Altijd leuk die snelle lichtsterke lensjes.quote:Op vrijdag 27 juni 2008 23:34 schreef MonoSynth het volgende:
vette oude p-draad Super Takumar 1.4/50mm! Even open moeten schroeven omdat scherpstellen niet soepel ging (er lag een schroefje los in de lens) en omdat er wat stof tussen de achterste elementen zat, maar nu doet hij het weer prima! Binnenkort het zaakje nog even bewerken met een UV-lamp (zoals de zon) om de lens te 'ontgelelen' en dan heb ik er voor vier tientjes toch een leuke concertfoto-lens bij dacht ik zo. Echt check die scherpte! (en vind het lieveheersbeestje
)
En nieuwe firmware voor mijn *ist DL, totdat de voeding er halverwege mee ophield
Geen leven meer in te krijgen. Morgen maar even naar de fotozaak, kijken of het beestje nog te repareren is en wat die grap gaat kosten
Het zal zeker een leuk stukje glas geweest zijn, maar wat heb je tegenwoordig in het digitale tijdperk aan een MD lens? Volgens mij zijn daar veel te weinig adapters voor te krijgen ivm de FFD die een paar millimeter korter is dan bij moderne vattingen (lijstje), laat staan glasloze adapters waarmee je op oneindig scherp kunt stellen. Idem voor Canon FD trouwens...quote:Op vrijdag 27 juni 2008 23:36 schreef kvdv het volgende:
[..]
Altijd leuk die snelle lichtsterke lensjes.
Toch enigzins spijt dat ik m'n Rokkor 1.4 verkocht heb![]()
http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1266438quote:Op vrijdag 27 juni 2008 23:21 schreef Xith het volgende:
Ben eigenlijk ook geinteresseerd in die GPS Trackers - heeft iemand ze al geprobeert, ipv alleen besteld?
zie je avaquote:Op zaterdag 28 juni 2008 16:49 schreef The_Terminator het volgende:
Mijn nieuwe aankoop:
[ afbeelding ]
Ik ben van een 350D met kitlens overgestapt op een 400D + Tamron AF70-300mm lens. De lens is echt huge en bevat tevens een erg goede macro functie.
van de 350D overstappen naar de 400D, kan je je geld dat niet beter in mooi glas werk stoppen, of sparen voor als je echt een keertje een mooie camera wil kopen?,..quote:Op zaterdag 28 juni 2008 16:49 schreef The_Terminator het volgende:
Mijn nieuwe aankoop:
[ afbeelding ]
Ik ben van een 350D met kitlens overgestapt op een 400D + Tamron AF70-300mm lens. De lens is echt huge en bevat tevens een erg goede macro functie.
Mwoh, valt wel mee. Deze 'budged' camera's vallen precies in mijn straatje, en deze camera heeft net even wat meer functies dan de 350D, en ook een groter scherm. De 350D verkoop ik weer dus weggegooit geld is het zeker niet.quote:Op zaterdag 28 juni 2008 17:21 schreef Kamermans het volgende:
[..]
van de 350D overstappen naar de 400D, kan je je geld dat niet beter in mooi glas werk stoppen, of sparen voor als je echt een keertje een mooie camera wil kopen?,..
1:2quote:Op zaterdag 28 juni 2008 16:49 schreef The_Terminator het volgende:
tevens een erg goede macro functie.
Het is dan ook geen echte macro lens hequote:
Ga je geen spijt van krijgenquote:Op zondag 29 juni 2008 14:21 schreef Rnej het volgende:
kga morgen deze ophalen:
[ afbeelding ]
17-40 F4L USM :-D
Zo één die met twee woorden flitstquote:Op maandag 30 juni 2008 16:26 schreef Isdatzo het volgende:
nog op het lijstje: canon 10-22 of een tokina 12-24, en een fatsoenlijke flitser.
Wat is "de hele range"? ik versta daar 14mm t/m 1200 mm onder.quote:Op zaterdag 28 juni 2008 18:42 schreef Erasmo het volgende:
Eindelijk heb ik over de hele range fatsoenlijk glas
Ik wist niet dat Canon zijn objectieven bij ome Ken liet makenquote:Op zondag 29 juni 2008 14:21 schreef Rnej het volgende:
kga morgen deze ophalen:
[ afbeelding ]
17-40 F4L USM :-D
heb er geen spijt van, 425 euries en RETE-SCHERP .. en in nieuwstaat... echt letterlijk nieuwstaat, alsof ie zo uit de doos komtquote:Op maandag 30 juni 2008 16:26 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ga je geen spijt van krijgen![]()
mijn laatste aankopen:
canon 100-400L (ik twijfel nog wat ik doe met die 70-200L, houden of verkopen.. dilemma)
40D (vervanger voor mijn 20D)
nog op het lijstje: canon 10-22 of een tokina 12-24, en een fatsoenlijke flitser.
Ik heb ook hard getwijfeld tussen een 40D en een 5D.. maar ik denk dat ik over een jaartje (of wellicht langer) een 5dmk2 (oid) erbij haal (fullframe iig).quote:Op maandag 30 juni 2008 22:49 schreef Rnej het volgende:
[..]
heb er geen spijt van, 425 euries en RETE-SCHERP .. en in nieuwstaat... echt letterlijk nieuwstaat, alsof ie zo uit de doos komt
40d is een goeie keus, heb ik ook... juweeltje van een camera.. schiet alles eruit behalve de 1d mk3 en de 5d ..
ik ben eerst mn lenzenpakket op een hoger niveau aan het tillen voor ik fullframe ga... anders vind ik t zo zonde om met kutlenzen op een 5d te werken.... dus nu nog een 24-70L ... die komt t einde van de maand en dan heb ik dus de 17-40, de 24-70, en een sigma 70-200 EX 2.8 (plus 2x extender) en dan kan er een nieuwe body komen... maar dat is na mn afstuderen pas in juni 2009quote:Op dinsdag 1 juli 2008 01:13 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ik heb ook hard getwijfeld tussen een 40D en een 5D.. maar ik denk dat ik over een jaartje (of wellicht langer) een 5dmk2 (oid) erbij haal (fullframe iig).
en die 17-40 is een prachtlensGaat voor geen goud weg hier
Dat was ook mijn plan inderdaad.. en ondertussen heb ik al mn lenzen vervangen door goed (Lquote:Op dinsdag 1 juli 2008 07:01 schreef Rnej het volgende:
[..]
ik ben eerst mn lenzenpakket op een hoger niveau aan het tillen voor ik fullframe ga... anders vind ik t zo zonde om met kutlenzen op een 5d te werken.... dus nu nog een 24-70L ... die komt t einde van de maand en dan heb ik dus de 17-40, de 24-70, en een sigma 70-200 EX 2.8 (plus 2x extender) en dan kan er een nieuwe body komen... maar dat is na mn afstuderen pas in juni 2009
daarom stond ie ook niet in 't rijtje in mijn post boven jequote:Op dinsdag 1 juli 2008 11:35 schreef Intrepidity het volgende:
Gisteren een Sigma 10-20mm gehaald in de lokale winkel, en man o man wat is ie brak
Wil maar geen scherpe plaatjes produceren, CA's waar je niet blij van word.. Morgen maar weer terug, en inruilen voor een Canon 10-22mm... Sigma: eens en nooit weer, als ik al die verhalen hoor
Er zijn wel degelijke sigma's.. zoals de bigma 50-500.. maar dan zit je ook verderweg in de prijsklassequote:Op dinsdag 1 juli 2008 11:35 schreef Intrepidity het volgende:
Gisteren een Sigma 10-20mm gehaald in de lokale winkel, en man o man wat is ie brak
Wil maar geen scherpe plaatjes produceren, CA's waar je niet blij van word.. Morgen maar weer terug, en inruilen voor een Canon 10-22mm... Sigma: eens en nooit weer, als ik al die verhalen hoor
Schijnt nogal last te hebben van CA (alhoewel dat redelijk goed te corrigeren is natuurlijk).. maar verder lijkt 't me een heerlijke lensquote:Op dinsdag 1 juli 2008 12:20 schreef veldmuis het volgende:
Die Tokina 11-16 zou ik best willen hebben! Vooral F/2.8 is prachtig.
Ik heb 2 keer een (verschillende) bigma gebruikt en ik vond 't toch tegenvallen.. vooral de AF-snelheid (het gebrek aanquote:Op dinsdag 1 juli 2008 12:37 schreef Netstorm het volgende:
[..]
Er zijn wel degelijke sigma's.. zoals de bigma 50-500.. maar dan zit je ook verderweg in de prijsklasse
Heb ik gehad... gelukkig goed kunnen verkopen. Gekocht voor ¤950, na een jaar verkocht voor ¤800. Beviel me zeer slecht. Ik had 'm gekocht voor alleen het uiterste bereik, en dat haalt 'ie niet op Nikon. Op Canon schijnt dat beter te zijn, maar bij Nikon houdt het even voorbij de 400mm op. Verder moet je behoorlijk diafragmeren om een beetje kwaliteit te krijgen. En beetje, dat is echt zoals ik het schrijf, een beetje.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 12:37 schreef Netstorm het volgende:
Er zijn wel degelijke sigma's.. zoals de bigma 50-500.. maar dan zit je ook verderweg in de prijsklasse
Ligt er vast ook aan wat je fotografeert. Ik denk dat ik met een CA-rijk stuk glas nog best weg zou komen.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 13:08 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Schijnt nogal last te hebben van CA (alhoewel dat redelijk goed te corrigeren is natuurlijk).. maar verder lijkt 't me een heerlijke lens
Ja, er zijn wel degelijke Sigma's, maar dat zijn geen lenzen met 10 x zoom.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 12:37 schreef Netstorm het volgende:
[..]
Er zijn wel degelijke sigma's.. zoals de bigma 50-500.. maar dan zit je ook verderweg in de prijsklasse
Eenschquote:Op dinsdag 1 juli 2008 13:45 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ligt er vast ook aan wat je fotografeert. Ik denk dat ik met een CA-rijk stuk glas nog best weg zou komen.
Maar 11mm @F/2.8 maakt veel goed
17 mm op een 5d is echt fokking groothoek, dat weet ik wel ...quote:Op dinsdag 1 juli 2008 10:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat was ook mijn plan inderdaad.. en ondertussen heb ik al mn lenzen vervangen door goed (L)spul. Maar ik mis eigenlijk nog een stukje bereik onder de 17-40.. en dan heb je de tokina 11-16 of 12-24 en de canon 10-22 (en een aantal andere lenzen die brak zijn). Dat valt in de range van een 17-40 op fullframe.. Dus ja, wat doe je dan
AFAIK hebben alle UWAs last van CA.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 13:08 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Schijnt nogal last te hebben van CA (alhoewel dat redelijk goed te corrigeren is natuurlijk).. maar verder lijkt 't me een heerlijke lens
Ik heb uberhaupt nog nooit last gehad van ca met de lenzen die ik gebruik(te).. daarbij zou ik een 11-16 geen "uwa" noemen.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 15:53 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
AFAIK hebben alle UWAs last van CA.
wattuhhquote:afkopo![]()
Als de 11-16 geen UWA is, wat dan wel?!quote:Op dinsdag 1 juli 2008 16:09 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ik heb uberhaupt nog nooit last gehad van ca met de lenzen die ik gebruik(te).. daarbij zou ik een 11-16 geen "uwa" noemen.
11-16, da's bijna een prima manquote:Op dinsdag 1 juli 2008 16:10 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Als de 11-16 geen UWA is, wat dan wel?!
Das bijna een prime man.quote:Op dinsdag 1 juli 2008 16:40 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ah. Ja, ik let niet zo op prima mannen. Ik kijk meer naar prima vrouwen.
He? Wat bedoel je?
Welke?quote:Op dinsdag 1 juli 2008 18:20 schreef tha_rizzo het volgende:
Vandaag maar even een battery grip voor m'n EOSje aangeschaft
Wilde ook meteen een lens meenemen, maar die was op
Lens?quote:
je wist dat er een nieuwe Nikon cam uit zou komen vandaag?quote:Op dinsdag 1 juli 2008 17:38 schreef thloreg het volgende:
[ afbeelding ]
vakantiegeld is dus nu gewoon op!
If not zakt je broek ook even af als je dat leest zegquote:Op dinsdag 1 juli 2008 23:00 schreef Shark.Bait het volgende:
[..]
je wist dat er een nieuwe Nikon cam uit zou komen vandaag?
Sla even het zuigendezwartegattopic op DPZ over als je van plan was om het daar ook te postenquote:enniewee;
Ik heb een nieuwe 24" monitor
mijn 3 jaar oude Dell 2405 FPW vervangen door de dell 2408FPW
Met super korting
[ afbeelding ]
ja iddquote:Op dinsdag 1 juli 2008 23:04 schreef veldmuis het volgende:
[..]
If not zakt je broek ook even af als je dat leest zeg.
ow, da's een ideequote:Sla even het zuigendezwartegattopic op DPZ over als je van plan was om het daar ook te posten.
achja, die compactcamera's slurpen stroomquote:Op woensdag 2 juli 2008 20:17 schreef peejdorie het volgende:
Crumpler pretty boy XL groen
BG-E3 battery grip + 2 accu's (nu heb ik er 4)
wat apart? Bij een slingshot zou ik de opening aan dezelfde kant als de riem (de bovenkant dus) verwachten. Anders gaat toch het hele voordeel van de slingshot verloren? Of zie ik iets over het hoofd?quote:
Uhm, op het plaatje gaat de riem de verkeerde kant uit. Zoals het ding daadwerkelijk is werkt het wel.quote:Op woensdag 2 juli 2008 21:32 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
wat apart? Bij een slingshot zou ik de opening aan dezelfde kant als de riem (de bovenkant dus) verwachten. Anders gaat toch het hele voordeel van de slingshot verloren? Of zie ik iets over het hoofd?
Ik was er al een tijdje op aan het loeren, en laatst had een vriend van me er eentje gekocht. Toen ik hem testte was ik echt helemaal verkocht!quote:Op woensdag 2 juli 2008 22:40 schreef veldmuis het volgende:
Ja, is dat een beetje tof? Je moet toch alles handmatig instellen als je dat ding gebruikt?
Ik ben wel erg benieuwd naar je ervaringen, als het een beetje leuke resultaten oplevert moet ik er ook maar eens naar gaan kijken. Niet teveel geld voor toch bijzondere resultaten.
Ik heb eens gekeken wat het nou precies is.. maar erg leuke effecten krijg je ermee!quote:Op woensdag 2 juli 2008 22:23 schreef bl0emetjE het volgende:
Ik heb sinds gisteren mn Lensbaby 2.0 in huis![]()
Echt helemaal geweldig!
AS zondag heb ik een photoshoot, dan ga ik er zeker een paar fotootjes mee maken!
die laatste hebben we nu ookquote:Op dinsdag 1 juli 2008 21:48 schreef ebeaydojraes het volgende:
naast weer een bergje bladen ook nog paar boekies:
Martin Parr - Small World (nieuwe uitgave)
en
Augmented Realities / Michael Najjar (1997/2008)
laatste ook goeie tentoonstelling.. nu nog dat boek met rood-harigen .. heb helaas de tentoonstelling gemist (en ik ben er echt 5 keer voorbij gefietst ofzo)
Ja, een erg leuk hebbedingetje voor weinig geld (dus betaalbaar voor de student zoals ikquote:Op woensdag 2 juli 2008 23:42 schreef Netstorm het volgende:
[..]
Ik heb eens gekeken wat het nou precies is.. maar erg leuke effecten krijg je ermee!
De opening is juist heel handigquote:Op woensdag 2 juli 2008 21:32 schreef Vliegvrager het volgende:
[..]
wat apart? Bij een slingshot zou ik de opening aan dezelfde kant als de riem (de bovenkant dus) verwachten. Anders gaat toch het hele voordeel van de slingshot verloren? Of zie ik iets over het hoofd?
Dat snap ik, heb zelf een slingbag (maar dan van Tamrac), en die heeft die voordelen idd ook. Ik kan het alleen moeilijk rijmen met die foto. Die opening is zo groot, vallen je spullen er dan niet uit als de tas open staat?quote:Op donderdag 3 juli 2008 21:40 schreef honne het volgende:
[..]
De opening is juist heel handig, ik heb dan de 200 AW das slagje kleiner.
Door dat stukje die je zeg maar over je rug schouder hebt geen rugtasdraagidee is kan je namelijk tijdens het fotograferen heel gemakkelijk het tasgedeelte op je buik schuiven zodat je hem zo kan open maken en het spul erin/uit kan doen.
Dus dan heb je het rits gedeelte bovenop.
ook kan je de tas heel lekker als statiefje gebruiken als je hem zo op je buik hebt zodat je er met je arm op kunt rusten terwijl je je camera in de hand hebt.
Ik heb hem nog maar twee dagen maar heb gister al helemaal ondervonden dat de tas geniaal is kwa bergmogelijkheden en gebuik
Nope geen last vanquote:[b]
Dat snap ik, heb zelf een slingbag (maar dan van Tamrac), en die heeft die voordelen idd ook. Ik kan het alleen moeilijk rijmen met die foto. Die opening is zo groot, vallen je spullen er dan niet uit als de tas open staat?
Nieuw is relatief hequote:Op vrijdag 4 juli 2008 23:56 schreef Shark.Bait het volgende:
MZ-7 nieuw? dingen worden toch al jaren niet meer gemaakt?
Je wordt nu wel herkend op straatquote:Op vrijdag 4 juli 2008 23:37 schreef Erasmo het volgende:
En een leuk pakketje uit Duitsland![]()
[ afbeelding ]
quote:Op vrijdag 4 juli 2008 23:37 schreef Erasmo het volgende:
Nieuwe camera erbij
En een leuk pakketje uit Duitsland![]()
[ afbeelding ]
Dat is het alternatief als je geen 1000 (en nog wat) euro wil betalen voor de Canon EF 24-70mm F 2.8 L USM?quote:Op zaterdag 5 juli 2008 03:50 schreef zquing het volgende:
[ afbeelding ]
sigma 24-60 f2.8
http://www.fotokonijnenbe(...)x_dg_asp_can_af.html
zo1tje maar dan voor de pentax, nu nog een maandje of anderhalf wachten voordat ik 'm heb
Ik denk dat een Canon objectief lastig op een Pentax body past.quote:Op zaterdag 5 juli 2008 07:37 schreef EchnaDarr het volgende:
[..]
Dat is het alternatief als je geen 1000 (en nog wat) euro wil betalen voor de Canon EF 24-70mm F 2.8 L USM?
de sigma 24-70 2.8 DG is het 'echte' alternatief, die is hetzelfde opgebouwd qua elementen etc. en ook nog een stukje duurder dan deze (415 eu tegenover 355 geloof ik.. zo uit mn hoofd)quote:Op zaterdag 5 juli 2008 07:37 schreef EchnaDarr het volgende:
[..]
Dat is het alternatief als je geen 1000 (en nog wat) euro wil betalen voor de Canon EF 24-70mm F 2.8 L USM?
Ik denk eerder voor de DA* 16-50quote:Op zaterdag 5 juli 2008 07:37 schreef EchnaDarr het volgende:
[..]
Dat is het alternatief als je geen 1000 (en nog wat) euro wil betalen voor de Canon EF 24-70mm F 2.8 L USM?
200 dollar?quote:Op zaterdag 5 juli 2008 11:20 schreef zquing het volgende:
Eigenlijjk was ik van plan de 17-70 f4 te kopen die deze zomer uitkomt, maar toen zag ik deze lens voor 200us$ en moest ik hem wel kopen
Als ik zo de comments lees op Pentaxforums gaat hij van dezelfde kwaliteit worden als de 16-45quote:Op zaterdag 5 juli 2008 11:48 schreef zquing het volgende:
maar ergens wil ik die 17-70 wel heel erg graag, belooft een geweldig stukje glas te worden
maar ik zou nu ook kunnen sparen voor de 77mm limited, die is met een beetje geluk te krijgen voor 450, dat zou ongeveer evenveel moeten zijn als de 17-70 en dan gebruik ik voor 't 18-24 deel wel mn kitlens.quote:Op zaterdag 5 juli 2008 13:11 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Als ik zo de comments lees op Pentaxforums gaat hij van dezelfde kwaliteit worden als de 16-45![]()
Ik verwacht dat hij met L's kan concurreren, wat bijzonder interessant is omdat het geen * is
Mijn LBA, wat doe je?quote:Op zaterdag 5 juli 2008 13:41 schreef zquing het volgende:
[..]
maar ik zou nu ook kunnen sparen voor de 77mm limited, die is met een beetje geluk te krijgen voor 450, dat zou ongeveer evenveel moeten zijn als de 17-70 en dan gebruik ik voor 't 18-24 deel wel mn kitlens.
Ik wil die 77mm limited zo graag
Voorlopig ligt hij hier in de vitrinekastquote:
Ach, Sigma maakt die dingen voor elke body.quote:Op zaterdag 5 juli 2008 08:30 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Ik denk dat een Canon objectief lastig op een Pentax body past.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |