quote:Politie voorkomt supporters rellen
De politie heeft zaterdagavond rellen tussen aanhangers van Cambuur en Heerenveen kunnen voorkomen. De beide supportersgroepen hadden afgesproken elkaar te treffen in Serhuisterveen, waar Heerenveen een oefenwedstrijd speelde. De Cambuur aanhang werd vlak voor het dorp aangehouden en teruggestuurd.
De aanhang van de Leeuwarder club was is de buurt, omdat Cambuur een oefenwedstrijd speelde in Kootstertille. Vanwege dreigende rellen werd de wedstrijd een half uur uitgesteld.
Had hem nog niet gezien, van het weekend gehuurd bij de videotheekquote:Op dinsdag 15 juli 2008 14:08 schreef M0NTANA het volgende:
Neem aan dat iedereen hem al gezien heeft, maar aangezien er 's zomers toch niets anders op tv is:
The Football Factory - 15 juli 2008, 20:30 - 22:15 uur (RTL7).
De tering, ik spot me broertje en een maat van hem der tussenquote:Op zondag 13 juli 2008 14:39 schreef RijstNatie het volgende:
[..]
matig dat het groepje oranje gasten wat wil matten zo klein
en daarvoor (tijdens hun deal/onderhandelingen) wel vragen hoe het met z'n moeder (?) is die in het ziekenhuis ligtquote:Op maandag 21 juli 2008 12:52 schreef fathank het volgende:
Die scene dat die kids aan het voetballen zijn en dat die 2 oude gasten met elkaar op de vuist gaan is wel zo
Nou nou.quote:Op maandag 21 juli 2008 21:22 schreef DutchGooner het volgende:
Hij had ook op de achillespezen mogen zijn.
Inderdaad, als je het veld betreedt, moet je de risico's aanvaarden.quote:
En terecht, je gaat toch niet in een Feyenoord-shirt lopen?quote:Feyenoordfan in elkaar geslagen
UTRECHT - Een 20-jarige Utrechter is dinsdagavond op de Voorstraat in de Utrechtse binnenstad afgeranseld, volgens omstanders omdat hij een Feyenoordshirt droeg.
Getuigen zagen dat meerdere jongens op hem in sloegen en er op een scooter vandoor gingen. Een vrouw die arts was ontfermde zich over de jongen en fixeerde zijn hoofd omdat hij mogelijk hoofd- en nekletsel had. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. De politie zocht met meerdere eenheden de omgeving af, maar vonden de daders niet meer.
Inderdaad. Wat dacht die gast wel niet, dat vinden ze vast leuk in Utrecht?quote:Op woensdag 23 juli 2008 17:12 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
En terecht, je gaat toch niet in een Feyenoord-shirt lopen?
Belachelijk weer natuurlijkquote:Op woensdag 23 juli 2008 17:12 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
En terecht, je gaat toch niet in een Feyenoord-shirt lopen?
quote:Op zaterdag 26 juli 2008 20:30 schreef kevin6188 het volgende:
In het stadion blijft het bij 'Timmer is een kakkerlak'. Hoor ik net.
Vak 410 on tour?quote:Op zaterdag 26 juli 2008 20:30 schreef kevin6188 het volgende:
In de stad waren wat boefjes. In het stadion blijft het bij 'Timmer is een kakkerlak'. Hoor ik net.
Oeh, 'confro'! Vakjargon!quote:Op zaterdag 26 juli 2008 20:37 schreef RD4 het volgende:
Top Oss + Roda hebben ook confro gehad, 25 tegen 25 bij Osse kroeg.
is te verwachten, Eagles is vlakbij natuurlijkquote:Op zaterdag 26 juli 2008 22:40 schreef Jasza het volgende:
80 man ong van Ajax zijn ingesloten door de politie hoorde ik net.
Ze kwamen voor Zwolle manquote:Op zaterdag 26 juli 2008 22:48 schreef denthemen het volgende:
[..]
is te verwachten, Eagles is vlakbij natuurlijk
En jij denkt dat Eagles niet gaat komenquote:
Diequote:Op zaterdag 26 juli 2008 22:51 schreef denthemen het volgende:
[..]
En jij denkt dat Eagles niet gaat komen?
quote:Op zaterdag 26 juli 2008 22:54 schreef Jasza het volgende:
[..]
Dieerachter bedoelde ik meer dat het natuurlijk vanwege Eagles is
quote:7 juli 2008 08:14
ZWOLLE - De politie heeft zaterdagavond voorafgaande aan de afscheidswedstrijd van voetballer Jaap Stam in Zwolle negentig mensen aangehouden.
Volgens de politie ging het vooral om Ajax-supporters die zich schuldig maakten aan openlijke geweldpleging, mishandeling en belediging.
Op weg naar het Oosterenkstadion richtten Ajax-supporters en Zwollenaren vernielingen aan in de wijk Assendorp.
Er werd over auto's gelopen, het interieur van een café werd vernield en er ontstonden vechtpartijen waarbij een agent gewond raakte.
Agressief
De Ajax-supporters waren uiterst agressief en niet aanspreekbaar, "zelfs niet voor de meegereisde Amsterdamse supporterbegeleiders'', meldde de politie.
Daarop besloot ze de Ajax-aanhang aan te houden en op te sluiten. De politie had 150 man op de been gebracht.
Jaap Stam nam zaterdagavond afscheid met een wedstrijd van Ajax tegen een All Star-team
die gasten zijn in Zwolle voor rellen, is er ineens een afscheidswedstrijdquote:Op zondag 27 juli 2008 10:43 schreef denthemen het volgende:
Toch wel jammer , je bent in Zwolle voor een afscheids wedstrijd en dan ga je een café in
Uit een Zwolsch sufferdje:quote:Op zondag 27 juli 2008 13:22 schreef PLAE@ het volgende:
1 iemand liep over een auto (politie had die allang gespot dus konden ze zo pakken).
Er vlogen 15 glazen door de lucht toen dat cafe omsingeld werd (geen idee waarom ze dat deden), dat interieur ging kapot toen de ME via de achteringang die kroeg leegsloeg.
Prachtig verhaal in de media![]()
quote:Rellen uitgelokt door Politie
Café De Pierik, kwart voor tien. Verdwaasd loopt Stado van der Veen door zijn zaak. Hij heeft net de twee meest chaotische uren van zijn leven achter de rug. Zijn café was het strijdtoneel van een groep voetbalsupporters aan de ene kant en politie en ME aan de andere kant.
"Dit heb ik nooit meegemaakt", mompelt hij beduusd. En al wat krachtiger: "De politie heeft een megablunder gemaakt, schrijf dat maar op."
De politie? Het waren toch de voetbalsupporters die er een zootje van hebben gemaakt? Van der Veen, hoofdschuddend: "Zo simpel ligt het niet." Hij pakt er een barkruk bij en begint aan een reconstructie van wat er vanavond is gebeurd. "Tegen een uur of zeven liep er een grote groep supporters door de straat. De politiepaarden liepen alleen aan de linkerkant, niet aan onze kant. Daardoor konden ze zo bij ons naar binnen."
Hij schrok wel even van die plotselinge horde supporters. Maar al snel bleek dat ze geen kwaad in de zin hadden, zegt Van der Veen, die het altijd gemoedelijke café De Pierik sinds september vorig jaar runt. "Ze bestelden een patatje of een biertje en betaalden keurig.Het waren geen hooligans die op rottigheid uit waren."
Het ging volgens de kastelein mis toen de ME zich op de stoep van zijn café posteerde. "Die jongens dachten zeker dat ze niet meer naar het stadion mochten, dat ze gearresteerd zouden worden, want ze werden helemaal gek." Ze gooiden met bierglazen, tafels en stoelen naar de agenten en ME'ers, maar raakten ook onderling slaags, naar verluidt omdat de goedwillende voetbalfans hun rellende kameraden wilden tegenhouden. Van der Veen: " Die patstelling duurde wel een uur. En toen ze eindelijk naar buiten waren gedreven waren ze in no-time weer terug, omdat het buiten begon te onweren."
Terwijl Van der Veen met een agent de schade opneemt, legt een van zijn medewerksters uit hoe zij de avond ervoer. "De politie is hier verantwoordelijk voor. Die voetbalfans hadden het er al over om verder te lopen, toen het ineens zwart zag van de agenten en de ME'ers. Ja, toen werden ze gek." Een gewoon mens gaat niet met stoelen gooien als hij een ME'er waarneemt, moet ze toegeven. "Het waren geen lieverdjes, dat is waar. Eentje pakte een grote sporttrofee en zei dat hij de tent ging verbouwen. 'Dat doe jij helemaal niet', zei ik, en toen zette hij die beker weer neer." Een andere medewerkster stond achter de bar toen een stel voetbalfans de keuken in wilden rennen. Hoewel ze klein van stuk is, lukte het haar om de mannen tegen te houden.
Een geëmotioneerde stamgast van café De Pierik schreeuwt zijn opinie door de lege ruimte. " Waarom sturen ze die hooligans niet door de Luttekestraat en de Wipstrikkerallee? Juist, omdat de fine-fleur van Zwolle daar woont." Een buurtbewoner komt een vernield reclamebord voor 'Amsterdamsche croquetten' terubrengen. Als hij de container naast café De Pierik opent springt daar een jongeman uit, als een stripper uit een bruidstaart. 'Sorry', zegt hij, en sprint de Assendorperstraat in. De buurman is verbluft: "Die gast heeft hier anderhalf uur in gezeten!"
quote:Als hij de container naast café De Pierik opent springt daar een jongeman uit, als een stripper uit een bruidstaart. 'Sorry', zegt hij, en sprint de Assendorperstraat in. De buurman is verbluft: "Die gast heeft hier anderhalf uur in gezeten!"
Er komen 500 Duitsers, 1250 Engelsen en 5000 Schotten. Mwah, misschien als ze allemaal naar Rotterdam komen i.p.v. Amsterdam.quote:Op donderdag 31 juli 2008 14:12 schreef MarkNMGN het volgende:
Wordt het nog gezellig dit weekend in Rotterdam?
Ga morgen op vakantie.![]()
![]()
Leuk hoor, zo'n vakantie voor de agentjesquote:Politie volgt fans Ajax en ADO
CARDIFF - De autoriteiten in Wales zijn dit weekeinde alert op het voorkomen van supportersrellen tussen Ajax en ADO Den Haag. Beide teams zijn op trainingskamp in de buurt van Cardiff en er zullen naar schatting achthonderd Nederlandse fans op de been zijn.
Een klein aantal Nederlandse politiemensen dat gespecialiseerd is in de bestrijding van voetbalvandalisme staat hun collega's in Wales bij. Ajax oefent vanavond tegen Cardiff City en ADO speelt morgen tegen Swansea City. Swansea ligt op zo'n zestig kilometer van Cardiff.
Bijkomend probleem van de oefenwedstrijden in het buitenland is dat Nederlandse relschoppers met een stadionverbod op eigen gelegenheid kunnen afreizen en een kaartje kunnen kopen. De Nederlandse politie houdt er rekening mee dat de harde supporterskernen van beide clubs in Wales zijn.
Behalve verscherpte veiligheidsmaatregelen rondom de stadions worden ook de hotels van beide ploegen streng in de gaten gehouden.
Bij de organisatie van trainingskampen zorgen clubs met rivaliserende supportersgroepen er normaal gesproken voor dat ze elkaar in het buitenland ontlopen, maar Ajax en ADO hebben elkaar niet gepolst.
Een week geleden waren er ongeregeldheden voorafgaand aan de afscheidswedstrijd van Jaap Stam in Zwolle. Negentig aanhangers van Ajax werden gearresteerd voor openlijke geweldpleging, belediging en mishandeling. Eén politieagent raakte toen gewond.
Trainingskamp is in Cardiff, vanaf gisteren en voor een week.quote:Op vrijdag 1 augustus 2008 13:13 schreef TerroRobbie het volgende:
Ado speelt morgen tegen Bristol Rovers (is weer een stukje verder) en pas dinsdag tegen Swansea. Dan is Ajax alweer weg.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |