Niet het probleem verwateren.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:36 schreef Jovatov het volgende:
Brandjes zijn van alle tijden, van alle origines.
Er is een probleem, maar dat is niet specifiek Marokkaans.
Laten we daarom niet een oplossing voor Marokkanen zoeken, maar een oplossing voor jeugdigen die zich niet weten te gedragen. Nu zijn het Marokkanen, maar er zijn ook genoeg wijken in Nederland met autochtone sjonnie's die graag een fikkie stoken. Dat ze dáár ook eens wat aan doen.
Wat een mafkees is die ezel van de PVDAquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:29 schreef Elfletterig het volgende:
Wat het nieuwsbericht pijnlijk duidelijk maakt - en de reacties eronder trouwens ook - is dat we onze kop niet langer in het zand kunnen blijven steken om de problemen met Marokkaans straattuig op te lossen. Niet alleen om concreet de overlast te beperken, maar ook omdat de goeden onder de kwaden lijden. Gek genoeg rollen polici vandaag over elkaar heen om met zware maatregelen te komen:
Eerst Gouda dat geld wil voor een hardere aanpak, nu dit:
[..]
Bron: nu.nl / Novum
Ik zou vooral willen meegeven: laten we eens ophouden met alleen dingen ZEGGEN, maar laten we eens iets gaan DOEN.
Het aanpakken van dit probleem begint met het onderkennen ervan. In die fase lijken we nu eindelijk te zitten. Het besef dat nu beslist ook moet doordringen, is dat dit probleem niet samenhangt met één politieke kleur. De politieke correctheid en het gebrek aan daadkracht kom je over de volle breedte van het politieke spectrum tegen; en bovendien ook bij de politie, die het liefst met een grote boog om probleemwijken heen rijdt. Ik doe in elk geval niet mee aan populisme als 'het is allemaal de schuld van links'. Je hoeft maar even te kijken naar een stad als Den Haag, met een VVD-burgemeester en een VVD-wethouder op Jeugdzaken, om te zien dat het gewoon niet waar is.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:37 schreef El_Matador het volgende:
Het mag dan een linkse lul zijn, hij heb wel helemaal gelijk. Vernederen, hun bling-bling spulletjes afpakken (compleet strippen die gastjes) werkt het beste voor dit tuig. Maar inderdaad, Elfletterig. Het blijft de PvdA, dus het zal wel weer bij alleen praten (benoemen en bouwen) blijven...
Eens: en dat uitzetten dan graag specifiek naar Marokko. Marokko toont al jaren politieke onwil als het gaat om de dubbele nationaliteit. Dan moet Nederland het tuig daar maar heen sturen. Verklaar ze hier gewoon ongewenst vreemdeling, inderdaad. Een prima stok achter de deur.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:37 schreef El_Matador het volgende:
De crimineeltjes strippen na de eerste veroordeling. Gaan ze toch nog door, pakke men hen hun Nederlands paspoort af (dan hebben ze altijd hun Marokkaanse nog, want dat krijgt iedereen bij de geboorte). Gaat men dan nog steeds door, flikkere men hen over de grens. Niet langer welkom in Nederland; ongewenst vreemdeling.
Vooral dat laatste is belangrijk wat je scherp opmerkt.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:29 schreef Elfletterig het volgende:
Wat het nieuwsbericht pijnlijk duidelijk maakt - en de reacties eronder trouwens ook - is dat we onze kop niet langer in het zand kunnen blijven steken om de problemen met Marokkaans straattuig op te lossen. Niet alleen om concreet de overlast te beperken, maar ook omdat de goeden onder de kwaden lijden. Gek genoeg rollen polici vandaag over elkaar heen om met zware maatregelen te komen:
Eerst Gouda dat geld wil voor een hardere aanpak, nu dit:
[..]
Bron: nu.nl / Novum
Ik zou vooral willen meegeven: laten we eens ophouden met alleen dingen ZEGGEN, maar laten we eens iets gaan DOEN.
Ik wil niet andere groepen bij de Marokkaanse jeugd betrekken, ik wil de relschoppers onder één noemer brengen. Niet Marokkaanse jeugd en de rest, maar weg met het Marokkaanse en gewoon met jeugd benoemen! Met nieuwjaar zijn het echt niet alleen de Marokkanen die rotzooi trappen, dat is jeugd in het algemeen, vaak ook uit achterstandswijkenquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:50 schreef huhggh het volgende:
[..]
Niet het probleem verwateren.
Marokkaanse jeugd zorgt toch echt consistent het meest voor problemen door het hele land.
Niet voor niets dat ze in misdaad- en gevangenisstatistieken, afgezet tegen de juiste context, met kop en schouder boven alle andere vermeldde groepen uitsteken.
Er is daar echt iets goed mis.
De hele tijd andere groepen er bij betrekken hept niks, behalve dan dat het afleid van het werkelijke probleem.
Maar om dat laatste (afleiden van het concrete probleem met Marokkaanse jeugd) is het velen dan ook te doen natuurlijk, ook al zullen ze dat ontkennen hier.
Het probleem is heel makkelijk op te lossenquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:00 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Het aanpakken van dit probleem begint met het onderkennen ervan. In die fase lijken we nu eindelijk te zitten. Het besef dat nu beslist ook moet doordringen, is dat dit probleem niet samenhangt met één politieke kleur. De politieke correctheid en het gebrek aan daadkracht kom je over de volle breedte van het politieke spectrum tegen; en bovendien ook bij de politie, die het liefst met een grote boog om probleemwijken heen rijdt. Ik doe in elk geval niet mee aan populisme als 'het is allemaal de schuld van links'. Je hoeft maar even te kijken naar een stad als Den Haag, met een VVD-burgemeester en een VVD-wethouder op Jeugdzaken, om te zien dat het gewoon niet waar is.
[..]
Eens: en dat uitzetten dan graag specifiek naar Marokko. Marokko toont al jaren politieke onwil als het gaat om de dubbele nationaliteit. Dan moet Nederland het tuig daar maar heen sturen. Verklaar ze hier gewoon ongewenst vreemdeling, inderdaad. Een prima stok achter de deur.
Je moet nog toetreden tot fase 1 (probleemerkenning) zie ik. Er is wel degelijk een probleem en dat is wel degelijk specifiek Marokkaans. En als ik dat schrijf, heb ik nergens beweerd dat er niet ook problemen bestaan rondom autochtone jongeren of jongeren met andere afkomst dan Marokkaans. Ook heb ik nergens gezegd dat die jongeren niet aangepakt mogen of moeten worden.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:36 schreef Jovatov het volgende:
Brandjes zijn van alle tijden, van alle origines.
Er is een probleem, maar dat is niet specifiek Marokkaans.
Laten we daarom niet een oplossing voor Marokkanen zoeken, maar een oplossing voor jeugdigen die zich niet weten te gedragen. Nu zijn het Marokkanen, maar er zijn ook genoeg wijken in Nederland met autochtone sjonnie's die graag een fikkie stoken. Dat ze dáár ook eens wat aan doen.
En je wilt beweren dat je Marokkaanse straatvrienden WEL wat doen, anders dan mensen intimideren, bedreigen en beroven en stelen uit supermarkten? Je wilt beweren dat deze jongens werken voor hun geld? Dat ze braaf elke ochtend een krantenwijkje lopen? Get real.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 15:58 schreef Meki het volgende:
Wat een mafkees is die ezel van de PVDA
vernederen, wij moeten jou eens vernederen.
wat doet hij in die kamer lekker geld vangen en niks doen
Criminele jongeren die supermarkten plunderen, stenen door ramen van buurtbewoners gooien of wat dan ook, WIL ik helemaal niet erkennen als mede-burgers (ongeacht hun afkomst). Verder is de werkloosheid momenteel extreem laag, terwijl de problemen met Marokkaans straattuig groter dan ooit zijn. En dan kun je wel piepen over armoede (koopkracht stijgt jaarlijks) en ongelijkheid, maar het zijn de Marokkaanse jongeren ZELF die hun school niet afmaken en ze kiezen er ook ZELF voor om op het criminele pad te gaan.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:07 schreef Meki het volgende:
Het probleem is heel makkelijk op te lossen
Racisme bestrijden
Werkloosheid bestrijden
Armoede bestrijden
Ongelijkheid bestrijden
en de allerbelangrijkste
ERKENNING VAN MEDEBURGERS
Waarom moet ik aan jou bewijzen wie ik ben, moet ik hier openlijk afstand nemen van Marokkaanse relschoppers. Ik neem afstand van elke relschopper. Maar ik ga hier niet net als iedereen Nederlands probleem een Marokkaans probleem maken.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:07 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je moet nog toetreden tot fase 1 (probleemerkenning) zie ik. Er is wel degelijk een probleem en dat is wel degelijk specifiek Marokkaans. En als ik dat schrijf, heb ik nergens beweerd dat er niet ook problemen bestaan rondom autochtone jongeren of jongeren met andere afkomst dan Marokkaans. Ook heb ik nergens gezegd dat die jongeren niet aangepakt mogen of moeten worden.
Word wakker. Er is WEL een probleem met Marokkaanse jongeren en dat probleem beperkt zich niet tot één wijk in één stad, maar speelt in tal van grote steden en zelfs kleinere stadjes.
[..]
En je wilt beweren dat je Marokkaanse straatvrienden WEL wat doen, anders dan mensen intimideren, bedreigen en beroven en stelen uit supermarkten? Je wilt beweren dat deze jongens werken voor hun geld? Dat ze braaf elke ochtend een krantenwijkje lopen? Get real.
Waarom spring je meteen in de bres voor je gewelddadige broeders? Ben je één van hen? Of sta je er verder compleet buiten? In dat geval gaat het verhaal jou dus niet aan. En Spekman geeft specifiek aan dat de goeden niet onder de kwaden moeten lijden. Je zou daar dus blij mee moeten zijn, maar nee... Meki is boos. En dat geeft te denken.
De PVDA is trouwens een extreem-linkse partij in België, in Nederland kennen we de PvdA.
Het is inderdaad een Nederlands probleem met een specifieke groep jongeren.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:12 schreef Meki het volgende:
[..]
Waarom moet ik aan jou bewijzen wie ik ben, moet ik hier openlijk afstand nemen van Marokkaanse relschoppers. Ik neem afstand van elke relschopper. Maar ik ga hier niet net als iedereen Nederlands probleem een Marokkaans probleem maken.
Het is Nederlands probleem en daar moet een oplossing vandaan komen. en niet zoals nu generaliseren
Laatste maal:quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:04 schreef Jovatov het volgende:
[..]
Ik wil niet andere groepen bij de Marokkaanse jeugd betrekken, ik wil de relschoppers onder één noemer brengen. Niet Marokkaanse jeugd en de rest, maar weg met het Marokkaanse en gewoon met jeugd benoemen! Met nieuwjaar zijn het echt niet alleen de Marokkanen die rotzooi trappen, dat is jeugd in het algemeen, vaak ook uit achterstandswijken
Anders wordt het alleen maar zo'n wij-zij verhaal en daar wordt NIEMAND beter van. Marokkanen leven net zo goed in Nederland en moeten net zo goed aangepakt worden. Dat ze marokkaans zijn doet niets af óf toe aan hun daden.
Laten we daarom het beestje bij zijn naam noemen en het gewoon over irritante hangjongeren hebben. Natuurlijk is een (groot?) deel daarvan Marokkaans. Maar wat heeft het nu voor zin om het constant over die marokkanen te hebben, dan duw je die alleen maar in een hoekje en zorgt alleen voor meer problemen.
Als je het constant over Marrokaanse relschoppers hebt, dán ben je pas echt van het probleem aan het afleiden. Dan kijkt iedereen naar dat marokkaanse, dat zorgt alleen maar voor meer ellende. Kijk gewoon naar de jeugd, marokkaans of niet, en zoek naar oplossingen! En dan natuurlijk niet het land uit schoppen want daar is niemand bij gebaat.
Ik heb niet gezegd dat je die jongeren moet erkennen als jou medeburgers. Ik heb gezegd dat iedereen in Nederland die woonbaar hier is , jou medeburgers zijn. je zal elke Marokkaanse of Turkse Nederlander moeten erkennen als jou medeburger. doe je dat niet dan zal je deze probleem niet kunnen oplossenquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:11 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Criminele jongeren die supermarkten plunderen, stenen door ramen van buurtbewoners gooien of wat dan ook, WIL ik helemaal niet erkennen als mede-burgers (ongeacht hun afkomst). Verder is de werkloosheid momenteel extreem laag, terwijl de problemen met Marokkaans straattuig groter dan ooit zijn. En dan kun je wel piepen over armoede (koopkracht stijgt jaarlijks) en ongelijkheid, maar het zijn de Marokkaanse jongeren ZELF die hun school niet afmaken en ze kiezen er ook ZELF voor om op het criminele pad te gaan.
Overigens valt me op hoe snel Marokkanen het woord 'racisme' in de mond nemen als ze op hun gedrag worden aangesproken. Lekker makkelijk, of niet? Laten we vooral niet zelf eens in de spiegel kijken.
Klopt dus NEDERLANDSE JONGEREN. geen MAROKKAANSE JONGERENquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:14 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Het is inderdaad een Nederlands probleem met een specifieke groep jongeren.
Helaas, helaas.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:11 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Criminele jongeren die supermarkten plunderen, stenen door ramen van buurtbewoners gooien of wat dan ook, WIL ik helemaal niet erkennen als mede-burgers (ongeacht hun afkomst). Verder is de werkloosheid momenteel extreem laag, terwijl de problemen met Marokkaans straattuig groter dan ooit zijn. En dan kun je wel piepen over armoede (koopkracht stijgt jaarlijks) en ongelijkheid, maar het zijn de Marokkaanse jongeren ZELF die hun school niet afmaken en ze kiezen er ook ZELF voor om op het criminele pad te gaan.
Overigens valt me op hoe snel Marokkanen het woord 'racisme' in de mond nemen als ze op hun gedrag worden aangesproken. Lekker makkelijk, of niet? Laten we vooral niet zelf eens in de spiegel kijken.
Waarom doen de Marokkanen dat dan niet ?quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:07 schreef Meki het volgende:
Het probleem is heel makkelijk op te lossen
Racisme bestrijden
Werkloosheid bestrijden
Armoede bestrijden
Ongelijkheid bestrijden
en de allerbelangrijkste
ERKENNING VAN MEDEBURGERS
Vreemd, want ze zijn wel in het bezit van dure scooters, dure merkkleding en sieraden. Hoe doen ze dat dan?quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:15 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik heb niet gezegd dat je die jongeren moet erkennen als jou medeburgers. Ik heb gezegd dat iedereen in Nederland die woonbaar hier is , jou medeburgers zijn. je zal elke Marokkaanse of Turkse Nederlander moeten erkennen als jou medeburger. doe je dat niet dan zal je deze probleem niet kunnen oplossen
En kijk aub hoe de Allochtonen zich moeten overleven met hun armoede. kijk hoe zij leven. een groot verschil. jij hebt makkelijk praten met 3000 netto per maand, hun moeten het doen met 1100 NETTO
quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:16 schreef Meki het volgende:
[..]
Klopt dus NEDERLANDSE JONGEREN. geen MAROKKAANSE JONGEREN
Het gaat hier concreet om Marokkaans straattuig dat buurten in Gouda, Gorinchem en tal van andere steden, zoals Amsterdam, Utrecht, Ede en Den Haag terroriseert. Spekman geeft heel duidelijk aan dat de goeden niet onder de kwaden moeten lijden, maar jij windt je vooral op dat Spekman het beestje bij de naam noemt. En dat vind ik veelzeggend. Opkomen voor de eigen bevolkingsgroep is voor jou belangrijker dan een daadwerkelijke oplossing voor het probleem. Uit je eerste reactie wordt al pijnlijk hoe weinig afstand je neemt van je gewelddadige broeders. Wat je verder nog uitkraamt, is eigenlijk overbodig.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:12 schreef Meki het volgende:
Waarom moet ik aan jou bewijzen wie ik ben, moet ik hier openlijk afstand nemen van Marokkaanse relschoppers. Ik neem afstand van elke relschopper. Maar ik ga hier niet net als iedereen Nederlands probleem een Marokkaans probleem maken. Het is Nederlands probleem en daar moet een oplossing vandaan komen. en niet zoals nu generaliseren.
Ik bestrijd met klem dat iedereen die in Nederland woonachtig is, mijn mede-burger is. Met klem! Medeburgers zijn mensen die zich fatsoenlijk houden aan de wetten en regels en die zich inspannen om van Nederland iets goeds te maken. Marokkaanse en Turkse Nederlanders die zich netjes gedragen, erken ik onmiddelijk als medeburgers. Over Turken ben ik sowieso niet zo negatief: die doen het in Nederland veel beter dan Marokkanen. Daar zitten namelijk erg veel rotte appels tussen: tuig dat zich misdraagt. Weg ermee. Aangezien de dubbele nationaliteit door Marokko in stand wordt gehouden, ben ik groot voorstander van het afpakken van het Nederlandse paspoort. Laat dit tuig maar in Marokko de 'mede-burger' gaan uithangen.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:15 schreef Meki het volgende:
Ik heb niet gezegd dat je die jongeren moet erkennen als jou medeburgers. Ik heb gezegd dat iedereen in Nederland die woonbaar hier is , jou medeburgers zijn. je zal elke Marokkaanse of Turkse Nederlander moeten erkennen als jou medeburger. doe je dat niet dan zal je deze probleem niet kunnen oplossen
En kijk aub hoe de Allochtonen zich moeten overleven met hun armoede. kijk hoe zij leven. een groot verschil. jij hebt makkelijk praten met 3000 netto per maand, hun moeten het doen met 1100 NETTO
Omdat jij blindelings de media gelooftquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:35 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Waarom doen de Marokkanen dat dan niet ?
Wat is dat voor een rare stelling ?quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:15 schreef Meki het volgende:
En kijk aub hoe de Allochtonen zich moeten overleven met hun armoede. kijk hoe zij leven. een groot verschil. jij hebt makkelijk praten met 3000 netto per maand, hun moeten het doen met 1100 NETTO
Neuh, niet echtquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 17:01 schreef Darklight het volgende:
Mocht willen dat ik 3000 per maand verdien
(Bron: De Telegraaf)quote:Donderdag 18 september 2008:
Premier Jan Peter Balkenende heeft Geert Wilders vandaag tot twee keer toe gekapitteld over de wijze waarop de PVV-leider Marokkanen verantwoordelijk houdt voor criminaliteit en problemen in Nederland. „U moet niet één bepaalde groep in de hoek zetten.” Het Tweede Kamerlid verwijt Balkenende dat hij de ogen sluit voor de werkelijke problemen in de samenleving. „U kent niet de werkelijkheid van de man op straat”, aldus Wilders.
De PVV stelt dat er twee werelden zijn ontstaan: het Nederland zoals het kabinet dat graag ziet en het Nederland waar mensen worden geterroriseerd door „Marokkaans tuig op straat”. Volgens Wilders komt het kabinet met „nul komma nul” maatregelen om problemen op te lossen.
Balkenende reageerde dat hij een grens wil trekken bij het aanwakkeren van tegenstellingen. „Onze kracht ligt niet in het propageren van tweedeling. Ik vind het heel erg als één bepaalde groep in de hoek wordt gezet”, zei Balkenende. Een groot deel van de Kamer roffelde instemmend op de tafel.
(Bron: Elsevier)quote:Vrijdag 19 september 2008:
Ondanks de belaagde journalisten van De Telegraaf zegt de gemeentewoordvoerder dat ‘de rust is teruggekeerd in de wijk.’ ‘En wat is er eigenlijk nu allemaal gebeurd? Ik wil de incidenten niet bagatelliseren, maar uiteindelijk zijn er maar twee incidenten, waarvan aangifte is gedaan,’ aldus de woordvoerder, doelen op de beroving van de buschauffeur.
Ook minister Guusje ter Horst (PvdA, Binnenlandse Zaken) zegt, na PvdA-burgemeester Wim Cornelis van Gouda te hebben gesproken, dat het weer rustig is in Oosterwei.Ze heeft de indruk dat de burgemeester en partijgenoot 'hele adequate maatregelen' heeft genomen om een einde te maken aan de onrust door jongeren in de buurt. Zo heeft Cornelis gesproken met zeventig onruststokers en met de Marokkaanse gemeenschap. ‘Het is heel rustig nu in Gouda', zei Ter Horst.
(Bron: Elsevier)quote:Vrijdag 3 oktober 2008:
Korpschef Jan Stikvoort van de politie Hollands-Midden verwijt de Tweede Kamer dat het de problemen met Marokkaanse reljongeren in Gouda heeft ‘opgeklopt’. Volgens Stikvoort heeft het parlement een ‘verkeerd beeld’ gegeven van de Marokkaanse hangjongeren in Gouda. Zowel links als rechtse partijen hebben ‘een klein incident opgeklopt’ tot grote proporties om kiezers voor zich te winnen.
(Bron: Volkskrant)quote:Dinsdag 7 oktober 2008:
Burgemeester Wim Cornelis van Gouda wil dat de Tweede Kamer ‘de toon in het debat over de Marokkanen in zijn stad tot wat normalere proporties terugbrengt’. Hij schrijft dat in een brief aan de fractievoorzitters van de Kamer, aldus de gemeente. Eerder hekelden andere politici al de toon van het spoeddebat. Volgens NRC Handelsblad zei minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie afgelopen zaterdag tijdens een toespraak voor CDA-bestuurders dat de alarmerende toon van de Kamerleden niet wordt gerechtvaardigd door enige echte dreiging.
(Bron: Volkskrant)quote:Dinsdag 14 oktober 2008:
De gemeente Gouda gaat met een ‘anti-aso-beleid’ hard optreden tegen Marokkaanse jongeren die overlast veroorzaken. Ook hun ouders krijgen intensievere begeleiding, met meer nadruk op repressie.
Burgemeester Cornelis noemt reacties van de landelijke politiek ‘te dwaas voor woorden’. Sommige Kamerleden lijken niet te beseffen dat zij met hun uitspraken medebepalend zijn voor het klimaat tussen de verschillende etnische bevolkingsgroepen in een stad als Gouda, stelt hij vast. ‘De leider van de PVV is mede onderdeel van dit probleem.’ Niettemin telt Oosterwei circa tachtig Marokkaanse jongeren, in leeftijd variërend tussen acht en vijftien jaar oud, die structureel overlast veroorzaken.
Oosterwei telt volgens de calculaties van Cornelis vier of vijf Marokkaanse gezinnen, waarvan de kinderen feitelijk gestimuleerd worden om de verkeerde kant op te gaan. Vooral voor die laatste groep roept Gouda nu de ‘gezinsmanager’ in het leven, een projectleider die rechtstreeks onder de burgemeester valt en die als taak heeft te voorkomen dat de grootste raddraaiers van Oosterwei hun buurt blijven verzieken. Om dit doel te bereiken zal de gemeente de randen van de wet opzoeken, zei Cornelis. Indien nodig worden de grootste probleemgezinnen Gouda uitgezet.
Wil het plan van aanpak kans van slagen hebben, dan zal het kabinet met geld over de brug moeten komen. Cornelis rekent minimaal 10 miljoen euro extra nodig te hebben voor de bekostiging van de gezinsmanagers in de komende vier jaar.
Ik denk dat je eerst moet bekijken wat een armoede kan betekenen voor een hele familie een hele gezin die er onder leidtquote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:58 schreef L.Denninger het volgende:
[..]
Wat is dat voor een rare stelling ?
Bestaan er geen autochtone putjesscheppers, kabeltrekkers, monteurs, postbodes en wat dan ook ?
Zijn alle autochtonen per definitie rijk, en krijgen we allemaal 5000 netto per maand van de staat ?
Vertel jij eens, wie denk je dat er 3000 netto per maand (of meer hoor) verdient ?
a) iemand die spijbelt, weigert normaal nederlands te praten en de buurt terroriseert
b) iemand die de universiteit heeft afgemaakt en geen strafblad heeft
Denk er maar eens over na, ik kan me voorstellen dat het een moeilijke vraag is.
Fucking boehoe Meki, ik heb ook niet echt veel meer dan 1100 en dan werk ik nog gewoon 40 uur ook.quote:Op dinsdag 14 oktober 2008 16:15 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik heb niet gezegd dat je die jongeren moet erkennen als jou medeburgers. Ik heb gezegd dat iedereen in Nederland die woonbaar hier is , jou medeburgers zijn. je zal elke Marokkaanse of Turkse Nederlander moeten erkennen als jou medeburger. doe je dat niet dan zal je deze probleem niet kunnen oplossen
En kijk aub hoe de Allochtonen zich moeten overleven met hun armoede. kijk hoe zij leven. een groot verschil. jij hebt makkelijk praten met 3000 netto per maand, hun moeten het doen met 1100 NETTO
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |