonen hebben het vaak over filosofie en gebruiken daarbij quotes van bijvoorbeeld Heidegger en Kant. Wel handig als je weet wie dat zijn en wat hun wereldbeeld was. Ik denk dat ik het boek, als ik die passages niet begrepen had, niet had uitgelezen.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:21 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat was er dan zo filosofisch aan?
quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:25 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik vind het niet onaardig maar een volstrekt gezonde manier om ermee om te gaan. Passage uit mijn lievelingsboek:
"Mr. Roark, we're alone here. Why don't you tell me what you think of me? In any words you wish. No one will hear us."
"But I don't think of you."
Die zijn lekker evol !!!quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:24 schreef boem-dikkie het volgende:
Goedemorgen.
Ik heb net bonbons van de Australian gekregen van studente's.
quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:25 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik vind het niet onaardig maar een volstrekt gezonde manier om ermee om te gaan. Passage uit mijn lievelingsboek:
"Mr. Roark, we're alone here. Why don't you tell me what you think of me? In any words you wish. No one will hear us."
"But I don't think of you."
Ja.quote:
Op je afgeknapt omdat je minder leest?quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:20 schreef Aventura het volgende:
Er word nu massaal op me afgeknapt, maar ik lees dus echt veel minder dan vroeger. Toen ik klein was ging ik elke drie weken naar de bieb en leende ik het maximale aantal boeken. Zuslief Cinna ook. En dan lezen maar...oh wat was dat genieten. Op een gegeven moment hadden we moeite om ongelezen boeken te vinden. Ik zat zelfs in de Kinderjury. Op het vwo had ik alle talen, dus had ik ook een gigantische leeslijst. Na het vwo ben ik boekhandel en uitgeverij gaan doen. En nu op mijn 30ste, lees ik denk ik 2 boeken per maand. Ik 'wijt' het aan andere media zoals internet en tv. Die afleidingen had ik niet van mijn 6de tot mijn 20ste. Natuurlijk kies ik er zelf voor om minder tijd te nemen voor lezen. Ik heb de laatste jaren gewoon meer behoefte aan snelle en vluchtige informatie. Nu ik niet meer in mijn stad werk maar weer dagelijks in de trein zit, pak ik weer vaker een boek mee en dat is toch wel genieten. Ik blijf een boekenwurm vind ik, dat hoef je wat mij betreft niet alleen af te meten aan kwantiteit.
Ik kan me eerlijk gezegd niet voorstellen dat je na wat filosofie op de middelbare school iets substantieels weet over Kant en met name Heidegger. Hoe dan ook, ik heb het boek op mijn 17e gelezen en ik vond het een mooi verhaal*. Nog nooit filosofie gehad en klaarblijkelijk ook niet gemist.quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:25 schreef Phaidra het volgende:
[..]
De hoofdpersonen hebben het vaak over filosofie en gebruiken daarbij quotes van bijvoorbeeld Heidegger en Kant. Wel handig als je weet wie dat zijn en wat hun wereldbeeld was. Ik denk dat ik het boek, als ik die passages niet begrepen had, niet had uitgelezen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
Nick Hornby kan idd mensen zo realistisch weergeven, en hij laat het komische en soms absurde van mensen vaak zo goed zien!quote:Op vrijdag 16 januari 2009 11:16 schreef Abbadon het volgende:
[..]
geweldig boek!maar ook één van de zeer zeldzame boeken waarvan ik de film mogelijk beter vind...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |