abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_61989206
quote:
Op maandag 29 september 2008 00:05 schreef SHE het volgende:

Vegetarisme of veganisme onder de 2 jr werd overigens wel afgeraden, ivm duidelijkere achterstand in gewicht en lengte.
Mag ik vragen waar dat afgeraden wordt? Wat de bronnen zijn? Er zit ook nogal een verschil tussen vegetarisme en veganisme natuurlijk en ik kan er zo via google weinig over vinden.
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_61989219
quote:
Op maandag 29 september 2008 01:04 schreef ColdFeet het volgende:

[..]

Ook heel geschikt om rauwe groente in te dippen, hummus. Lekker Renzell, heb je het weleens zelf gemaakt? Is heel makkelijk en je kunt eindeloos varieren met verse kruiden enzo.
Ooh welk recept gebruik je dan?
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  maandag 29 september 2008 @ 09:03:23 #53
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_61989338
* PM-girl Hummus scoren gaat

Ik vaar ook vooral op mijn gevoel en heb zeker het eerste jaar het voedselintroductieschema van Stefan Kleintjes gevolgd. Nu ben ik wat losser en zeker niet altijd verantwoord met suikers ed, maar ben me daar wel van bewust, dus het gaat met mate.
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_61989791
quote:
Op maandag 29 september 2008 08:55 schreef TearSong het volgende:

[..]

Ooh welk recept gebruik je dan?
Ik heb niet echt een vast recept; standaard ingrediënten zijn kikkererwten, tahin (sesampasta), en wat limoen- of citroensap. Meestal gebruik ik ook wat knoflook, maar dat is niet essentieel. Ik vind het zelf heel lekker met een snuf komijn en heel veel verse koriander, maar ik weet niet of dat ookgewaardeerd wordt door kleine kinderen
  maandag 29 september 2008 @ 10:05:08 #55
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_61990350
quote:
Op zondag 28 september 2008 23:57 schreef renzell het volgende:

[..]

Kom ik weer aan met m'n humous. Maar echt; humous is lekker, er zit weinig zout en kruiden in, het is mild en kinderen zijn er dol op. Ik ook trouwens. Je haalt het bij de Appie Heijn, het staat bij de eier- en andere salade-meuk.


@ Tearsong; je hebt Charlie en Lola!!!
Thanks, want ook daar had ik al eens naar gezocht, naar aanleiding van je eerdere lyrische verhalen, maar bij mijn eigen (zeer multiculti) supermarkt kon ik het niet vinden. Maar eens langs de AH dan maar.
***
  maandag 29 september 2008 @ 10:29:45 #56
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61990775
quote:
Op maandag 29 september 2008 08:55 schreef TearSong het volgende:

[..]

Mag ik vragen waar dat afgeraden wordt? Wat de bronnen zijn? Er zit ook nogal een verschil tussen vegetarisme en veganisme natuurlijk en ik kan er zo via google weinig over vinden.
op Pubmed kun je honderd duizenden wetenschappelijke onderzoeken vinden over elk mogelijk onderwerp.
Hier alvast een onderzoek wat aantoont wat er qua borstvoeding voor risico's zijn als je vegetarisch of veganistisch eet als moeder:
http://jama.ama-assn.org/cgi/content/full/289/8/979

en babies doen het gewoon niet zo goed op vegetarische dieten:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/105630?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_Discovery_RA&linkpos=1&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11335767?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_Discovery_RA&linkpos=2&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed


En zo kun je er nog 1000 vinden.
Wie het goed wil doen, dringt niet zijn eigen overtuiging op aan de baby/kleuter/peuter.
Kinderen hebben nu eenmaal een veelzijdig dieet nodig om goed te groeien en denken.
Persoonlijk, en dat is mijn mening, vind ik het bewust vegetarisch of veganistisch voeren van je dreumes een vorm van kindermishandeling.
Laat het kind zelf kiezen als het oud en wijs genoeg is. In mijn optie dus 16> jr.
pi_61991857
quote:
Op maandag 29 september 2008 10:29 schreef SHE het volgende:

Kinderen hebben nu eenmaal een veelzijdig dieet nodig om goed te groeien en denken.
Persoonlijk, en dat is mijn mening, vind ik het bewust vegetarisch of veganistisch voeren van je dreumes een vorm van kindermishandeling.
Laat het kind zelf kiezen als het oud en wijs genoeg is. In mijn optie dus 16> jr.
Dat vind ik nogal harde woorden vooral gezien het feit dat er ook zat onderzoeken zijn die het tegendeel bewijzen. En dan bekijk ik de links die je geeft:
quote:
Severe nutritional deficiencies developed in four infants from a new vegan religious community. They had received breast milk until the age of 3 months; thereafter, breast milk was supplemented with or replaced by extremely low caloric-density preparations.
Ten eerste gaat het hier dus over veganisten en niet over vegetariers en dat zijn 2 totaal verschillende dingen. Of je nou helemaal niks dierlijks tot je neemt of wel ei, melkproducten of in sommige gevallen ook vis tot je neemt, een wereld van verschil en dat zou jij moeten weten. Ten tweede: 'borstvoeding de eerste 3 maanden en daarna 'extremely low caloric-density preparations' Ik neem aan dat je zelf ook wel inziet dat dit zeker geen normale manier van voeden is en al helemaal geen goede manier om een kind vegetarisch te voeden. In die links zoek je dus expres de extremen op en de mensen die het verkeerd doen. Zo kan ik ook wel wat links opzoeken van babies die op andere manieren verkeerd gevoed zijn en klachten hebben gekregen, los van vegetarisme/veganisme.
En als je dan verder leest in dat artikel:
quote:
After discharge of the infants from the hospital, the community responded well to a modification of the infants' diet, which did not violate their vegetarian philosophy.
Daarna hebben ze dus de etenswijze van de kinderen aangepast

En dan je andere link:
quote:
He was breastfed until 13 months of age. Because of a history of chronic eczema and perceived milk intolerance, he was started on a rice beverage after weaning. On average, he consumed 1.5 L of this drink daily. Intake of solid foods was very poor.
En alweer, een ongezonde manier van voeden die in principe los staat van vegetarisme. Een uitzondering, een raar geval. Nergens staat dat je als je een baby geen vlees wil geven je dit moet gaan doen.
quote:
Case 2, a 17-month-old black male, was diagnosed with rickets. He was full-term at birth and was breastfed until 10 months of age, when he was weaned to a soy health food beverage, which was not fortified with vitamin D or calcium. Intake of solid foods was good, but included no animal products. Total daily caloric intake was 114% of the recommended dietary allowance. Dietary vitamin D intake was essentially absent because of the lack of vitamin D-fortified milk. The patient lived in a sunny, warm climate, but because of parental career demands, he had limited sun exposure. His dark complexion further reduced ultraviolet light-induced endogenous skin synthesis of vitamin D. The patient grew and developed normally until after his 9-month check-up, when he had an almost complete growth arrest of both height and weight.
Geen vitamine D, geen calcium, geen zonlicht. Kom op zeg Is dit zogenaamd bewijs dat kinderen het niet goed doen op een vegetarisch dieet?

Sorry SHE maar ik had meer van je verwacht wat dit betreft. Gezonde argumenten en geen losse linkjes naar extreme gevallen van mensen die hun kind totaal verkeerd voeden omdat ze blijkbaar geen idee hadden wat ze aan het doen waren. Je kunt ook een goed een veelzijdig dieet samenstellen zonder vlees.

Oh en om maar even te helpen gooi ik zelf deze er maar even in:
quote:
"WHEN Crown Shakur died of starvation, he was 6 weeks old and weighed 3.5 pounds. His vegan parents, who fed him mainly soy milk and apple juice, were convicted in Atlanta recently of murder, involuntary manslaughter and cruelty.
Zie? babies doen het niet goed op een veganistisch/vegetarisch dieet

[ Bericht 6% gewijzigd door TearSong op 29-09-2008 11:27:20 ]
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  maandag 29 september 2008 @ 11:41:03 #58
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61992255
Ik begrijp de weerlegging van de argumenten niet helemaal. Sterker nog, ik begrijp niet welk punt je wil maken.
Allereerst is strikt vegetarisme, dierlijke producten-vrij.
Iemand die wel vis, melk en eieren eet krijgt een andere naam.
Je gaat dus wel uit van mensen die dus geen dierlijke producten eten. Daarnaast moet je de artikelen goed lezen, er wordt niet alleen over veganisme gesproken, maar ook over vegetarisme.

Ik voel verder niet de behoefte om nu een wedstrijdje onderzoeken te doen. Ik wil je best geloven als jij onderzoeken weet die zeggen dat vegetarisme goed is voor babies.
Ik heb ze echter nog nooit gevonden.
Overigens heb ik al in een eerder repliek aangegeven dat vegetarisme bij kinderen geen probleem hoeft te zijn als de ouders heel goed weten hoe ze een veelzijdig dieet samenstellen. En als we over kinderen praten, dan hebben we het over mensen die de kleuter-periode voorbij zijn.
Feit blijft dat de meeste ouders die strikt vegetarisch leven onvoldoende kennis hebben van voeding om die balans te vinden. Daarom is het af te raden om babies/peuters of kleuters zomaar te onthouden van voedingsstoffen. Jij mag de bewoordingen hard vinden, maar ik vind de wijze waarop zoiets wordt opgedrongen pas hard.

ik vind het jammer dat je de onderzoeken niet juist hebt geinterpreteert en deze als een persoonlijke aanval op jouw levenswijze ziet.
Nog jammerlijker is dat je de onderzoeken als onjuist, of zeldzaam bestempelen wil. In deze categorie zijn er nog duizenden. Wellicht ook allemaal onzin?
Als je een ander http://adc.bmj.com/cgi/content/abstract/77/2/137 willekeurig onderzoek volgt, dan kom je snel bij de rest van de vele onderzoeken uit. Scroll even naar beneden voor alle relevante artikelen, of type het zelf in.


* SHE sluipt maar weer uit OUD
pi_61993095
quote:
Op maandag 29 september 2008 11:41 schreef SHE het volgende:
Ik begrijp de weerlegging van de argumenten niet helemaal. Sterker nog, ik begrijp niet welk punt je wil maken.
Jij beweert wat, een vrij sterke bewering is het ook nog eens 'Vegetarisme of veganisme onder de 2 jr werd overigens wel afgeraden'. Vervolgens vraag ik om bewijs, onderzoeken. Iets waar duidelijk staat 'je baby als vegetarier opvoeden wordt afgeraden', misschien een hint naar wie dat dan gezegd heeft. De World Health Organisation? Een of andere organisatie die richtlijnen/regels opstelt wat betreft babyvoeding? Wie?
Wat krijg ik dan? Een paar links naar extreem verkeerd gevoede babies. Ik geloof best dat daar nog 1000 meer van te vinden zijn. Als ik even ga zoeken kan ik er vast ook nog wel 1000 vinden van babies die gestorven zijn aan een fastfood overdosis ofzo. Of babies die nierproblemen kregen vanwege een teveel aan zout. Dat zijn allemaal extremen. Die zijn er te vinden wat betreft vegetarisch opvoeden maar ook zeker wat betreft andere manieren van voeden. Ik had serieus verwacht dat je iets van een wetenschappelijk onderzoek had waarin een kind of 500 onderzocht is. Helft vegetarisch opgevoed met een goed dieet, andere helft niet. Als dan blijkt dat de kinderen die geen vlees hebben gekregen het echt dramatisch slechter doen dan vind ik dat andere koek. Maar die losse links naar babies die gewoon slecht te eten hebben gekregen raken wat mij betreft kant noch wal.
quote:
ik vind het jammer dat je de onderzoeken niet juist hebt geinterpreteert en deze als een persoonlijke aanval op jouw levenswijze ziet.
Niet echt Ik heb hier een enorm gezonde peuter die opgevoed is volgens de Van Dale definitie van vegetarier zijn:
ve·ge·ta·ri·ër de; m,v -s iem die geen vlees eet
Hij krijgt vleesvervangers, noten en het zoveel aangeprezen humous. Eet z'n kaas en eieren en steekt een volle kop uit boven de andere kinderen op de PSZ dus qua lengte zit het wel goed. Hij is gelukkig ook niet achterlijk. Dus nee, ik denk niet dat ik het zo heel erg verkeerd doe. Gelukkig maar, want als ouder heb je al genoeg dingen waar je soms over kunt twijfelen wat betreft de opvoeding

Het enige wat mij stoorde is dat je dingen zegt als 'het wordt afgeraden' als een soort algemene waarheid en dan niet hard kunt maken hoe dat precies zit. Dat stoort mij in dit geval wat betreft het vegeterisme/veganisme maar in andere discussies kan ik me net zo hard irriteren aan mensen die dat soort dingen roepen zonder dan echt te kunnen vertellen waar het vandaan komt en wie dat soort dingen dan wel aanraadt of juist niet.
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  maandag 29 september 2008 @ 12:54:13 #60
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61993755
Nou vooruit, nog een laatste dan.
een vegetarier eet geen dierlijke producten.Leuk dat Van Dale iets suggestiefs opmerkt, maar niet voor niets spreekt men in de wetenschap van een vegetarier, een lacto-ovo vegetaier of pescetarier als er WEL dierlijke producten worden geconsumeerd.
Ik ben er niet vanuit gegaan dat jij ervan uit ging dat vegetariers allemaal wel dierlijke producten eten.
Dat doen ze namelijk niet. Dat jij daar wel voor kiest is mooi, maar geen regel.
Dat jij de voorbeelden vervolgens extreem noemt, is je eigen perceptie.

Vwb mijn opmerking, het wordt afgeraden in zijn algemeenheid, simpelweg omdat je die conclusie kunt trekken als je ziet wat een gevolgen deze onthouding met babies en peuters/kleuters doet.
Onze benedenburen doen er wat duidelijkere uitspraken over, en hier kun je een mooie opsomming vinden over het wel en wee inzake babyvoeding:

http://www.gezondheid.be/index.cfm?fuseaction=art&art_id=2574

citaat:
1. Ijzer
Introductie van bijvoeding rijk aan ijzer vanaf 6 maand. Eventueel suppletie van ijzer tussen 6 en 18 maand bij kinderen met vegetarische eetgewoonten en bij kinderen van Turkse en (Noord-)Afrikaanse origine (Fer-in-Sol, 10 mg of 0,3 cc/dag).
IJzersuppletie tot 12 maand is aanbevolen bij dysmaturen en prematuren (Fer-in-Sol, 10 mg of 0,3 cc/dag).

IJzertekort vertraagt de neuromotorische ontwikkeling van kinderen.
Moedermelk bevat minder ijzer dan koemelk, maar doordat de absorptie van het ijzer uit moedermelk veel beter is, is suppletie de eerste 6 maand niet nodig. Een strikt vegetarisch of veganistisch dieet verhoogt de intake van absorptieremmers van ijzer, vooral fytaten.
Tajines uit de Turkse en (Noord-)Afrikaanse keuken bevatten veel voedingsvezels met fytaten, zodat ijzersuppletie aanbevolen is.

Jip en Janneke taal voor de aanbevelingen die gedaan worden in de onderzoeken die ik aanhaalde.
ijzer is overigens niet het enige probleem zoals je kon lezen, maar B12 ook. Ijzer kun je nog wel ondervangen met een vegetarisch dieet, maar B12 niet.

Aanbevelingen komen van de werkgroep voeding van de vereniging kindergeneeskunde.

je kunt overigens ook gewoon je kinderarts consulteren als je mij niet gelooft, die zal je hetzelfde vertellen.
Ijzer defficientie kun je nog opvangen door vit vc suppletie zodat ijzer beter wordt opgenomen, maar B12 kun je niet vervangen door iets anders dan dierlijke producten.
Je ontkomt er dus niet aan om het kind toch zuivel, ei of kaas te geven.
En nee, dan spreken we niet meer van strikt vegetarisme, maar van lacto-ovo vegetarisme.
Ik denk dan ook dat daar'm je verontwaardiging zit. JIj gaat ervanuit dat vegetariers wel dierlijke producten eten. Ik niet en helaas wordt in onderzoeken ook alleen over vega;s gesproken in die hoedanigheid dat ze geen dierlijke producten eten.

Niet voor niets werd de B12 problematiek aangehaald in de door mij geciteerde onderzoeken, bij vegetariers.
  maandag 29 september 2008 @ 13:25:56 #61
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_61994450
quote:
Op maandag 29 september 2008 01:04 schreef ColdFeet het volgende:

[..]

Ook heel geschikt om rauwe groente in te dippen, hummus. Lekker Renzell, heb je het weleens zelf gemaakt? Is heel makkelijk en je kunt eindeloos varieren met verse kruiden enzo.
Is het trouwens niet irriterend voor gevoelige peuterdarmen?
Nee joh, het is heerlijk zacht en mild juist. Vind ik wel tenminste. Juul heeft er nooit last van gehad. Maar misschien is jouw zelfgemaakte versie pittiger? Ik heb het nooit zelfgemaakt trouwens receptje aub , maar haal het wel vaak bij die ene schaarse Turk die je hier hebt. Oh zo heerlijk! met rode linzen soep en naanbrood, pittige olijven en verse feta, maar dat is meer iets voor in CUL
pi_61994573
quote:
Op maandag 29 september 2008 12:54 schreef SHE het volgende:

Ik denk dan ook dat daar'm je verontwaardiging zit. JIj gaat ervanuit dat vegetariers wel dierlijke producten eten. Ik niet en helaas wordt in onderzoeken ook alleen over vega;s gesproken in die hoedanigheid dat ze geen dierlijke producten eten.
Dat is het hem deels wel ja. Als ik het heb over vegetariers dan heb ik het over mensen die geen voedsel gebruiken waarvoor dieren zijn gedood. Vegetarier als 'verzamelnaam' dus. Ik denk dat dat ook de definitie is die de meeste mensen voor ogen hebben aangezien mensen je heel vreemd aankijken als je zegt dat je lacto-ovo-vegetarier bent bijvoorbeeld Ja, dat gebruikt de wetenschap wel maar in een gesprek met een niet wetenschapper heb je er bar weinig aan. Zoals jij het ziet is het verschil tussen een vegetarier en een veganist dat een vegetarier zonder problemen op leren schoenen loopt en een veganist niet, om het maar even simpel te zeggen.

Maar goed, als we het dus hebben over ovo-lacto-vegetarisme (geen vlees/vis, wel zuivel en ei), is dat dan geen kindermishandeling wat jou betreft?

En hoe kijk je tegen die onderzoeken wat betreft de groei van kinderen aan? Je zegt eerder dat kinderen die vegetarisch/veganistisch worden gevoed wel een kleine achterstand hebben qua groei maar dat dat in jouw optiek te verwaarlozen is (in de mijne ook..en hier overigens ook) Alleen vraag ik me dan juist weer af of die kinderen een achterstand hebben, of de andere kinderen een 'voorsprong' door eventuele groeihormonen in vlees of zuivel? Let wel, ik heb hier totaal niks over nagelezen dus ik weet helemaal niet of dat mogelijk is maar misschien dat jij hier wel iets over te zeggen hebt?

Of gaat dit te veel offtopic? Het is in principe een eetregel toch?
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_61994603
quote:
Op maandag 29 september 2008 13:25 schreef renzell het volgende:

[..]
Oh zo heerlijk! met rode linzen soep en naanbrood, pittige olijven en verse feta, maar dat is meer iets voor in CUL
Ik krijg trek En ik heb hier geen Turk
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  maandag 29 september 2008 @ 13:35:49 #64
37150 livelink
keek op mijn week ( © DJ11)
pi_61994752
Tearsong, waarom stoort het jou zo dat de CB-arts je doorstuurt naar een dietist? Ik vind dat juist heel netjes. Jij geeft aan dat je je kind geen vlees gaat geven en de cb-arts biedt jou dan een dietist aan om dat besluit op een juiste manier vorm te geven. Ze laten zien dat ze met je meedenken en dat lijkt me prima.

[ Bericht 8% gewijzigd door livelink op 29-09-2008 13:47:38 ]
Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is.
pi_61995573
quote:
Op maandag 29 september 2008 13:35 schreef livelink het volgende:
Tearsong, waarom stoort het jou zo dat de CB-arts je doorstuurt naar een dietist? Ik vind dat juist heel netjes. Jij geeft aan dat je je kind geen vlees gaat geven en de cb-arts biedt jou dan een dietist aan om dat besluit op een juiste manier vorm te geven. Ik vind het juist heel erg meedenkend en netjes.
Dat was niet de reden dat ze me stuurde Als ze had gezegd 'joh, ga eens langs de dietist zodat je samen met de dietist kunt kijken of het allemaal goed gaat wat betreft de vegetarische voeding van je kindje' dan was het een ander verhaal. Ze heeft aangegeven dat een baby met 7,5 maand echt vlees moet eten en dat ik daarom door moest naar een dietist zodat zij/hij mij dit kon uitleggen. Ja, daar was ik achteraf best pissig om. Vooral omdat er niet gevraagd werd naar hoe ik het dan wil gaan doen, wat ik wel wil gaan geven en wat niet. En als je dan kijkt naar hoe het hele gesprek in z'n algemeenheid verliep 'oh, je geeft nu nog steeds borstvoeding? hoe vaak dan? (6x per dag) Oh dat is echt te veel, dat moet je afbouwen!' 'je moet toch echt potjes gaan geven, dat is zo handig!' (nadat ik aangaf dat ik liever alles verse klaarmaakte) Dan denk ik gewoon niet dat ik en de desbetreffende CB-arts op 1 lijn liggen. Ik ben echt niet de enige die van mening is dat je kinderen met 7 maanden nog geen vlees hoeft te geven en dat de introductie van vast voedsel niet in een sneltreinvaart hoeft te gaan. Dus ja...ik denk echt dat de mensen op het CB ook maar gewoon mensen zijn die misschien wel veel weten, maar ook niet alles.

Daarna kwam ik overigens op een andere dag bij een andere arts (die ik met Tomas ook regelmatig gehad heb) die weer *wel* aangaf dat ze de doorverwijzing naar een dietist onzinnig vond. Met haar heb ik een goed gesprek gehad en gewoon kunnen vertellen dat ik met 9 maanden ei wil gaan introduceren en pas daarna soja en andere vleesvervangers. Ook sloeg ze niet stijl achterover van mijn 6x voeden op een dag want ze had zelf ook lang borstvoeding geven. We hebben samen naar voedingsschema's gekeken dat ging allemaal prima. Het kan dus ook anders
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_61995725
quote:
Op maandag 29 september 2008 13:25 schreef renzell het volgende:

[..]

Nee joh, het is heerlijk zacht en mild juist. Vind ik wel tenminste. Juul heeft er nooit last van gehad. Maar misschien is jouw zelfgemaakte versie pittiger? Ik heb het nooit zelfgemaakt trouwens receptje aub , maar haal het wel vaak bij die ene schaarse Turk die je hier hebt. Oh zo heerlijk! met rode linzen soep en naanbrood, pittige olijven en verse feta, maar dat is meer iets voor in CUL
Ik maak 'm inderdaad vrij pittig, meestal, maar die uit de supermarkt (ja, die eet ik ook wel) is dat niet. Ik bedoelde dat kikkererwten niet altijd even darm-vriendelijk zijn. Maar dat verschilt vast ook per persoon.

Als ik ooit een kind krijg, ga ik 'm zeker hummus voorzetten!
pi_61995886
Coldfeet: ik denk dat het wel meevalt met die kikkererwten. In een boek wat ik heb (eten voor de kleintjes) staat dat het met 8-10 maanden gegeven mag worden, mits goed geweekt (24 tot 48 uur) en gekookt.
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
pi_61996159
Nu ben ik wel benieuwd naar hummus. Kim eet volgens de regels fout. Weinig groente en juist wel vlees. En ze drinkt melk, met een soort roosvicee erdoor waarmee je een soort yoki maakt.
Pinda's en noten durf ik nog niet, ivm allergie van Djeez.

Frummel wil ik proberen borstvoeding te geven. En vanaf 6 maanden beginnen met bijvoeden.
  maandag 29 september 2008 @ 15:21:04 #69
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61997534
quote:
Op maandag 29 september 2008 13:29 schreef TearSong het volgende:

[..]

Dat is het hem deels wel ja. Als ik het heb over vegetariers dan heb ik het over mensen die geen voedsel gebruiken waarvoor dieren zijn gedood. Vegetarier als 'verzamelnaam' dus. Ik denk dat dat ook de definitie is die de meeste mensen voor ogen hebben aangezien mensen je heel vreemd aankijken als je zegt dat je lacto-ovo-vegetarier bent bijvoorbeeld Ja, dat gebruikt de wetenschap wel maar in een gesprek met een niet wetenschapper heb je er bar weinig aan. Zoals jij het ziet is het verschil tussen een vegetarier en een veganist dat een vegetarier zonder problemen op leren schoenen loopt en een veganist niet, om het maar even simpel te zeggen.

Maar goed, als we het dus hebben over ovo-lacto-vegetarisme (geen vlees/vis, wel zuivel en ei), is dat dan geen kindermishandeling wat jou betreft?

En hoe kijk je tegen die onderzoeken wat betreft de groei van kinderen aan? Je zegt eerder dat kinderen die vegetarisch/veganistisch worden gevoed wel een kleine achterstand hebben qua groei maar dat dat in jouw optiek te verwaarlozen is (in de mijne ook..en hier overigens ook) Alleen vraag ik me dan juist weer af of die kinderen een achterstand hebben, of de andere kinderen een 'voorsprong' door eventuele groeihormonen in vlees of zuivel? Let wel, ik heb hier totaal niks over nagelezen dus ik weet helemaal niet of dat mogelijk is maar misschien dat jij hier wel iets over te zeggen hebt?

Of gaat dit te veel offtopic? Het is in principe een eetregel toch?

Neuh, offtopic is het niet, het gaat over voeding voor jonge kinderen.
Laat ik eerst onderscheid maken tussen babies/peuters/kleuters en kinderen.
In de onderzoeken die ik ken naar gewicht/lengte en ontwikkeling bij vegetarische kinderen ( die dus ook geen zuivel + ei consumeren ) waren de achterstanden niet zo heel groot.
Ze waren er wel in alle gevallen, maar ik vond ze niet zo wereldschokkend. Ik zou dus zeggen, als je echt zo overtuigd bent van je levensstijl, neem dan die paar cm's maar op de koop toe.
Wel waarschuwt men nadrukkelijk voor B12 en ijzer suppletie tot ze uitgegroeid zijn. Ook als je ze wel zuivel en ei geeft.
Zelfde voor veganisten en macrobioten.

Babies en peuters vind ik een ander verhaal. De neuro-motorische ontwikkeling is van cruciaal belang. Hiervoor is ijzer en B12 best essentieel en ik vind het echt niet kunnen zo'n klein ding hiervan te onthouden.
Let ook op dat je met zuivel en eieren extra moet toedienen, want de B12 levels zijn kleiner dan in vlees.
Je moet dus echt even goed in je eetpatroon duiken om je baby/peuter/kleuter goed te kunnen voeden. Liefst in samenwerking met een dietist die heel veel verstand heeft van vegetarisme.
Daarnaast komen vegetarische kleintjes behoorlijk wat vet tekort en die vetten zijn broodnodig.
Ook hiervoor geldt, een dietist kan samen met jou een goed plan samenstellen , helemaal toegespitst op je koter.

Ik zie het zelf als volgt: tijdens de eerste paar groeifasen het kind voeden met alle voedingsstoffen die er zijn.
Kun je het niet laten om je overtuiging toch over te brengen; start dan pas met vegetarisch eten geven als het kind op zijn minst 9/10 jr oud is. en geef ze in godsnaam vis tot ze zelf kunnen kiezen. en wel wilde vis ( in kweekvis zitten veel minder vetzuren ) en natuurlijk vis die niet overbevist is ( ook niet onbelangrijk )

Ik vind keuze vrijheid een belangrijk aspect in een ouder-kind relatie. Ook al ben je nog zo overtuigd van je beste intenties, geef het kind een keuze.
Bied hem/haar wel alles aan. Simpelweg omdat het nu eenmaal van alles wat nodig heeft.
en nee, kinderen groeien niet beter door de hormonen in vlees/melk. Ze groeien omdat ze genoeg vetten, proteinen en kh's binnen krijgen. Daarbij natuurlijk door essentiele vitamines en mineralen.
Hormonen zijn niet dusdanig aanwezig in onze voeding dat het ook maar iets doet voor de groei.
Ik ben geen tegenstander van vegetarisme, echt niet. Sommige mensen raad ik het zelfs met klem aan. Voor kleine kindjes echter is het risico te groot dat je hun ontwikkeling verpest.

Oh en voor wat het waard is, voel je niet aangevallen dat je arts een dietist suggereert. Ze zijn echt niet allemaal eng.
Zoek wel naar een dietiste die echt alles weet van vegetarisme.
Als ze je afschepen met een boekje van het voedingscentrum moet je wegwezen
  maandag 29 september 2008 @ 15:23:24 #70
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61997608
Als je humus aan je koter wil geven, maak 'm dan zelf. Is echt zo gebeurd en kan je best lang bewaren.
In de kant en klare variant van de super zit nog weleens wat troep, of erger nog, veel pepers.
Beste kleuter die daar geen ongelofelijke buikpijn van krijgt.
  maandag 29 september 2008 @ 15:39:21 #71
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_61998056
Hebbu een Hummus recept dan?
***
  maandag 29 september 2008 @ 15:45:23 #72
80443 snakelady
ssss...ssss...
pi_61998226
redelijk simpel als ik zo zoek via google, ga het ook eens maken denk ik!

http://www.hoedoe.nl/eten(...)k-ik-oosterse-hummus
"One cries because one is sad. For example, I cry because others are stupid, and that makes me sad."
pi_61998358
Bedankt voor je reactie She Boekjes van het voedingscentrum kan ik zelf ook nog wel aanvragen dus inderdaad, dat lijkt me vrij nutteloos. Via een bijvoedingsforum sta ik ook in contact met een kinderdietist die alles weet van vegetarisme dus daar kan ik ook altijd nog wat dingen navragen. Voor een deel scheelt het ook nog dat ik BV geef. Zowel ijzer als vitamine B12 zitten ook in de borstvoeding, dit zie ik echter wel als een 'extra' iets en dus let ik er wel op dat het ook in de voeding van Yara voldoende zit.

Oh en She of Coldfeet? Hoe lang blijft zelfgemaakte humus eigenlijk goed?
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  maandag 29 september 2008 @ 15:54:57 #74
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61998493
In een afgesloten bakje kan je dat wel 2 weken goed houden.

Deze is ook lekker, en kinderen vinden het doorgaans fantastisch omdat de kleur zo fel is. ( viskuit is rood van kleur )
Viskuit koop je bij de turk, bij de Makro, bij de griek of de visboer.
Hele slimme methode om je kind stiekem aan vis te laten wennen:

http://www.grieksegids.nl/gerechten/taramasalata.htm
Heerlijk op een stuk toast, of cracker
Kleine aanpassing op dit recept : geen azijn toevoegen, is vies. En de brood niet in water dopen, maar weken in melk!


Coldfeet is de kikkererwten koningin, dus die heeft vast heerlijke variatie tips voor de humus
pi_61998646
quote:
Op maandag 29 september 2008 15:54 schreef SHE het volgende:
In een afgesloten bakje kan je dat wel 2 weken goed houden.
Dat is mij nog nooit gelukt, na een week staat de schimmel erop, hoor
quote:
Coldfeet is de kikkererwten koningin, dus die heeft vast heerlijke variatie tips voor de humus
Sure. Met paprikapoeder en peterselie bijvoorbeeld. Of met een beetje tomatenpuree en koriander. Of met wat yoghurt.

Als je niet van kikkererwten houdt: een mengsel van tahin en magere yoghurt met wat kruiden is ook erg lekker en kan prima op brood.
  maandag 29 september 2008 @ 16:01:45 #76
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61998689
Hier wordt alles in van die vacuumbakjes gepropt, ik hou'm echt 2 weken eetbaar.
Soms nog wel langer Maar dan komt er ook geen zuurstof bij, dat scheelt.
  maandag 29 september 2008 @ 16:12:47 #77
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_61999005
Godverdomme SHE. Ik weet nú al weer dat ik me ongans ga vreten aan die viskuit. Wij hebben zo'n delicatessen-Turk in de straat, waar het op zaterdag rijen dik staat met allemaal dure mensen uit de buurt (want mediterraanse delicatessen zijn HIP ), die decadent inkopen doen voor het weekend. Als ik daar wel eens kom (incidenteel), dan koop ik me drie slagen in de rondte aan allerhande viskuit, humous in alle soorten en maten, tomatentapanade, paprikapasta-achtige substanties, goddeloos lekkere ingemaakte pepertjes en olijven, notenpasta's en niet te versmaden zulke roomzachte geitenkaasjes. En dat gekke kind van mij gaat echt door het lint van al die dingen!!!
  maandag 29 september 2008 @ 16:16:14 #78
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_61999114
Sasha eet gewoon mee als we hier eens vis eten en hij heeft gisteren ook heerlijk van mijn garnalen meegesnoept.
***
pi_61999193
Viskuit! Daar zijn mijn Deense neefjes en nichtjes gek op. Dat is daar wat dingen als Danoontje hier zijn. Kleurrijke tubes met kinderfiguurtjes enzo.

Ik heb het geproefd maar het kon me niet echt bekoren. Ronja vond het wel lekker, ze was toen een jaar oud
  maandag 29 september 2008 @ 16:23:09 #80
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_61999325
quote:
Op maandag 29 september 2008 16:16 schreef Brighteyes het volgende:
Sasha eet gewoon mee als we hier eens vis eten en hij heeft gisteren ook heerlijk van mijn garnalen meegesnoept.
Zo zoet, zo'n garnaaltje met een garnaaltje

ik ben zooooo aan babies toe

@ Renzell: Ik heb ook enige moeite met beheersing met tarama. Ik eet een heel bakje zo op, met lekker warme toast.
Gek genoeg heb ik nog geen koter meegemaakt, die al die uitheemse rommel niet eet. Sterker nog, vaak eten ze dat beter dan hollandse pot
Ik heb het idee dat al die rijke specerijen voor veel kindermondjes aantrekkelijk zijn. Die papillen worden namelijk lekker gestimuleerd en volgens mij moet dat bij die kleintjes in tienvoud binnen komen.
Toen ik vorig jaar een kijk en proefdag had met de 1 en 2e klas van de basisschool had was ik de kindjes ook kwijt bij de turkse kraam op de markt. Zat die ouwe die koters vol te proppen met olijven, gedroogde tomaatjes en feta
En dat terwijl die mormels zogenaamd niets lustten.
pi_61999431
Vis is Maarten ook zo gek op
Bijna elke zaterdag eet hij vis. Heerlijk!!
En in de vriezer liggen kleine garnaaltjes en zo nu en dan een handjevol eruit en door zijn eten doen.
Er zijn tot nu toe maar 2 dingen die hij niet zo vond en dat is broccoli(?) en pindakaas.
Voor de rest eet hij echt alles

Die humous/hummus/humus ook maar eens proberen.
  maandag 29 september 2008 @ 16:43:27 #82
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_61999972
Ja, dat zal het wel zijn inderdaad. En ze hebben een neusje voor vet en zout, ook dat. Die snacktrek zit er al vroeg in. Bij dat monster van mij wel tenminste. Die weet dondersgoed wat 'feestvoedsel' is en wat 'gezond'. Mais heeft bij ons dus ook géén groente. Een appel, ho maar. Tomaten, niet het strotje door te duwen. Maar die smaakexplosies gaan erin, met lepels tegelijk! Achterbakse, kleine schepselen zijn het.
pi_62002800
Ik ga die humus toch maar eens proberen te maken dan. Ik heb het ooit eens gegeten bij iemand die het zelf gemaakt had. (Toen smaakte het bijna als pepermunt, en dat vind ik helemaal niet lekker als avondeten. )Toen vond ik het niet lekker dus ik heb het nooit weer geprobeerd eigenlijk. Als ik het recept lees klinkt het juist erg lekker. En doe je dat dan gewoon op brood? Of is het meer toastjeswerk?
Kuit, dat zijn toch van die eitjes? Hier zijn de dochters dol op zalmforel, door opa gevangen en gerookt. Gewoon op een bordje als tussendoortje. Heerlijk! Ideaal voor kinderen die niet willen eten aan tafel.
Mais is hier ook geen groente, dat vinden ze veel te lekker. Rauwe groenten zoals tomaten, paprika en komkommer doen het hier het best.
Geluk zit in een klein Wolkje
Wil degene die vroeg om een witte kerst ook even vragen naar een mooie zomer?
  † In Memoriam † maandag 29 september 2008 @ 18:43:57 #84
7074 moussy
kuttekop
pi_62002919
Hier ook, hoe heftiger, scherper de smaak hoe beter het er in gaat, mijn DNA zat ook al vroeg aan de haring en madam van 9 gaat regelmatig zelf een haring halen
Je zou er haast een boek over schrijven!
  maandag 29 september 2008 @ 19:35:12 #85
11803 Vivi
Computer off. Life on.
pi_62004408
quote:
Op zondag 28 september 2008 14:40 schreef doshi2 het volgende:

[..]

Mijn zoon krijgt gewoon roosvice, stuk goedkoper dan diksap en smaakt hem evengoed.
Ja, en hij zal patat ook vast lekkerder vinden dan spinazie... .

Ik adem in en kalmeer. Ik adem uit en glimlach.
pi_62005326
Ronja eet ook het liefste pittige, sterk smakende dingen. Een olijf, stukje gorgonzola, etc. Misschien ook omdat ze, net als haar moeder, het liefst losse componenten eet. Een bord met kleine hapjes en veel verschillende dingen gaat zó op terwijl prakachtige zaken als stamppot of rijst er gewoon nooit in zijn gegaan.

She, wat is jouw mening over aardappels tegenover granen? Bij ons op het consultatiebureau zijn ze behoorlijk anti-aardappel, zeker voor kinderen. Met als achterliggende gedachte dat het behoorlijk loze vulling is die verder niets goed doet voor je lichaam. Zou je ze daarin gelijk geven?
Nou vind ik zelf gekookte aardappelen op stamppot na ook niet echt lekker dus wij eten meestal stevig grof brood of volkorenpasta áls we al een koolhydratenelement bij de maaltijd hebben.
  maandag 29 september 2008 @ 20:20:28 #87
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_62005935
In aardappel zit veel vitamine C, dus loos vind ik het niet. Als er een loos bijgerecht bestaat dan is dat witte pasta wel, daar zit letterlijk niets in. Vreemde opmerking van het CB
Wel vind ik het wat eenzijdig om het dagelijks op het menu te zetten. Afwisselen met rijst, bulgur, couscous, pasta etc is een must.

Daarbij is een extra KH bron niet zo nodig voor het avondeten, vlees met salade, of vlees met groenten is eigenlijk al meer dan genoeg en voorkomt ook overgewicht.
pi_62007529
quote:
Op maandag 29 september 2008 18:37 schreef Lishe het volgende:
Ik ga die humus toch maar eens proberen te maken dan. Ik heb het ooit eens gegeten bij iemand die het zelf gemaakt had. (Toen smaakte het bijna als pepermunt, en dat vind ik helemaal niet lekker als avondeten. )Toen vond ik het niet lekker dus ik heb het nooit weer geprobeerd eigenlijk. Als ik het recept lees klinkt het juist erg lekker. En doe je dat dan gewoon op brood? Of is het meer toastjeswerk?
Een schoteltje volledig bedekken met (bij voorkeur zelfgemaakte) houmus. Olijfolie eroverheen plenzen en een flinke hand pijnboompitjes, rood paprikapoeder en fijngehakte (platte) peterselie erover...
En dan met een heerlijk (oven)vers pitabroodje de boel opdeppen Of met patatjes, ook lekker en een stuk gezonder dan vette mayo.
Maar gewoon zo op een broodje is het ook goed te doen hoor, vooral met stukjes tomaat erbij!
.... met gevoel voor drama....
pi_62007905
quote:
Op maandag 29 september 2008 21:13 schreef Kersjes het volgende:

[..]

Een schoteltje volledig bedekken met (bij voorkeur zelfgemaakte) houmus. Olijfolie eroverheen plenzen en een flinke hand pijnboompitjes, rood paprikapoeder en fijngehakte (platte) peterselie erover...

Jah! En dan een zwarte olijf in het midden gooien

Is trouwens al met al best vet, hoor. Maar allez, vet is niet per se ongezond.
pi_62010425
quote:
Op maandag 29 september 2008 20:20 schreef SHE het volgende:
In aardappel zit veel vitamine C, dus loos vind ik het niet. Als er een loos bijgerecht bestaat dan is dat witte pasta wel, daar zit letterlijk niets in. Vreemde opmerking van het CB
Wel vind ik het wat eenzijdig om het dagelijks op het menu te zetten. Afwisselen met rijst, bulgur, couscous, pasta etc is een must.

Daarbij is een extra KH bron niet zo nodig voor het avondeten, vlees met salade, of vlees met groenten is eigenlijk al meer dan genoeg en voorkomt ook overgewicht.
Thanks!
Ik heb nog even teruggekeken wat ik had genoteerd na het voedingsgesprekje op het CB en ik moet het iets nuanceren geloof ik (niet dat het heel belangrijk is, maar toch ) Ze gaven aan aardappels meer te zien als een soort groente, iets dat je zo af en toe eet. Als koolhydraten zagen ze liever bruin brood, gekookte granen, volkorenpasta, zilvervliesrijst, etc.
  maandag 29 september 2008 @ 22:45:26 #91
21704 SHE
Shaven, not furred
pi_62011029
Dan hebben ze wel weer gelijk
Aardappel is ook gewoon een groente.
  maandag 29 september 2008 @ 22:51:17 #92
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_62011245
Kom net thuis van mijn werk. Ik denk dat ik nog ff een broodje humous ga eten.

[ Bericht 21% gewijzigd door renzell op 29-09-2008 22:59:28 ]
pi_62011885
quote:
Op maandag 29 september 2008 22:51 schreef renzell het volgende:
Kom net thuis van mijn werk. Ik denk dat ik nog ff een broodje humous ga eten.
Ik heb net na al die berichten hier een cracotte met sla, humous en tomaat gemaakt. Te lekker
She said you can paint your sky any colour
And you can paint your dark as dark as you need
And you can paint your light as light as you please
It's all up to you
  maandag 29 september 2008 @ 23:18:40 #94
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_62012274
Oeh.... nú ga ik écht! Geroosterd broodje, sla, lente-ui, tomaatjes en humous.
  maandag 29 september 2008 @ 23:32:11 #95
105888 renzell
Ik wil alleen maar zwemmen.
pi_62012715
Geheeeeeel offtopic; dat was heerlijk!
  dinsdag 30 september 2008 @ 08:30:16 #96
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_62016387
Ok, enough about houmus nu.

Hoe zit het met de vragen die Troel in de OP stelt? Kool en uien etc. Wanneer kan je dat aan je kindje geven?

En weet iemand iets over extra flessen etc?
***
pi_62016689
bloemkool valt niet onder kool, is een andere soort net als broccoli

kolen zijn net als uien gasvormend. en daardoor lastig te verteren met kans op krampjes.
zuurkool is door het omzetten van witte kool in zuurkool al makkelijker te verteren.

als je kindje niet snel last heeft van krampjes dan zou je die dingen best water eerder kunnen proberen lijkt me.
Wij zijn met uien en knoflook ook eerder begonnen, beginnen met kleine beetjes en niet meteen uiensoep serveren Kool krijgt Pepijn onderstussen ook al even, net als prei. Terwijl het borstvoedingsintroductieschema aanraad vanaf 1,5 jaar.

bruine bonen, kikkererwten en linzen zijn ook wat lastiger te verteren dan sperzieboontjes en doperwten. Daarom worden die ook pas aangeraden vanaf een maand of 9.
Maar ook dat verschilt weer per kindje.
pi_62016881
Hier was het advies voor kool en ui ook met 1 jaar. Maar omdat Chris weinig/niet last met zijn darmen heeft zijn we langzaam begonnen met uien prei, vanaf een maand of 9. Nooit een reactie gezien. Rode kool hebben we met 10 maanden voor het eerst geprobeerd, maar dat was geen succes. Hij heeft een half uur buikpijn/kramp gehad later op de avond. Nu met 13 maanden gaat dat wel goed. Je kunt het dus gewoon proberen, maar als je zeker wil zijn, kun je misschien beter wat langer wachten.

Qua flessen: de max hoeveelheid opvolgmelk is 700/800cc (tegen 1000cc nr1). Omdat het wat meer geconcentreerd is. Maar misschien is het gewoon dorst? Dan zou een flesje water/thee/water misschien ook wel helpen. Eventueel wat water met een beetje melkpoeder voor de smaak?
En eventjes wat meer is niet erg, het moet alleen geen weken duren.
pi_62016972
Een van de redenen om niet te vroeg melk te geven is dat je dan meer risico hebt op het ontwikkelen van een koemelkallergie.
Wat de kool betreft doelt men meer op de kolen waar je gassig van wordt, dat heeft bloemkool nou net weer niet, maar witte kool bv weer meer.

Persoonlijk heb ik het nooit zo nauw genomen met de "regeltjes". Kindje geeft zelf wel aan wattie lust en eet eigenlijk vanaf ruim voor haar 1e jaar al gewoon met de pot mee. Oké iets fijner gehakt dan wij het eten in het begin, maar soit.
Het ene kind kan ook gewoon meer hebben dan het andere kind, daar moet je je gewoon een beetje aan aanpassen.
pi_62024965
Is het ook niet gewoon heel erg kijken naar wat je kindje wil en eten kan?
Voor Sara maakte ik (bijna) alle hapjes zelf in het begin. Gewoon eens in de week een middag in de keuken staan en van alles bij elkaar gooien. Ze at werkelijk alles, maar zonder scherpe kruiden en zonder zout. Tegen de tijd dat ze een maand of 9 was at ze zo goed als met de pot mee, alleen hele pittige dingen maakte ik niet voor haar.
Sinds ze 1 is eet ze gewoon alles mee. Ze lust ook (bijna) alles. Ze houdt niet zo van patat/snacks, maar wel van pannekoeken.
Voor de rest is ze een hartige eter, plakjes worst, olijven (daar kan ze zich echt ziek in eten), kaas, blauwe kazen enz. Pasta pesto is 1 van haar lievelingsgerechten.

Koolsoorten zoals bloemkool kreeg ze vanaf 6 maanden, maar je geeft dat niet dagelijks, dus gewoon rustig opbouwen. Uien kreeg ze toen ze met de pot mee ging eten.

Verder merk ik wel dat een kind gek op kleur kan zijn. Niet alles door elkaar prakken, maar erwtjes en mais apart leggen bijvoorbeeld. Sara eet liever groenten dan aardappels. Ze is gek op vlees en vis, maar eet meestal haar groente ook schoon op.

Overigens heeft Sara ook haar perioden dat ze niet wil weten. Sinds een maand eet ze weer goed mee, daarvoor heeft ze een half jaar lang bijna niets aan avondeten gehad, omdat ze gewoon niet wou eten.
Quote papa: Sara gaat een paar keer in de week naar het kinderdagverblijf en daar leert ze voor blije peuter...
Sara
Merel
Ukje
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')