abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_63052582
Als zijn contract tot 2011 loopt moeten ze dat nu echt proberen te verlengen tot 2013 en hem een net salaris bieden. Die auto van de zaak moet voorlopig nog maar even wachten...
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_63052653
quote:
Georginio Wijnaldum laat zich niet gek maken

De voetballer aan wie half Europa zich donderdagavond nog vergaapte, vertelt een dag later monter over zijn laatste tentamens. ,,Ik heb een tien gehaald voor economie,’’ zegt Georginio Wijnaldum en hij kijkt er tevreden bij. Hier zit een tiener zoals minister André Rouvoet zich die voorstelt in een ideale wereld. Zacht en beleefd praat het grootste talent van de eredivisie over zijn dromen en ambities. Eerst een VMBO-diploma, dan een grote voetballer worden. Alles stap voor stap.

,,En ik vind het heel belangrijk om als persoon niet te veranderen,’’ zegt Wijnaldum erbij. ,,Als jongens van school zeggen dat ik nog steeds dezelfde Georginio ben, dan vind ik dat fijn om te horen. En ik denk ook dat dat wel klopt.’’

Medespelers en supporters lopen weg met de jongen met het open, stralende gezicht. ,,Da’s nou een goed ventje,’’ klinkt het in de Kuip steevast als Wijnaldum ter sprake komt. Geen bravouremannetje zoals Robin van Persie dat was op die leeftijd, maar een belofte die zijn plek kent in het universum.

,,Ik ben altijd vrij rustig geweest,’’ zegt Wijnaldum. ,,Ik hou best van grapjes maken, zoals iedere jonge jongen. Maar ik sta nooit vooraan, eerder achteraan. Daar voel ik me het beste bij.’’

Zijn leven is niet rigoureus anders dan dat van de gemiddelde jonge Rotterdammer. Wijnaldum verplaatst zich geregeld per bus, tram of metro door de stad. Hij woont in West, voetbalt in Zuid en gaat naar school in Oost.

,,Diego Biseswar zet me ook vaak met de auto af op mijn school, het Thorbecke. Ook Leroy Fer en Roy Makaay geven me soms een lift,’’ vertelt Wijnaldum. ,,Meestal is het na de training nog een paar uur naar school en daarna, hup, naar huis. Uitrusten.’’
Door zijn overvolle dagplanning is het niet eenvoudig hem rustig te spreken voor een interview.Studie en voetbal vragen veel van een jongen die komende dinsdag pas achttien jaar wordt. Tot de winterstop is dit het laatste interview dat hij geeft, zo heeft Feyenoord in overleg met het toptalent afgesproken. ,,Misschien is dat ook maar beter. Het is belangrijk dat ik in deze drukke tijden mijn rust pak.’’

Thuis let zijn oma op hem, de vrouw die hem vanaf zijn zesde grootbracht en bij wie hij nog steeds woont. ,,Toen ik klein was, verhuisde mijn moeder naar amsterdam,’’ vertelt Wijnaldum. ,,Ik zou eigenlijk meegaan, maar ik wilde liever bij mijn oma in Rotterdam blijven. Bij haar kwam ik toch al heel vaak. Ik voelde me er thuis en net daarvoor was ik aangenomen bij Sparta. Mijn oma heeft al die jaren heel goed voor me gezorgd. En dat doet ze nog steeds.’’

Hij is niet van plan snel te vertrekken uit het huis waar hij opgroeide, niet ver van het Kasteel van Sparta. Deze week verdrongen scouts van Real Madrid, Liverpool, Chelsea en Everton zich op de tribunes van de Kuip, maar Wijnaldum haalt er de schouders bij op.

,,Natuurlijk is het leuk om te horen dat er interesse is,’’ aldus Wijnaldum ,,Maar als ik naar mijn toekomst kijk, wil ik eerst belangrijk worden voor Feyenoord. Om klaar te zijn voor het buitenland, moet je in de eredivisie helemaal uitgeleerd zijn, vind ik. Daar heb je wel een paar jaar voor nodig. Dirk Kuyt vind ik een mooi voorbeeld. Die ging pas toen hij bij Feyenoord de allerbeste was. Zo ver ben ik nog niet, ik ben hier nog geen half jaar basisspeler. Ik kom net kijken.’’

Het spoor van Marvin Emnes of Royston Drenthe is hij dan ook niet van plan te volgen. Beide stadgenoten waagden al jong de sprong in het diepe, bij respectievelijk Middlesbrough en Real Madrid.

,,Royston ken ik goed en destijds heb ik er veel met hem over gesproken,’’ aldus Wijnaldum. ,,Hij heeft zijn hart gevolgd en daar kan ik alleen maar begrip voor opbrengen. Dat heb ik hem ook gezegd. Mijn zaakwaarnemer Humphrey Nijman denkt er net zo over als ik. Ook hij vindt dat ik me eerst in de eredivisie moet bewijzen.’’

Wijnaldum brak een kleine twee jaar geleden al door als de jongste debutant uit de Feyenoord-geschiedenis, met 16 jaar en 148 dagen. Vorig seizoen speelde hij onder Bert van Marwijk echter sporadisch.

,,Ik heb steeds tegen mezelf gezegd dat ik geduldig moest blijven. Mijn kans zou vanzelf komen. Dat is dit seizoen wel gebleken.’’ Een kans die min of meer uit nood werd geboren, als gevolg van de blessuregolf die Feyenoord de laatste maanden overspoelde. Trainer Gertjan Verbeek schonk het talent vertrouwen en zag Wijnaldum bijna wekelijks uitgroeien tot uitblinker. ,,Het gaat nu goed, maar het kan best zijn dat ik straks nog een keer een terugslag krijg,’’ aldus Wijnaldum. ,,Het zal moeilijk genoeg worden om deze lijn vast te houden, maar het is wel mijn doel. Dit smaakt naar meer.’’

Trots draagt hij de naam Wijnaldum op zijn shirt. Jaren stond er ‘Georginio Boateng’ in zijn paspoort.

,,Mijn moeder was destijds getrouwd met een man die Boateng heette, vandaar die naam,’’ aldus Wijnaldum. ,,Maar ik had daar niets mee, die man is niet eens familie van mij. Ik heb allerlei DNA-testen moeten doen om te bewijzen dat mijn biologische vader mijn echte vader was. Heel vervelend. Maar ik ben blij dat ik nu heet zoals ik wil heten. Wijnaldum, dat is de achternaam van mijn moeder. Een echte Surinaamse naam, die over een tijdje hopelijk iedereen kent.’

’ In mei hoopt hij zijn school te hebben afgerond. ,,Alleen de vakken wiskunde en economie moet ik nog afronden. Dan heb ik de zekerheid van een diploma en kan ik me volledig op het voetbal richten. Mijn rijbewijs wil ik ook nog halen, maar dat komt wel. Alles op zijn tijd.’’
Hopen dat t zo blijft
pi_63054850
quote:
Op vrijdag 7 november 2008 18:42 schreef golfer het volgende:
Vast net zo´n wonderkind als Drenthe.
Drenthe is ook gewoon erg goed. Nu ik zo zit te kijken had Feijenoord echt een prachtig elftal kunnen hebben als ze de spelers hadden kunnen behouden. Jongens zoals Drenthe, de Guzman, Kalou en Wijnaldum zijn toch spelers die het verschil kunnen maken. Een elftal met deze vier spelers is gewoon een kampioenselftal.
  zaterdag 8 november 2008 @ 16:41:53 #29
124630 Sender_
Rotterdam echt wel !!
pi_63055657
Zeer goeie voetballer die gaat het ver schoppen.
Gory Gory what a Hell of a way to Die
pi_63055897
quote:
Op zaterdag 8 november 2008 16:01 schreef MrSASO het volgende:

[..]

Drenthe is ook gewoon erg goed. Nu ik zo zit te kijken had Feijenoord echt een prachtig elftal kunnen hebben als ze de spelers hadden kunnen behouden. Jongens zoals Drenthe, de Guzman, Kalou en Wijnaldum zijn toch spelers die het verschil kunnen maken. Een elftal met deze vier spelers is gewoon een kampioenselftal.
Tsja, als als als...

Wat als Kuyt nog was gebleven?

Dan had je Kalou Kuyt gehad, en daarachter Drenthe, de Guzman en Wijnaldum. Met daarachter van Bronckorst en/of El Ahmadi. Maar we hadden nog steeds een knudde verdediging gehad trouwens.
  zaterdag 8 november 2008 @ 17:11:29 #31
123545 DatMeenJeNiet
Mike Mampuya till i die O+
pi_63056175
quote:
Op zaterdag 8 november 2008 11:46 schreef RayMania het volgende:

[..]

Bij Feyenoord en bij Jong Oranje speelde Drenthe gewoon goed, maar hij had niet zo snel naar Madrid moeten gaan. Daar ligt het niveau te hoog en zie je dat hij tekort komt.
Dat is het niet alleen. Hij is als persoon totaal veranderd. De instelling lijkt nergens meer op en het spelplezier spat er niet meer vanaf. Gewoon gek gemaakt door de $$$$$ en $$$-vrienden.

Drenthe heeft absoluut de potentie om een grote speler te worden, maar met deze instelling gaat het hem niet worden. Echt jammer.
pi_63056712
quote:
Op zaterdag 8 november 2008 16:01 schreef MrSASO het volgende:

[..]

Drenthe is ook gewoon erg goed. Nu ik zo zit te kijken had Feijenoord echt een prachtig elftal kunnen hebben als ze de spelers hadden kunnen behouden. Jongens zoals Drenthe, de Guzman, Kalou en Wijnaldum zijn toch spelers die het verschil kunnen maken. Een elftal met deze vier spelers is gewoon een kampioenselftal.
Onzin natuurlijk, daarvoor heb je een goede defensie + keeper en een veel bredere selectie nodig.
Qua jeugdspelers had Feyenoord echter idd een goed elftal op kunnen bouwen. Vergeet El Hamdoui niet, die komt toch ook uit onze jeugd?
Cause nobody likes rock anymore!
  zaterdag 8 november 2008 @ 17:42:43 #33
221644 timmmmm
sp3c lives matter
pi_63056773
Wijnaldum, held
Laffe huichelaar
  zaterdag 8 november 2008 @ 17:43:14 #34
227143 Kopbal
Bal met de kop.
pi_63056788
quote:
Op zaterdag 8 november 2008 17:40 schreef Crane het volgende:
Vergeet El Hamdoui niet, die komt toch ook uit jullie jeugd?
Nee.

[ Bericht 2% gewijzigd door Kopbal op 08-11-2008 18:08:49 ]
pi_63056916
-kap jij eens met trollen-

[ Bericht 96% gewijzigd door sjimz op 08-11-2008 18:09:14 ]
pi_63057299
-reactie op edit-

[ Bericht 96% gewijzigd door sjimz op 08-11-2008 18:09:57 ]
  zaterdag 8 november 2008 @ 18:12:17 #37
23186 FrankyMcG
I'd rather have the scar
pi_63057371
Groot talent, absoluut! Maar wat ik eigenlijk nog plezieriger vind is dat hij als een verstandige jongen klinkt en oogt, een jongen die de nodige realiteitszin bezit om het beste uit zichzelf te halen!
[b]It doesn't take a big man to knock somebody down. Just a little courage to lift him off the ground[/b]
pi_63062948
Wijnaldum
Euromast, Nationale Nederlanden, Willem of van Brienenoord, Hofpleinfontein : Dit is Rotterdam!
pi_63137104
Hij is jarig vandaag!

Gini
  dinsdag 11 november 2008 @ 19:29:08 #40
67174 Dos37
Come on Twente
pi_63137333
Nu op voor het rijbewijs
Premier League toto winnaar 2007-2008 en [b]2008-2009[/b]
Held Blaise NKUFO [b]All time topscoorder in Enschede[/b]
[b]WE WON IT ELEVEN TIMES![/b]
  dinsdag 11 november 2008 @ 20:11:13 #41
227143 Kopbal
Bal met de kop.
pi_63138788
quote:
Op dinsdag 11 november 2008 19:29 schreef Dos37 het volgende:
Nu op voor het rijbewijs
Hoeft hij niet meer dagelijks met de tram naar de Kuip.
pi_63145051
Zeer knap om uit te blinken bij Feyenoord hoor de concurrentie is moordend en er wordt altijd een hoog niveau gehaald, ook scoort hij geweldig veel en ook nog eens gigantisch veel assists, toppertje hoor!
pi_63146214
quote:
Op dinsdag 11 november 2008 23:12 schreef Pizzakoppo het volgende:
Zeer knap om uit te blinken bij Feyenoord hoor de concurrentie is moordend en er wordt altijd een hoog niveau gehaald, ook scoort hij geweldig veel en ook nog eens gigantisch veel assists, toppertje hoor!
Begint het niet te vervelen?
pi_63147496
quote:
Op dinsdag 11 november 2008 23:12 schreef Pizzakoppo het volgende:
Zeer knap om uit te blinken bij Feyenoord hoor de concurrentie is moordend en er wordt altijd een hoog niveau gehaald, ook scoort hij geweldig veel en ook nog eens gigantisch veel assists, toppertje hoor!
  woensdag 12 november 2008 @ 01:15:12 #45
123545 DatMeenJeNiet
Mike Mampuya till i die O+
pi_63148260
Pizzakoppo. Obsessie?

Gelukkig vind 1 iemand hem nog leuk.
  woensdag 12 november 2008 @ 17:41:17 #46
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_63164471
Hopen dat Hardenberg em heel laat morgen
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
pi_63179340
quote:
Op woensdag 12 november 2008 17:41 schreef One_conundrum het volgende:
Hopen dat Hardenberg em heel laat morgen
Laat Verbeek hem maar lekker op de bank houden en Bruins een kans geven zichzelf te bewijzen in een volledige wedstrijd.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_63431510
Volgens RR zitten Arsenal - Chelsea - Liverpool - Man United en City morgen in de kuip voor Wijnaldum
  zaterdag 22 november 2008 @ 17:12:39 #49
102865 One_conundrum
zeg maar Conundrum
pi_63431694
quote:
Op donderdag 13 november 2008 00:41 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Laat Verbeek hem maar lekker op de bank houden en Bruins een kans geven zichzelf te bewijzen in een volledige wedstrijd.



RR is?
"Vanity, definitely my favorite sin. . . ."
pi_63431711
quote:
Op zaterdag 22 november 2008 17:12 schreef One_conundrum het volgende:

[..]




RR is?
Radio Rijnmond neem ik aan.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')