neenquote:Op zondag 28 september 2008 20:14 schreef hoipim het volgende:
[..]
het is juridisch allemaal mogelijk.
dat moet je toegeven?
Ben je gek. Er mag geen belastingcent heen gaanquote:Op zondag 28 september 2008 20:12 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Het zou handig zijn als de Nederlandse overheid (Bos) dit keer niet stil blijf zitten en dus ook eens wat doet.
O, abn amro kan niet door zijn aandeelhouders gemachtigd worden om zelfstandige beslissingen te nemen?quote:
volgens de geruchten wel ja.quote:Op zondag 28 september 2008 20:16 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
De ING gaat de ABN overnemen?
Dan verliest Bos nog meer stemmen.quote:Op zondag 28 september 2008 20:16 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ben je gek. Er mag geen belastingcent heen gaan
ing zou ook fortis nl + abn amro kunnen overnemen.quote:Op zondag 28 september 2008 20:18 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Dan verliest Bos nog meer stemmen.
Dat gaan ze waarschijnlijk niet mogen / willen (vanwege het te grote marktaandeel in de Benelux)quote:Op zondag 28 september 2008 20:16 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
De ING gaat de ABN overnemen?
mag wel, zowel bos als zijn collega staan positief tegenover een overname door ing.quote:Op zondag 28 september 2008 20:19 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Dat gaan ze waarschijnlijk niet mogen / willen (vanwege het te grote marktaandeel in de Benelux)
Toen er nog sprake was van een fusie tussen ABN-Amro en ING ging het de ING vooral om de delen die nu bij RBS en (in mindere mate) Santander zitten.
Dat mogen ze niet, dan hebben ze iig meer dan 50% van de markt in zowel NL als BE.quote:Op zondag 28 september 2008 20:18 schreef hoipim het volgende:
[..]
ing zou ook fortis nl + abn amro kunnen overnemen.
mogen ze wel.quote:Op zondag 28 september 2008 20:20 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Dat mogen ze niet, dan hebben ze iig meer dan 50% van de markt in zowel NL als BE.
quote:Topberaad in Brussel over Fortis
Namens Nederland zijn minister Wouter Bos van Financién en president Nout Wellink van De Nederlandsche Bank (DNB) naar de Belgische hoofdstad afgereisd. In de marge van het overleg aldaar zei Bos tegen de Belgische televisiezender VRT dat hij tot een oplossing hoopt te komen “in het belang van alle spaarders”.
Minister-president Jan Peter Balkenende laat zich voortdurend op de hoogte houden. De premier, minister Bos en Wellink hebben zaterdag tot na middernacht overleg gevoerd over de crisis bij Fortis. Dat beraad vond plaats op het DNB-kantoor in Amsterdam.
Verschillende media melden dat bankverzekeraar ING en de Franse bank BNP Paribas betrokken zijn bij de onderhandelingen. Mogelijk nemen zij delen van Fortis over. Volgens Het Financieele Dagblad heeft ING zich inmiddels teruggetrokken als kandidaatkoper. Een woordvoerder van het financiéle concern wilde geen commentaar geven.
Andere media melden op basis van bronnen dat Fortis genationaliseerd zal worden door de Belgische staat.
Het Belgische kabinet is zondag om 18.00 uur bijeengekomen om het lot van de geplaagde bankverzekeraar Fortis te bespreken. Ook de raad van bestuur van Fortis heeft een vergadering belegd.
President Jean-Claude Trichet van de Europese Centrale Bank (ECB) is eveneens in Brussel.
Als Bos dan maar bedingt dat het geld wordt terugverdiend. Dus Staatsdividend gaan heffen.quote:Op zondag 28 september 2008 20:18 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Dan verliest Bos nog meer stemmen.
ABN-Amro zou zelfs door haar aandeelhouders gemachtigd kunnen worden om de Here Jezus op aarde terug te laten keren.quote:Op zondag 28 september 2008 20:16 schreef hoipim het volgende:
[..]
O, abn amro kan niet door zijn aandeelhouders gemachtigd worden om zelfstandige beslissingen te nemen?
Dat lijkt me nou geen goed idee, als ik dit zo lees:quote:Op zondag 28 september 2008 20:16 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ben je gek. Er mag geen belastingcent heen gaan
quote:De enige manier waarop het faillissement van je bank dus een impact kan hebben op je woningbezit, is als je huis minder waard wordt. Dit kan in principe alleen als je gefailleerde bank een zogenaamde ‘systeembank’ was, zoals ING, Rabobank of Fortis dat zijn.
Die banken zijn zo met elkaar en het hele financiële systeem verweven, dat als één ervan omvalt, alle andere banken er fors door geraakt kunnen worden. Dan krijgt ook de economie een flinke klap, en in een zwakke economie dalen of stabiliseren doorgaans de huizenprijzen.
(...)
Voor de goede orde: het is zéér onwaarschijnlijk dat de regering zomaar een bank als ING, Rabobank of zelfs Fortis om laat vallen. Dat zou voor de economie ondraaglijke repercussies met zich meebrengen. Ja, een redding zou vele miljarden aan belastinggeld kosten, maar niets ondernemen en zo'n grootbank failliet laten gaan, zou de regering en de samenleving waarschijnlijk vele malen dat bedrag kosten.
bron
oud nieuws, de belgische pers meld vanaf 20:10 al dat ing nog steeds meedoet, en ook nu.nl meld dit.quote:Op zondag 28 september 2008 20:23 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
UPDATE: 'ING HAAKT AF'
Een woordvoerder van DNB wil niet bevestigen dat een overname van Fortis door de Franse bank BNP Paribas nu zeker is, maar welingelichte bronnen melden tegen het Financieele Dagblad dat ING is afgehaakt als kandidaatkoper, zowel voor het Nederlandse deel van Fortis als heel Fortis.
http://www.fd.nl/artikel/(...)erleg-fortis-brussel
Ja ze zitten nie echt op te letten daar, ik dus ook nietquote:Op zondag 28 september 2008 20:25 schreef hoipim het volgende:
[..]
oud nieuws, de belgische pers meld vanaf 20:10 al dat ing nog steeds meedoet, en ook nu.nl meld dit.
Laat de ECB maar betalen. Dat deed de ECB bij een Duitse bank ook als ik het goed herinnerquote:Op zondag 28 september 2008 20:24 schreef DaMart het volgende:
[..]
Dat lijkt me nou geen goed idee, als ik dit zo lees:
[..]
zover is uitgelekt in de Belgische pers , aast ing op abn amro.quote:Op zondag 28 september 2008 20:26 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Ja ze zitten nie echt op te letten daar, ik dus ook niet
Eigen schuld, jij pleit al jaren voor een sterke overheid.quote:Op zondag 28 september 2008 19:41 schreef Klopkoek het volgende:
Godverdomme, het begint er echt op te lijken dat dit de Nederlandse belastingbetaler geld gaat kosten![]()
Corporotocracy a.k.a. socialisme voor de rijken
Treurig rotventje, je geeft er weer een vervelende spin aan. Alsof dit door de overheidsinmeging komtquote:Eigen schuld, jij pleit al jaren voor een sterke overheid.
En daar moeten volgens jou dus een grote groep mensen individueel voor opdraaien?quote:Op zondag 28 september 2008 20:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Treurig rotventje, je geeft er weer een vervelende spin aan. Alsof dit door de overheidsinmeging komtFortis heeft er zelf een puinhoop van gemaakt
Je kan er wel heel principieel in gaan staan, maar als nietsdoen erger is voor de burger, dan is het gewoon economisch om (in dit uitzonderlijke geval) over te gaan tot uitzonderlijke inmenging.quote:Op zondag 28 september 2008 20:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En daar moeten volgens jou dus een grote groep mensen individueel voor opdraaien?
Natuurlijk. Die topmannen en aandeelhouders hebben zelf altijd geschermd met begrippen als 'eigen verantwoordelijkheid', 'afbreukrisico' etc. om de belachelijke salarissen en winsten goed te praten.quote:En daar moeten volgens jou dus een grote groep mensen individueel voor opdraaien?
Ik dacht dat de conclusie van de kredietcrisis juist was dat de vrije markt iets te vrij was om naar behoren te functioneren.quote:Op zondag 28 september 2008 20:31 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Eigen schuld, jij pleit al jaren voor een sterke overheid.
Daar ben ik dan ook voor, je reageert op de verkeerdequote:Op zondag 28 september 2008 20:38 schreef soylent het volgende:
[..]
Je kan er wel heel principieel in gaan staan, maar als nietsdoen erger is voor de burger, dan is het gewoon economisch om (in dit uitzonderlijke geval) over te gaan tot uitzonderlijke inmenging.
Lagere belastingen, minder regels, minder verzorgingsstaat, chronisch zieken en gehandicapten in de kou laten staan, minder vakbondsbescherming, hogere CEO-salarissen, grotere ongelijkheden, een grotere arbeid/kapitaalquote.... en als het allemaal mis gaat.... dan is er de staat als vangnet.quote:Je kan er wel heel principieel in gaan staan, maar als nietsdoen erger is voor de burger, dan is het gewoon economisch om (in dit uitzonderlijke geval) over te gaan tot uitzonderlijke inmenging.
Ik heb het over de klanten. De burger, jij en ik. Die hebben lopen sparen...en het op een bank zetten.quote:Op zondag 28 september 2008 20:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Natuurlijk. Die topmannen en aandeelhouders hebben zelf altijd geschermd met begrippen als 'eigen verantwoordelijkheid', 'afbreukrisico' etc. om de belachelijke salarissen en winsten goed te praten.
Het is toch achterlijk dat de staat dan bijspringt? En als het niet anders kan dan zouden er garanties moeten zijn dat de overheid het op een zeker moment terugkrijgt.
Oh sorryquote:Op zondag 28 september 2008 20:41 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Daar ben ik dan ook voor, je reageert op de verkeerde
Alsof je alleen keuze hebt uit kersen of aardbeiensmaak, tussen ingrijpen en niet ingrijpen...quote:Daar ben ik dan ook voor, je reageert op de verkeerde
Hij zou bij mij wel in aanzien stijgen als hij kosten wat kost interventie van de overheid weet te voorkomen.quote:Op zondag 28 september 2008 20:12 schreef Pony-Lover het volgende:
Het zou handig zijn als de Nederlandse overheid (Bos) dit keer niet stil blijf zitten en dus ook eens wat doet.
Nee, zeg ik dat dan?quote:Op zondag 28 september 2008 20:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Alsof je alleen keuze hebt uit kersen of aardbeiensmaak, tussen ingrijpen en niet ingrijpen...
Bij mij ookquote:Op zondag 28 september 2008 20:43 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Hij zou bij mij wel in aanzien stijgen als hij kosten wat kost interventie van de overheid weet te voorkomen.
Je moet de historische volgorde in ogenschouw houden. Waarmee is de roep om minder regulering, minder toezicht en minder inmenging begonnen? Omdat het uiteindelijk beter zou zijn voor de klant.quote:Ik heb het over de klanten. De burger, jij en ik. Die hebben lopen sparen...en het op een bank zetten.
Ik zou echt niet gelijk van marktfalen willen spreken vanwege de kredietcrisis. Je kan denk ik juist spreken van het slagen van een vrije markt omdat bedrijven die verrotte producten verkopen of kopen nu failliet dreigen te gaan of dat zijn.quote:Op zondag 28 september 2008 20:39 schreef IHVK het volgende:
Ik dacht dat de conclusie van de kredietcrisis juist was dat de vrije markt iets te vrij was om naar behoren te functioneren.
Maar het is de particulier die daar vooral mee te maken heeft en geld verliest....en de bestuurders die vrolijk met gevulde zakken wegrennen.quote:Op zondag 28 september 2008 20:50 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik zou echt niet gelijk van marktfalen willen spreken vanwege de kredietcrisis. Je kan denk ik juist spreken van het slagen van een vrije markt omdat bedrijven die verrotte producten verkopen of kopen nu failliet dreigen te gaan of dat zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |