abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 2 december 2008 @ 19:02:59 #26
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_63703290
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 17:01 schreef Curri het volgende:
Je hebt een vaste baan en toch stelen?

Jou zouden ze moeten ontslaan.
Op welke grond zou TS ontslagen moeten worden? In Nederland is het niet mogelijk om iemand zonder zeer gegronde reden te ontslaan.
pi_63704297
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 18:59 schreef Alicey het volgende:

[..]

Dit hangt af van wat OM en eventueel rechter gaan doen. Ga er echter maar vanuit dat het OM gaat vervolgen en dat de rechter je veroordeelt. Daarmee heb je een strafblad.
[..]

Ja. Het kan zelfs langer dan een jaar duren.
[..]

Dat valt wel mee. De meeste landen vragen niet naar je strafrechtelijk verleden. Landen die er wel naar vragen doen dit om een risico analyse te kunnen maken. Wanneer voor hen duidelijk is dat het een jeugdzonde betreft zul je als de rest in orde is doorgaans worden toegelaten.
[..]

5 jaar nadat je straf is afgerond. Bij het al dan niet verstrekken van een VOG gaat het echter ook om de samenhang tussen het strafbare feit en de functie waar je op solliciteert.
[..]

Laat ik er nog aan toevoegen dat je in ieder geval een leermoment hebt nu.
[..]

Een celstraf of taakstraf kan ook, maar een boete is gebruikelijk bij een eerste keer. Ook dan heb je overigens een strafblad. Ook wanneer je een schikkingsvoorstel krijgt en daar op ingaat heb je een strafblad.

Heel erg bedankt voor je reactie.
Ik ben door de hulp officier wat ik heb begrepen weer "vrij" gelaten.

Oke, stel ik krijg een boete thuis. Hoe weet ik dan of ik een strafblad heb??dat moet toch wel duidelijk vermeld staan??? Kan me alleen niet voorstellen dat dit in die brief vermeld wordt waar een acceptkaartje aanhangt.


Ik ga er eigenlijk een beetje vanuit dat ik geen celstraf krijg, daar heeft die man eigenlijk helemaal niets over gezegd. Het enige wat hij zei: "Je KAN hier mee je loopbaan op het spel zetten". Vond het ook een beetje een vaag begrip door het woordje "kan".

Hoop trouwens niet dat het nog een jaar gaat duren, wil wel graag weten waar ik aan toe ben. Ik heb natuurlijk al duidelijk aangegeven dat ik fout was en heb die verklaring ook gewoon ondertekend.
pi_63704343


[ Bericht 100% gewijzigd door flipje21 op 02-12-2008 19:36:07 ]
pi_63705469
Naja ik vind het echt belachelijk om hem zo uit te maken... hij zegt toch dat hij er spijt van heeft... en moeten ontslaan pff... alsof jullie nog nooit een pak papier van werk hebben meegenomen... dat is ook stelen hoor!!!
tsss
pi_63705799
Voor zover ik logisch kan nadenken klopt er iets niet in dit topic. Er gaan verschillende mensen zomaar roepen dat een VOG niet zou worden uitgereikt. Da's natuurlijk gelul. Een VOG krijg (lees: koop) je altijd wanneer je erom vraagt. En wat eropstaat, staat erop. Klaar. Het is namelijk een Verklaring Ontrent Gedrag, dus zowel goed als slecht gedrag zouden erop moeten staan. Maar ja; goed gedrag staat er nooit op, het is enkel slecht gedrag wat ze eropzetten.
Haha, U schakelt nog. Test een DAF !
pi_63705962
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 20:13 schreef Daffodil31LE het volgende:
Voor zover ik logisch kan nadenken klopt er iets niet in dit topic. Er gaan verschillende mensen zomaar roepen dat een VOG niet zou worden uitgereikt. Da's natuurlijk gelul. Een VOG krijg (lees: koop) je altijd wanneer je erom vraagt. En wat eropstaat, staat erop. Klaar. Het is namelijk een Verklaring Ontrent Gedrag, dus zowel goed als slecht gedrag zouden erop moeten staan. Maar ja; goed gedrag staat er nooit op, het is enkel slecht gedrag wat ze eropzetten.
hmm ja, van zo'n verklaring word je ook niet vrolijk
pi_63705996
Voor diefstal staat op het moment enkel een boete geloof ik, dus nee geen strafblad..
  dinsdag 2 december 2008 @ 20:18:39 #33
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_63706015
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 20:13 schreef Daffodil31LE het volgende:
Maar ja; goed gedrag staat er nooit op, het is enkel slecht gedrag wat ze eropzetten.
Net andersom... bij goed gedrag krijg je er een, bij slecht gedrag krijg je 'm gewoon niet

Maar: er wordt altijd gekeken naar het soort vergrijp. Een veroordeling wegens kinderverkrachting levert je geen VOG op als je bij een basisschool wil solliciteren. Een veroordeling wegens fraude wordt lastig voor accountants. Enzovoorts.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_63706062
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 20:18 schreef Tarabass het volgende:
Voor diefstal staat op het moment enkel een boete geloof ik, dus nee geen strafblad..
geloof je het, of weet je het zeker??
dan zou je me wel blij maken namelijk
  dinsdag 2 december 2008 @ 20:20:51 #35
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_63706118
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 20:19 schreef flipje21 het volgende:

[..]

geloof je het, of weet je het zeker??
dan zou je me wel blij maken namelijk
Hij lult.. Maar deze veroordeling zal je echt weinig problemen opleveren. Alleen de VS inreizen wordt wat moeilijk, als je tenminste de formulieren naar waarheid invult... en een hoge functie bij de politie wordt ook wat lastiger
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_63706337
En is dat dan ook voor Latijns Amerika?? enz?? en in Azie?? Afrika??ben ik eigenlijk ook wel benieuwd naar!!
pi_63706385
Ach, bij mij staan er alleen wat snelheidsboetes op. Big deal.
Haha, U schakelt nog. Test een DAF !
pi_63706492
Dat is natuurlijk wel iets anders dan winkeldiefstal!!!
  † In Memoriam † dinsdag 2 december 2008 @ 20:31:05 #39
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_63706536
misschien handig om te weten wat voor werk je doet? Of waarvoor je een VOG wilt halen?
:')
pi_63706630
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 20:25 schreef kipkerrie het volgende:
En is dat dan ook voor Latijns Amerika?? enz?? en in Azie?? Afrika??ben ik eigenlijk ook wel benieuwd naar!!
Ik ben inderdaad ook erg benieuwd naar Afrika.
Maja het mooiste zou zijn geen strafblad..dan ook gewoon nog alles kunnen en natuurlijk nooit meer zo'n domme actie doen...

[ Bericht 4% gewijzigd door flipje21 op 02-12-2008 20:39:40 ]
pi_63706696
Flip heeft toch vaste baan... nergens voornodig dus... als ik het goed begrijp... gaat het je meer om een strafblad en reizen toch?
pi_63708873
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 19:33 schreef flipje21 het volgende:
Oke, stel ik krijg een boete thuis. Hoe weet ik dan of ik een strafblad heb??dat moet toch wel duidelijk vermeld staan??? Kan me alleen niet voorstellen dat dit in die brief vermeld wordt waar een acceptkaartje aanhangt.

Ik ga er eigenlijk een beetje vanuit dat ik geen celstraf krijg,
Hoi.

Aangezien je een verklaring hebt getekend (proces-verbaal van verhoor) heeft het OM genoeg redenen om je te vervolgen.

ALS je schuldig bevonden wordt (en ik acht die kans 90% minstens), dan heb je een Strafblad (wat tegenwoordig zoals je gelezen hebt "justitiele documentatie"wordt genoemd).
Je hebt namelijk een MISDRIJF begaan (diefstal, hoe klein ook, valt onder de categorie Misdrijven en dat levert je een strafblad op).

ALS je een Boete krijgt betekend dat, dat je Schuldig bent bevonden aan het Misdrijf en dus een Strafblad hebt. Het blijft zeer waarschijnlijk bij een boete hoor, je gaat niet de cel in.

PS, over die Verklaring omtrent Gedrag. In hoeverre je door een toekomstige werkgever aangenomen wordt of niet, hangt af van de functie die je dan gaat uitoefenen, IN COMBINATIE MET het feit waarvoor je bent veroordeeld.

Iemand die veroordeeld is voor Joyriding of Dronken achter het stuur iemand aanrijden bijvoorbeeld, kan een baantje als taxichauffeur wel vergeten.

Wel moet gezegd worden dat Diefstal een tamelijk "algemeen" misdrijf is. Je kunt immers overal en van iedereen stelen.
Dat betekend dat werkgevers huiverig kúnnen zijn. Je zou immers ook van hún kunnen stelen (in het magazijn, op kantoor, producten die door je werkgever gemaakt, gedistribueerd of verkocht worden etcetera).

Het hangt van degene die jou al dan niet wilt aannemen af, of hij of zij jouw waarschijnlijke toekomstige strafblad mee laat wegen in zijn of haar beslissing om jou aan te nemen of niet.

Succes en sterkte en voortaan niet meer zo stom zijn.

[ Bericht 1% gewijzigd door bolsena op 02-12-2008 21:54:03 ]
"Ik twijfel aan alles, en zelfs daar twijfel ik aan"
Plato: "Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
  dinsdag 2 december 2008 @ 21:44:43 #43
157000 -Rebelle
Let's go get lost
pi_63708985
ja heb je wel denk ik
tegen mij zeiden ze tenminste: als je 18 was geweest had je nu een strafblad gehad
pi_63709191
En zie verder de link naar de Wikipedia-pagina m.b.t. het strafblad:

http://nl.wikipedia.org/wiki/Strafblad#Justitieel_register

"In het geval wanneer je een overtreding of een (eenvoudig) misdrijf hebt begaan, kan de officier van justitie ervoor kiezen om via het CJIB een transactievoorstel te doen, herkenbaar aan de letter 'T' die rechtsboven op de boete staat. Dit is een "schikkingsvoorstel" van het Openbaar Ministerie: je koopt als het ware de strafvervolging af en hoeft dus niet voor de rechter te verschijnen. Een transactievoorstel is geen formele schuldverklaring, maar door het afkopen kun je niet meer voor hetzelfde feit worden vervolgd.

Een transactievoorstel wordt in de meeste gevallen wél opgenomen als aantekening in je justitiële documentatie. Een aantekening heeft minder verstrekkende gevolgen dan de registratie van een veroordeling. Het Besluit justitiële gegevens regelt dat transacties van misdrijven worden opgenomen in je justitiële documentatie."


En ook die andere link verschaft veel nuttige informatie (voor in de toekomst, wellicht).
http://www.justid.nl/veel(...)ndex.aspx#paragraph2

"Kortweg komt het erop neer dat, in alle gevallen waarbij iemand die 12 jaar of ouder is, als verdachte van een misdrijf wordt aangemerkt, er een registratie plaatsvindt in de justitiële documentatie."

Hoe oud ben je trouwens?
HALT-waardige feiten:

Artikel 310, 311, 1e lid onder 4: Ontvreemd bedrag of waarde goed ten hoogste ¤150
Toelichting artikel: (Poging tot) diefstal en diefstal in vereniging

Bron: Feitenboekje - Lijst van feiten betreffende misdrijven, overtredingen en Muldergedragingen.
Uitgave van Ministerie van Justitie. April 2008

[ Bericht 30% gewijzigd door bolsena op 02-12-2008 22:04:07 ]
"Ik twijfel aan alles, en zelfs daar twijfel ik aan"
Plato: "Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something."
  dinsdag 2 december 2008 @ 22:05:43 #45
70076 Alicey
Miss Speedy
pi_63709678
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 19:33 schreef flipje21 het volgende:

Heel erg bedankt voor je reactie.
Ik ben door de hulp officier wat ik heb begrepen weer "vrij" gelaten.
Waarschijnlijk vond de OvJ het niet nodig dat je tot de rechtszaak vast bleef zitten. Dat gebeurt ook eigenlijk alleen bij ernstige feiten.
quote:
Oke, stel ik krijg een boete thuis. Hoe weet ik dan of ik een strafblad heb??dat moet toch wel duidelijk vermeld staan??? Kan me alleen niet voorstellen dat dit in die brief vermeld wordt waar een acceptkaartje aanhangt.
Je hebt een 'strafblad' wanneer je gestraft wordt, dus het feit dat je de boete thuis krijgt betekent automatisch dat je een 'strafblad' hebt, ook al wordt dat niet expliciet vermeld. Zoals in de vorige post aangegeven is er niet meer sprake van een strafblad, maar van justitiële documentatie waar alles in terecht komt. Wanneer je gestraft wordt kan het relevant zijn in de toekomst.
quote:
Ik ga er eigenlijk een beetje vanuit dat ik geen celstraf krijg, daar heeft die man eigenlijk helemaal niets over gezegd. Het enige wat hij zei: "Je KAN hier mee je loopbaan op het spel zetten". Vond het ook een beetje een vaag begrip door het woordje "kan".
Ik verwacht ook niet dat het op celstraf uitkomt. Een eerste keer wordt eerder een boete gegeven, zeker bij kleine bedragen. De OvJ kan niet ruiken wat voor loopbaan je ambieert, dus vandaar denk ik de 'kan'. Als je bijvoorbeeld een baan bij justitie zou ambiëren, kan zelfs dit simpele feit in je nadeel werken.
quote:
Hoop trouwens niet dat het nog een jaar gaat duren, wil wel graag weten waar ik aan toe ben. Ik heb natuurlijk al duidelijk aangegeven dat ik fout was en heb die verklaring ook gewoon ondertekend.
Ik zou er toch maar vanuit gaan dat het een poosje kan duren. Er komt best aardig wat bij kijken en justitie heeft het al best druk..
pi_63714679
enkeltje Guantanamo Bay..
pi_63718718
Wat zijn dan de gevolgen van een strafblad?
pi_63718841
Je bent voor je leven gebrandmerkt.
A.F.C. Ajax - Piet de Visser
pi_63719297
quote:
Op dinsdag 2 december 2008 20:25 schreef kipkerrie het volgende:
En is dat dan ook voor Latijns Amerika?? enz?? en in Azie?? Afrika??ben ik eigenlijk ook wel benieuwd naar!!
Als European kom je echt bijna overal binnen zonder visum.
En voor de gevallen dat je een visum nodig hebt, wordt lang niet altijd geïnformeerd naar je strafblad.
'La operación fue, perfecta' Betancourt
pi_63719419
Je kan het toch ff vragen op het poltiebureau?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')