Hier heb ik dus echt moeite mee. Een man die zijn have en goed verdedigt en toch gestraft dreigt te worden.quote:nu.nl/ 18 juli 2008 12:22
ROTTERDAM - De politie heeft deze week een 58-jarige Rotterdammer gearresteerd die een inbreker zou hebben doodgestoken. De 55-jarige Rotterdamse inbreker, van wie bekend was dat hij harddrugs gebruikte, raakte bij een worsteling met de bewoner gewond.
ANP
Dat maakte een woordvoerster van het Openbaar Ministerie (OM) vrijdag bekend.
De junk zakte later in elkaar op het metrostation Leuvehaven. Na medisch onderzoek bleek hij een steekwond te hebben, waaraan hij dagen later overleed.
Aangifte
Zelf zei hij dat hij in zijn rug was gestoken bij het pinnen, maar uit politieonderzoek kwam naar voren dat de man had gelogen en dat hij had ingebroken in een woning aan de Voorde. De bewoner had aangifte gedaan.
Ligt een beetje aan de situatie, doodsteken gaat wel best ver op zich.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 13:45 schreef Ziggenmufter het volgende:
[..]
Hier heb ik dus echt moeite mee. Een man die zijn have en goed verdedigt en toch gestraft dreigt te worden.
Als iemand inbreekt in mijn crib kan hij overleven wel vergeten, en de politie kan aangiftes ook op hun buik schrijven.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 13:46 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ligt een beetje aan de situatie, doodsteken gaat wel best ver op zich.
Is dat zo? Zit hij bijvoorbeeld nog steeds vast?quote:Op vrijdag 18 juli 2008 13:45 schreef Ziggenmufter het volgende:
[..]
Hier heb ik dus echt moeite mee. Een man die zijn have en goed verdedigt en toch gestraft dreigt te worden.
Dus in zekere zin ben je voor de doodstraf.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 13:48 schreef Salvad0R het volgende:
[..]
Als iemand inbreekt in mijn crib kan hij overleven wel vergeten, en de politie kan aangiftes ook op hun buik schrijven.
Als iemand bij mij inbreekt, kan ik het me voorstellen dat ik diegene (bv uit angst dat hij/zij mij wat aandoet) hartstikke dood sla. Maar ik ben tegen de doodstraf, dat wel.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 14:21 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Dus in zekere zin ben je voor de doodstraf.
Als ik een vreemde vent midden in de nacht aantref in mijn woning is het eerste wat ik doe hem uitschakelen ... met alle middelen (ik heb zwarte band judo en karate). Niet persé doden maar ik ga echt niet aan hem vragen zijn zakken te legen en mijn woning te verlaten. Ik zal hem niet met opzet doodslaan maar de kans dat hij sterft is levensgroot aanwezig. Ik weet namelijk niet wat voor vlees ik in de kuip heb dus in zo'n situatie zal ik er meteen 200% bovenop springen en hem geen enkele kans geven zich te verweren. Ik neem geen enkel risico, mijn leven is meer waard dan die van de inbreker.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 14:25 schreef Upsetter het volgende:
[..]
Als iemand bij mij inbreekt, kan ik het me voorstellen dat ik diegene (bv uit angst dat hij/zij mij wat aandoet) hartstikke dood sla. Maar ik ben tegen de doodstraf, dat wel.
ik zou ook zoiets hebben... heb het in het verleden al eens bijna meegemaakt en mijn hockeystick had veel kunnen doen... maar goed. Misschien had die inbreker wel een mes bij zich en is hij door die worsteling zelf gewond geraakt...quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:35 schreef Ziggenmufter het volgende:
[..]
Als ik een vreemde vent midden in de nacht aantref in mijn woning is het eerste wat ik doe hem uitschakelen ... met alle middelen (ik heb zwarte band judo en karate). Niet persé doden maar ik ga echt niet aan hem vragen zijn zakken te legen en mijn woning te verlaten. Ik zal hem niet met opzet doodslaan maar de kans dat hij sterft is levensgroot aanwezig. Ik weet namelijk niet wat voor vlees ik in de kuip heb dus in zo'n situatie zal ik er meteen 200% bovenop springen en hem geen enkele kans geven zich te verweren. Ik neem geen enkel risico, mijn leven is meer waard dan die van de inbreker.
Ik woon in Den Haag dus alle inbrekers zijn gewaarschuwd.
Wat je in ieder geval moet doen nadat je de inbreker lens en bewusteloos (of dood) hebt geslagen ... een mes in zijn hand leggen (denk aan de vingerafdrukken) en zeggen tegen de politie dat je werd aangevallen en je je verdedigd hebt.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:37 schreef Jerruh het volgende:
[..]
ik zou ook zoiets hebben... heb het in het verleden al eens bijna meegemaakt en mijn hockeystick had veel kunnen doen... maar goed. Misschien had die inbreker wel een mes bij zich en is hij door die worsteling zelf gewond geraakt...
quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:43 schreef Ziggenmufter het volgende:
[..]
Wat je in ieder geval moet doen nadat je de inbreker lens en bewusteloos (of dood) hebt geslagen ... een mes in zijn hand leggen (denk aan de vingerafdrukken) en zeggen tegen de politie dat je werd aangevallen en je je verdedigd hebt.
Tja, dat is noodweer, dat is wat anders.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 14:25 schreef Upsetter het volgende:
[..]
Als iemand bij mij inbreekt, kan ik het me voorstellen dat ik diegene (bv uit angst dat hij/zij mij wat aandoet) hartstikke dood sla. Maar ik ben tegen de doodstraf, dat wel.
Doodsteken is nogal een werk hoor. Dat is niet van 'floep', meer van 'HAK HAK TJAK TJAK HAK HAK'. Dan ben je al ver noodweer voorbij.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 23:52 schreef IHVK het volgende:
Tijdens een worsteling dus uit noodweer, dus de straf zal wel niet erg zijn.
En het feit dat iemand inbreekt betekent niet dat je hem mag vermoorden, niet in Nederland althans.
Probleem is ook dat proportionaliteit dan volledig verloren is. Iets waar Amerika wel vaker onbekend mee is, maar een fundament is voor wetgeving is als het onze.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 16:05 schreef Ziggenmufter het volgende:
Elke inbreker is op de plaats delict een vogelvrijverklaarde ...zo zou de wet moeten zijn. Probleem is natuurlijk dat er dan mensen worden gedood die helemaal geen inbrekers waren. Zo'n Caste Wet zou zelfs misbruikt kunnen worden.
Een werk? Een klein steekje kan al voldoende zijn zeg.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 00:23 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Doodsteken is nogal een werk hoor. Dat is niet van 'floep', meer van 'HAK HAK TJAK TJAK HAK HAK'. Dan ben je al ver noodweer voorbij.
Precies dat.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 15:35 schreef Ziggenmufter het volgende:
[..]
Als ik een vreemde vent midden in de nacht aantref in mijn woning... - knip- ....Ik neem geen enkel risico, mijn leven is meer waard dan die van de inbreker.
Nee, geen noodweer. Ik zou het misschien ook doen als diegene mij nog niets heeft gedaan, gewoon uit angst voor een eventuele aanval.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 00:18 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Tja, dat is noodweer, dat is wat anders.
Tsja... Wanneer je geweld denkt te kunnen doseren vrees ik dat je als eerste op het kerkhof ligt.quote:Op vrijdag 18 juli 2008 13:46 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ligt een beetje aan de situatie, doodsteken gaat wel best ver op zich.
Slap gelul natuurlijk.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 00:23 schreef Dodecahedron het volgende:
[..]
Doodsteken is nogal een werk hoor. Dat is niet van 'floep', meer van 'HAK HAK TJAK TJAK HAK HAK'. Dan ben je al ver noodweer voorbij.
Precies, en zo is het. Je kunt hier een heel jankverhaal gaan houden over proportionaliteit, maar zo werkt het niet.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 10:46 schreef Upsetter het volgende:
[..]
Precies dat.
[..]
Nee, geen noodweer. Ik zou het misschien ook doen als diegene mij nog niets heeft gedaan, gewoon uit angst voor een eventuele aanval.
Daarom had ik het ook over "misschien". Ik heb het gelukkig nooit meegemaakt en weet daarom niet wat ik zou doen. Het kan ook zijn dat ik verlamd raak door de schrik en niets doe.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 14:00 schreef Pappie_Culo het volgende:
Je doet niets, of je doet wel iets. In het tweede geval is proportioneel geweld een hersenspinsel van mensen met goede bedoelingen, maar weinig begrip voor het risico dat je loopt, simpelweg omdat je geen idee hebt wie je tegenover je hebt.
Nederlandse rechters zijn daar geloof ik niet zo heel erg in geïnteresserd.quote:Op zaterdag 19 juli 2008 14:00 schreef Pappie_Culo het volgende:
[..]
Tsja... Wanneer je geweld denkt te kunnen doseren vrees ik dat je als eerste op het kerkhof ligt.
Het is in theorie helemaal waar hoor wat je zegt, maar in de praktijk werkt het niet zo.
[..]
Tsja, het zij zo. Maar als je verhaal goed is en klopt dan weet je zelf in ieder geval hoe het zit en kun je als je weer buiten staat een boek gaan schrijven over het hele voorval (helpt dan wel als je op voorhand de media opzoekt naturlijk).quote:Op zaterdag 19 juli 2008 16:45 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Nederlandse rechters zijn daar geloof ik niet zo heel erg in geïnteresserd.
Waar leid jij uit af dat hij zijn have en goed verdedigd heeft?quote:Op vrijdag 18 juli 2008 13:45 schreef Ziggenmufter het volgende:
[..]
Hier heb ik dus echt moeite mee. Een man die zijn have en goed verdedigt en toch gestraft dreigt te worden.
Wat ik me dan afvraag: De inbreker raakte gewond en vluchtte. Ik neem aan dat Aad daarop direct de politie heeft gebeld. Zijn die dan niet in de buurt op zoek gegaan naar een gewonde inbreker? Je kunt ervan uitgaan dat iemand die gewond is, niet al te hard loopt en ver komt. Als ze dat gedaan hadden en hem hadden gevonden was hij naar het ziekenhuis gebracht en had hij het wel overleefd.quote:ROTTERDAM - In de Rotterdamse Vreewijk is met verbijstering en ongeloof gereageerd op de arrestatie van de 58-jarige Aad P. De Rotterdammer wordt ervan verdacht een junk te hebben neergestoken die bij hem inbrak. De zwaarverslaafde veelpleger overleed enkele dagen daarna aan zijn verwondingen.
De vanwege zijn forse gewicht zeer moeilijk lopende Aad - de man beweegt zich meestal voort in een scootmobiel - overliep de inbreker eind vorige maand in zijn eenvoudige arbeiderswoninkje aan de Voorde in Rotterdam-Zuid.
De junk, een 55-jarige Rotterdammer, had midden in de nacht een aantal spulletjes klaargezet uit het schuurtje van Aad en zijn vriendin Greet. Toen Aad de junk wilde aanspreken, ontstond er een worsteling. Aad zou daarbij hebben geprobeerd een mes of een schroevendraaier van de verslaafde af te pakken.
Bij dat ongelijke gevecht raakte de junk, die volgens justitie een 'historie aan inbraken' op zijn conto heeft, gewond en vluchtte
En even dit scenario verder trekken wie zegt dat deze inbreker na het vluchten niet ergens nog tegen aangelopen is of ergens nog een wond heeft opgelopen?quote:Op zondag 20 juli 2008 10:42 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ons nationale geweten (de Telegraaf) meldt:
[..]
Wat ik me dan afvraag: De inbreker raakte gewond en vluchtte. Ik neem aan dat Aad daarop direct de politie heeft gebeld. Zijn die dan niet in de buurt op zoek gegaan naar een gewonde inbreker? Je kunt ervan uitgaan dat iemand die gewond is, niet al te hard loopt en ver komt. Als ze dat gedaan hadden en hem hadden gevonden was hij naar het ziekenhuis gebracht en had hij het wel overleefd.
Blijkbaar is hij overigens gestoken met een voorwerp dat hij zelf al bij zich had. Het lijkt me dus een geval van 'hij of ik' te zijn geweest, zeker als je zelf al in een rolstoel zit.
quote:Op zondag 20 juli 2008 12:59 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
En even dit scenario verder trekken wie zegt dat deze inbreker na het vluchten niet ergens nog tegen aangelopen is of ergens nog een wond heeft opgelopen?
Daar wil ik best een wedje om leggen.quote:Op zondag 20 juli 2008 13:09 schreef DeTolk het volgende:
[..]
Denk dat Aad P. zwaar gestraft zal worden.
Leven wij in een rechtsstaat? Dacht het niet.quote:Op zondag 20 juli 2008 16:47 schreef Het_hupt het volgende:
ergens droevig dat het beschermen van je eigen spullen en lijf, zwaarder wordt gestraft dan het stelen ervan
ben ik het mee eenschquote:Op zondag 20 juli 2008 17:27 schreef Ziggenmufter het volgende:
[..]
Leven wij in een rechtsstaat? Dacht het niet.
Dat de oorzaak altijd zwaarder gestraft dient te worden dan het gevolgquote:Op zondag 20 juli 2008 18:01 schreef Floripas het volgende:
[..]
Wat is je definitie van een rechtsstaat dan?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |