Daar gaat het mij niet om. Het gaat er mij om dat mensen Kluivert hierin verdedigen. Jij doet dat ook door te zeggen dat die man beter uit had moeten kijken. Er is toen een ongeluk gebeurd en dat was zeker niet het geval als Kluivert zich aan de snelheid had gehouden. Kluivert is schuldig aan dood door schuld.quote:Op maandag 14 juli 2008 22:43 schreef Nobu het volgende:
[..]
Uiteraard reed hij te hard, maar dat had die man ook in kunnen schatten door niet alleen even vluchtig te kijken lijkt me. Aangezien die man er niet meer is zullen we ook nooit weten wat hij precies gedaan heeft trouwens.
[..]
Deze dronken Duitser is ook schuldig aan dood door schuld. Nee, geen moord. Dit was geen voorbedachte rade. Dat hij bezopen was zal meewegen in de strafmaat maar meer dan dood door schuld is het niet. Hier is geen sprake van moord. Hier was geen voorbedachte rade. Meneer de Duitser stapte vanmorgen echt zijn bed niet uit met een gedachte om iemand lekker dood te rijden.quote:Nee, natuurlijk is het terecht dat Kluivert veroordeeld is. Ik vind stomdronken iemand doodrijden en er vervolgens vandoor gaan alleen wel een graadje erger. Deze fietser was trouwens niet bezig met een bijzondere manouvre, maar reed op een fietspad naast de weg. Dat maakt in mijn ogen ook nogal een verschil.
Verzachtende omstandigheden noemt men dat.quote:Op maandag 14 juli 2008 22:49 schreef Oldbie het volgende:
Daar gaat het mij niet om. Het gaat er mij om dat mensen Kluivert hierin verdedigen. Jij doet dat ook door te zeggen dat die man beter uit had moeten kijken. Er is toen een ongeluk gebeurd en dat was zeker niet het geval als Kluivert zich aan de snelheid had gehouden. Kluivert is schuldig aan dood door schuld.
Nee helemaal niet. Natuurlijk is het beide dood door schuld, maar de rechter zal ook de omstandigheden meewegen. Daarom zijn er ook geen standaardstraffen voor misdrijven.quote:Deze dronken Duitser is ook schuldig aan dood door schuld. Nee, geen moord. Dit was geen voorbedachte rade. Dat hij bezopen was zal meewegen in de strafmaat maar meer dan dood door schuld is het niet. Hier is geen sprake van moord. Hier was geen voorbedachte rade. Meneer de Duitser stapte vanmorgen echt zijn bed niet uit met een gedachte om iemand lekker dood te rijden.
Dood door schuld. Net als met Kluivert toen. Als deze Duitser nu een veel zwaardere straf zou krijgen dan is het duidelijk hoe het gesteld is met ons rechtssysteem.
Als er Marokkaan had gestaan was dit topic nu al uitgelopen op een flink reltopic.quote:Op maandag 14 juli 2008 23:16 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
Overigens kan het me niks schelen of het een duitser, pool, amerikaan, nederlander, marokaan of australiër is, ik vind duitsers over het algemeen prettige mensen.
Owja.. Bij mijn vergelijking met de trein ging het wel om een Marokkaan en dat heeft ook niet op de FP gestaan dus niet zeuren..quote:Op maandag 14 juli 2008 23:21 schreef BobbyB het volgende:
Als er Marokkaan had gestaan was dit topic nu al uitgelopen op een flink reltopic.Nog niet te spreken over de FP.
Dood door schuld. Voor mij einde discussie.quote:Op maandag 14 juli 2008 23:16 schreef Heer_van_Bartolhoven het volgende:
Mensen het is gewoon heel simpel, even alle feiten van beide situaties op een rijtje:
Kluiverts situatie:
-man had geen voorrang (pleit voor Kluivert)
-Kluivert stopte (pleit voor Kluivert)
-Kluivert was nuchter (pleit voor Kluivert)
-Kluivert reed te hard (pleit tegen Kluivert)
Zo heeft de Duitser ook schuld.quote:Situatie Duitser:
-man was stomdronken (pleit tegen de duitser)
-man reed door (pleit tegen de duitser)
-fietsers reden waar ze mochten rijden (pleit tegen de duitser)
Ik begrijp ook dat er frustratie is maar om Kluivert nu zowat vrij te pleiten vind ik te ver gaan. Ik probeer de Duitser echt niet vrij te pleiten. Hij is achterlijk bezig geweest en wat mij betreft krijgt hij een flinke straf maar ik ben wel benieuwd naar wat het zal worden. Ik vermoed veel zwaarder (buiten verhouding) als toen met Kluivert.quote:Dus hoewel er in beide gevallen een dode viel, was die duitser een stuk onverantwoordelijk voor, na en tijdens de daad dan Kluivert en snap ik dan men er woedender over is.
Daar kan ik me wel in vindenquote:Overigens kan het me niks schelen of het een duitser, pool, amerikaan, nederlander, marokaan of australiër is, ik vind duitsers over het algemeen prettige mensen.
Emo tv daar zijn ze bij sbs niet vies van, telegraaf blijft aandeelhouderquote:Op maandag 14 juli 2008 23:52 schreef Fortitudo het volgende:
was ook op sbs6 een intrigerend interview met de ouders. goed stukje tv van sbs6 voor de afwisseling
Als er geen getuigen waren geweest misschien wel helemaal tot in Duitsland. Zonder de getuigen (er vanuit gaande dat het andere meisje geen omschrijving van de auto en/of kenteken heeft kunnen geven) had de bestuurder gewoon naar zijn vakantieadres kunnen rijden, spullen inpakken en de eerste boot naar het vaste land kunnen nemen om zo te verdwijnen in het "niets".quote:Op maandag 14 juli 2008 19:56 schreef DroogDok het volgende:
Ook wel mooi dat die gast probeerde te vluchten, hij zat op een fucking eiland, hoever had hij gedacht te komen?
Misschien voor jou einde discussie, maar gelukkig niet voor ons.quote:Op maandag 14 juli 2008 23:35 schreef Oldbie het volgende:
[..]
Dood door schuld. Voor mij einde discussie.
Ontkent niemandquote:Als een kind oversteekt dan kan je ook honderd keer nuchter zijn, honderd keer stoppen en honderd keer voorrang hebben....je hebt schuld. Hij toen ook.
quote:Zo heeft de Duitser ook schuld.
[..]
Dat probeer ik maar net te zeggenquote:Ik begrijp ook dat er frustratie is maar
Waar pleit men hem en wie pleit hem in vredesnaam vrij?quote:om Kluivert nu zowat vrij te pleiten vind ik te ver gaan.
En dat kan ik me dus maar al te goed voorstellen, al hebben beiden dood door schuld, je hebt doodslag en je hebt doodslag, zo heb je moord en moord, geen situatie is hetzelfde. Altijd zijn er factoren die meespelen in het bepalen van de strafmaat, en die factoren maken dat ik persoonlijk (maar wie ben ikquote:Ik probeer de Duitser echt niet vrij te pleiten. Hij is achterlijk bezig geweest en wat mij betreft krijgt hij een flinke straf maar ik ben wel benieuwd naar wat het zal worden. Ik vermoed veel zwaarder (buiten verhouding) als toen met Kluivert.
Mooiquote:Daar kan ik me wel in vinden
Oh ja dat was ik nog vergeten, hij probeert doelbewust op een aantal man in te rijden, dus poging tot doodslag komt er nog eens bovenop. Ook in dit opzicht handelde dhr Kluivert verantwoordelijker.quote:Op dinsdag 15 juli 2008 00:10 schreef Sheepcidus het volgende:
Voor het inrijden op die menigte die hem probeert tegen houden krijgt ie toch wel poging to doodslag?
Hoop dat ie lang tijd mag zitten.
Er zijn 2 soorten recht.quote:Op dinsdag 15 juli 2008 02:53 schreef JoachimXXII het volgende:
Dat snap ik nooit zo goed.
Zij zullen op een gegeven moment deze jongeman ook moeten vergeven, anders komen ze er zelf nooit overheen. Genoegdoening door een hoop geld... ik geloof er niet in.
Er is een toekomst vernietigd door onverantwoordelijk gedrag.quote:Op dinsdag 15 juli 2008 03:00 schreef JoachimXXII het volgende:
Willen ze die fiets laten repareren dan? Dit soort schade is toch niet in geld uit te drukken.
Het meisje zal vast geen levensverzekering hebben gehad.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |