JA! Zoals naar een cafe offehhh attractie park! . Oh nee, De Kempervennen, bungalowpark. FUCK, daar is ook personeel ... STRAND! kut, politie en strandwacht en stranttentjes ... uhhhh IK HEB HET ! wandelen op de veluwe!quote:Op maandag 3 november 2008 18:36 schreef rutger05 het volgende:
Groot gelijk. Al die kleine ondernemers en het winkelpersoneel willen ook wel een dag waarop ze kunnen afspreken om leuke dingen te doen met familie of vrienden.
Ik niet. Als ze niet open willen zijn zelf gaan ze maar lekker bij de supermarkt werken die kleine zelfstandigen.quote:Op maandag 3 november 2008 22:20 schreef Specularium het volgende:
De reden dat de SP het wil kan ik goed begrijpen. Het is niet helemaal eerlijk op deze manier.
Yep. dat is idd het bezwaar van kleine zaken en die willen we toch ook niet kwijt. Maar we zouden weer terug moeten naar een aantal zondag per jaar zoals oorspronkelijk het doel was, muv toeristische plekken. Maar ik denk dat het van zelf wel oplost. We hebben in 2009 veel minder te besteden....Maar als men het echt op de spits wil drijven, gooi dan alles open op zondag, dus ook de zaterdag. Pas dan praat je over een 24-uurs economie. Maar ja, dan krijg je bv de ambtenaren op je dak, wat deze groep betreft < die doen Nederland op vrijdagmiddag al dicht...quote:Op maandag 3 november 2008 20:37 schreef kriele het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet helemaal waar. Grote winkelketens kunnen personeel inzetten, maar hoe moet dat dan met de kleine eenmanszaken? Die hebben geen extra personeel om in te kunnen zetten. Winkeliers worden wel gedwongen open te gaan, omdat klanten anders weg kunnen lopen naar de winkels die wel open zijn.
Uhmm ...quote:Op maandag 3 november 2008 22:28 schreef Suko het volgende:
Maar als men het echt op de spits wil drijven, gooi dan alles open op zondag, dus ook de zaterdag. Pas dan praat je over een 24-uurs economie.
Klinkt leuk. De praktijk is alleen eerder dat het vaste personeel onder druk wordt gezet om op zondag te werken. En anders wordt het arbeidsklimaat gewoon minder prettig voor degenen die dat weigeren, om het vriendelijk uit te drukken.quote:Op maandag 3 november 2008 21:03 schreef Dutch_Courage het volgende:
[..]
Je hebt in winkels nu toch ook personeel staan voor de donderdagavond en de zaterdag? Dat kan je toch ook aannemen voor de zondag? Vooral jongeren zitten doordeweeks op school, gaan op zaterdag voetballen/hockeyen/whatever, ideaal dus om op zondag te kunnen werken.
Volgens mij komt dat juist doordat je als winkel niet gewoon alijd op zondag open kan zijn. Als de overheid gewoon even sociaal doet en die belachelijke regels de container in schuift en winkels gewoon zelf laat kiezen, kan er gewoon waar nodig extra mankracht aangenomen worden om de zondag te runnen. Er zijn genoeg mensen die op zondag willen werkenquote:Op maandag 3 november 2008 23:29 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Klinkt leuk. De praktijk is alleen eerder dat het vaste personeel onder druk wordt gezet om op zondag te werken. En anders wordt het arbeidsklimaat gewoon minder prettig voor degenen die dat weigeren, om het vriendelijk uit te drukken.
Ja, er zijn immers zoveel laagopgeleide banen te vinden als je geen Pool bent! Bovendien azen diverse winkelbedrijven er op alle toeslagen (weekenduren en avonduren) af te schaffen waarbij ze schermen met de zogenaamde 24-uurs economie.quote:Op maandag 3 november 2008 18:48 schreef FeestNummer het volgende:
[..]
Er zijn genoeg beroepen waar je op zondag niet hoeft werken, dan zoek je maar een andere baan.
Zo meteen krijgen we ook nog restaurantpersoneel dat na 5 uur 's middags niet meer wil werken.
Bij winkels werken voornamelijk scholieren en misschien een paar studenten. In ieder geval zal het merendeel van het personeel zelf kiezen wanneer ze komen werken. Voor sommige mensen komt het beter uit om dat 's avonds te doen, voor andere is het weekend beter, en dan is er een groep die het liefst gewoon overdag werkt. Waarom moet daar een verschil in salaris tussen zitten? Ik bedoel, zondagtoeslag is leuk, maar ook als ik er minder mee verdient had, had ik op zondag op mn werk rondgelopen. Simpelweg omdat dat voor mij de meest geschikte dag is om te werken. Ik zie niet zo waarom ik meer zou moeten krijgen dan iemand die niet op zondag, maar op maandag kan werken. If anything dan zou ik juist op maandag meer moeten krijgen, omdat dat voor mij zo verschrikkelijk kut uitkomtquote:Op dinsdag 4 november 2008 07:29 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Ja, er zijn immers zoveel laagopgeleide banen te vinden als je geen Pool bent! Bovendien azen diverse winkelbedrijven er op alle toeslagen (weekenduren en avonduren) af te schaffen waarbij ze schermen met de zogenaamde 24-uurs economie.
De reden dat men die toeslagen betaalt is omdat een hoop mensen verantwoordelijkheden hebben waar jij nu nog niet tegen aanloopt. Die mensen kom je op die manier tegemoet.quote:Op dinsdag 4 november 2008 08:02 schreef LoggedIn het volgende:
[..]
Bij winkels werken voornamelijk scholieren en misschien een paar studenten. In ieder geval zal het merendeel van het personeel zelf kiezen wanneer ze komen werken. Voor sommige mensen komt het beter uit om dat 's avonds te doen, voor andere is het weekend beter, en dan is er een groep die het liefst gewoon overdag werkt. Waarom moet daar een verschil in salaris tussen zitten? Ik bedoel, zondagtoeslag is leuk, maar ook als ik er minder mee verdient had, had ik op zondag op mn werk rondgelopen. Simpelweg omdat dat voor mij de meest geschikte dag is om te werken. Ik zie niet zo waarom ik meer zou moeten krijgen dan iemand die niet op zondag, maar op maandag kan werken. If anything dan zou ik juist op maandag meer moeten krijgen, omdat dat voor mij zo verschrikkelijk kut uitkomt
Je krijgt voor zover ik weet echt geen vergoeding voor alle uren buiten de ambtenaarstijden, en daar vraagt ook niemand om.quote:De hele verschuiving naar een 24h economie (die de overheid koste wat het kost tegenhoudt) en de verplaatsing van de cultuur binnen organisaties waarin zij (voorlopig nog niet met veel success) meer aandacht besteden aan de individuele werknemer betekent juist dat werkgevers meer vrijheid moeten krijgen als het gaat om HR. Ander voorbeeld: Vanuit de bevolking wordt ook al jaren geroepen dat bedrijven hun werktijden moeten versoepelen omdat de overheid stug blijft weigeren iets aan de infrastructuur (files) te doen. Hoe moeten ze dat waarmaken als alles buiten ambtenaars-werktijden bestraft wordt met extra hoge personeelskosten?
Dus omdat een paar mensen zitten vastgeroest in het "om 6 uur met vrouw en kinderen aan tafel" beeld, en 3 weken niet kunnen schijten als het een keer half 7 wordt, moeten er toeslagen betaald worden? Neuh, ploegendiensten worden altijd netjes ingeroosterd naar voorkeur, en zodra je voor een (doorgaans hoger opgeleide) baan gaat waarbij je wat minder makkelijk met je uren om kan gaan, is dat ook een keuze en weet je vantevoren waar je voor kiest. En die "verantwoordelijkheden" komen niet plotseling te vervallen door toeslagen; mensen worden financieel gemotiveerd om deze alsnog te laten vallen. Wat dat betreft zou het alleen maar beter zijn als ze er écht voor kiezenquote:Op dinsdag 4 november 2008 08:09 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
De reden dat men die toeslagen betaalt is omdat een hoop mensen verantwoordelijkheden hebben waar jij nu nog niet tegen aanloopt. Die mensen kom je op die manier tegemoet.
Je kunt er ook voor kiezen het allemaal aan studenten en scholieren over te laten ja. Maar daarmee lever je wel in op kwaliteit (zie kruidvat en de gemiddelde AH tegenwoordig).
Je moet niet vergeten dat het werk waar we het hier over hebben voor sommige mensen het eindpunt is.
[..]
Je krijgt voor zover ik weet echt geen vergoeding voor alle uren buiten de ambtenaarstijden, en daar vraagt ook niemand om.
Idd nu ben ik verplicht om op zaterdag de stad in te gaan als ik iets nodig heb. Een koopzondag is dan ideaal, je kunt er dan ook meteen een uitje van maken. Even wat drinken ergens en daarna ergens lekker gaan eten. Niet iedereen zit te wachten om met god bezig te zijn.quote:Op dinsdag 4 november 2008 08:10 schreef LoggedIn het volgende:
Op dinsdag 4 november 2008 07:54 schreef Shayndel het volgende:
Mensen klagen altijd dat ze zo weining tijd hebben door het huishouden en hun werk. Wat is dan 1 dag in er geheel zijn voor je familie?
Mensen hebben het juist drukker omdat ze niet gewoon op hun vrije dag dingen kunnen regelen voor het huishouden. Als je je hele leven flexibeler kan inplannen, betekent dat automatisch dat je je vrije tijd efficienter kunt plannen waarin je dus ook eventueel meer tijd hebt voor al dan niet verplichte familie bezoekjes
Waar haal je dit vandaan? Je grote duim misschien?quote:Op dinsdag 4 november 2008 07:54 schreef Shayndel het volgende:
Daarbij zeuren diezelfde atheisten dat de allochtonen hun Nederlandse waarden en traditie's aantasten. Welke traditie's als je die zelf al over boord heb gegooit en er niet en nauwelijks iets aan doet?
Waarom dan werknemers in de horeca, pretparken, etc wel laten werken. Deze mensen willen ook wel eens leuke dingen doen met famillie, of niet?quote:Op maandag 3 november 2008 18:36 schreef rutger05 het volgende:
Groot gelijk. Al die kleine ondernemers en het winkelpersoneel willen ook wel een dag waarop ze kunnen afspreken om leuke dingen te doen met familie of vrienden. Daarnaast zijn er ook mensen die graag een keertje overdag door de stad lopen zonder gestoord te worden door winkelend publiek.
Het is voor mij echt een teken van doorgedraaide vercommercialisering van de maatschappij om het een oppervlakkig koopziek publiek naar de zin te maken.
Je zou de meeste voorstanders van een 24/7 openstelling, voorstanders van zondagsopenstelling zijn vaak ook voorstanders van een 24/7 openstelling van winkels, eens moeten horen als voorgesteld zou worden hun eigen werkzaamheden ook een flexibele 24/7 te maken zonder vaste vrjie dag.
Met duizenden tegelijk op zondag door de bossen kuieren, dat vindt jij ontspanning? Ik ga liever de natuur in op een dag dat ik zo weinig mogelijk anderen tegen het lijf loop, en dat is dus nooit op de zondag.quote:Op dinsdag 4 november 2008 07:54 schreef Shayndel het volgende:
Helemaal gelijk. Op een rustdag zouden mensen meer tijd kunnen maken voorelkaar. Waar is de tijd gebleven dat familie's bij elkaar op bezoek kwamen? Of dat gezellig samen familie etentje en bordspellen spelen met de kinderen. Ook zouden ze kunnen gaan wandelen en de natuur ontdekken. Mensen klagen altijd dat ze zo weining tijd hebben door het huishouden en hun werk. Wat is dan 1 dag in er geheel zijn voor je familie?
Daarbij zeuren diezelfde atheisten dat de allochtonen hun Nederlandse waarden en traditie's aantasten. Welke traditie's als je die zelf al over boord heb gegooit en er niet en nauwelijks iets aan doet?
Dus eigenlijk wil je minder goed functionerende winkels beschermen? Zullen we ook een minimumprijs voor waren instellen, aangezien een eenmanszaak niet zo'n groot schaalvoordeel als een megaketen, dat is toch wel oneerlijk. Dus geen flatscreen meer kopen in de aanbieding, maar de minimumprijs 500 euro hoger doen, zodat de kleine zaak nog mee kan concurreren. Sowieso zie je dat de binnenstad veel te duur is geworden voor eenmanszaken, binnensteden zijn compleet verketend. Misschien moeten we de huurprijs ook naar een vast laag bedrag sturen, pech voor de uitbaters, maarja, en dan een lotingssysteem.quote:Op maandag 3 november 2008 20:37 schreef kriele het volgende:
Dat is natuurlijk niet helemaal waar. Grote winkelketens kunnen personeel inzetten, maar hoe moet dat dan met de kleine eenmanszaken? Die hebben geen extra personeel om in te kunnen zetten. Winkeliers worden wel gedwongen open te gaan, omdat klanten anders weg kunnen lopen naar de winkels die wel open zijn.
De overheid moet zwakke mensen beschermen, niet zwakke bedrijven.quote:Op dinsdag 4 november 2008 07:29 schreef Pappie_Culo het volgende:
Alleen al die instelling toont wat mij betreft aan dat de overheid (wederom) in actie moet komen om de zwakkeren te beschermen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |