Maar dat neemt niet weg dat jouw argument niet staande blijft voor mijn argumentatie dat OO hetzelfde kan als MS O, maar dan gratis en dat geen enkel bedrijf daar last van zal hebben.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:37 schreef existenz het volgende:
[..]
Er is helemaal geen MSN en Office versie die op Linux draait. Wel een MAC versie en die is troep...
Maar, volgens mij zal een groot gedeelte van de mensen dat met Windows werkt ook niet vaak b.v. een nieuwe videokaart aanschaffen, die zelf installeren, en de drivers installeren. Zodra er hardware 'van enig formaat' moet worden aangeschaft moet de buurjongen het toch komen fiksen, of het nou Windows of Linux zou zijn.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:20 schreef pfaf het volgende:
Hardware is een ander verhaal inderdaad.
Dat heb ik nergens beweerd. Dat was iemand anders. OO kan veel en wat de normale gebruiker nodigt heeft kan hij meer dan genoeg. Maar hij is niet gelijk aan MSO qua features, maar dat zit hem echt in dingen die je eigenlijk nooit gebruikt.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:39 schreef pfaf het volgende:
[..]
Maar dat neemt niet weg dat jouw argument niet staande blijft voor mijn argumentatie dat OO hetzelfde kan als MS O, maar dan gratis en dat geen enkel bedrijf daar last van zal hebben.
pfffttt ongelovelijk he! DIE IS ER WEL!! heb ze gedraaid en heb een testcase gehad van linux.(fedora) google maar is op bijv amsnquote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:37 schreef existenz het volgende:
[..]
Er is helemaal geen MSN en Office versie die op Linux draait. Wel een MAC versie en die is troep...
Iedereen die met Windows overweg kan, kan dat ook met Ubuntu. Dat tweede ben ik met je eens, waarom veranderen van OS, als alles al (redelijk) werkt. ( redelijk, omdat ik wel 1 keer in de paar maanden bij m'n schoonfamilie langs moet om de spyware en virussen te verwijderen )quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:40 schreef MarMar het volgende:
Ik kan je er wel een antwoord op geven.
Ik denk dat de meeste huistuin en keuken pcgebruikers, waaronder ik mezelf reken, gewoon niet uit de voeten kunnen met linux.
En aangezien windows er toch al op staat en de dingen gaan zoals je wilt met msn en explorer en de huistuinenkeuken dingetjes, waarom zou je daar als leek dan aan gaan knutselen?
Dat doen wij huistuin en keuken gebruikers dus niet, we laten het gewoon zoals het uit de winkel kwam en als iets niet goed meer gaat gaan we terug naar die winkel.
Geen dependencies meer? Geen pakketmanager die speciefiek ondersteunt moet worden voor tientallen verschillende distri's?quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:14 schreef Klonk het volgende:
[..]
wat een partij stierenpoep
1: updaten in ubuntu is een kwestie van klikken als er een uitroepteken verschijnt, die updates zijn zowel voor programma´s als ubuntu zelf
Nee die is er niet. Microsoft maakt geen Office voor Linux en ook geen MSN. AMSN is niet van Microsoft en Open Office ook niet.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:42 schreef Schut85 het volgende:
[..]
pfffttt ongelovelijk he! DIE IS ER WEL!! heb ze gedraaid en heb een testcase gehad van linux.(fedora) google maar is op bijv amsn
Dat zal best, maar ik weet niet eens wat ubuntu is.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:42 schreef pfaf het volgende:
[..]
Iedereen die met Windows overweg kan, kan dat ook met Ubuntu. Dat tweede ben ik met je eens, waarom veranderen van OS, als alles al (redelijk) werkt. ( redelijk, omdat ik wel 1 keer in de paar maanden bij m'n schoonfamilie langs moet om de spyware en virussen te verwijderen )
Nou nee dus. Geen officiële clients.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:42 schreef Schut85 het volgende:
pfffttt ongelovelijk he! DIE IS ER WEL!!
Nou, dát zou met Linux echt prima kunnen volgens mij. Waarom zou je niet uit de voeten kunnen met Linux? Je hebt, zoals gezegd, een startmenu, desktop, een browser die er niet bizar vreemd uitziet, en daarnaast een tekstverwerker die er zoals Word uitziet en mail programma's die op Outlook Express lijken, en een chat programma dat helaas wel al die reclamebanners van MSN mist, maar verder toch prima werkt.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:40 schreef MarMar het volgende:
Ik kan je er wel een antwoord op geven.
Ik denk dat de meeste huistuin en keuken pcgebruikers, waaronder ik mezelf reken, gewoon niet uit de voeten kunnen met linux.
En aangezien windows er toch al op staat en de dingen gaan zoals je wilt met msn en explorer en de huistuinenkeuken dingetjes, waarom zou je daar als leek dan aan gaan knutselen?
Dat doen wij huistuin en keuken gebruikers dus niet, we laten het gewoon zoals het uit de winkel kwam en als iets niet goed meer gaat gaan we terug naar die winkel.
De pakketmanager is er nog steeds en dat is nog een onding. Wel verbeterd tov vroeger, maar voor de gewone gebruiker nog een onding. Je hebt hem echter niet direct nodig. Je kunt idd gewoon een icoontje drukken als er updates zijn en die installeert hij netjes voor je. Ik moest gisteren overigens wel 6x klikken voor dat dat ding uberhaubt opstartte...quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:43 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Geen dependencies meer? Geen pakketmanager die speciefiek ondersteunt moet worden voor tientallen verschillende distri's?
Dan is het wel sterk verbeterd in de laatste 3 jaar.
Yup. Je klikt op je programma en dependencies worden automatisch meegeïnstalleerd. Zo zouden zelfs mijn ouders nog eens wat durven installeren, terwijl ze bij de aanblik van Windows Setup al snel hun blik van de monitor halen uit pure angst.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:43 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Geen dependencies meer? Geen pakketmanager die speciefiek ondersteunt moet worden voor tientallen verschillende distri's?
Dan is het wel sterk verbeterd in de laatste 3 jaar.
En als ze bij jou klaar zijn mag je ze doorsturen naar hier.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:06 schreef Cydex het volgende:
Ben geen gamer, gebruik mijn pc voor office, internet en photoshop. Graag een alternatief voor Vista (zat er op). Ik stoor me ontzettend aan de lange tijden van laden en vooral afsluiten van systeem.
Ik ben geen held op pc gebied en heb geen zin in problemen als ik Linux zal installeren. Weet niet wat op mijn weg komt en laat het daarom maar zo.
Wat kun je doen om Linux te promoten...
Vrijwillers per regio naar kneuzen zoals mij laten gaan en hulp bieden bij problemen of zelfs installeren.
Als je drivers van de fabrikant nodig hebt, werkt het dus niet out of the box…quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:41 schreef Salatrel het volgende:
de gemiddelde consument wil een product wat out of the box gelijk werkt. het grootste probleem voor zover ik dit in kan schatten is het feit dat driver support vanuit de fabrikant voor linux nog steeds slecht is.
Precies hetzelfde met Ubuntu hoor. Als jij nu hier achter m'n pc ging zitten kon je meteen met m'n Ubuntu overweg, dat garandeer ik je. Ubuntu is overigens een naam voor het besturingssysteem, net als Windows Vista.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:44 schreef MarMar het volgende:
[..]
Dat zal best, maar ik weet niet eens wat ubuntu is.
Klinkt wel een beetje als niburu
Niet vergeten dat de meeste pcgebruikers gewoon maar gebruikers zijn, net als met een wasmachine, ik weet welke knopjes ik in moet drukken, maar verder weet ik echt niet hoe het werkt
Die hebben ook allang een mooi icoontje die het automagisch doet en windows update is echt wel wat beter dan de pakketmanager in Ubuntu. Dat ding is qua UI ontzettend onhandig, zodra je het door hebt werkt het echter wel vrij snel.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:45 schreef pfaf het volgende:
[..]
Yup. Je klikt op je programma en dependencies worden automatisch meegeïnstalleerd. Zo zouden zelfs mijn ouders nog eens wat durven installeren, terwijl ze bij de aanblik van Windows Setup al snel hun blik van de monitor halen uit pure angst.
klopt maar het gaat om het feit dat je kan msnen en office kan gebruiken niet of het van bedrijf A of B isquote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:44 schreef existenz het volgende:
[..]
Nee die is er niet. Microsoft maakt geen Office voor Linux en ook geen MSN. AMSN is niet van Microsoft en Open Office ook niet.
Helaas voor jou hadden we het over Microsoft Office/MSN voor Linux en niet iets anders....quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:48 schreef Schut85 het volgende:
[..]
klopt maar het gaat om het feit dat je kan msnen en office kan gebruiken niet of het van bedrijf A of B is
Kapitaal? Je bestelt hier: ( http://www.ubuntu-nl.org/ubuntu ) een gratis cd, stopt 'm in je pc en je hebt een (gestripte ) versie van Linux werkende. Bevalt 't installeer je 'm ( eventueel naast Windows ). Bevalt 't niet, start je je pc opnieuw op, haal je je cd eruit en heb je je vertrouwde Windows weer terug. Proberen kan nooit kwaad.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:46 schreef botterfly het volgende:
[..]
En als ze bij jou klaar zijn mag je ze doorsturen naar hier.
Ik hoor van echte nerds dat Linux gewoon veel beter is. Maar als ik er een kapitaal voor moet betalen om mijn comp op linux te laten draaien en iemand achter de hand te hebben om mij weer even uit de shit te helpen omdat ik weer iets verkeerd heb gedaan, dan werkt het gewoon niet en ga ik terug naar windows.
Liever niet maar voor deze NooB is er geen andere mgelijkheid.
Ja hoor ik sommige zeggen: die mogelijkheid moet je zelf creeeren. Maar dat doen wij dus niet! En daar zijn wij terug bij de vraagstelling van TS!
Kapitaal? Je kunt gratis CD's van b.v. Ubuntu thuisgestuurd krijgen.quote:Op donderdag 16 oktober 2008 13:46 schreef botterfly het volgende:
Maar als ik er een kapitaal voor moet betalen om mijn comp op linux te laten draaien
En dat heb je niet met Windows? Ik ken genoeg Windows-gebruikers die ook iemand achter de hand nodig hebben om ze uit de shit te helpen als ze iets verkeerd hebben gedaan. Voor hen verandert dat niet als ze naar Linux overstappen. Het wordt er ook niet minder op. Ik heb vaak genoeg mensen gehad bij wie hun Windows in zeer obscure blauwe schermen duidelijk maakte dat er iets mis was. Zelfs niet eens meer wilde booten. Dat blijft het 'risico' als je met software werkt.quote:en iemand achter de hand te hebben om mij weer even uit de shit te helpen omdat ik weer iets verkeerd heb gedaan, dan werkt het gewoon niet en ga ik terug naar windows.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |