quote:
op 11-16-1999 om 04:20 PM schreef PINOK het volgende:
Volgens mij heeft VOO vanochtend een poging tot kijkersoplichting gedaan.
Er is Anouk vanochtend in de DBK aangeboden dat wanneer zij volgende week niet door de kijkers wordt weggestemd, maar de andere genomineerde dus de meeste stemmen krijgt, zij mag ruilen met die genomineerde, en op die mannier zou zij dan toch de gene die het huis zou verlaten. We weten wat de reactie van de rest van de groep is geweest. Ieder voor zich stelde dat zij zelf in dat geval het huis zouden verlaten en het voorstel van VOO kan dus niet worden uitgevoerd. Maar dat neemt niet weg dat VOO in het aanbod van plan was om een complete belronde te doen plaatsvinden, waarvan de uitslag nu al vast zou staan. Dat is dus financiële kijkers oplichting. Dat Anouk bij de genomineerde zou zitten mag duidelijk zijn, daarover heeft niemand enige twijfel..
Je hebt heel wat aangericht P! Niet alleen heb je mij een kans gegeven om een al weken sluimerende vieze smaak in mijn mond weg te spoelen, maar door jouw doen zijn zelfs een paar vrienden van het eerste uur weer op komen dagen! Het is niet onopgemerkt gebleven!
Danny schreef: http://www.fokzine.net/news.fok?id=412
quote:
- Wat houdt de aktie in ?
Simpel gezegd willen we zoveel mogelijk mensen bereiken die na het horen van deze manipulatie en geldklopperij besluiten NIET te stemmen tijdens de volgende nominatieronde.
Verder is dit meteen een oproep aan Veronica om Anouk vrij te laten en haar niet tegen haar eigen wil in 'gevangen' te houden met zoetmakertjes als sinterklaasakties en psychische manipulaties als een zusje dat smeekt of Anouk niet in het huis wil blijven.
Anouk wou een gesprek met de psycholoog. GEEF haar dat gesprek.
Anouk wil weg, laat haar gaan. Veronica heeft altijd beweerd het beste voor te hebben met de bewoners. Het belangrijkste was het welzijn van de bewoners. Het tegen haar zin in 'vasthouden' van Anouk lijkt me nou niet echt geweldig voor haar welzijn.- Hoe kun je meedoen ?
Stap 1:
NIET STEMMEN !Stap 2:
Stuur een e-mailtje naar Veronica met alleen de tekst "LAAT ANOUK VRIJ!!!"
Je e-mail kun je sturen naar info@big-brother.nlStap 3 is zoveel mogelijk mensen via e-mail, nieuwsgroepen etc op de hoogte brengen van de url van deze pagina. Die kun je bovenaan de pagina simpel knippen en plakken.
Heb je verder een homepage ? Of ken je iemand met een homepage die mee wil helpen ? download dan de banner en link die naar deze pagina.Veronica mag hier niet mee weg komen. We moeten duidelijk laten merken dat we het met deze gang van zaken (het belazeren van zowel de bewoners als de kijkers) NIET eens zijn, dus;
BOYCOT DE BIG-BROTHER NOMINATIERONDE EN LAAT ANOUK VRIJ!
[Dit bericht is gewijzigd door Hunter (Datum 17 November 1999).]
Het zou zo maar kunnen dat wanneer de belronde deze keer een uitslag geeft die NIET zo extreem uit elkaar ligt als bij de voorgaande keren, VOO de zaak manipuleert en keihart een uitslag bekent maakt die uitwijst dat Anouk moet vertrekken.
Nogmaals, alleen schaduwmetingen met vele stemmers kunnen een idee geven van hoe de uitslag er zou moeten uitzien. Maar dan nog zijn ze instaat om te rommelen en aantonen kunnen we niets. Er is immers geen notaris aanwezig om alles te controleren.
Maar misschien ben ik voorbarig en vertrekt Anouk toch nog voor volgende week donderdag. Of maken ze haar in de normale uitzendingen zo zwart dat kijkend en stemmend nederland haar automatisch weg stemt.
[Dit bericht is gewijzigd door PINOK (Datum 17 November 1999).]
Ik vind dat als VOO heel Nl toch laat stemmen en dan toch Anouk er uit laat gaan (ipv de weggestemde) de opbrengst van de telefoontjes (en dat zal weer heel wat zijn) aan een goed doel moet schenken, volgens mij is dit de enige manier voor VOO om er een beetje goed van af te komen>
Gaan we als Fok nu ook publiek maken dat het niet altijd waar is als dat leuke meisje op TV zegt dat er nog niemand is met het goede antwoord op de vraag naar een beest met een hele lange nek uit dat liedje over Dikkertje Dap. Ik bedoel nu we de media toch een lesje leren ...
P.S. We zijn vergeten Amnesty te betrekken bij de aktie Laat Anouk Nu Vrij. Wie mailt ze even? Ik laat verstek gaan; moet werken aan het grootkapitaal. Hoef gelukkig ook al jaren niet meer herkozen te worden
quote:
op 11-17-1999 om 09:27 AM schreef binky het volgende:
Ik had in deel 1 ook al een reactie geplaatst maar ik zie hem niet, dus hier nog maar eens:
Wie wilt er een mailtje sturen naar Willibrord Frequin. Hij is erg begaan met de bewoners. Hij regelt dit zaakje wel. Wie??
Als je z'n e-mail-adres hebt, doe ik dat wel ff. Kopieer ik die aktie daar wel in...
quote:
op 11-17-1999 om 09:31 AM schreef joost het volgende:
Als je z'n e-mail-adres hebt, doe ik dat wel ff. Kopieer ik die aktie daar wel in...
Joost,
Ik heb even de sbs6 site gekeken, www.sbs6.nl Het enige email bericht wat ik kan vinden is een algemeen email:
pers@sbs6.nl
Misschien kun je tav doen.En erbij vermelden dat hij erg begaan is met de bewoners
quote:
Het is duidelijk dat Anouk nog steeds met haar eventuele vertrek uit het Big Brother huis worstelt. Ze pakt elk ogenblik aan om er met haar huisgenoten over te hebben. Tegen Bart zegt ze: “Dat ik naar huis wil, betekent niet dat ik jullie niet leuk vind. Ik wil alleen maar verder met mijn studie en ik wil mijn eigen mensen om me heen. Ik verveel me nu wel maar ik kan moeilijk jullie op sleeptouw nemen. Daar word ik alleen maar moe van.” Bart zucht: “Wij ook.” Anouk gaat hier niet op in en vervolgt haar uitleg: “Ik moet alleen negen dagen volhouden. Ik ga absoluut volgende week weg. Ik weet dat ik door jullie en het publiek gekozen word.
Ja, Anouk: dat is het probleem juist.
Misschien een idee om aangifte te doen wegens oplichting en vrijheidsberoving.
quote:
op 11-17-1999 om 09:19 AM schreef voyeur het volgende:
In een grijs verleden mocht ik ....
... grote waardering voor de voorzitter....
<snip>
Gaan we als Fok nu ...
Ik bedoel nu we de media toch een lesje leren ...
P.S. We zijn vergeten Amnesty te betrekken bij de aktie Laat Anouk Nu Vrij. Wie mailt ze even? Ik laat verstek gaan; moet werken aan het grootkapitaal. Hoef gelukkig ook al jaren niet meer herkozen te worden
Je broeder in de PMS.
Ik heb deze oproep al eens eerder gedaan maar vind het op zijn plaats om deze nog een keer te doen:
Wie kan hierover meer vertellen:
Is er een vergunning noodzakelijk voor big brother omdat er kansspelbelasting wordt betaald over het te winnen bedrag? Zo ja, is deze opvraagbaar en is er een notaris die alles controleert? Wanneer geen vergunning nodig is, wat is hierover dan bij wet geregeld?
Ik ben ervan overtuigd dat hierover iets zinnigs te zeggen moet zijn. Je mag volgens mij niet zomaar kansspelbelasting betalen over geld wat je krijgt. Het is immers een laag belastingstarief. Zijn er juristen of fiscalisten onder ons die hierover meer weten of dit kunnen uitzoeken?
Het is wel zo dat als er geen spraken is van kansspel-belasting er automatisch inkomsten-belasting moet worden geheven. Het is of of en niet en en.
Juist omdat inkomstenbelasting in dit soort gevallen moeilijk te bepalen is, wordt er eigenlijk altijd kansspel belasting geheven bij spelprogramma's.
Er is alleen spraken van een notaris bij de wet bepaald, als er een loterij in het programma is opgenomen en als de uitslag van het spel mede bepalend is voor de uitslag van de loterij. Voor loterijen moet ook altijd een vergunning worden aangevraagd.
Dit is in het kort even een uiteenzetting. Het zit natuurlijk wat ingewikkelder in elkaar maar ik kan duidelijk zijn er is bij BB geen door de wet geregelde noodzaak voor een notaris.
-
Het interesseert me niet zo zeer hoe en/of wat, maar dat er iets grotesks moet gebeuren lijkt me duidelijk. Ik hoop ook dat alle inmiddels ingeschakelde media zullen happen op deze scoop .. en proberen VOO aan het kruis te nagelen.
Maar goed, die A'damse grochtengardel kennende zullen ze mekaar allemaal wel weer fijn indekken ..
Voor zover m'n gal aan 't adres van VOO ..
Ik heb nog meer ..
Vrienden, keep up the good work !
En dat deze actie moge slagen ..
Deidre
[Dit bericht is gewijzigd door Deidre (Datum 17 November 1999).]
quote:
Wanneer is het toch veranderd met jou, Voyeur?
Beste Moor, ik denk dat je het cynisme van voyeur niet te hoog moet opnemen en dat jouw reactie - hoe gewaardeerd ook - enigszins overtrokken is. Ik vind het wel gezond dat voyeur kanttekeningen stelt bij de "kom op de barricaden"-reacties van bijna iedereen, inclusief Danny of all people. Jongens wordt 's wakker, er is wel meer onrecht in de wereld!!!
Ik ben het ook wel eens met voyeur, hoewel sarcasme mij vreemd is. Gebruik in dit geval niet het woord gijzeling, want dat is een veel te beladen term. De deur van het huis gaat echt open op het moment dat Anouk, of welke bewoner dan ook, er persé uit wil.
Dat de BB-redactie pogingen doet om haar (nog even) te houden, vind ik niet meer dan normaal. Wees je ervan bewust dat enige manipulatie - hoe afkeurenswaardig ook - gemeengoed is in omroepland. Daar heeft Veronica heus geen patent op! Dacht je bijvoorbeeld dat mensen altijd geheel vrijwillig toestemming geven voor uitzending (denk aan All you need, Candid Camera, Peter R. etc.)? No f^#(ing way!
Het enige dat Veronica fout doet (of fout kan gáán doen, want in principe hoeven ze niks te zeggen tot het moment dat ze oproepen om te bellen) is de ruildeal Anouk - bboriginal verzwijgen.
Dr.Love
* Dr.Love hifivet Tanjalies vanwege zijn terugkomst!.
Ze hebben toch al extra geld binnen gekregen doordat wij opeens mochten stemmen wie het huis IN ging...
met haar zussie laten praten
Dat zal wel weer een lekker jank partijtje geweest zijn!
quote:
op 11-17-1999 om 12:38 PM schreef Dr.Love het volgende:
Wees je ervan bewust dat enige manipulatie - hoe afkeurenswaardig ook - gemeengoed is in omroepland. Daar heeft Veronica heus geen patent op! Dacht je bijvoorbeeld dat mensen altijd geheel vrijwillig toestemming geven voor uitzending (denk aan All you need, Candid Camera, Peter R. etc.)? No f^#(ing way!Dr.Love
Zoals ik al eerder dacht, hoor ik hier een wat verdedigende toon, Doc! Dat anderen in het (jouw?) mediawereldje manipuleren, maakt het geval BB niet minder erg. Integendeel: het wordt tijd dat iemand er eens wat van zegt.
Natuurlijk wordt er net zo hard gemanipuleerd in al die andere programma's. Bij BB is het alleen wat duidelijker door de aard van het project. Het kan daarom geen kwaad de gemiddelde tv-kijker eens met de neus op de feiten te drukken.
VOO graaft op deze wijze haar eigen graf en Hummie wat mij betreft ook.
Aan de andere kant brengt het weer lekker veel sensatie teweeg en is iedereen weer gemobiliseerd op Fokzine, en das wel weer smullen.
Enne, mensenrechtenschending, laten we niet overdrijven, a.j.b. Als Anoukje nu eens voet bij stuk hield en zich niet zo eenvoudig liet afschepen, was ze er allang uitgeweest.
Er is hier geen sprake van gijzeling, dat van die storm in een glas water ipv de bovenwindse eilanden...
Ik snap werkelijk waar niet waar die heisa rondom Anouk vandaan komt.
Gijzeling, schending van mensenrechten, manipulatie, waar heeft iedereen het in vredesnaam over??
Het enige dat er gebeurd is (tot nu toe) is dat Anouk het niet meer zo ziet zitten. De enige oplossing die zij zelf kon verzinnen was vertrekken. Tuurlijk, heel voor de hand liggend. Zo gaat het namelijk al eeuwen met kleine kinderen: kinderen vinden het niet leuk op school ('ze zijn niet lief voor me', 'thuis heb ik al mijn speelgoed'), en willen daarom liever bij moeders thuis zitten.
Moeders accepteert dit niet, de juf trouwens ook niet, en verzint daarom dingen om dat kind toch naar school te krijgen ('morgen komt Sinterklaas', 'je zusje mag ook een dagje bij jou in de klas').
Maar om nu moeder en juf daarmee uit te maken voor gijzelnemers of schenders van de mensenrechten, dat gaat me toch wel erg ver.
De situatie met Anouk is niets anders. Ze is nog onvolwassen en heeft een steuntje in de rug nodig. Hele verantwoorde methode trouwens, haar laten praten met haar zusje. Dat is toch een veel betere oplossing dan naar huis gaan?
En neem van mij aan: als Anouk weg wil, zal ze echt vertrekken!!
Rest mij nog te zeggen dat ik het te gek vind (in de positive zin van het woord, oftewel: gaaf) dat nu de media bestookt wordt. De aanleiding vind ik dan wel wat onzinnig (hoewel ik er met wat gevoel voor humor best een heel eind in mee kan gaan!), maar dit soort spontane en met name grootscheepse acties tegen VOO en met betrekking tot BB kan ik zeer waarderen! Genoeg manipulatie en rare situaties die aan het daglicht gebracht mogen worden!
[Dit bericht is gewijzigd door Twinny Sister (Datum 17 November 1999).]
quote:
Niet fair
Bewoners evalueren het gesprek van gisteren dat Anouk in de dagboekkamer had met haar zus. Ze vinden het niet eerlijk van de programmamakers tegenover ex-bewoonster Mona. “Zij mocht ook geen contact met de buitenwereld terwijl zij hier veel langer was”, zegt Bart. “En daar komt bij dat het heel anders zou zijn gelopen als er één envelop had gelegen”, vindt Karin. Ze bedoelt dat Mona dan waarschijnlijk was gebleven, omdat Bianca sowieso naar huis wou. Ook het nomineren komt aan bod. Anouk ziet zichzelf zeker naar huis gaan. De bewoners bedenken vervolgens verschillende tactieken om buiten schot te blijven. Dit lukt niet echt. Aanstaande maandag zal er meer duidelijkheid zijn over wie eruit gaat.17/11/99
13:15
Maandag al? Zou de dan belronde vervallen? dat is wel onmiddelijk succes!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |