abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_60569665
quote:
Multiscope start IT-outsourcingsbedrijf
Roemenië

Online marktonderzoeker Multiscope wil een ict-outsourcingsbedrijf starten in Roemenië. In Nederland kan het bedrijf niet de goede mensen vinden. Ook had de onderzoeker geen vertrouwen in externe partijen. Het denkt over een jaar al break-even te kunnen spelen.

De Nederlandse online marktonderzoeker Multiscope start een ict-outsourcingsbedrijf in het buitenland. Directeur John Kivit wil het bedrijf vestigen in Roemenië. Op de weblog van het bedrijf schrijft hij dat hij eind augustus afreist naar het land voor een eerste verkenning.

Een groep ondernemers investeert in het bedrijf. Deze bedrijven zullen ook als startup klant fungeren. Een slimme oplossing, aldus Kivit. "Zij versnellen net als wij de groei van hun bedrijven en ze zorgen voor een basisomzet." De directeur heeft vertrouwen in het nieuwe bedrijf en verwacht een beginomzet van 200.000 euro. "Dat is voldoende om op eigen benen te kunnen staan en met ongeveer zes tot zeven werknemers al in jaar een break-even te zijn."
Geen goede mensen

Kivit schrijft dat hij in Nederland niet aan genoeg goede mensen kan komen. "Wij kunnen alleen de echte html-toppers gebruiken. Een beetje kunne HTML-en is niet voldoende om onze bedrijfskritische systemen in de lucht te houden en in rap tempo door te ontwikkelen." Hij geeft het uiteenspatten van de dotcom zeepbel de schuld. Hierdoor zagen steeds minder jongeren brood in it.

Eigenlijk zocht Multiscope een partij om mee in zee te gaan, maar het bedrijf kreeg ‘onvoldoende het gevoel dat een externe partij net zo hard en slim werkt aan die voor ons belangrijke zaken als de eigen mensen'. Daarom is besloten zelf een bedrijf op te zetten en er werd een studie gedaan naar waar het bedrijf het beste gevestigd kan worden. Roemenië kwam uit de benchmark het beste naar voren.
bron: http://www.computable.nl/(...)ourcingsbedrijf.html

Dit nieuwsartikel trekt mij even de aandacht, omdat ik bij dit desbetreffende bedrijf gewerkt heb.

Ze klagen dat ze geen goede mensen vinden, maar ondertussen hebben ze mij (al bijna 3 jaar geleden) buiten gezet, omdat er niet genoeg werk was

Dus een onterecht klacht van de heer Kivit hij moet gewoon wat beter met persoon omgaan, en niet voor een dubbeltje op de eerste rang zitten (Zo geweldige betaalde het ook weer niet daar)

Mijn klacht: Bedrijven die klagen dat ze niemand kunnen vinden, maar ondertussen wel mensen buiten zetten en het gewoon niet aantrekkelijk maken om er te komen werken.
pi_60569692
TS kon niet goed genoeg HTML'en om z'n baantje te kunnen houden.
pi_60569729
3 jaar geleden was de situatie misschien anders.
pi_60569758
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 10:21 schreef morpheus_at_work het volgende:
3 jaar geleden was de situatie misschien anders.
Dat kan, maar ik heb een jaar geleden een collega van daar gevraagd of hij als referentie wou dienen voor een sollicatie van mij. Niet bij hun natuurlijk , maar ergens anders, maar dan had nog wel een lichtje kunnen branden dat ik weer inzetbaar zou zijn.

Maar blijkbaar was de situatie toen ook anders.
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 10:28:01 #5
81237 releaze
best of both worlds
pi_60569823
Ze willen htmltoppers hebben, maar willen er gewoonweg niet voor betalen Dat is toch meestal als mensen hun bedrijfje outsourcen naar lagelonenlanden.
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 10:28:50 #6
49558 1-of-6Billion
Up the shut fuck you must
pi_60569837
Als jij ook voor ¤700,- bruto per maand aan de slag wil, mag je vast zo weer terug komen
I follow you......but not on Twitter
pi_60570092
Is gewoon een financiele kwestie, zoals al genoemd wordt kan jij zo beginnen voor 700 bruto

Als faillisemerent(?) bedrijf moet je toch wat
Het leven gaat niet altijd over ronde borsten.. OmgevallenFlat in De fiets van Jan Janssen [TK]Wielrennerfiets #4
Mijn beste topic. Ooit. Geile minderjarige meisjes met kortje rokjes 60.*** hits.
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 10:55:39 #8
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_60570441
Veel bedrijven komen juist terug van het outsourcen, omdat het veel kost voor weinig productie en veel problemen...
censuur :O
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 11:05:47 #9
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_60570682
Zeuren dat er in Nederland geen goeie mensen gevonden kunnen worden. En dan outsourcen naar Roemenië
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 11:08:26 #10
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_60570747
HBO-ers voor minimumloon
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 11:09:47 #11
132185 Biogarde
Neef van Bassie.
pi_60570775
Opgeschoond.
Bio is baas. Ik ben niet meer op straat. Ik rij alleen langs om te kijken hoe het gaat.
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 11:11:48 #12
191846 makkie88
Zo moeilijk is het niet
pi_60570818
veel te serieuze klacht voor fok
pi_60571782
Ik kan me goed voorstellen dat als je een kutsalaris biedt dat er dan inderdaad geen fatsoenlijke proggers op reageren... JA DUHHH!!!
Maar gelukkig komen zij er over een tijdje achter dat ze in Roemenië niet alleen het lage salaris moeten betalen van de werknemers daar, maar nog een paar dikke seniors er bovenop moeten zetten om de kwaliteit te waarborgen...
Da gao nie nou!
pi_60572340
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 11:52 schreef vigier het volgende:
Ik kan me goed voorstellen dat als je een kutsalaris biedt dat er dan inderdaad geen fatsoenlijke proggers op reageren... JA DUHHH!!!
Maar gelukkig komen zij er over een tijdje achter dat ze in Roemenië niet alleen het lage salaris moeten betalen van de werknemers daar, maar nog een paar dikke seniors er bovenop moeten zetten om de kwaliteit te waarborgen...
Op hun site zeggen ze wel een bovenmarktconform salaris, winstuitkering, etc, etc. Misschien is een probleem dat ze niet hard genoeg zoeken, alleen een vacature op een website kan niet genoeg zijn lijkt me.

Die vacature staat volgens mij al open sinds ik daar weg ben
pi_60572816
Is ook zo waar ik werk. Ze willen zo weinig mogelijk uitgeven, maar toch zoveel mogelijk terug voor van hun werknemers. Daar ben ik nu ook bezig om een andere baan te zoeken. En met mij ook vele andere van mijn afdeling.
pi_60572900
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 12:35 schreef Axia het volgende:
Is ook zo waar ik werk. Ze willen zo weinig mogelijk uitgeven, maar toch zoveel mogelijk terug voor van hun werknemers. Daar ben ik nu ook bezig om een andere baan te zoeken. En met mij ook vele andere van mijn afdeling.
Dat is de bedoeling van een bedrijf.
pi_60572992
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 12:39 schreef De_Ananas het volgende:

[..]

Dat is de bedoeling van een bedrijf.
Dat snap ik, maar als je honderden euro's aan een gordijn uitgeeft (die je ook bij de Xenos voor 6 euro kan vinden) en verder geen moeite doet om meer personeel aan te nemen, dan vraag ik me af wat er mis met je is als directeur zijnde. Maar goed, ik ben bezig iets anders te zoeken...en zodra ik iets vind, ben ik weg.
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 16:23:24 #18
116091 Heatseeker
ATTAMOTTAMOTTA
pi_60578592
Sinds dat jij weg bent gaat het gewoon veel beter met het bedrijf.
Beter 1 vogel in de hand, dan geen hand.
pi_60578674
Neem van mij aan, in Roemenie zitten ze ook niet.
  dinsdag 5 augustus 2008 @ 18:51:56 #20
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_60581746
Herkenbaar. heb ook bij een bedrijf gewerkt die een paar jaar terug driekwart van hun mensen eruit flikkerde. En nu werven ze als gekken met giga veel starterssalaris (terwijl de mensen die trouw zijn gebleven nog altijd op hun oude salarisnivo zitten), en durven ze zelfs mensen die ze hebben weggetrapt, terug te vragen.
How can I make this topic about me?
pi_60593152
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 16:23 schreef Heatseeker het volgende:
Sinds dat jij weg bent gaat het gewoon veel beter met het bedrijf.
En daarom gaan ze naar roemenie om daar mensen te vinden

sure
  woensdag 6 augustus 2008 @ 08:16:20 #22
116091 Heatseeker
ATTAMOTTAMOTTA
pi_60593159
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 08:15 schreef Keiichi het volgende:

[..]

En daarom gaan ze naar roemenie om daar mensen te vinden

sure
Kun je nagaan
Beter 1 vogel in de hand, dan geen hand.
pi_60594923
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 10:55 schreef RemcoDelft het volgende:
Veel bedrijven komen juist terug van het outsourcen, omdat het veel kost voor weinig productie en veel problemen...
Ik heb nog nooit iets anders gehoord dan dat het allemaal niets mag kosten. Het enige waarin een bedrijf nog meer is geinteresseerd is dan geld, is nog meer geld. En ik ken geen een bedrijf dat niet voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten en hun personeel beschouwt als ongemotiveerde hopen stront dat vooral lastig is en veel te veel kost.

Anderhalf jaar geleden was ik intern gedetacheerd op een project waar men een nieuw softwareproduct had geimplementeerd. In zeer korte tijd in India ontwikkeld door een snel opengetrokken blik briljante programmeurs voor 600 roepie. Echter, de software bleek nogal buggy. Overleg met die Indieers was moeilijk. Gebrekkig Engels spreken, geen centrale contactpersoon voorhanden, niemand aan wie je iets kon escaleren en als je al iemand te pakken kreeg, bleek die persoon niet deskundig te zijn.

Het hele project werd afgeblazen omdat een key factor (de software) niet bleek te voldoen. Gevolg: projecten zijn op zich al kansrijk om te mislukken tenzij er een terdege projectstructuur wordt gehanteerd op alle facetten van dat project, maar als een belangrijk deel van dat project wordt geoutsourced zonder dat je ook maar enige controle over dat deel hebt, mislukt het gegarandeerd. Conclusie: goedkoop is bijna altijd duurkoop. En de heiligheid van outsourcing wordt zo langzamerhand eindelijk doorbroken. Bedrijven gaan eindelijk inzien dat outsourcing niet het toverwoord is voor een lagere TCO.

Maar ja, wat wil je als het middle management wordt afgerekend op korte termijn resultaten en men slechts gaat voor de snelle winst?
Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.
pi_60595064
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 12:41 schreef Axia het volgende:

[..]

Dat snap ik, maar als je honderden euro's aan een gordijn uitgeeft (die je ook bij de Xenos voor 6 euro kan vinden) en verder geen moeite doet om meer personeel aan te nemen, dan vraag ik me af wat er mis met je is als directeur zijnde. Maar goed, ik ben bezig iets anders te zoeken...en zodra ik iets vind, ben ik weg.
Ach ja Waar ik nu zit gaat het precies hetzelfde. Laatst hadden we een enorme extra werkdruk door een uitlopend project (de SLM-er had geen rekening gehouden met de vakanties ). Het gevolg was dat we het werk gewoon niet meer konden bijbenen. Een normaal bedrijf zou dan een aantal uitzendkrachten inhuren door wie je het eenvoudige werk kunt laten doen, maar wij niet. Nee, niet hier.

Hier werd gekozen voor een peperduur bureau a rato van 60,- per uur per persoon, dat een heel ander specialisme had, van de hele materie niets bleek af te weten en een zeer matige kwaliteit leverde. Voor een fractie van de prijs hadden we het intern kunnen oplossen, maar daar was geen budget voor. Wel was er budget om dat dure bureau in te schakelen.

Gevolg: tonnen verlies op dat project.
Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')