2 euro per 100 kilometer... omfg.quote:Nederlands bedrijf bouwt elektrische bestelbus
17-09-2008 | Gepubliceerd 11:19
Het relatief nieuwe Nederlandse bedrijf Duracar zal op de autosalon in Parijs zijn eerste auto presenteren: de Quicc Diva. Dit is een volledig elektrische bestelbus.
Behalve geheel elektrisch is de auto ook helemaal gemaakt van kunststof. Zelfs het chassis is van kunststof. De bestelbus komt in 2009 op kleine schaal op de markt, vooralsnog alleen als leaseauto. Duracar wil in 2010 beginnen met massaproductie. Of de wagen dan ook gewoon te koop zal zijn, is nog niet bekend.
De prijs van het busje zal volgens Duracar competitief zijn met vergelijkbare dieselbestelbussen. De aanschaf is weliswaar duurder, maar doordat gebruikers besparen op hun brandstofverbruik wordt het verschil terugverdiend, zo legt een woordvoerder uit.
De Quicc Diva heeft volgens Duracar een gemiddeld energieverbruik ter waarde van 1 à 2 euro per 100 kilometer. De wagen heeft een topsnelheid van 120 kilometer per uur en een actieradius van 150 kilometer. Hij is dan ook vooral geschikt voor in de stad.
De autosalon in Parijs begint op 4 oktober en duurt tot 19 oktober.
quote:Op woensdag 17 september 2008 15:08 schreef Liquidootje het volgende:
Kun je een uurtje rijden op de snelweg
No way. Daar steekt de overheid wel een stokje voor.quote:Op woensdag 17 september 2008 15:06 schreef pberends het volgende:
http://www.z24.nl/z24geld/autos_reizen/artikel_30291.z24
[..]
2 euro per 100 kilometer... omfg.
"Hij is dan ook vooral geschikt voor in de stad."quote:Op woensdag 17 september 2008 15:08 schreef Liquidootje het volgende:
Kun je een uurtje rijden op de snelweg
Nederlands bedrijf bouwt elektrische bestelbus.quote:Op woensdag 17 september 2008 15:11 schreef zatoichi het volgende:
Handig, dat ding is vooral beschikt voor in de stad.... Ja dat hebben we, het heet een fiets en is nog vele male handiger, en ook nog goedkoper kwa energieverbruik....
Als ik een auto zou willen zou dat zijn om juist naar een plek buiten de stad te gaan....
Als ze elektriciteit nog verder gaan belasten gaan gezinnen failliet omdat ze de stroomrekening niet meer kunnen betalen.quote:Op woensdag 17 september 2008 15:41 schreef pberends het volgende:
Ze kunnen elektriciteit wel meer gaan belasten, maar dan nog is het uber-goedkoop om zo te rijden.
En gaan bedrijven failliet... elektriciteit is in Nederland al vrij duur, en ik zie dat niet snel door nog meer belastingen veel duurder worden ivm schade economie.quote:Op woensdag 17 september 2008 15:43 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Als ze elektriciteit nog verder gaan belasten gaan gezinnen failliet omdat ze de stroomrekening niet meer kunnen betalen.
Verder kan je elektriciteit ook makkelijk zelf opwekken en diis de accijns ontduiken
Dit is dus de reden waarom men aan de kilomterheffing begint!!!
Grappigste deel idd, en volgens mij is zon ding ook niet al te veiligquote:Op woensdag 17 september 2008 15:42 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
Hey, handig, een auto die geen (directe) olie nodig heeft!
Wel een beetje jammer dat-ie compleet van plastic is. Gaan toch aardig wat liters olie inzitten.
quote:Op woensdag 17 september 2008 15:45 schreef pberends het volgende:
[..]
En gaan bedrijven failliet... elektriciteit is in Nederland al vrij duur, en ik zie dat niet snel door nog meer belastingen veel duurder worden ivm schade economie.
Binnen nu en 20 jaar kunnen we makkelijk met zonnecellen eigen stroom opwekken.
Kilometerheffing is overigens gekoppeld aan hoe vervuilend je auto is.
Als ze hem echt op de markt brengen moet het autootje natuurlijk ook botsproeven ondergaan.quote:Op woensdag 17 september 2008 15:52 schreef MouzurX het volgende:
Grappigste deel idd, en volgens mij is zon ding ook niet al te veilig
Dit zal nooit gebeuren, want als het zo ver komt, zal Vadertje Staat een achterlijk hoge belasting op zonne-energie/panelen gaan heffen. © Jarnoquote:Op woensdag 17 september 2008 15:45 schreef pberends het volgende:
Binnen nu en 20 jaar kunnen we makkelijk met zonnecellen eigen stroom opwekken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |