en het aandeel fortis is dan nog minder waard dus ik zie dat idd ook niet gebeuren.quote:Op woensdag 17 december 2008 16:38 schreef rvlaak_werk het volgende:
[..]
en dan? In NL gaan dan acuut alle spaarders naar ING of Rabo... Fortis zal vallen en zo ben je nog verder van huis.
Kan trouwens ook gebeuren als Bos moet gaan betalen.
iddquote:Op woensdag 17 december 2008 16:42 schreef beantherio het volgende:
Beleggers die denken met de huidige markt zekerheden te hebben..
Als je met beleggingen afgaat op de woorden van een minister die als functie heeft om het bancaire systeem overeind te houden dan kun je beter je geld op een spaarrekening zetten ofzo. Natuurlijk zou je van Bos geen negatieve woorden horen en misschien had ie op dat moment ook wel gelijk. Maar zelfs als dat niet zo zou zijn (en ik wens de Fortis-aandeelhouders veel succes met het bewijzen daarvan) dan nog heb je als belegger zelf de plicht om je goed te informeren. Bos was op dat moment nog niet eens eigenaar van Fortis NL dus hoe wil je daar een bepaalde belofte uit kunnen afleiden? D'r zijn zat analysten die in het verleden allerlei rotte fondsen de hemel in geprezen hebben maar die kun je toch ook moeilijk allemaal voor de rechter slepen?
Ik ben geen jurist maar ik geef geen stuiver voor de kansen van FortisEffect.
zo ik lees ook even een dagje bijquote:Op donderdag 18 december 2008 09:06 schreef HiZ het volgende:
En het is zover; Fortis in de roetsbaan. BNP-Parisbas heeft zich teruggetrokken.
Dit is toch het centrale Fortis Topic?quote:
Dat is nog niet zeker. BNP wil zelf wel doorgaan met de overname.quote:Op donderdag 18 december 2008 16:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
zo ik lees ook even een dagje bij![]()
Nu zullen de beleggers wel hele blij worden
ja ,oftewel?quote:Op donderdag 18 december 2008 16:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Dit is toch het centrale Fortis Topic?
Okay. Dan kan ik berichten over het Belgische kabinet. Thats all...quote:
quote:'Yves Leterme neemt ontslag'
Van onze buitenlandredactie
gepubliceerd op 18 december 2008 17:02, bijgewerkt op 17:02
AMSTERDAM - Het einde van Yves Leterme als premier van België lijkt nabij. Belgische media melden dat de regering op dit moment praat over zijn ontslag, nadat er in het dossier rond Fortis nieuwe elementen zouden zijn opgedoken.
In de wandelgangen van de Kamer, waar een crisiskern is bijeengeroepen, klinkt het al dat Leterme ontslag genomen zou hebben, zo meldt De Morgen
Het Belgische Hof van Cassatie heeft een brief gestuurd waarin wordt bevestigd dat de premier geprobeerd heeft het Fortis-dossier te manipuleren. Ook de minister van Financiën Didier Reynders en minister van Justitie Jo Vandeurzen zouden betrokken zijn bij de beïnvloeding, aldus De Morgen.
Bronquote:Aanleiding voor het crisisoverleg is een brief van eerste voorzitter van het hof van cassatie Ghislain Londers aan Kamervoorzitter Herman Van Rompuy. Londers laat daarin weten dat "alles in het werk is gesteld opdat het arrest van de 18de Kamer van het hof van beroep (in de Fortis-zaak) niet zou kunnen worden uitgesproken zoals voorzien".
Wel de lusten niet de lasten? Van mij part gaat Fortis failliet, als het maar op een eerlijke manier gebeurt. Niet op dag 1 via een persconferentie aankondigen dat Fortis een gezond bedrijf is, en wij (klant, aandeelhouder) ons nergens druk om moeten maken om de dag erna aan te kondigen dat het bedrijf verkocht wordt omdat het op de rand van de afgrond staat. Dat is gewoon het voorliegen van je aandeelhouders, en de personen die daar voor verantwoordelijk zijn moet je keihard aanpakken.quote:Op maandag 15 december 2008 15:27 schreef beantherio het volgende:
[..]
Hmm.. daarom moeten die beursgenoteerde bedrijven momenteel regelmatig door de overheid overeind gehouden worden zeker.
M'n sympathie voor de Fortis-aandeelhouders is in ieder geval niet zo heel groot momenteel. Ze willen erg graag de lusten en niet de lasten. Een van de vele lessen van de kredietcrisis is dat het huidige systeem van eigendom van beursgenoteerde bedrijven zwaar aan slijtage onderhevig is. En in het geval van banken moet je je imo afvragen of die nog wel aandelen zouden moeten mogen uitgeven.
mag ik jouw verzoeken,om je belgische politiek muv de fortis zaak te verhuizen naar Belgische politiek #22 Met politieke zelfmoorden ...quote:Op donderdag 18 december 2008 17:33 schreef capricia het volgende:
Van de tv:
Alles is in het werk gesteld om te zorgen dat het Hof niet die uitspraak in de Fortis-zaak deed. De regering heeft zelfs de rechters willen vervangen.
quote:Na een grondige analyse van de brief van 17 december 2008 van eerste minister Leterme aan minister van Justitie Jo Vandeurzen, is bij eerste voorzitter Delvoie (van het hof van beroep, nvdr) en mijzelf de vraag gerezen - waarop in voormelde brief geen antwoord wordt gegeven - wat er uiteindelijk is gebeurd met de informatie die de Kanselarij had bereikt.
Wanneer evenwel die informatie in parallel wordt gebracht met bepaalde initiatieven in de Fortiszaak, komen onvermijdelijk een aantal duidelijke aanwijzingen aan de oppervlakte dat alles in het werk is gesteld opdat het arrest van de 18de kamer van het hof van beroep niet zou kunnen worden uitgesproken zoals voorzien en dat gepoogd is de zaak te laten behandelen door een anders samengestelde zetel, wellicht in de hoop op een ander resultaat dan de aangekondigde 'dramatische wending', onder verstaan een hervorming van het vonnis van de voorzitter van de rechtbank van koophandel te Brussel zetelend in kort geding.
Ik acht die vaststelling zodanig ernstig dat ik er aan houd u hiervan onmiddellijk in kennis te stellen.
Het spreekt vanzelf dat hogervermeld standpunt zal onderbouwd worden in een uitgebreide noot die in voorbereiding is en die ik u zo snel als mogelijk zal overmaken."
Ik ben in de veronderstelling dat dit DIRECT betrekking heeft op de Fortis zaak.quote:Op donderdag 18 december 2008 17:44 schreef weirdofm het volgende:
[..]
mag ik jouw verzoeken,om je belgische politiek muv de fortis zaak te verhuizen naar Belgische politiek #22 Met politieke zelfmoorden ...
maar dan kun je toch beter naar het Belgische topic, volgens mij zijn daar veel meer mensen die met jouw willen discussiëren over de Belgische politiek.quote:Op donderdag 18 december 2008 17:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik ben in de veronderstelling dat dit DIRECT betrekking heeft op de Fortis zaak.
De regering heeft het arrest van het belgische hof waarin de aandeelhouders gelijk gekregen hebben, proberen te beinvloeden.
Als het Belgische kabinet hierdoor komt te vallen is dit een GROOT slachtoffer van de Fortis affaire.
Ik wil helemaal niet discusseren over de Belgische politiek. Die interesseert mij niet zo zeer.quote:Op donderdag 18 december 2008 17:51 schreef weirdofm het volgende:
[..]
maar dan kun je toch beter naar het Belgische topic, volgens mij zijn daar veel meer mensen die met jouw willen discussiëren over de Belgische politiek.
deze twee posts zijn trouwens niet onaardig bedoeld
Dat is weer typisch Belgie (als het waar is).quote:Op donderdag 18 december 2008 17:33 schreef capricia het volgende:
Van de tv:
Alles is in het werk gesteld om te zorgen dat het Hof niet die uitspraak in de Fortis-zaak deed. De regering heeft zelfs de rechters willen vervangen.
om wat duidelijkheid te krijgen, vraag ik italodancer eens om zijn mening.quote:Op donderdag 18 december 2008 17:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik wil helemaal niet discusseren over de Belgische politiek. Die interesseert mij niet zo zeer.
Wel wil ik berichten over de Fortis-affaire. Dit topic is toch niet alleen voor Fortis-NL?
Denk je dat dit geen consequenties heeft voor de koers van Fortis? Spaarders worden nu nog banger in Belgie.
En als de regering in Belgie loopt te rommelen met een eventuele uitspraak van een rechter in de zaak Fortis, geeft dat toch wel aan hoe groot de belangen zijn in deze zaak.
En het is zeer de vraag hoe die zaak die de aandeelhouders in NL aan gaan spannen van de grond gaat komen. De belangen zijn hier minstens even groot.
Maar ik heb al een tvp-tje gezet in dat andere topic!
De regering heeft ook nog per e-mail de rechter willen chanteren door onder meer te schrijven datquote:Op donderdag 18 december 2008 18:01 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dat is weer typisch Belgie (als het waar is).
Btw: was Belgie niet dat land dat een jaar ofzo zonder regering heeft gezeten?
Ja, zo kunt je het lezen, je kunt het ook lezen dat wanneer de Fortis deal aan het schuiven zou gaan de schade niet te overzien zou zijn. Wat niet meer is dan een feitelijke vaststelling. Paranoia mensen maken daar nogal makkelijk een 'bedreiging' van.quote:Op donderdag 18 december 2008 18:10 schreef capricia het volgende:
[..]
De regering heeft ook nog per e-mail de rechter willen chanteren door onder meer te schrijven dat
"zinkende schepen soms mensen meeslepen", een allusie op wat de gevolgen zouden kunnen zijn van een "slechte" beslissing van de rechter.
Bron
Ik vraag me af of dit hier ook zou kunnen...
Ja. Ik begrijp best dat ze hierover in Belgie boos zijn.quote:Op donderdag 18 december 2008 19:30 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik weet nu ook waarom die ene rechter 'ziek' was. Die rechter zou bevriend zijn met de vrouw van Leterme. Echt ongehoord dat men de rechters en de samenstelling van de kamer heeft willen beïnvloeden. Zou wat zijn al dat in Nederland gebeurd zou zijn.
De problemen snel van de baan zijn?quote:Paribas bevestigt interesse in Fortis
Tijdens de maandelijkse ondernemingsraad bij Fortis heeft de Franse bank BNP Paribas bevestigd dat ze niet wil afzien van de overname. "BNP heeft verklaard nog steeds in Fortis te geloven", aldus een vakbondsafgevaardigde. "BNP Paribas hoopt dat de huidige problemen snel van de baan zijn", zegt de vakbondsafgevaardigde, die niet bij naam wil worden genoemd.
De vakbonden kregen ook de bevestiging dat het afblazen van de algemene vergadering bij BNP Paribas niets te maken heeft met de ophef rond het arrest van het hof van beroep. Ook de bonden zelf hopen dat de verkoop aan Paribas doorgaat. "Op lange termijn is Paribas de beste partner voor Fortis", aldus de afgevaardigde. (belga/bf)
18/12/08 18u47
quote:Liquidatie?
Op de aandeelhoudersvergering kunnen aandeelhouders zich uitspreken over de vraag of Fortis verder moet gaan als holding of dat er moet worden geluiquideerd. Interessant is dat ISS, het internationale bureau dat stemadvies geeft aan aandeelhouders, heeft geadviseerd vóór liquidatie te stemmen.
Dat kan BNP het in de liquidatieverkoop misschien alsnog kopen, alleen dan voor een lagere prijsquote:Op vrijdag 19 december 2008 12:49 schreef Bolkesteijn het volgende:
Liquidatie? Ze willen de hele tent verkopen en de boel opheffen?
quote:Rechters België willen meldpunt
***************************************
` De magistratenvereniging in België
vindt dat er een meldpunt moet komen
waar rechters terecht kunnen die zich
onder druk gezet voelen door de
overheid.Aanleiding is de affaire rond
premier Leterme.Die zou een uitspraak
van het Hof van Cassatie in de
Fortis-Zaak hebben beïnvloed.
De vereniging maakt zich zorgen over de
geloofwaardigheid van de rechterlijke
macht in België.Burgers zouden nu de
indruk kunnen krijgen dat alle rechters
te beïnvloeden zijn.
Rechters moeten volgens de vereniging
direct de telefoon neerleggen wanneer
ze door de overheid worden benaderd.
dat wordt nationalisatie en dan krijgen ze helemaal nietsquote:Op vrijdag 19 december 2008 14:13 schreef Patrick87 het volgende:
Er is net gestemd, slechts 3% was voor liquidatie terwijl 75% nodig is.
Dat zeg ik toch ook? Lezen is ook een vak.quote:Op vrijdag 19 december 2008 14:14 schreef SeLang het volgende:
Ze hebben zojuist VOOR voortzetting gestemd, dus geen liquidatie
Nationalisatie? Ik zou niet weten waarom.quote:Op vrijdag 19 december 2008 14:23 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
dat wordt nationalisatie en dan krijgen ze helemaal niets![]()
Ik snap ze af en toe echt niet
Nee, daar is nu juist net met grote meerderheid tegen gestemd. Het verkopen van de verzekeringsactiviteiten zou bijna op hetzelfde neer komen als liquidatie.quote:Op vrijdag 19 december 2008 14:59 schreef Patrick87 het volgende:
Het lijkt me dat de verzekeringsactiviteiten apart verdergaan of verkocht worden.
Fortis N.V./NV/SA heeft geen bankacitiviteiten meer.quote:De bankactiviteiten van Fortis en ABN-AMRO gaan waarschijnlijk onder een nieuwe naam verder.
Eh, Fortis ASR is verkocht he, dus van 'teruggaan' is sowieso geen sprake.quote:Op vrijdag 19 december 2008 15:06 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Nationalisatie? Ik zou niet weten waarom.Fortis gaat gewoon door met de internationale verzekeringstak en de Belgische verzekeringstak die door de uitspraak van de rechter in België nog gewoon onderdeel is van Fortis N.V./NV/SA, de bankactiviteiten zitten bij de Belgische overheid dus van allerlei problemen rondom de kredietcrisis zal Fortis N.V./NV/SA vanuit bankactiviteiten niks meer merken. Eigenlijk staat Fortis N.V./NV/SA er prima voor, het is nu gewoon een verzekeringsmaatschappij en geen bank meer. Het zou mij ook niks verbazen als Fortis ASR in de toekomst weer terug gaat naar Fortis N.V./NV/SA. Het aandeel steeg gisteren niet zomaar 15 %.
Mwah, ik hou alle opties open, de verkoop is geen uitgemaakte zaak mijns inziens. Ik wacht de diverse rechtszaken wat dat betreft af, ik voel mij zeker gesteund in mijn standpunt na de ontwikkelingen in België de afgelopen dagen.quote:Op vrijdag 19 december 2008 23:34 schreef HiZ het volgende:
Eh, Fortis ASR is verkocht he, dus van 'teruggaan' is sowieso geen sprake.
Het was de vraag of het wel allemaal in dit topic thuis hoorde.quote:
Volgens mij dient de schaduw rechtzaak in NL (tov die in Belgie) pas in januari.quote:Op zaterdag 20 december 2008 02:59 schreef HiZ het volgende:
Het is helemaal niet de vraag of die koop kan worden teruggedraaid. Dat kan namelijk niet. Het enige wat er mogelijk is, is een schadeclaim in verband met die verkoop. En dan wordt het de vraag of er uberhaupt wel schade is geleden door de verkoop of door iets anders. Bijvoorbeeld dat Fortis technisch failliet was.
quote:Op zaterdag 20 december 2008 02:59 schreef HiZ het volgende:
Het is helemaal niet de vraag of die koop kan worden teruggedraaid. Dat kan namelijk niet. Het enige wat er mogelijk is, is een schadeclaim in verband met die verkoop. En dan wordt het de vraag of er uberhaupt wel schade is geleden door de verkoop of door iets anders. Bijvoorbeeld dat Fortis technisch failliet was.
Mensen die geloven dat er een schadevergoeding zal komen hebben ze niet helemaal op een rijtje al, mensen die geloven in het ongedaan maken van de nationalisatie van de Nederlandse Fortisonderdelen leven helemaal in lalaland.
Hee dude chill outquote:Op vrijdag 19 december 2008 14:59 schreef Patrick87 het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch ook? Lezen is ook een vak.
quote:Op zaterdag 20 december 2008 10:44 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]Als de verkoper door de koper sterk onder druk is gezet, dan is er alle reden om de verkoop terug te draaien. En nee, de overheid heeft daar geen bijzondere positie in mijns inziens.
Tja, en dan mogen dus de aandeelhouders gaan aantonen dat in een situatie dat de aandelen van alle banken in vrije val waren (soms met de banken erbij) dat ze uberhaupt wel schade hebben geleden tengevolge van het handelen van de Nederlandse overheid. Wat ze dus niet gaat lukken, omdat de Nederlandse overheid kan aantonen dat ze per saldo 50 miljard hebben moeten ophoesten voor de Nederlandse onderdelen. Mensen staren zich nogal blind op de 'koopprijs', maar vergeten dan gemakshalve dat de bankverzekeraar vervolgens direct 34 miljard nodig had om overeind te blijven.quote:Op zaterdag 20 december 2008 03:03 schreef capricia het volgende:
[..]
Volgens mij dient de schaduw rechtzaak in NL (tov die in Belgie) pas in januari.
Als de rechter hier in NL dezelfde uitspraak als in Belgie doet (namelijk dat ook hier de AVA gehoord hadden moeten worden), dan kan de koop wel degelijk terug gedraaid worden.
En zo vreemd is zo'n uitspraak niet: In Nl zijn de wetten ongeveer hetzelfde als in Belgie wat de rechten van de aandeelhouders betreft.
Maar ik ben het wel met je eens dat een echte terugdraaiing niet mogelijk zal zijn. En dat de claims dus afgekocht zullen worden door de staat.
Uiteindelijk komt het er toch op neer dat Fortis/ABN onze regering meer gaat kosten dan die 16,8 miljard...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |