abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 27 januari 2009 @ 00:13:00 #51
37149 slashdotter3
Arrow to the knee!
pi_65441923
quote:
Op maandag 26 januari 2009 11:43 schreef Demophon het volgende:
Al die personen als Jim Rogers, Peter Schiff, enz. zeggen weg te vluchten van de dollar en adviseren om in de Zwitserse franc, Japanse yen en de Europese euro te gaan. Ik weet niet, zij zien het van de andere kant van de Atlantische oceaan, maar zitten wij hier wel veilig met onze euro? Of hebben die goeroes het wat betreft de euro fout en verdwijnt de waarde van onze munt ook als sneeuw onder de zon?
Kleine correctie, Peter Schiff adviseert wel de yen en zwitserse franc maar niet de euro. Ben net bezig met z'n podcasts (te vinden op z'n website http://www.europac.net) en boek crash proof. Verder adviseert hij om in goud en commodities te gaan. De vraag is niet of de dollar crasht maar wanneer het crasht. Het kan volgend jaar zijn maar ook over 10 jaar. Het hangt er maar vanaf wanneer de trend eenmaal gezet is dat de wereld massaal de dollar niet meer wilt.
pi_65442342
quote:
Op dinsdag 27 januari 2009 00:13 schreef slashdotter3 het volgende:

[..]

Kleine correctie, Peter Schiff adviseert wel de yen en zwitserse franc maar niet de euro.
Inderdaad
Trouwens Jim Rodgers ook
pi_65442801
Zwitserse frank is een gevaarlijke keuze. De Zwitserse banken zijn zwaar blootgesteld aan kredietrisico's in m.n. Oost-Europa en zullen daar in de loop van dit jaar veel op moeten afschrijven - dit in aanvulling op de al aanzienlijke afschrijvingen die ze op Amerikaanse subprime hypotheken hebben moeten doen. De kans bestaat dat de Zwitserse staat daar voor reddingsoperaties nauwelijks tegenop kan lenen (klein landje, grote banken), zodat alleen IMF-ingrijpen en devaluatie van de CHF nog uitkomst kunnen bieden.

Hebben jullie trouwens linkjes naar recente artikelen/programma's over de euro? Hou me erg aanbevolen.. Hier eentje uit de NY Times.
pi_65456626
I
quote:
t is important to pick definitions of inflation carefully. A definition based on money supply and credit successfully predicted interest rate trends, stock prices, the price of gold, housing, and numerous other things.

A definition of inflation based on the CPI failed miserably in predicting interest rates.

A definition based solely on an increase in money supply failed miserably in predicting interest rates, the recent strengthening of the US dollar, gold's decline from 850 to to 250 between 1980 and 2000, and numerous other things.

Soaring money supply simply is not proof "Big Inflation Is Coming" just as it was not proof that "Big Inflation" was coming in 1931. There cannot possibly be any other logical conclusion when confronted with the data.
Over de kwaliteiten van Peter Schiff Peter Schiff was wrong!
pi_66732064
De virtuele geldpers raakt op stoom
quote:
Fed verdubbelt eigen balans

De papieren die de Fed opkoopt kunnen staatsobligaties zijn, maar ook ander waardepapier, zoals hypotheekobligaties of andere bedrijfsleningen. De Fed doet dat door de eigen balans te vergroten, en dat is dan ook massaal gebeurd de laatste maanden. De balans van de Fed verdubbelde in een jaar tijd tot 1.900 miljard dollar.
Zo komt die systeemcrash wel heel snel dichtbij.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  donderdag 5 maart 2009 @ 16:29:15 #56
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
pi_66732451
quote:
Op donderdag 5 maart 2009 16:19 schreef PietjePuk007 het volgende:
Zo komt die systeemcrash wel heel snel dichtbij.
Daar zitten we allang in..... a few good men.
Vraag jezelf eerder af hoelang het gaat duren voordat de beleidsmakers het durven te zien (290 tn assets die leeglopen).
Sept/Okt 2008 was de final trigger.... tha rest is damage control.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')