Dit hele topic is gebaseerd op hoe jij dingen hebt meegekregen.... jij legt uit, jij biedt context. Lijkt me dan niet abnormaal dat er wordt gevraagd naar je achtergrond.quote:Op woensdag 29 oktober 2008 21:34 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik heb een eigen topic over mijn kwestie, als je daar en per pm geen antwoord over krijgt hoef je het niet hier te proberen. Zo hoef ik ook geen moslim te zijn om mensen te vertellen hoe moslims naar sommige zaken kijken, of namens 'moslims' te spreken, doen theologen zoals Hans Jansen enzo ook niet. Gelieve mijn persoon buiten beschouwing te laten.
Shirk vertaal je per definitie met Poly.quote:Op zondag 21 maart 2010 19:24 schreef Burakius het volgende:
Over je lijstje Triggershot:
Polytheïsten - Shirk
Apostasie / Afvallig - Irtad
Atheïsme - Dahriyah
Huichelaars - Nifaq
Joden & Christenen aka 'mensen van het boek - Ahl Al-Kitab
1. Shirk hoeft niet perse polytheisme te zijn. Zo noemt men iets of iemand als hij/zij iets gelijk stelt aan Allah.
Dat mag en dat kan, als je bijvoorbeeld naar het lijstje googled zie je dat het niet mijn lijstje is en er een beknopt samenvatting bij staat.quote:2. Dahriyah. Ik heb niet veel kennis van het Arabisch zoals jij dat bezit, maar ik heb mijn twijfels of dit wel "atheïst" zou moeten betekenen.
Schaar je de aanhangers van de zabur niet net name onder de joden?quote:3. Ahl Al-Kitab, hoort daar ook nog niet de Zebur bij?
Elk groep die je belemmert in het beoefenen van je geloof, zoals specifieke voorbeelden aangegeven in de relevante verzen. Oordelen over geloof, credo etc dit is niet toegestaan.quote:Op zondag 21 maart 2010 08:33 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
en welke van deze groepen dient bestreden te worden en waarom ?
Zo heb ik het geleerd, Zabur zijn de geschriften / het boek wat Dawoed heeft ontvangen, net name voor Qawm Al-Yahoed.quote:Op zondag 21 maart 2010 19:29 schreef Burakius het volgende:
Ik heb totaal geen idee hoe en wat en de Zebur is. Ik zal het moeten googlen. Je had toch ook psalmen. Of is dat de Zebur? Dat heeft toch iets met Hz. Davud te maken?
gelden alleen de specifieke voorbeelden of is dit een vrijelijk bepaald gevoel van belemmering ?quote:Op zondag 21 maart 2010 19:28 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Elk groep die je belemmert in het beoefenen van je geloof
Specifiek.quote:Op zondag 21 maart 2010 20:29 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
gelden alleen de specifieke voorbeelden of is dit een vrijelijk bepaald gevoel van belemmering ?
is er een vers aan te wijzen in de koran waar staat dat alleen specifiek genoemde gevallen van belemmering van toepassing zijn ?quote:
De verzen die een aanval behandelen op niet-gelovigen behandelen een aanval op defensieve wijze, dwz staak het vuren zodra de moslims veilig hun eigen geloof kunnen belijden. Per vers en hoofdstuk mogen er verschillende dingen (niet), maar wat wel en wanneer (niet) staat er allemaal bij.quote:Op zondag 21 maart 2010 21:16 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
is er een vers aan te wijzen in de koran waar staat dat alleen specifiek genoemde gevallen van belemmering van toepassing zijn ?
agreequote:Op zondag 5 juli 2009 19:00 schreef letterdief het volgende:
Inmiddels heb ik de hele Koran gelezen en ik kan je vertellen dat deze een stuk haatdragender is dan de Bijbel of de Tora. Dit komt voornamelijk omdat de laatst genoemde boeken verhalen vertellen en de Koran meer verteld wat jij moet doen. Het enige positieve van dit boek is dat het verteld dat je vrijgevig moet zijn. En dat kan ik heel goed waarderen
Ben het ook wel met je eens. Men moet gewoon beter leren lezen. Alhoewel sommige zinsneden wel heel ingewikkeld staan geschreven. Niks mis met homo's trouwens. Het gaat om de daden die niet worden geaccepteerd. Het begint eigenlijk al bij de gedachte om met iemand van eigen geslacht intiem te zijn.quote:Op woensdag 29 oktober 2008 22:02 schreef heartz het volgende:
Ik heb de Koran nog niet gelezen, ben het wel van plan met 2 vriendinnen samen te lezen.
Maar is er bekend wie de Koran geschreven? Waren dat bijvoorbeeld ook verschillende profeten? En wat zijn de overeenkomsten met de Bijbel (qua verhalen)?
Ik ben het er niet mee eens dat de Koran oproept tot haat, geweld enz., dat doen mensen zelf.
Net als in het Christendom. Het Christendom zegt ook duidelijk dat bijvoorbeeld homo's niet geaccepteerd worden. Maar staat dat letterlijk in de Bijbel of maakt dat mens dat ervan.
Het Christendom zegt ook niet te doden, toch werden er mensen gruwelijk vermoord als zij zich niet tot het Christendom bekeerden.
Verder denk ik dat de media in deze tijd een boel dingen kan opblazen wat acties en reacties kan uitlokken.
Allah noemt Satan in de Koran een Kafir, over het algemeen wordt Kafir vertaald als 'ongelovig', maar dat is meer een contextuele vertaling en geen letterlijke. Kafir komt van het woord 'Kaffere' wat ontkennen / verbergen betekent.quote:Op maandag 22 maart 2010 02:34 schreef Sk00p het volgende:
@Triggershot
Wat betreft Satan die ongelovig zou zijn: In de zin dat hij niet achter God staat is dat waar. Het wil niet zeggen dat hij niet in zijn bestaan gelooft.
Logischerwijs valt de moslim die niet het goede gebiedt en het kwade verbiedt af in deze vers omdat ze niet aan Allahs voorwaarden en voorgeschreven levenswijze voldoen. Dus kunnen we ook niet plaatsen 'het beste volk'.quote:Op maandag 22 maart 2010 07:57 schreef het_fokschaap het volgende:
vers 3:110
Gij (Moslims) zijt het beste volk dat voor de mensheid (ter lering) is verwekt; gij gebiedt wat goed is, verbiedt wat kwaad is en gelooft in Allah. En, indien de mensen van het Boek hadden geloofd, zou het zeker beter voor hen zijn geweest. Sommigen hunner zijn gelovigen, maar de meesten hunner zijn overtreders.
ik vind dit een soort van übermensch vers, wat zeker ongelijkheid in de hand werkt. wat is de geruststellende verklaring voor dit vers ?
quote:Op maandag 22 maart 2010 09:18 schreef het_fokschaap het volgende:
98:6
Voorwaar, de ongelovigen onder de mensen van het Boek en de afgodendienaren zullen in het Vuur der hel geworpen worden, daarin zullen zij verblijven. Zij zijn de slechtste der schepselen.
quote:7. Doch zij die geloven en goede werken doen, zij zijn de beste der schepselen.
Heb je überhaupt hoofdstuk 98 gelezen? Of doe je precies wat ik in de OP je vroeg niet te doen?quote:Op maandag 22 maart 2010 09:36 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
ja, maar ik geloof niet...dus slechtste der schepselen ?
Ik heb het gelezen, het is niet zo'n lang hoofdstuk gelukkigquote:Op maandag 22 maart 2010 09:38 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Heb je überhaupt hoofdstuk 98 gelezen? Of doe je precies wat ik in de OP je vroeg niet te doen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |