ja een ordinaire garnalencocktailquote:Op zaterdag 6 juni 2009 14:11 schreef gimme.shelter het volgende:
Het was weer superVooral de cocktail van krab en garnalen zal me nog lang bijblijven!
Laatste gercht: Komkommer-achtigen, mierikswortel en "nadan" vond ik minder, voor de rest was het weer de hele avond genieten!
Deze was het staat op de kaart als cocktail van krab en garnalen. Was echt geweldig. Bovenste bord met garnalen en groenten boven de grond, onderste bord met krab en groenten onder de grond! Dat was zoo godsgruwelijk lekker!!quote:Op maandag 11 mei 2009 12:11 schreef Duderella het volgende:
[..]
Ik weet niet meer zo goed wat ik daarvan vond (hier sloeg Trees haar wijn al toe, vrees ik). Niet het allerlekkerste, maar ook niet vies, anders had ik dat vast onthouden. Ik vond het gerecht het lekkerste dat in twee lagen werd geserveerd en waarbij de bediening op een bepaald moment het bovenste bord weghaalde. iets met groenten boven en onder de grond... maar dat vind ik op het menu niet terug.
Veel plezier progje!
Ben je van plan het Librije Menu te nemen?
zatlapquote:Op donderdag 3 september 2009 10:01 schreef Blik het volgende:
Nog een weekje, dan zal ik heerlijk gaan genieten van het eten van de Librije. Hotelletje in Zwolle is ook al geboekt zodat we niet hoeven te letten op alcohol-gebruik.
nee hoor, ik vind dat een wijntje het eetgenot enorm kan verhogen. En met een wijnarrangement is de kans dat je over 0.5 promille-grens heengaat zeer aanwezig. Liever veilig de volgende ochtend de weg op, dan aangeschoten diezelfde avond nog terug.quote:
Groot gelijk en eet smakelijk, maar dat zal wel lukkenquote:Op vrijdag 11 september 2009 14:06 schreef Blik het volgende:
[..]
nee hoor, ik vind dat een wijntje het eetgenot enorm kan verhogen. En met een wijnarrangement is de kans dat je over 0.5 promille-grens heengaat zeer aanwezig. Liever veilig de volgende ochtend de weg op, dan aangeschoten diezelfde avond nog terug.
Als ze dan ook betaald is het toch prima?quote:Op zondag 13 september 2009 17:37 schreef Blik het volgende:
In één woord....HEERLIJK!!
(en schoonmams heeft meteen voor volgend jaar Oud Sluis gereserveerd)
Bedoel het ook niet negatiefquote:Op zondag 13 september 2009 18:29 schreef Tarado het volgende:
[..]
Als ze dan ook betaald is het toch prima?
ik wilde daar(Oud Sluis) een keer reserveren voor diner en toen moest ik al mijn creditcard nr afgeven om een minimale betaling te garanderen voor no show maar omdat het zover vooruit was en ik dus niet 100% kon garanderen dat ik er ook zou zijn die datum heb ik het niet doorgezet.quote:
Kunnen we het ergens teruglezen? En géén foto's?quote:Op zondag 13 september 2009 17:37 schreef Blik het volgende:
In één woord....HEERLIJK!!
(en schoonmams heeft meteen voor volgend jaar Oud Sluis gereserveerd)
Zit allemaal in mijn hoofdquote:Op vrijdag 18 september 2009 11:20 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Kunnen we het ergens teruglezen? En géén foto's?![]()
Wat lomp, om al creditcardgegevens te vragen.quote:Op dinsdag 15 september 2009 13:47 schreef Tarado het volgende:
[..]
ik wilde daar(Oud Sluis) een keer reserveren voor diner en toen moest ik al mijn creditcard nr afgeven om een minimale betaling te garanderen voor no show maar omdat het zover vooruit was en ik dus niet 100% kon garanderen dat ik er ook zou zijn die datum heb ik het niet doorgezet.
Vind ik niet. Ze willen het risico van "no shows" zo klein mogelijk maken en als je tent al een half jaar van te voren volgeboekt zit, wil je wel zekerheid hebben dat de mensen daadwerkelijk komen opdagen.quote:Op zondag 20 september 2009 19:05 schreef Gert het volgende:
Wat lomp, om al creditcardgegevens te vragen.
Ik snap wel waarom ze het doen, alleen ik vind het lomp en onnodig.quote:Op zondag 20 september 2009 19:15 schreef golfer het volgende:
[..]
Vind ik niet. Ze willen het risico van "no shows" zo klein mogelijk maken en als je tent al een half jaar van te voren volgeboekt zit, wil je wel zekerheid hebben dat de mensen daadwerkelijk komen opdagen.
ja dat ben ik met je eens. Ik vind het ook een rare gang van zaken. Alsof er elke week een geinponem een valse reservering maakt.quote:Op zondag 20 september 2009 19:21 schreef Gert het volgende:
[..]
Ik snap wel waarom ze het doen, alleen ik vind het lomp en onnodig.
Bij De Librije bellen ze een paar dagen van tevoren nog even op. Dat is een vriendelijker manier dan dat je een half jaar van tevoren bij iedereen al om creditcardgegevens gaat hengelen.
bij mijn schoonmams hebben ze niks gevraagd in ieder gevalquote:Op zondag 20 september 2009 20:03 schreef Duderella het volgende:
[..]
Ik zou het niet op prijs stellen. En wij willen er binnekort reserveren. Dat levert nog een aardig telefoongesprek op, vermoed ik!
Ik heb er afgelopen vrijdag geluncht na een telefoontje de woensdag ervoor, ze belden donderdag terug dat er een tafel vrij was, dus zonder allerlei Credit Card gedoe. Het menu Père et Fils genomen inclusief wijn arrangement.quote:Op zondag 20 september 2009 20:19 schreef Blik het volgende:
[..]
bij mijn schoonmams hebben ze niks gevraagd in ieder geval
Als je online wilt reserveren is het een onderdeel van het reserveringsformulier.quote:Op maandag 21 september 2009 20:25 schreef RobinOok het volgende:
Nog nooit meegemaakt, dat ze bij Oud Sluis om creditcardgegevens vragen.
quote:ZWOLLE - Restaurant De Librije vormt in 2010 waarschijnlijk het decor van een tv-serie op RTL4. De onderhandelingen daarover zijn in een afrondende fase. "We verwachten er over een paar weken uit te zijn", laat een woordvoerder van de omroep weten.
Thérèse Boer bevestigt dat.
In het programma gaan Jonnie en Thérèse Boer op zoek naar een nieuwe kok en gastvrouw. Het geheel wordt als een wedstrijd gepresenteerd, waarbij uiteindelijk de besten overblijven en die krijgen dan ook een baan in het Zwolse restaurant.
Over de frequentie waarin het programma uitgezonden wordt kan de omroep nog geen mededelingen doen: "Dat is nu nog in onderhandeling. Evenals de kosten die er mee gemoeid zijn. Want ja, het gaat natuurlijk altijd over geld, maar over hoeveel, daar doen we geen mededelingen over".
Thérèse is verbaasd dat het nieuws over het programma al op straat ligt. "We zijn nog in gesprek. Er is nog geen handtekening geplaatst. RTL wilde weer een realityserie over ons maken, zoals al eerder gedaan, maar daar voelen wij niet voor. We willen echt ons vak laten zien en daarmee zouden we met dit programma de kans krijgen. Het gaat er om dat wij mensen opleiden en dat er na een afvalrace uiteindelijk één iemand voor de keuken en één iemand voor de bediening over blijft. We weten nog niet of het programma op dinsdag- of donderdagavond uitgezonden wordt. En ook niet of het nu zes of acht afleveringen worden die dan wekelijks uitgezonden zouden worden. En afhankelijk van het aantal afleveringen kan pas bepaald worden hoeveel kandidaten mee zullen doen. Over twee weken hebben we weer een bespreking met RTL, wellicht is er dan meer te melden", zo verwacht Thérèse Boer van De Librije.
Komt niet geheel uit de lucht vallen denk ik. Medeverantwoordelijke is ene F. van Harreveld van Hartool uit Haarlem van www.oudsluis.us.quote:Op maandag 21 september 2009 20:25 schreef RobinOok het volgende:
Nog nooit meegemaakt, dat ze bij Oud Sluis om creditcardgegevens vragen.
Hoog tijd dat dit soort extremisten eens juridisch keihard aangepakt worden, als je het mij vraagt.quote:Hij zei dat hij over dat antwoord, zeer begrijpelijk, heel teleurgesteld was en dat hij had besloten om kok Sergio Herman en restaurant Oud Sluis te "straffen" (zoals hij dat noemde). Hij deed dat door van tijd tot tijd restaurant Oud Sluis te bellen en een tafel voor 4 of 6 personen te reserveren op dagen waarop het daar waarschijnlijk erg druk was. Hij hoopte dat Oud Sluis dan volgende reserveringen voor die dag zou moeten afwijzen omdat ze al vol waren. Uiteraard kwam hij dan niet opdagen.
Bron: Misset Horeca.quote:Dat Jonnie Boer van De Librije in Zwolle de internationale culinaire wereld altijd weer weet te verrassen, blijkt weer uit het gerecht dat hij creëerde voor de Alba White Truffle Award. Boer verwerkte de truffel in oer-Hollandse snert en maakte daarmee het beste truffelgerecht ter wereld. De prijs? Een cheque van ¤ 10.000,-.
Geweldig dat ie een prijs wint met (voor ons) zoiets gewoons als snert erbij. Ik kan me herinneren dat restaurant Valuas hier uit Venlo ook eens een prijs gewonnen had door een gerecht te maken met Balkenbrij erbij! Heerlijk,quote:Op donderdag 10 december 2009 16:33 schreef golfer het volgende:
Jonnie heeft er weer een prijs bij:
[ afbeelding ]
[..]
Bron: Misset Horeca.
En die kost 15 euro?quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 00:50 schreef golfer het volgende:
Eigenlijk was dit het enige wat nog ontbrak. Neerlands meest bekende culi-echtpaar, Jonnie en Thérèse Boer van restaurant De Librije in Zwolle droomden al jaren over een magazine. ‘Want wat is er veel te vertellen over de wereld van Librije.’ En nu ligt het er: J en T is 116 pagina’s dik, met reportages, bekende gasten, exclusieve foto’s en uiteraard recepten.
Er is aandacht voor Ilse de Lange die kookt in Librije’s atelier. Claudia Brevet van Interscaldes en Hans van Wolde van Beluga komen aan het woord. We lezen waar J en T eten als ze in New York zijn, Jan Janssen kiest de ideale schoen voor Thérèse en de moeders van Jonnie en Thérèse koken Oer-hollandse gerechten. Ook veel smaakmakende recepten van diverse topchefs waaronder uiteraard van Jonnie Boer
Net besteld, bedankt voor de linkquote:Op vrijdag 6 augustus 2010 14:28 schreef golfer het volgende:
[..]
9,95 ¤
[ afbeelding ]
http://www.jtmagazine.nl/
Het magazine verschijnt slechts 2x per jaar, dus meer dan 2 per jaar hoef je het niet aan te schaffen.quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 16:08 schreef Tarado het volgende:
Net besteld, bedankt voor de linkben benieuwd, is inderdaad niet goedkoop voor een magazine, eerst de inhoud beoordelen om te zien of dit een eenmalige aankoop wordt
Dat kan ik wel begrijpen, maar voorlopig gaan al die nevenactiviteiten niet ten koste van de kwaliteit in het restaurant, ik heb er begin vorige maand nog geluncht en het was absoluut top.quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 16:43 schreef Duderella het volgende:
Ik heb het eigenlijk wel een beetje gehad met die twee.Ga gewoon lekker koken en hou op met al die nonsens, schiet er door me heen.
Merchandising.quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 16:43 schreef Duderella het volgende:
Ik heb het eigenlijk wel een beetje gehad met die twee.Ga gewoon lekker koken en hou op met al die nonsens, schiet er door me heen.
Met zoiets als dit magazine vind ik dat ook wel. Projecten zoals dat boek van Giphart vind ik dan wel weer leuk. Omdat je echt kun meegenieten van hun werk. Dat is wat anders dan schoenen voor Trees.quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 16:43 schreef Duderella het volgende:
Ik heb het eigenlijk wel een beetje gehad met die twee.Ga gewoon lekker koken en hou op met al die nonsens, schiet er door me heen.
Ja.quote:Op vrijdag 6 augustus 2010 16:43 schreef Duderella het volgende:
Ik heb het eigenlijk wel een beetje gehad met die twee.Ga gewoon lekker koken en hou op met al die nonsens, schiet er door me heen.
dat is nou precies wat ik al heel lang bij die 2 hebquote:Op vrijdag 6 augustus 2010 16:43 schreef Duderella het volgende:
Ik heb het eigenlijk wel een beetje gehad met die twee.Ga gewoon lekker koken en hou op met al die nonsens, schiet er door me heen.
Nou ja, de man kookt wel uitermate fantastisch, dat staat buiten kijf, en dat geeft hem een boel krediet, moet ik zeggen. Ik zal ook met plezier nog bij ze eten.quote:Op maandag 9 augustus 2010 00:24 schreef DarkElf het volgende:
[..]
dat is nou precies wat ik al heel lang bij die 2 heb.
Ja! Goed samengevat!quote:Op maandag 9 augustus 2010 19:00 schreef LieLie het volgende:
Te veel van jezelf laten zien kan ook averechts werken. Ik heb het ook een beetje met schrijvers. Als ik die eens in een programma zie en ik vind ze heel naar, dan staat het meteen ook tegen om die boeken te kopen.
Wist je trouwens dat er in Maggi helemaal geen Lavas (de zogenaamde maggiplant) verwerkt zitquote:Op woensdag 14 december 2011 13:59 schreef Bluezz het volgende:
Ik zie zo gauw geen ander topic maar ik wilde dit grapje nog even delen
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 14 december 2011 14:32 schreef Bluezz het volgende:
http://www.maggi.nl/Producten/MAGGI-Aroma-Flacon-Nr2_5_14.aspx
Was hier even driftig op zoek gegaan maar er staat niks over.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lavasquote:De plant is ook wel bekend onder de naam maggiplant, hoewel het geen ingrediënt is van het originele recept van Maggi
De plant heet Lavas, dat de volksmond het zo noemt, tja, je hebt ook het brekebeentje, Dandilion of Löwenzahn (leeuwentand letterlijk, paardenbloem), Foxglove (vossenhandschoen) of Vingerhoedskruid die wetenschappelijk digitalis heet maar erg analoog is.quote:Op woensdag 14 december 2011 14:37 schreef Bluezz het volgende:
Verwarrend omdat het maggiplant genoemd wordt dan! Ik wist het niet
Gluten dusquote:Op woensdag 14 december 2011 15:40 schreef Bluezz het volgende:
Net bij de deka op flesje maggi staan kijken : tarwe-eiwit
Gelukkig niet het einde van de Librije, ik moet eerlijk zeggen dat ik het na de laatste verbouwing ook wat kitscherig vond, hopelijk wat meer smaak in de nieuwe Librije.quote:Op zaterdag 27 december 2014 00:07 schreef golfer het volgende:
http://www.rtvoost.nl/pl.aspx?nid=205737
Het einde van De Librije op deze plek.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |