abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_64355388
quote:
Kersttoespraak koningin Beatrix 25-12-08




Hieronder volgt de integrale tekst van de Kerstrede van koningin Beatrix.

"In de kerstnacht schijnt het licht van de geboorte van Jezus. In oude vertellingen wordt die gebeurtenis verbonden met de plaats van dit kind in de geschiedenis van opeenvolgende generaties. Ieder mens heeft natuurlijk een moeder en een vader, en ook grootouders en verre voorvaderen. Ons bestaan wordt sterk bepaald door de plek waar we worden geboren en de tijd waarin wij leven.

Wij staan niet los van wie er voor ons waren en na ons komen: de band tussen de generaties vormt het decor van onze tijd op aarde.
In één tijdperk leven mensen van verschillende leeftijden samen: van zeer oud tot heel jong. In ons land bepalen ouderen meer en meer het beeld. De maatschappelijke gevolgen daarvan worden steeds vaker als zorgelijk ervaren.

Terwijl ouderen hoogbejaard worden, komen tegenwoordig minder kinderen ter wereld. Daardoor worden de verhoudingen tussen de generaties onder druk gezet. De maatschappelijke solidariteit waar ons hele sociale bestel op berust, legt een zware last op jonge schouders. Maar in deze tijd willen veel jongeren zelf bepalen waarvoor zij verantwoordelijkheid aanvaarden. Voor hen geldt de
opgelegde zorg voor ouderen niet meer als vanzelfsprekend. Toch zal elke nieuwe generatie zich bewust moeten worden van verplichtingen tegenover mensen die niet voor zichzelf kunnen zorgen.

Dynamiek in onze samenleving verwachten wij vooral van de jonge generatie. Opvoeding en onderwijs zijn dan ook gericht op weerbaarheid en eigen initiatief. De jeugd heeft de toekomst. Maar
de jongeren van nu zijn de ouderen van straks. Met alle problemen die de nieuwe verhoudingen meebrengen, blijft verantwoordelijkheid voor elkaar het maatschappelijk fundament.

Ouderdom wordt vaak alleen als probleem gezien. Daarbij denkt men aan gebreken en hulpbehoevendheid, oplopende kosten en hoge eisen aan de gezondheidszorg. Maar de maatschappij kan zich niet veroorloven ouderen af te schrijven; vergrijzing heeft ook een verrijkende kant. De vrije tijd kan positief worden benut. Er komt ruimte om na te denken, nieuwe wegen in te slaan, activiteiten te ontplooien en zich in te zetten voor anderen. Levenservaring en wijsheid kunnen worden verzilverd als ouderen die mogelijkheden ook zelf aangrijpen.

Helaas zijn er ook omstandigheden waarin ouderdom daadwerkelijk problemen oproept. Het menselijk bestaan is vergankelijk en ouder worden onontkoombaar. Iedereen kan in eigen omgeving zien dat zorgen toenemen en dat op de eenzame wegen van ziekte en onmacht er meer behoefte komt aan hulp en waakzame aandacht.

In vroeger tijden, toen families groter waren en sterk op elkaar aangewezen, was er tussen de generaties een vanzelfsprekende betrokkenheid. Tegenwoordig staat het kleinere gezin meer op zichzelf. De mogelijkheden om in alle omstandigheden de nodige hulp te bieden ontbreken dikwijls.

In het algemeen zijn de verhoudingen tussen jong en oud kwetsbaarder geworden. Met elkaar rekening houden kan soms een proces zijn van harde lessen tussen gezinsleden. Opvoeden is sturen en grenzen stellen, met liefde en zorg. Confrontaties en emoties kunnen fors aankomen. Maar moeilijkheden komen nu eenmaal op ieders levensweg: bij huwelijk en opvoeding, volwassen worden, zich staande houden in de maatschappij. Daar ontkomt niemand aan.

De spanning tussen ouders en kinderen kan omslaan in verwijdering als er geen begrip meer is. Waar het gesprek stokt raken de verhoudingen verstoord. Om zulke tegenstellingen tussen generaties te overwinnen wordt wijsheid gevraagd en de wil anderen te begrijpen. Juist vanuit levenservaring kunnen mensen groeien in mildheid en het vermogen vooroordelen eerlijk te toetsen.

Met de jaren groeit ook de ervaring van verdriet, teleurstelling en tegenslag, van pijn die mensen elkaar aandoen, onverschilligheid of onmacht om omstandigheden en relaties beter te maken.

Beproevingen horen bij het leven en vormen een mens; hoe zwaar ook, wij moeten leren ze te verwerken. Je ziet de dingen anders met ogen die gehuild hebben.

Ook in het samenleven binnen gezin en familie zijn verzoening en vrede met elkaar en in onszelf belangrijk. Elk woord, elk gebaar van vergiffenis draagt bij aan vrede. Het is nooit te laat om een
hand te reiken, weerstand te overwinnen, wantrouwen te doorbreken, onenigheid bij te leggen. Het is nooit te laat om lief te hebben. In liefde houd je mensen vast.

Kerstmis is het feest van Gods liefde in de geboorte van zijn zoon. Ieder kind dat ter wereld komt, mag warmte en geborgenheid verwachten. Het scheppen van vertrouwen en een gevoel van
veiligheid ligt op de weg van ouders. In de verhouding tussen de generaties blijft het nodig waarden en tradities voor te leven.

Door te leren omgaan met goed en kwaad wordt het geweten gevormd en komen jongeren sterker in het leven te staan.

In verbondenheid draagt elke generatie geloof over in wat het leven zin geeft en houvast biedt.

Generaties gaan, generaties komen; maar in Gods liefde blijven wij allen opgenomen.

Ik wens U een gezegend Kerstfeest toe."
Een ietwat conservatieve maar mooie toespraak. Zeer rake bewoordingen

Zou dit de laatste zijn van de Hare Majesteit? Het thema doet het één en ander vermoeden. Wat mij betreft blijft zij nog lang onze Koningin, hoewel ik ook erg benieuwd ben naar de kwaliteiten van prins Willem Alexander

[ Bericht 3% gewijzigd door remlof op 25-12-2008 14:56:51 ]
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_64355414
Owja, hopelijk haalt Wilders het nu niet in zijn hoofd om hierover te gaan mekkeren.

Schitterend. Iedereen in de kamer bij ons knikte instemmend
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
  donderdag 25 december 2008 @ 14:40:49 #3
158899 GasTurbine
SEE THE PATERN ON MY COCK
pi_64355601
Mooi. Gedeeltelijk gericht tegen de 'Jeugd ' roepers die zijn vergeten dat ze zelf jong zijn geweest.
'houd je bek is joh, als je zulke grote kk praatjes heb moet je is naar Tiel komen.'
„Je bent ’n keronje! Je mag zelf ’n zoogdier wezen, jy en je zoon, dat zeg ik je!”
  donderdag 25 december 2008 @ 14:43:51 #4
104871 remlof
Europees federalist
pi_64355661
"Je ziet de dingen anders met ogen die gehuild hebben."

Mooi! Trix
  donderdag 25 december 2008 @ 14:44:42 #5
158899 GasTurbine
SEE THE PATERN ON MY COCK
pi_64355672
quote:
Op donderdag 25 december 2008 14:33 schreef Klopkoek het volgende:
Owja, hopelijk haalt Wilders het nu niet in zijn hoofd om hierover te gaan mekkeren.

En hopelijk halen de linksen het niet in hun hoofd om erover te gaan zeiken.
'houd je bek is joh, als je zulke grote kk praatjes heb moet je is naar Tiel komen.'
„Je bent ’n keronje! Je mag zelf ’n zoogdier wezen, jy en je zoon, dat zeg ik je!”
  donderdag 25 december 2008 @ 14:46:01 #6
3185 Adelante
To let it go now
pi_64355694
quote:
Op donderdag 25 december 2008 14:43 schreef remlof het volgende:
"Je ziet de dingen anders met ogen die gehuild hebben."

Mooi! Trix
Dat vond ik nou net iets te sleazy in die hele formele speech
"We meet every day at the same cafe, six-thirty and no one knows she'll be there."
pi_64355697
quote:
maar in Gods liefde blijven wij allen opgenomen.
Haha. Rare christenen.
pi_64355784
Sterke speech! Rake bewoordingen waarin de grote thema's 'vergrijzing' en 'solidariteit' teruggebracht wordt tot op persoonlijk niveau!
"Niet-wielrenners. De leegheid van die levens schokt me." - T. Krabbé
  donderdag 25 december 2008 @ 14:57:50 #9
104871 remlof
Europees federalist
pi_64355892
quote:
Op donderdag 25 december 2008 14:46 schreef Monidique het volgende:

[..]

Haha. Rare christenen.
Ja, dat dan weer wel
pi_64355930
Wat is er raar aan? Dat is juist prachtig.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_64355969
Mooie toespraak inderdaad. Solidariteit moet wel van twee kanten komen, op dit moment eisen de ouderen dat ze op hun 55ste met pensioen mogen terwijl wij dan voor hen kunnen betalen. Laten we reëel zijn en langer doorwerken en na hun 65ste goed voor de ouderen zorgen
Dit is een grondig beargumenteerde post met veel toegevoegde waarde.
  donderdag 25 december 2008 @ 15:03:20 #12
53267 TC03
Catch you on the flipside
pi_64355981
quote:
Op donderdag 25 december 2008 14:33 schreef Klopkoek het volgende:
Owja, hopelijk haalt Wilders het nu niet in zijn hoofd om hierover te gaan mekkeren.

Schitterend. Iedereen in de kamer bij ons knikte instemmend
Ten percent faster with a sturdier frame
  † In Memoriam † donderdag 25 december 2008 @ 15:10:02 #13
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_64356105
Gelukkig wordt de PO nog steeds voor religieuze propaganda gebruikt. Waar zouden we toch zijn zonder een Koningin die ons over imaginaire vriendjes en over water lopende hippies toespreekt.
Carpe Libertatem
pi_64356116
quote:
Op donderdag 25 december 2008 15:10 schreef Boze_Appel het volgende:
Gelukkig wordt de PO nog steeds voor religieuze propaganda gebruikt. Waar zouden we toch zijn zonder een Koningin die ons over imaginaire vriendjes en over water lopende hippies toespreekt.
Ach, het is tenminste geen rovende pedofiel.
pi_64356149
Rouvoet heeft deze speech geschreven?

Ik kan er verder niets mee. De speech is uitgesproken door een bejaarde Koningin en en passant noemt ze God. Ook niet de jeugdigheid zelve. De jeugd heeft de toekomst maar nu nog even niet .
  donderdag 25 december 2008 @ 15:13:15 #16
104871 remlof
Europees federalist
pi_64356154
quote:
Op donderdag 25 december 2008 14:32 schreef Klopkoek het volgende:
Zou dit de laatste zijn van de Hare Majesteit? Het thema doet het één en ander vermoeden. Wat mij betreft blijft zij nog lang onze Koningin, hoewel ik ook erg benieuwd ben naar de kwaliteiten van prins Willem Alexander
Dat zou mij inderdaad niet verbazen.
  donderdag 25 december 2008 @ 15:22:35 #17
19242 yavanna
Results may vary.
pi_64356286
En ooit wellicht eens een toespraak die iedereen ( o.a. de jeugd ) kan begrijpen en niet afsluitend met een sprookje.
quote:
maar in Gods liefde blijven wij allen opgenomen
~Cheer up, the worst is yet to come.~
  donderdag 25 december 2008 @ 15:23:15 #18
19242 yavanna
Results may vary.
pi_64356300
quote:
Op donderdag 25 december 2008 15:03 schreef TC03 het volgende:

[..]


Eensch.
~Cheer up, the worst is yet to come.~
pi_64356505
quote:
Op donderdag 25 december 2008 14:32 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Zou dit de laatste zijn van de Hare Majesteit? Het thema doet het één en ander vermoeden. Wat mij betreft blijft zij nog lang onze Koningin, hoewel ik ook erg benieuwd ben naar de kwaliteiten van prins Willem Alexander
Het eerste wat de NOS in het uitsluitende journaal te melden had was: "Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst is die uitspraak geen verwijzing naar een mogelijk aftreden."
  donderdag 25 december 2008 @ 15:38:50 #20
104871 remlof
Europees federalist
pi_64356523
quote:
Op donderdag 25 december 2008 15:38 schreef Aisumasen het volgende:

[..]

Het eerste wat de NOS in het uitsluitende journaal te melden had was: "Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst is die uitspraak geen verwijzing naar een mogelijk aftreden."
Ah dan was het waarschijnlijk dus inderdaad haar laatste kersttoespraak
pi_64356851
Ik hoor overigens van oudere mensen dat Juliana vriendelijker was. Beatrix heeft een toch wat streng en nors imago.

Hoe zal Willem Alexander dan wel niet worden Ik vind juist hem altijd erg nors, houterig en gesloten over komen.


Ik heb nog één klein kritiekpuntje op de kersttoespraak: het romantiseert misschien iets teveel het verleden. Alsof het binnen de grote en hechte families en gemeenschappen van vroeger allemaal koek en ei was.
Voor de rest blijft het een uitstekende speech Het gaat om de boodschap
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
  donderdag 25 december 2008 @ 18:50:34 #22
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_64358940
Opvallend dat ze de kredietcrisis ongemoeid liet.
  † In Memoriam † donderdag 25 december 2008 @ 19:12:44 #23
159335 Boze_Appel
Vrij Fruit
pi_64359172
quote:
Op donderdag 25 december 2008 18:50 schreef Hexagon het volgende:
Opvallend dat ze de kredietcrisis ongemoeid liet.
Wat had ze dan moeten zeggen, dat God onze monetaire tijd van minderredzaamheid zal doorbreken met zoet opdat wij eerst het zuur van de appel zullen doorkruizen en dat nu in deze donkere dagen we Gods akkers goed moeten besproeien zodat ook de ouderen in de deze bange dagen gered zullen worden.

Carpe Libertatem
pi_64359331
De Engelse Koningin had het wel over de kredietcrisis maar gefluisterd wordt dat zij een relatief progressieve Koningin is.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
  donderdag 25 december 2008 @ 19:29:10 #25
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_64359359
En ook de Belgische koning had het erover

Al had die weinig reden om iets vrolijks te zeggen. Ik kreeg bijna het idee dat hij een mes aan zijn polsen wilde zetten met zoveel negativiteit.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')