Ik denk dat het volk wel een andere leider wil, maar dat men veel te bang is voor Mugabe. Niemand durft hem aan te pakken. Zeker nu Tsvangirai zich heeft moeten terugtrekken, waartoe hij gedwongen lijkt te zijn.quote:Op zondag 22 juni 2008 19:33 schreef Drugshond het volgende:
Het volk krijgt de leider die het verdient.
80 % werkeloos en corruptie all over the place.
Maar ik denk dat hij uiteindelijk Nicolae Ceauşescu achterna gaat.
Daar is meneer Mugabe natuurlijk niet van onder de indruk, want daar heeft hij al 10 talle jaren niet naar geluisterd.quote:
probleem is niet zozeer de leider maar de manier waarop hij leiding heeft gegeven.quote:Op zondag 22 juni 2008 19:39 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ik denk dat het volk wel een andere leider wil, maar dat men veel te bang is voor Mugabe. Niemand durft hem aan te pakken. Zeker nu Tsvangirai zich heeft moeten terugtrekken, waartoe hij gedwongen lijkt te zijn.
zegt veel, doet nietsquote:Ben benieuwd wat de VN zegt en doet.
dat overbodige instituut? Kijk maar naar Herfkens dan weet je al genoeg, en dat is nog maar een rimpel in de vijver. Zimbabwe/Mugabe gaat lekker zo door omdat het niets te vrezen heeft van de rest van de wereld, vraag me niet waarom maar met z'n allen hebben ze de regels dusdanig gemaakt dat men binnen een land rustig een half volk af kan maken terwijl de rest toekijkt. Kijk, als gewone burger wordt je door een Balkenende aangesproken op je verantwoordelijkheid etc en wordt er van je verwacht dat je actie onderneemt zodat erger wordt voorkomen. VOC mentaliteit halen we er dan ook nog maar even bij aan en dan zie je dat het waar het politiek mbt dit soort landen hooguit bij woorden blijft. Als je er dan nog mensen die in Conspiracies geloven dan bij deze zou je bidden om een conspiracy.. ain't gonna happen. Gelukkig hebben we ook nog Koenders die zn mond niet eens open durft te trekken op de laatste VN-meeting, zeker bang dat ie zn baantje verliest, ondertussen kan Zimbabwe verrekken.. maar goed, niet alleen Koenders.. wat dat betreft zit het pluche verdomd lekker voor de leiders van deze wereld..quote:Op zondag 22 juni 2008 19:39 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ben benieuwd wat de VN zegt en doet.
maar die oude seniele gek trekt nog wel steeds aan de touwtjes, en nadat ze onafhankelijk werden heeft hij stuk stuk zijn tegenstanders uitgeschakeld tot en met zijn strijdmakker Nkomo aan toequote:
quote:'Aanval ambassade niet uitgesloten'
Het is niet uitgesloten dat soldaten de Nederlandse ambassade in Zimbabwe aangevallen om oppositieleider Morgan Tsvangirai op te pakken. Dit zegt de Senegalese president Abdoulaye Wade. Volgens Wade waren Zimbabwaanse soldaten op weg naar Tsvangirai, toen deze zondag zijn toevlucht nam tot de Nederlandse ambassade in Harare.
Volgens Wade kon Tsvangirai slechts ontsnappen doordat hij enkele minuten voor de soldaten bij zijn huis aankwamen werd gewaarschuwd.
Wade, die probeert te bemiddelen in de politieke crisis in Zimbabwe, zei maandagavond dat hij had gehoopt president Robert Mugabe en Tsvangirai ertoe te brengen de macht te delen. "Maar ik kan wel zeggen dat dit doel bijna volledig uit zicht is geraakt, sinds ik hoorde dat soldaten zondag naar het huis van Morgan Tsvangirai gingen om hem te zoeken", zei Wade.
Het hoofd van de Zimbabwaanse politie, Augustin Chihuri, zei maandag dat Tsvangirai niets te vrezen heeft. Tsvangirai noch zijn partij heeft aangifte gedaan van bedreigingen en de politie zoekt de oppositieleider niet, zei hij. Tsvangirai zei dinsdag op Radio 1 dat hij de ambassade snel weer zal verlaten, omdat zijn veiligheid is gewaarborgd.
Onderminister van informatie Bright Matonga weigerde dinsdag te reageren op de beschuldigingen van Wade. "Dit is een circus aan het worden", zei Matonga.
Kort voor hij naar de ambassade vluchtte maakte Tsvangirai bekend dat hij niet meedoet aan de vrijdag te houden tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Door het geweld dat de regering tegen de oppositie gebruikt is het volgens Tsvangirai, de leider van de Beweging voor Democratische Verandering, niet langer verantwoord om mee te doen. Nu Tsvangirai zich heeft teruggetrokken is er nog slechts één kandidaat: Mugabe, die al 28 jaar president is en die zich sinds hij de eerste ronde verloor door geweld en intimidatie alsnog van een overwinning probeert te verzekeren.
Bron: Dagblad De Pers, 24-06-2008
mooi, dit opent natuurlijk de mogelijkheden om Mugabe op te pakken als hij zich 'onschendbaar' waant op 1 van de VN meetings.quote:Op dinsdag 24 juni 2008 17:14 schreef StateOfMind het volgende:
-----------------------------------------------------------------------------------
quote:'Aanval ambassade niet uitgesloten'
Het is niet uitgesloten dat soldaten de Nederlandse ambassade in Zimbabwe aangevallen om oppositieleider Morgan Tsvangirai op te pakken.
Beetje naief om te denken dat Tsvangirai niets te vrezen heeft van Mugabe.
Exact daarom is hij naar een ambassade gegaan. Internationaal terrein, dat biedt een hoop juridische mogelijkheden (mocht Mugabe denken aan te gaan vallen).quote:Op dinsdag 24 juni 2008 18:29 schreef kawotski het volgende:
[..]
mooi, dit opent natuurlijk de mogelijkheden om Mugabe op te pakken als hij zich 'onschendbaar' waant op 1 van de VN meetings.
http://edition.cnn.com/20(...)we.voices/index.htmlquote:"Violence has been taking place mainly in the countryside, people having their hands chopped off, fingers broken, etc. -- the reason for that being to prevent them from voting in the runoff," said a journalist Tuesday in an e-mail from Harare.
Both the woman and journalist requested anonymity out of fear they could be targeted for talking.
"If you talk too much, they come looking for you, they hunt you down, they beat you," the woman told CNN.
Rapes and maimings are being reported across the country. On Monday, the United Nations Security Council condemned "the campaign of violence," which it said was responsible for scores of dead opposition activists and the beatings of thousands. Video Watch why the U.N. says a fair election is impossible »
"There are so many people who are dying right now. We're not even sure how many people have died," said the woman in Harare, Zimbabwe's capital.
In his letter announcing he was dropping out of the presidential race, Tsvangirai said at least 86 people have been killed, 10,000 wounded and 200,000 people displaced.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |