De baan ligt op een behoorlijke afstand van het centrum van Peking ( 40 km ongeveer dacht ik) dus ik denk dat het voor de roeiers wel mee gaat vallen.quote:Op dinsdag 22 juli 2008 11:44 schreef De_Ananas het volgende:
Hebben jullie ook last van de smog in Peking of is dat allemaal een stuk minder waar de wedstrijden zijn?
Ik zit op de tribune.quote:
Woon je daar ?quote:
Neequote:Op woensdag 30 juli 2008 16:49 schreef tong80 het volgende:
[..]
Woon je daar ?
Ga je er op vakantie ?
Zit je er voor je werk ?
Ga je speciaal voor de spelen naar Peking ?
[Fokkers] Olympiagangersquote:
Is het in China 's morgens vroeg ook al zo heet, of begint het nog enigsinds koeltjes?quote:Op dinsdag 22 juli 2008 13:24 schreef pullup het volgende:
[..]
De baan ligt op een behoorlijke afstand van het centrum van Peking ( 40 km ongeveer dacht ik) dus ik denk dat het voor de roeiers wel mee gaat vallen.
Grappig is dat ik vorig jaar er al was op het junioren wk, dat altijd het jaar voor de spelen op de toekomstige olympische baan verroeid word, zelf werkelijk geen moment iets van wat op smog leek heb gemerkt.
De roeibond had een arts meegestuurd met de junioren om te monitoren hoeveel invloed de eventuele smog had op de longfunctie aldaar en hoe lang het duurde voordat de lichamen van de atleten geaclimatiseerd zijn speciaal met als doel informatie te krijgen voor de olympische equipe dus we weten ongeveer waar we aan toe zijn.
De hitte gaat waarschijnlijk een groter probleem zijn, een van de redenen dat we hier al zitten maar tot nu toe is het weer wat minder. We hebben vrijwel elke dag regen gehad en pas vanmiddag hebben we de zon gezien. Ik ben benieuwd hoe het nu in Peking is gesteld met de temperatuur vorig jaar was het ruim bven de 35 graden en erg vochtig.
Het is al vroeg in de ochtend erg warm maar na het middaguur kan je het rustig als snoeiheet betitelen. Op de finale dag was het toen 39 graden. Het roeiteam heeft de beschikking over een groot aantal koelingsvesten die bij de trainingen wel zullen helpen.quote:Op donderdag 31 juli 2008 02:05 schreef Leso_Varen het volgende:
[..]
Is het in China 's morgens vroeg ook al zo heet, of begint het nog enigsinds koeltjes?
Verder wel stoer dat de bondschoach op FOK! rond hangt
In de Metro stond dat er niet geroeid kon worden met zoveel regen omdat de dam open moest en er dan veel stroming kwam enzo.quote:Op zaterdag 2 augustus 2008 15:21 schreef pullup het volgende:
[..]
Het is al vroeg in de ochtend erg warm maar na het middaguur kan je het rustig als snoeiheet betitelen. Op de finale dag was het toen 39 graden. Het roeiteam heeft de beschikking over een groot aantal koelingsvesten die bij de trainingen wel zullen helpen.
Vorig jaar hadden de junioren deze niet en we koelden de atleten met erg goedkoop aangeschafte t-shirts die voor het roeien nat gemaakt werden en die voor de start uit de boot gemikt werden omdat we niet dat extra gewicht mee wilden nemen.
Ons kamp in Korea zit er op en is uiteindelijk wel geslaagd te noemen. We hebben te maken gehad met, ook volgens de Koreanen, extreem weer met op enkele dagen tot 200 mm regen, waar toch wel prima mee te roeien was, alhoewel het af en toe leek alsof er van boven meer water kwam dan er onder de boot te vinden was. Ik geloof overigens dat de wielrenners en honkballers er iets meer last van hebben gehad.
Op een gegeven moment was er echter zoveel regen gevallen dat de sluizen van de dammen van dit stuwmeer open moesten, waardoor het vlot waar we de boten in het water brengen compleet wegspoelde en net iets verder tegen een brug gekruld zat. De mannen waren op dat moment aan het trainen en kwamen niet meer op normale wijze uit de boot en hebben wat moeten zwemmen. Ik geloof ook dat het een spannend tochtje was want ze moesten voluit tegen de stroom op roeien om weer bij de aanlegplaats te komen terwijl er allerlei langsdrijvende boomstammen en rioleringsbuizen ontweken moesten worden. Gelukkig was deze ellende van korte duur want toen de sluizen weer dicht gingen ontvouwde het vlot zich weer op miraculeuze wijze en was weer gewoon te gebruiken.
Morgen dus op pad naar Peking, ik vrees dat het een saai dagje gaat worden met veel reizen en wachten. En dan gaan we maandag de Olympische baan inwijden.
quote:Zaterdagavond gaat aflevering 5 van de Teleac-serie "Alles voor goud" over de nationale Dames Acht met daarin Skøll dames Marlies Smulders, Annemiek de Haan en Nienke Dekkers. De uitzending is van 19.43-20.10u op Nederland 3.
Beetje zuur dat blijkbaar vooraf al bekend was dat het op dit moment regentijd zou zijn in Korea, waarbij er regelmatig dit soort weer voorkomt. Qua wennen aan de hitte was het dus een niet heel erg handig gekozen plek voor een trainingskamp.quote:Op dinsdag 22 juli 2008 13:24 schreef pullup het volgende:
[..]
De hitte gaat waarschijnlijk een groter probleem zijn, een van de redenen dat we hier al zitten maar tot nu toe is het weer wat minder. We hebben vrijwel elke dag regen gehad en pas vanmiddag hebben we de zon gezien. Ik ben benieuwd hoe het nu in Peking is gesteld met de temperatuur vorig jaar was het ruim bven de 35 graden en erg vochtig.
Moeilijk te zeggen want dat scheelt behoorlijk per individu. Net als bij wielrennen gaan er toch wel behoorlijk wat trainingsjaren overheen voordat je op je top bent. Zo zitten bijvoorbeeld de tijden die gevaren worden bij het WK < 23 ongeveer 10-15 seconden boven die van de tijden op het Senioren WK.quote:Op donderdag 7 augustus 2008 10:37 schreef De_Ananas het volgende:
Wat is trouwens de ideale leeftijd bij roeien?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |