abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_63913365
quote:
Het toenemende aantal chemicaliën in de natuur zorgt ervoor dat het mannelijk geslacht bij zowel dieren als mensen wordt aangetast, zo blijkt uit een wereldwijde studie.

Het rapport (PDF) van de natuurorganisatie CHEM Trust is gebaseerd op 250 internationale studies naar de effecten van hormoonverstorende chemicaliën op de natuur.

Vooral zogenaamde weekmakers in verpakkingen en chemische stoffen in cosmetica en voedsel hebben volgens het onderzoek een negatieve invloed op het mannelijk geslacht in vrijwel alle diersoorten.

Mannetjesvissen

Zo is bijvoorbeeld aangetoond dat de chemicaliën van anticonceptiepillen die in het riool belanden, ervoor zorgen dat veel mannetjesvissen in zoetwater nu ook vrouwelijke geslachtskenmerken vertonen, zoals eitjes die in hun testikels groeien.

Ook bij krokodillen, schildpadden, panters en elanden worden volgens onderzoekers steeds meer mannetjesdieren geboren die beschikken over uitzonderlijk kleine penissen en testikels. Een onderzoek naar de geslachtsverhoudingen bij ijsberen toonde zelfs aan dat relatief veel van de dieren hermafrodiet zijn.

De voortplanting van de diersoorten loopt volgens de schrijvers van het rapport dan ook groot gevaar door hormoonverstorende chemicaliën.

Hormoonreceptoren

"Dit onderzoek toont aan dat het mannelijke 'gereedschap' wordt bedreigd", zo verklaarde hoofdonderzoekster Gwynne Lyons tegen de Britse krant The Independent. "De vervrouwelijking van grote aantallen gewervelde dieren komt nu overal voor. Al die dieren hebben dezelfde hormoonreceptoren en die worden beïnvloed door het toenemende aantal chemicaliën in het milieu."

Ook het mannelijk geslacht bij mensen zou gevaar lopen. Zo worden er in het onderzoek enkele studies aangehaald die uitwijzen dat chemicaliën ook de geslachtskenmerken van baby's kunnen veranderen.

Kleine penissen

Een studie aan de Amerikaanse universiteit van Rochester heeft bijvoorbeeld aangetoond dat vrouwen die grote hoeveelheden van de chemische stof ftalaat in hun lichaam hebben, vaker baby's krijgen met relatief kleine penissen en nauwelijks ontwikkelde testikels.

Uit een onderzoek aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam bleek dat vrouwen die hebben blootgestaan aan de chemische stof PCB vaker jongens op de wereld zetten die in hun jeugd graag met poppen spelen in plaats van met traditioneel jongensspeelgoed.

Snel optreden

Het rapport van CHEM Trust krijgt wereldwijd steun van wetenschappers, die aandringen op strengere regelgeving komt voor het gebruik van chemicaliën. "Er moet snel worden opgetreden tegen hormoonverstorende chemicaliën", aldus Gwynne Lyons. "We hebben nu aangetoond dat verschillende van deze stoffen gezamenlijk een groot effect kunnen hebben op de natuur, ook al zijn de chemicaliën in producten individueel gezien misschien niet schadelijk."
http://www.nu.nl/wetensch(...)oor-chemicalien.html
pi_63913488
Ach, als de mensheid eenmaal uitgestorven is, wordt alles weer beter
pi_63913591
Geen nieuws, als je om je heen kijkt.
pi_63914021
Worden we allemaal lesbisch.
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
  woensdag 10 december 2008 @ 20:01:15 #5
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_63914044
Opkomst Emo's verklaard.
pi_63914120
quote:
Op woensdag 10 december 2008 20:01 schreef Rubber_Johnny het volgende:
Opkomst Emo's verklaard.
  woensdag 10 december 2008 @ 20:07:28 #7
206937 Rubber_Johnny
Groter is altijd beter!!
pi_63914207
quote:
Op woensdag 10 december 2008 20:03 schreef Triggershot het volgende:

[..]


En dat is niet om te lachen
  woensdag 10 december 2008 @ 20:38:45 #8
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_63915175
Is er ook nog ergens een lijst met producten die je moet meiden? haha meiden... snap je 'em? MEIDEN HAHAHAH.

Oh draag me weg.
Health In Harmony is een non-profitorganisatie die regenwoudgemeenschappen helpt met gezondheidszorg en duurzame inkomens in ruil voor bosbescherming, en zo tegelijk klimaatverandering en armoede aanpakt. - https://www.healthinharmony.org/
pi_63915198
Zou dit ook invloed hebben op het gedrag van mannen?

Opkomst feminisme verklaart
  woensdag 10 december 2008 @ 20:43:07 #10
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_63915307
wiki over sojabonen
quote:
A high consumption of omega-6 polyunsaturated fatty acids (PUFAs), which are found in most types of vegetable oil including soybean oil, increased prostate cancer tumor growth, speeded up histopathological progression, and decreased survival[50].

Because of the phytoestrogen content, some studies, but not all, have suggested that there is an inverse correlation between soybean ingestion and testosterone in men.[51] For this reason, they may protect against the development of prostate cancer.[52] A theoretical decrease in the risk of prostate cancer should, however, be weighed against the possible side-effects of decreased testosterone, which are still unclear. The popular fear that soybeans might cause reduced libido and even feminine characteristics in men has not been indicated by any study; the popularity of the notion seems to be based on the simplistic misapprehension that estrogen and testosterone have a simple, inverse relationship in sexual hormone systems and sex-related behaviour. Their interplay is very complicated and largely still unknown.[53]

Studies published in July 2008 show that Soy products and, more specifically, the phytoestrogen they contain might lower a man's sperm count.[54]
Dus nog een hoop onduidelijkheid maar er zijn dus gewoon producten zoals dit die idd bijdragen aan het "verminderen" van "mannelijkheid".
Health In Harmony is een non-profitorganisatie die regenwoudgemeenschappen helpt met gezondheidszorg en duurzame inkomens in ruil voor bosbescherming, en zo tegelijk klimaatverandering en armoede aanpakt. - https://www.healthinharmony.org/
pi_63916090
Oh, vandaar dat plastic embryo vanmorgen op de deurmat.
  donderdag 11 december 2008 @ 02:02:01 #12
65434 Parafernalia
Leuker als je denkt
pi_63923784
Ach ja, dan gaan we gewoon wat anders doen
Eindelijk iemand die denkt wat iedereen zegt
pi_63934554
Ik heb pas geleden nog een boek gelezen : Adam's curse.

Het komt er hier ongeveer op neer :

Een man heeft 2 chromosomen, Y-X
Een vrouw heeft X-X.

Als bepaalde genen bij een vrouw in de ene cel beschadigt is, neemt de andere cel dat over en repareert het zo. Bij mannen is dit niet zo en hebben geen reparatie systeem. Vroeg of laat raken er steeds meer mannen verminderd vruchtbaar.. Het is immers bekend dat er veel beschadigde zaadcellen geproduceerd worden in de testikels. Als een man beschadigde genen heeft, en daardoor verminderd (of 99% ) vruchtbaar wordt, zodat alleen nog koppen of staartjes zonder koppen produceerd, wordt, maar op de 1 of andere manier toch een vrouw kan bevruchten dan gaan die gene direct over naar het kind als het een man wordt, dus dat kind is dan ook verminderd vruchtbaar. Dit gaat net zo lang door totdat na vele generaties de familie is uitgestorven. We kunnen wel heel leuk zeggen dat dit natural selection is; maar vroeg of laat zal dit overal gebeuren.

Er zijn dan ook 2 scenarios mogelijk : Een toekomst zonder mannen, waarbij vrouwen door technologie kunstmatig bevrucht worden en er alleen nog vrouwen geboren worden, of de Y-Chromosoom weet zich op de 1 of andere manier te muteren zodat er alleen nog een Sex determation systeem is, zoals in vele andere diersoorten. De Y-chromosoom bestaat grotendeels eigenlijk alleen nog maar uit genetische rotzooi, en dit blijft afbrokkelen totdat we ten onder gaan aan onvruchtbaarheid of het gaat muteren. Ik heb ook gelezen dat de Y-Chromosoom steeds minder 'past' in de X-chromosoom.

Of het waar is? Tja.. enkele weken later kwam er ineens een artikel waarin dit weer ontkent wordt en dat mannen wel degelijk een 'reparatie' systeem hebben. Tuurlijk, daarom blijft de onvruchtbaarheid toenemen
Chemicalie is natuurlijk ook een oorzaak; maar de genetische oorzaak speelt ook steeds vaker mee. Het is slechts een kwestie van tijd om te zien of het waar is of slechts een lachertje.

[ Bericht 1% gewijzigd door Netstorm op 11-12-2008 23:06:14 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')