quote:
Goocheltruc mag niet door verbod
Goochelaar John Milner moet noodgedwongen één van zijn hoofdacts uit het aanbod van zijn winkel schrappen, omdat hij geen sigaret op mag steken in het bijzijn van klanten. In Engeland vallen optredens met rookwaar buiten de regels, maar een demonstratie in een winkel valt wel binnen het verbod. De Engelsman spande een rechtszaak aan en na tien maanden kwam de uitspraak: 'helaas, het mag niet'.
Milner snapt er niets meer van. 'Deze demonstratie gebeurt toch ook voor een publiek? Wat is het verschil tussen de twee?' Uit nood moet de Engelsman de truc laten zien op de stoep voor zijn winkel in Stourbridge. 'Wat een debiele situatie!', aldus Milner. Bij de truc brandt de goochelaar een gat in de jas van een toeschouwer. Daarna laat hij de jas en sigaret verdwijnen.
quote:
Bierverkoop Engeland laagst sinds 1975
Vorig jaar werd voor het eerst sinds 1975 minder dan vijf miljard liter bier gedronken in Engeland. Één van de hoofdredenen hiervoor: het rookverbod in de pubs en restaurants. Volgens de Sunday Telegraph zet deze daling zich voort en produceerden de bierbrouwers dit jaar tot april 1,7 procent minder van het gerstenat.
Volgens Nick Bish van de Association of Licensed Multiple Retailers is het verbod op de sigaret de doodsteek voor veel pubs. 'De kroegen hebben het al moeilijk door de kredietcrisis en het geslonken consumentenvertrouwen. De klanten blijven weg.'
quote:
Bejaarde mag niet meer in eigen huis roken
Boze familieleden van de 89-jarige Elizabeth Hobbs eisen opheldering van het tehuis waar hun oma verblijft. Ze mag namelijk geen sigaret meer opsteken in haar eigen appartementje. Volgens nieuwe wetgeving in Engeland mag er niet meer in tehuizen worden gerookt, maar de directie mag zelf wel bepalen in welke delen nog wél gerookt mag worden.
Het Engelse Aden View centrum, waar mevrouw Hobbs woont, is hier erg streng in en heeft ervoor gekozen om het alleen in een hok voor de deur toe te staan. 'Roken is één van de weinige pleziertjes die ik nog heb', zegt Elizabeth. 'Ik rook al vijftig jaar!'
Haar familie is bang dat de oude dame longontsteking op loopt als ze elke dag in weer en wind naar het hok voor het tehuis moet om haar nicotine binnen te krijgen.
quote:
Gevangenen in opstand tegen rookverbod
Gedetineerden in twee gevangenissen in Canada gingen begin deze maand in staking omdat ze niet zonder hun dagelijkse nicotine kunnen. De gevangenen mochten sinds het rookverbod van 2006 nog wel buiten roken. Door een strengere wet kwam daar 1 juni een einde aan. Daar waren de criminelen niet blij mee.
In het Nova Scotia's Springhill Institution braken zelfs enige relletjes uit. In de gevangenis in het noorden van Halifax weigerden de gedetineerden wekenlang aan het werk te gaan. Inmiddels hebben ze zich bij de beslissing van de overheid neergelegd. 'De gevangenen roken nu illegaal in hun cel', aldus een gevangenisbewaarder.
quote:
Rookgaten in de muur
Ook Duitsland is druk bezig met een rookverbod in diverse deelstaten. Een Oosterbuur is zo bang om klanten van zijn restaurant te verliezen dat hij een drastische maatregel nam en misschien wel dé oplossing voor het probleem heeft gevonden.
Michael Windisch uit het Noord-Duitse Goslar liet namelijk een aantal gaten in de muur van zijn restaurant Malermeister Turm hakken. Als een bezoeker een sigaretje op wil steken hoeft hij niet meer het Duitse rotweer in. Hij of zij kan dan gewoon zijn hoofd door het 'smoking point' steken. Wel even oppassen dat de rubberen randen geen vlam vatten.
quote:
15-jarige legt complete stad rookverbod op
Yuhta Ohishi was negen jaar toen hij een zeer zware astma-aanval kreeg door een voorbijganger met een sigaret. Hij overleefde de aanval ternauwernood. Hij besloot daarom te strijden om de straten van Shizuoka rookvrij te krijgen. Dat werd een gigantische opgave, aangezien de Japanse stad meer dan 700 duizend inwoners telt.
De jongen vocht jarenlang voor het verbod en had het geluk dat diverse grote organisaties zich achter hem schaarden, zoals de Wereld Gezondheidsorganisatie. In 2005 kreeg Oshisi het voor elkaar om het stadbestuur te overtuigen. Slechts twaalf jaar oud. In Japan wordt Shizuoka nu gezien als voorbeeld voor andere steden.
I asked God for a bike, but I know God doesn't work that way.
So I stole a bike and asked for forgiveness.