quote:
Op zondag 18 januari 2009 22:45 schreef Cyan het volgende:Ik wil eigenlijk ook zo'n geweldige taart maken voor mijn moeders verjaardag maar ik heb geen idee waar ik moet beginnen! Dus kan iemand even een ingrediėnten lijstje tikken? En een snel stappenplan in Sesamstraat taal?
Zo simpel mogelijk...
Ingredienten:
Biscuitmix en eieren (of bloem, boter, eieren, suiker)
Marsepein of fondant
Vulling, bijvoorbeeld jam of botercreme (boter + poedersuiker luchtig geklopt)
Instructie:
Verwarm de oven voor. Weeg de biscuitmix af, gooi het in een kom. Gooi de eieren erbij en mix zolang als moet volgens de verpakking. Vet een springvorm in, bekleed deze met bakpapier en vet het bakpapier in. Doe het beslag in de springvorm. Zet de springvorm zolang nodig is in de oven. Maak de oven tussendoor niet open en doe een beetje voorzichtig zodat je cake niet instort. Als je wilt weten of ie gaar is, kun je het voelen of horen als je er zachtjes op drukt of je moet er een sateprikker/caketester/breinaald insteken en als die er schoon uitkomt is het goed.
Maak de ring van de vorm los, keer de taart op een cakerek en laat afkoelen. Zet je cake op een vlakke ondergrond (cakebord, glazen plaat, whatever). Neem een lang mes of een taartzaag en snijd de taart in twee of drie lagen. Smeer de vulling tussen de lagen (niet te veel aan de randen). Smeer de taart af met bijv. gezeefde abrikozenjam of botercreme, zo plakt je fondant/marsepein mooi vast.
Kleur eventueel je marsepein of fondant met poeder- of gelkleurstof. Rol het uit tot ca 4 a 5 mm dik (denk ik, gok ik) totdat je een lap hebt die over je taart past (denk aan oppervlak cirkel + hoogte vd randen). Til de lap op (of rol deze om je deegroller) en leg de lap over de cake. Wrijf vanuit het midden zachtjes tot de bekleding over je cake zit zonder luchtbellen. Snijd het teveel aan bekleding grof weg. Snijd vervolgesn met een scherp mes de randen recht af.
Decoreer je taart met bijv. kant-en-klare decoratiematerialen (kaarsjes, plastic figuren), marsepeinen of fondantvormen die je hebt uitgestoken (met koekjesvormen kan dat prima) of met geboetseerde vormen, al dan niet gekleurd.
Je kan ook vormen spuiten met royal icing of botercreme in een spuitzak, maar dat kun je beter eerst oefenen.
Voor benodigdheden:
www.deleukstetaartenshop.nl heeft alles wat je nodig hebt en is redelijk voordelig.