quote:'Nederland is nu al te klein voor Suárez'
Ron Jans had het me al eerder voorspeld. De hele wereld viel over Luis Suárez (21, foto) en zijn misselijkmakende schwalbes heen en zijn eigen trainer Marco van Basten dreigde met boetes en indringende gesprekken.
'Let maar op, dat doet hem helemaal niets', voorspelde Jans. 'Luis gaat gewoon zijn eigen gang. En hij komt er ook gewoon uit als overwinnaar.' Die onverstoorbaarheid is een eigenschap die hoort bij topspelers en ik moest er de afgelopen weken regelmatig aan denken toen ik Suárez zag spelen. De Uruguayaan had weliswaar flauwtjes beterschap beloofd, maar ging daarna stug verder met waar hij zo goed in is. Op 17 december ging hij tegen Slavia Praag, al met een gele kaart op zak, in de blessuretijd met een fopduik naar de grond en benutte zelf de penalty die voor 2-2 zorgde.
In Amsterdam volgde geen reactie meer. Misschien omdat een schwalbe tegen een buitenlandse club plotseling weer wel mag, maar misschien ook omdat zo langzamerhand duidelijk begint te worden dat Suárez zelf wel uitmaakt wat goed voor hem is. Hij is inmiddels ook in de positie om zich zo op te stellen. Ajax is halverwege de competitie en Suárez kwam in totaal in 24 bindende wedstrijden (competitie, UEFA Cup en KNVB-beker) in actie. Daarin maakte hij vijftien doelpunten en had hij twaalf assists. Dat is een ongelooflijk aantal, mede omdat Suárez meestal ook nog aan de rechterflank geposteerd stond.
Van Basten heeft behoorlijk moeten wennen aan Suárez, het is een publiek geheim dat hij in het begin eigenlijk niet wist wat hij met hem aanmoest. Dat is ook niet zo verwonderlijk. Suárez heeft altijd de blik naar beneden, passeert via de kluts. Die grillig ogende stijl is echter slechts een rookgordijn. Suárez heeft wel degelijk een eigen passeerstijl. Hij speelt de bal bewust op het standbeen van de verdediger
en worstelt zich vervolgens langs de tegenstander. De Uruguayaan gebruikt zijn lichaam uiterst sluw en is een meester in het lijf-aan-lijf-gevecht. Suárez heeft met 1 meter 81 een gemiddelde lengte maar is toch uiterst gevaarlijk met het hoofd. Dat heeft niets te maken met een enorme sprongkracht maar vooral met zijn beweeglijkheid. Hij is voortdurend onderweg, zijn uithoudingsvermogen is uitstekend. Hij kijkt bovendien wel degelijk om zich heen.
Wanneer de Zuid-Amerikaan wordt aangespeeld heeft hij in meer dan vijftig procent van de gevallen slechts een of twee balcontacten nodig om voor een voortzetting te kiezen. Suárez heeft dus al voordat hij de bal krijgt zijn keuze gemaakt. Bovendien is hij in Amsterdam de speler met de meeste assist. Afgelopen zondag tegen ADO Den Haag voegde hij er zelfs drie aan zijn totaal toe. In de meeste gevallen kiest Suárez in zijn voortzetting voor de voorwaartse richting in plaats van het balletje terug of breed. Het is het bewijs dat hij altijd de blik naar voren heeft gericht.
Afgelopen zondag nam Ajax afscheid van Klaas-Jan Huntelaar en Van Basten sprak de hoop uit dat de club nu eindelijk zijn selectie een beetje bij elkaar kan houden. Het is niet moeilijk te voorspellen dat de meeste belangstelling van alle scouts en clubs zal uitgaan naar Suárez die bij 27 treffers betrokken was in de 24 duels die hij meespeelde. De aanvaller wordt volgende maand pas 22 en ontwikkelt zich nog iedere wedstrijd. De Eredivisie is nu al te klein voor Suárez.
Taco van den Velde
VI
Leuk verhaal. Ajax = Suárez op dit moment.quote:
quote:Luis Suarez wil altijd weer meer
Als één speler Ajax in 2009 kampioen kan maken, dan is het Luis Suarez. In de eerste seizoenshelft had hij een aandeel van liefst 60 procent in alle Ajax-goals.
Op het veld van FC Ferreiras loopt Luis Suarez met een glimlach rond. Het kwik haalt deze morgen nog niet de 20 graden waar hij op hoopt, maar tijdens het eerste partijspel van 2009 breekt de zon al wel door boven het Campo do Noa waar Ajax de hele week traint.
Suarez is blij dat de tweede seizoenshelft aanvangt aan de Portugese zuidkust en niet gelijk weer op de bijvelden van de Amsterdam Arena. ,,In Nederland heb ik in december altijd koude voeten. Het is alsof ik elke morgen eerst een klopje ijs in mijn voetbalschoenen moet ontdooien. Vorig jaar in januari was een trainingsweek in Dubai perfect om de boel weer op te starten. Portugal lijkt me nu qua klimaat ook okay.''
In de tweede helft van het seizoen wil Suarez de lijn van voor de winterstop doortrekken. Voorlopig drukt hij een indrukwekkend stempel op de doelpuntenproductie van zijn ploeg. Van de 54 doelpunten van Ajax in officiële wedstrijden nam Suarez er tot nu toe 15 voor eigen rekening.
Daarnaast zorgde hij ook al voor 16 assists. Opvallend is dat Suarez slechts één keer zijdelings bij een doelpunt betrokken was met een niet-directe assist. Hij is dus vrijwel altijd zelf de maker van de goal of de laatste voorbereider.
Het komt erop neer dat de aanvaller een aandeel van liefst 60 procent (59,3) heeft in alle Ajax-goals. En dat voor iemand die meestal rechtsbuiten speelt en ook nog één duel (FC Twente-uit) miste door een schorsing.
,,Dit is het meest productieve seizoen uit mijn loopbaan, maar helemaal tevreden ben ik nog niet,'' zegt Suarez over zijn totalen. ,,In mijn staatje zit hier en daar nog een gat. In de week dat we tegen AZ en Hamburger SV speelden, had ik bijvoorbeeld ook bepalend willen zijn voor de ploeg. Gelukkig wonnen we bij HSV wel.
,,In Uruguay is het me ooit gelukt om in vijftien opeenvolgende competitiewedstrijden te scoren. Dat is, naast kampioen worden, een mooi persoonlijk streven voor 2009. Daarnaast heb ik nog een wens: ik zou wel weer eens een prachtig doelpunt met mijn kop willen maken.''
Als er één onderdeel is waarop Suarez zich zienderogen heeft verbeterd, dan is dat schieten. Toen hij in 2006 bij FC Groningen kwam, was zijn traptechniek ronduit matig. Een wreeftrap, zeker van buiten de 16-meter, resulteerde geheid in een afzwaaier.
In dat klassement gaat Suarez trouwens ook nu weer aan kop met 42 inzetten die het doel misten. Dat zijn er flink wat meer dan de 25 afzwaaiers die nummer twee Mounir El Hamdaoui liet noteren. Maar belangrijker is dat het gros van Suarez' doelpunten tegenwoordig valt vanuit een geplaatst schot in de hoek.
Je zou verwachten dat Suarez geregeld met Marco van Basten praat over scoren en alles wat daarbij komt kijken. Maar net als Klaas-Jan Huntelaar ervaart hij wat dat betreft een afstand tot zijn trainer. ,,Van Basten en ik hebben het daar niet over en ik begrijp dat wel,'' zegt Suarez. ,,Van Basten is trainer voor alle spelers bij Ajax. Hij moet het totaalplaatje in de gaten houden.''
Op hoeveel goals hij dit seizoen denkt uit te komen, weigert Suarez publiekelijk te zeggen. Met een brede grijns: ,,Ik ben niet gek! Ik weet hoe het werkt als je eenmaal tegenover journalisten een cijfer hebt genoemd. Als ik zeg: ik wil er in de competitie 20 maken en het zijn er straks in mei 15, dan heb ik het in de beeldvorming toch niet helemaal goed gedaan. Ik heb wel een aantal in mijn hoofd zitten en ik durf te zeggen dat ik mezelf aardig kan inschatten. Bij FC Groningen had ik 15 goals in gedachten, het werden er 15. In mijn eerste Ajax-jaar zette ik vorig seizoen in op 20 goals in alle competities. Het werden er 22.''
Daar zouden Hofland en Tomasson een voorbeeld van kunnen aannemen inderdaad...quote:Op zondag 18 januari 2009 16:48 schreef jorienvdherik het volgende:
Was snel hersteld bij die 2-4 zeg
Je bedoelt assists geven? Waar hij momenteel lijstaanvoerder van is?quote:Op zondag 18 januari 2009 16:56 schreef Chadi het volgende:
Wat een geweldenaar zegAl moet ie soms in dienst van een andere speler spelen zodat die ook een doelkans kan krijgen.
Nee dat niet alleen maar soms kan die door een loop actie te maken ZONDER bal een ander de kans geven om 1-1 te staan en soms kan die een ander beter inspelen zodat die ander direct wat met die bal kan.quote:Op zondag 18 januari 2009 16:58 schreef Suijk het volgende:
[..]
Je bedoelt assists geven? Waar hij momenteel lijstaanvoerder van is?
Ik heb daar op een WK ooit een scheidsrechter geel voor zien uitdelen, wat een held was dat. Het veinzen van blessures zit er bij veel spelers nou eenmaal in, helaas.quote:Op zondag 18 januari 2009 16:48 schreef jorienvdherik het volgende:
Was snel hersteld bij die 2-4 zeg
Zoals met die laatste goal van Gabri bedoel je?quote:Op zondag 18 januari 2009 17:01 schreef Chadi het volgende:
[..]
Nee dat niet alleen maar soms kan die door een loop actie te maken ZONDER bal een ander de kans geven om 1-1 te staan en soms kan die een ander beter inspelen zodat die ander direct wat met die bal kan.
Ik snap niet waarom hij weer zo snel in het veld mocht. Als je zo ernstige blessure hebt als Suarez dan blijf je maar mooi wat langer naast de kant. Verder speelde hij vandaag weer groots, het speels gemak waarmee hij tegenstanders voorbij komt is wel prachtig om te zien.quote:Op zondag 18 januari 2009 17:02 schreef Prosac het volgende:
[..]
Ik heb daar op een WK ooit een scheidsrechter geel voor zien uitdelen, wat een held was dat. Het veinzen van blessures zit er bij veel spelers nou eenmaal in, helaas.
Dat moet hij inderdaad vaker doen. In eens goed door spelen zodat de ander er wat mee kan.quote:Op zondag 18 januari 2009 17:03 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Zoals met die laatste goal van Gabri bedoel je?
.
Schitterend, en dat publiek maar fluiten en hij vind het allemaal prachtigquote:Op zondag 18 januari 2009 17:29 schreef koningdavid het volgende:
Wat een held. Dat hooghouden ook weer, typisch Suarez.
quote:Op zondag 18 januari 2009 16:55 schreef Cyberia18 het volgende:
[..]
Daar zouden Hofland en Tomasson een voorbeeld van kunnen aannemen inderdaad...
Neuh, waarom?quote:Op zondag 18 januari 2009 21:11 schreef Chadi het volgende:
Hij mag wel eens in bescherming genomen worden door de arbiter.
Tegen zichzelf ja.quote:Op zondag 18 januari 2009 21:11 schreef Chadi het volgende:
Hij mag wel eens in bescherming genomen worden door de arbiter.
Spelers als Luis moet je gewoon lekker laten kloten (a.k.a. vallen en balletjes hooghouden). Hij doet er verder toch niemand pijn meequote:
el-aktiaoui stond anders gewoon te klappen en vond het leuk. hij heb er zelf ook een handje van trouwens. Dan wordt het wel laten zien door de media.quote:Op zondag 18 januari 2009 22:19 schreef Adidah het volgende:
[..]
Spelers als Luis moet je gewoon lekker laten kloten (a.k.a. vallen en balletjes hooghouden). Hij doet er verder toch niemand pijn mee.
De voetballende kwaliteiten van Suarez staan buiten kijf, maar juist door zijn gedrag moet -buiten de Ajacieden-niemand hem meer.quote:Op zondag 18 januari 2009 22:22 schreef Red_85 het volgende:
Niemand bekijkt het objectief op dit moment. Nederland kan niet tegen spelers die van wereldklasse zijn en daarom verlaten ze allemaal deze micky mouse competitie
Als hij niet zo goed was had ook niemand een hekel aan hem gehad. Om een etterbakje als Lazovic maakt niemand zich druk.quote:Op zondag 18 januari 2009 22:43 schreef Prosac het volgende:
[..]
De voetballende kwaliteiten van Suarez staan buiten kijf, maar juist door zijn gedrag moet -buiten de Ajacieden-niemand hem meer.
Nou.. dat lees ik tijdens wedstrijden van PSV ook wel eens anders.quote:Op zondag 18 januari 2009 22:46 schreef BB-boy het volgende:
[..]
Als hij niet zo goed was had ook niemand een hekel aan hem gehad. Om een etterbakje als Lazovic maakt niemand zich druk.
Die gasten achter de goalquote:Op maandag 26 januari 2009 22:09 schreef firecow het volgende:
[ afbeelding ]
_0_ wat een heerlijk ventje
Pothuizen is er ooit terecht voor weggestuurd dacht ik. Maar die ballenjongens waren geweldig, die andere gooide de bal naar de cornervlag, alsof hij dacht dat het een corner was. Geniaal.quote:Op maandag 26 januari 2009 22:13 schreef kevin6188 het volgende:
Ik was even bang dat Wegereef Suarez voor die actie ook nog een kaart ging geven.
Nee, kreeg slechts geel.quote:Op maandag 26 januari 2009 23:09 schreef Prosac het volgende:
[..]
Pothuizen is er ooit terecht voor weggestuurd dacht ik.
quote:Luis Suarez steunt Spieren voor Spieren
Door het verliezen van een weddenschap heeft Luis Suarez ervoor gezorgd dat Spieren voor Spieren weer honderd euro rijker is. De sterspeler had met zijn voormalige trainer en supermarktmedewerker Jans een weddenschap afgesloten. Jans dacht dat Suarez dit seizoen meer dan vijf kaarten zou pakken. De naďeve Suarez dacht van niet. Aangezien Luis er al acht heeft gekregen van het Nederlandse scheidsrechterkorps, heeft Suarez het bedrag gisteren aan Jans overhandigd. Deze stort het vandaag weer op Spieren voor Spieren. Zijn die gele kaarten toch nog ergens goed voor.
Tis maar net wat voor een kop je een tekst geeft natuurlijkquote:Luis Suarez al acht gele kaarten vergaard
Door het verliezen van een weddenschap heeft Luis Suarez ervoor gezorgd dat Spieren voor Spieren weer honderd euro rijker is. De sterspeler had met zijn voormalige trainer en supermarktmedewerker Jans een weddenschap afgesloten. Jans dacht dat Suarez dit seizoen meer dan vijf kaarten zou pakken. De naďeve Suarez dacht van niet. Aangezien Luis er al acht heeft gekregen van het Nederlandse scheidsrechterkorps, heeft Suarez het bedrag gisteren aan Jans overhandigd. Deze stort het vandaag weer op Spieren voor Spieren. Zijn die gele kaarten toch nog ergens goed voor.
Roep volgende keer ook als er iets negatiefs wordt gemeld dat het anti-Ajax/Suarez propaganda is. Zeiksnor.quote:
Een kop met een knipoog en Robbie raakt in de war. Arme jongen.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |