De Beursvloer: livetopic, beurskoersen, slowchat toegestaanquote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:50 schreef Liewec het volgende:
Wat is het verschil tussen deze thread en Bulls, Bears & Bucks #47: PPT en DPG bereiden zich voor? Ik raak helemaal in de war ervan.
Dan werd BB&B dus aardig misbruikt voor slowchat de laatste wekenquote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:55 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
De Beursvloer: livetopic, beurskoersen, slowchat toegestaan
BB&B: economische artikelen, discussie, analyse
Nou ja, misbruikt, dit is de nieuwe opzet om (bijna) iedereen tevreden te stellenquote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:58 schreef Liewec het volgende:
[..]
Dan werd BB&B dus aardig misbruikt voor slowchat de laatste weken![]()
Dank voor de opheldering.
Yep, en ING al meer dan 10% lager.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:00 schreef star_gazer het volgende:-4,5% alweer. Het gaat echt hard nu!
quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:01 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
Yep, en ING al meer dan 10% lager.
Bos kan alvast de volgende 10 miljard gaan klaarleggen
Ze worden gewoon kapot gemaakt door de marktquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:01 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
Yep, en ING al meer dan 10% lager.
Bos kan alvast de volgende 10 miljard gaan klaarleggen
Of niet natuurlijk.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:09 schreef star_gazer het volgende:
Zit er aan te denken short te gaan op de AEX. Bij opening van de dow zal er zeker nog wel een stukje afgaan
Tja, erg voorspelbaar is het momenteel niet echtquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:09 schreef Liewec het volgende:
[..]
Of niet natuurlijk.
En ik wou dat dit een grapje was
En SNS en Fortis ook...quote:Op woensdag 22 oktober 2008 12:55 schreef star_gazer het volgende:
En jawel, 258. Het steunniveau 260 is doorbroken. Ik gok op een -6% sluiting vandaag. ING gaat trouwens ook weer lekker, met -9%
Pre-market DOW verwachtingen gaan ook steeds harder naar beneden; Wachovia zal het ook wel drukken.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:09 schreef star_gazer het volgende:
Zit er aan te denken short te gaan op de AEX. Bij opening van de dow zal er zeker nog wel een stukje afgaan
Sentimentquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:22 schreef ItaloDancer het volgende:
Waarom zou er bij opening van de Dow nog een stukje afgaan
Argh, het is al -5%. Te laatquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:23 schreef ItaloDancer het volgende:
Het kan natuurlijk, maar om daarop nu te shorten bij -5%
Als WallStreet niest worden wij verkoudenquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:22 schreef ItaloDancer het volgende:
Waarom zou er bij opening van de Dow nog een stukje afgaan
Als Wall Street naar beneden gaat bij de opening gaat de AEX echt niet omhoog... Zou wel moeten natuurlijkquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:23 schreef ItaloDancer het volgende:
Het kan natuurlijk, maar om daarop nu te shorten bij -5%
butterflyeffectquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:26 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Als WallStreet niest worden wij verkouden
ze openen sowieso al dik 2 pct lager.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:37 schreef Liewec het volgende:
[..]
Als Wall Street naar beneden gaat bij de opening gaat de AEX echt niet omhoog... Zou wel moeten natuurlijk
Ik word helemaal gek van RTLZ, ze herhalen gewoon alles en zijn totaal niet actueel met hun data!quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:45 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
ze openen sowieso al dik 2 pct lager.
niet dat ik bullish ben ofzo
Iedere eerste 10min van 't uur zijn ze actueelquote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:53 schreef Public_NME het volgende:
Ik word helemaal gek van RTLZ, ze herhalen gewoon alles en zijn totaal niet actueel met hun data!
elk uur, valt toch wel meequote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:53 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Ik word helemaal gek van RTLZ, ze herhalen gewoon alles en zijn totaal niet actueel met hun data!
quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:55 schreef ijsblokjes het volgende:
star_gazer, ik zou als ik jouw was naar alex gaan. Als je een beetje actief handeld is die tool die zei hebben(alex advaced plus) echt super! Misschien heeft Binck wel een tegenhanger van die tool maar weet het niet zeker.
Die moet ik ook hebben, maar kost een tientje per maand. Ik denk trouwens wel dat ik aan de transactie limiet kom dit kwartaal. (moet je dat elke kwartaal blijven houden?)quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:55 schreef ijsblokjes het volgende:
star_gazer, ik zou als ik jouw was naar alex gaan. Als je een beetje actief handeld is die tool die zei hebben(alex advaced plus) echt super! Misschien heeft Binck wel een tegenhanger van die tool maar weet het niet zeker.
je kunt ze ook allebei hebben. Heb zelf een rekening bij Binck en bij Alex en ook nog bij anderequote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:55 schreef ijsblokjes het volgende:
star_gazer, ik zou als ik jouw was naar alex gaan. Als je een beetje actief handeld is die tool die zei hebben(alex advaced plus) echt super! Misschien heeft Binck wel een tegenhanger van die tool maar weet het niet zeker.
Short gaan op de AEX zou wel moeten kunnen, denk dat de dow vandaag de min ingaat en dik in de min gaan sluiten, waardoor de aex morgen denk nog wat lager opent. Toch durf ik het zelf niet aan, vandaag al genoeg geld verloren.
realtime-koersen zekerquote:Op woensdag 22 oktober 2008 14:05 schreef Public_NME het volgende:
[..]
Die moet ik ook hebben, maar kost een tientje per maand. Ik denk trouwens wel dat ik aan de transactie limiet kom dit kwartaal. (moet je dat elke kwartaal blijven houden?)
Bij Binck krijg je het trouwens gelijk realtime koersen volgens mij...
10 transacties per kwartaal moet wel lukken toch? Ik bedoel, een beetje een goede week en je zit al snel rond de 20 transacties per week. Gelukkig heb ik bloomberg op school.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 14:08 schreef ijsblokjes het volgende:
Het kost een tientje per Kwartaal, 3.33 per maand dus. Of als je meer dan 10 transacties per Kwartaal hebt is het gratis.
Ik zit nu op me werk, zal vanmiddag is een screenshot maken. Je hebt allemaal tabbladen en kan zelf alles indelen. Je kan er ook in kopen en verkopen en technische analyses maken waar je ook allemaal indicatoren op kan zetten. En realtime streaming, het loop een paar minuten voor op yahoo en dergelijken.
Wacht eerst maar even de komende tijd af aangezien de macro-economische gegevens niet echt hoopvol zijn voor Mittal. Autofabrikanten in de problemen, teruglopende consumentenuitgaven en een aankomende recessie.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 14:29 schreef sitting_elfling het volgende:
zitten er hier nog mensen mee te teren op de turbo's van ons aller bier brouwer InBev ? Of meegaan op de short op de olie ?
Voor de rest komt mijn koop order voor Arcelor Mittal nu wel gevaarlijk dicht bij, als hij onder de 20 komt koop ik er een tig aantal bij. Onder de 20 is gewoon te goedkoop.
dat snap ik, maar ik heb eigenlijk niet heel veel interesse in 'macro' economisch nieuws. 20 euro, gezien de koerschommelingen, de volume's en andere mogelijkheden van mittal komt dat echt wel weer boven de 20 euro.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 14:46 schreef shilizous_88 het volgende:
[..]
Wacht eerst maar even de komende tijd af aangezien de macro-economische gegevens niet echt hoopvol zijn voor Mittal. Autofabrikanten in de problemen, teruglopende consumentenuitgaven en een aankomende recessie.
Daar krijgt een dergelijk concern de eerste klappen van en het lijkt me een voorbeiding op, in plaats van een huidig scenario. Bovendien Mittal erg veel last van al die valutakoers schommelingen.
Ik denk dat de Dow en de Europese beurzen elkaars neergang gaan versterken.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 13:45 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
ze openen sowieso al dik 2 pct lager.
niet dat ik bullish ben ofzo
-2quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:30 schreef Public_NME het volgende:
We openen op bijna -3%
Edit, gelijk door naar -4!
Google Finance was aan het kloten, stond bijna -5%, maar is in werkelijkheid inderdaad 'maar' 2%3%.quote:
Laten we het hopen, want ik heb een hele waaier aan turbo shortsquote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:30 schreef star_gazer het volgende:
Ik denk dat de Dow en de Europese beurzen elkaars neergang gaan versterken.
De beurzen wereldwijd zullen nog wel een poosje een neergaande trend blijven houden, koop dan een turbo short met een betere stoploss zodat je hem langer vast kunt houden.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:37 schreef dvr het volgende:
[..]
Laten we het hopen, want ik heb een hele waaier aan turbo shorts, maar omdat ik een gat in de dag had geslapen heb ik die pas na de grootste dalingen gekocht
zodat ze nu nog niet veel doen.
Kom op beursjes, ga eens lekker omlaag voor het baasje..
(anders zul je ook zien dat er vanavond op het journaal weer een mannetje is die zegt dat dit een uitstekend koopmoment is, zodat morgen de boel weer als een gek stijgt en mijn turbootjes door hun stop-loss gaan)
Wel, TS280 bij Citi.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:44 schreef star_gazer het volgende:
Beter dan de TS291 is er momenteel niet
Ja .. voor de AEX ja ..quote:Op woensdag 22 oktober 2008 15:44 schreef star_gazer het volgende:
Beter dan de TS291 is er momenteel niet
ik zit net met een paar maten te overleggen wanneer we de aandelen van gaan kopen. Die afstraffing van arcelor slaat nergens op. En ook zal de groei misschien stagneren komende 2 / 3 jaar door lagere demand aan grondstoffen. Boeiend, de huidige waardering van het aandeel te betrekken op het bedrijf maakt het nu wel steeds goedkoper ...quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:03 schreef ijsblokjes het volgende:
Arcellor Mital -8.5%
Die maakt ook aardige dalingen elke dag, voor hoe lang is de vraag; ik zit te twijfelen om short te gaan.
20 is een steun voor dit aandeel. Verwacht morgen wat koopjesjagers. Ik zou zeker niet short gaan.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:03 schreef ijsblokjes het volgende:
Arcellor Mital -8.5%
Die maakt ook aardige dalingen elke dag, voor hoe lang is de vraag; ik zit te twijfelen om short te gaan.
Tuurlijk wordt shell goedkoop. De olieprijs zal echt niet blijven dalen, en de vraag naar olie zal hooguit stagneren of licht dalen. Besides olie raakt op, groot voordeel voor olie bedrijven. Ik heb dan bijna ook alle grote olie maatschappijen in mn aandelen lijstje staan.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:04 schreef PietjePuk007 het volgende:
Shell ook -6,5%, wordt die niet ook erg goedkoop of is 't wachten op cijfers omtrent de recessie?
Kan je hier iets meer over vertellen.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:34 schreef schoelje het volgende:
De ondergrens ligt zo'n 10% onder of boven de 218 punten.
Daar hoef je opzich geen analist voor te zijn. De beurs zal nog een periode blijven dalen tot ong. 200 / 210. Afhankelijk van het aantal lijken in financiele instellingen. De recessie/stagnatie zal ong. 2 / 3 jaar duren. Voordat men weer naar boven kan kijken.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:34 schreef schoelje het volgende:
Zelf heb ik geen verstand van beleggen maar met mijn boerenverstand redeneer ik: volgens analisten duurt de komende recessie 2 jaar. IJsland is failliet, laten daar nog één of twee landen bijkomen (argentinie, tsjechie...). De AEX staat nu ongeveer op 255 punten. De ondergrens ligt zo'n 10% onder of boven de 218 punten. De bovengrens is 550 punten. Nu instappen in een fonds dat meegaat met de AEX en je hebt over 2 jaar je inleg met meer dan 50% vermeerderd, exclusief dividend. Zo eenvoudig is het als je je geld 2 jaar kunt missen en er niet wakker van ligt als de beurs nog een beetje daalt!
De ervaring leert dat de beurs vooruit kijkt, ruim voordat de recessie voorbij is zal het weer crescendo gaan.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:38 schreef sitting_elfling het volgende:
De recessie/stagnatie zal ong. 2 / 3 jaar duren. Voordat men weer naar boven kan kijken.
De beurs loopt (logischerwijs) altijd voor op de reële economie.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:40 schreef schoelje het volgende:
[..]
De ervaring leert dat de beurs vooruit kijkt, ruim voordat de recessie voorbij is zal het weer crescendo gaan.
In 2004 was dit de absolute ondergrens van de AEX, dat kwam toen vanwege een negatieve stemming in verband met Irak. Ik denk met mijn boerenverstand dat dat een ondergrens is die nog steeds ongeveer geldt. Als de huidige krisis iets verder doortrekt dan zal de AEX wellicht een klein beetje onder de 200 punten kunnen komen maar veel verder wegzakken dat geloof ik niet.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:38 schreef SjonLok het volgende:
[..]
Kan je hier iets meer over vertellen.
Mja, dat is 1 van de redenen waarom ik macro nieuws niet echt interessant is. De economie werkt altijd in een cyclus. En statistisch kun je met beleggen ver komen. Een bodem inschatten is echt niet moeilijk..quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:40 schreef schoelje het volgende:
[..]
De ervaring leert dat de beurs vooruit kijkt, ruim voordat de recessie voorbij is zal het weer crescendo gaan.
Begin deze eeuw daalde de Dow Jones van ~12.000 naar ~7.500. Op dit moment zijn we gedaald van ~14.000 naar ~8500. Je zou de bodem nu wel ongeveer verwachten:quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:42 schreef schoelje het volgende:
In 2004 was dit de absolute ondergrens van de AEX, dat kwam toen vanwege een negatieve stemming in verband met Irak. Ik denk met mijn boerenverstand dat dat een ondergrens is die nog steeds ongeveer geldt. Als de huidige krisis iets verder doortrekt dan zal de AEX wellicht een klein beetje onder de 200 punten kunnen komen maar veel verder wegzakken dat geloof ik niet.
quote:Nederlandse fondsen
DONDERDAG 23 OKTOBER
BEDRIJFSNIEUWS
- Qurius, cijfers derde kwartaal 2008, 07.30 uur
- PEPR, cijfers derde kwartaal 2008, 14.00 uur
- Sopheon, trading update
MACRO-ECONOMISCH NIEUWS
- EU, betalingsbalans, augustus, 10.00 uur
- EU, industriele orders, augustus, 11.00 uur
- VS, eerste steunaanvragen, week tot 18 okt, 14.30 uur
VRIJDAG 24 OKTOBER
BEDRIJFSNIEUWS
- Ahold, trading update derde kwartaal 2008, 07.00 uur
- Gamma Holding, trading update derde kwartaal 2008, 08.00 uur
- BinckBank, cijfers derde kwartaal 2008, 08.00 uur
- OPG, cijfers derde kwartaal 2008, 08.00 uur
- Spyker, trading update derde kwartaal 2008
MACRO-ECONOMISCH NIEUWS
- NL, consumptie van huishoudens, augustus, 9.30 uur
- Dui, producentenvertrouwen, oktober, 9.30 uur
- EU, producentenvertrouwen, oktober, 10.00 uur
- VS, verkopen bestaande huizen, september, 16.00 uur
Buitenlandse fondsen
DONDERDAG 23 OKTOBER
- Altria, derdekwartaalcijfers 2008
- Bristol-Myers Squibb, derdekwartaalcijfers 2008
- Carrefour, omzetcijfers derde kwartaal 2008
- Credit Suisse, derdekwartaalcijfers 2008
- Daimler, derdekwartaalcijfers 2008
- Dow Chemical, derdekwartaalcijfers 2008
- Eli Lilly, derdekwartaalcijfers 2008
- Juniper Networks, derdekwartaalcijfers 2008
- Microsoft, eerstekwartaalcijfers 2008/09
- Nestle, omzetcijfers derde kwartaal 2008
- Renault, omzetcijfers derde kwartaal 2008
- UPS, derdekwartaalcijfers 2008
- Xerox, derdekwartaalcijfers 2008
VRIJDAG 24 OKTOBER
- Peugeot, omzet derde kwartaal 2008
- Scania, derdekwartaalcijfers 2008
denkfout. Shell verandert. Voorheen exploiteerde ze olievelden, thans wordt ze steeds meer geconfronteerd met overheden die alleen de kennis van Shell willen inhuren. De macht verschuift snel. Shell transformeert snel van oliemaatschappij naar servicemaatschappij.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:10 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Tuurlijk wordt shell goedkoop. De olieprijs zal echt niet blijven dalen, en de vraag naar olie zal hooguit stagneren of licht dalen. Besides olie raakt op, groot voordeel voor olie bedrijven. Ik heb dan bijna ook alle grote olie maatschappijen in mn aandelen lijstje staan.
sure..... zo eenvoudig is hetquote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:34 schreef schoelje het volgende:
Zelf heb ik geen verstand van beleggen maar met mijn boerenverstand redeneer ik: volgens analisten duurt de komende recessie 2 jaar. IJsland is failliet, laten daar nog één of twee landen bijkomen (argentinie, tsjechie...). De AEX staat nu ongeveer op 255 punten. De ondergrens ligt zo'n 10% onder of boven de 218 punten. De bovengrens is 550 punten. Nu instappen in een fonds dat meegaat met de AEX en je hebt over 2 jaar je inleg met meer dan 50% vermeerderd, exclusief dividend. Zo eenvoudig is het als je je geld 2 jaar kunt missen en er niet wakker van ligt als de beurs nog een beetje daalt!
Graag. Zit short in de AEXquote:Op woensdag 22 oktober 2008 19:45 schreef ijsblokjes het volgende:
Zal morgen ook wel weer een slechte AEX dag gaan worden, toch nog richting de 200 dan?
Dat is historisch kijken maar je kan ook wat proberen te voorspellen met bijvoorbeeld negatief; structurele vergrijzing en schaarser wordende grondstoffen. Positief zouden technologische ontwikkelingen kunnen zijn.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 16:53 schreef SjonLok het volgende:
[..]
Begin deze eeuw daalde de Dow Jones van ~12.000 naar ~7.500. Op dit moment zijn we gedaald van ~14.000 naar ~8500. Je zou de bodem nu wel ongeveer verwachten:
[ afbeelding ]
Als we echter nog een tijdje verder terug gaan, en kijken naar de jaren '30 van de vorige eeuw:
[ afbeelding ]
Dan zien we daar een daling van ~300 naar minder dan 50. In 1929 stond de Dow Jones zelf nog op 375. Als je toen in de daling in 1930 had gekocht op ongeveer 200 punten, dan had je nog tot 1945 moeten wachten om opnieuw de 200 punten te zien.
[ afbeelding ]
Ik wacht voorlopig nog even met kopen. De aankomende recessie is me veel te link.
Uhh, ik kijk vooral naar de cijfers. Shell verdient op dit moment minstens 50% van haar volledige winst uit puur het zoeken en leeghalen van olievelden. Ong. 40% van de winst haalt shell uit transport, raffinage, ,export,chemie, renewables etc. Shell, blijft de komende jaren gewoon nog olie gerelateerd, en dus erg afhankelijk van de olie prijs. Shell mag dan wel veranderen, maar dat shell transformeert van een oliemaatschappij naar een servicemaatschappij is driewerf lariekoekquote:Op woensdag 22 oktober 2008 19:44 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
denkfout. Shell verandert. Voorheen exploiteerde ze olievelden, thans wordt ze steeds meer geconfronteerd met overheden die alleen de kennis van Shell willen inhuren. De macht verschuift snel. Shell transformeert snel van oliemaatschappij naar servicemaatschappij.
Je hebt onderaan deze pagina wel 't slot van elke dag van de afgelopen 365 dagen.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 20:21 schreef JaZekerZ het volgende:
kan ik ergens de grafieken van deze week vergelijken met die van vorige week? Oftewel bestaan er sites die per dag die AEX grafieken opslaan?
Da's wel lef hebben om op de bodem short te gaan.quote:
Dat moet je maar eens tegen Medvedev en consorten zeggen. Shell krijgt een stukje van de explotatie van een olieveld vanwege haar technische kennis. De tijd dat Shell het zelf kon exploiteren is over. We heeft Shell een surplus aan know-how, maar de vraag is hoelang dat nog duurt.quote:Op woensdag 22 oktober 2008 20:50 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Uhh, ik kijk vooral naar de cijfers. Shell verdient op dit moment minstens 50% van haar volledige winst uit puur het zoeken en leeghalen van olievelden. Ong. 40% van de winst haalt shell uit transport, raffinage, ,export,chemie, renewables etc. Shell, blijft de komende jaren gewoon nog olie gerelateerd, en dus erg afhankelijk van de olie prijs. Shell mag dan wel veranderen, maar dat shell transformeert van een oliemaatschappij naar een servicemaatschappij is driewerf lariekoek
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |