Het was inderdaad echt super, ik kreeg ook kippenvel bij de climax van Fix You.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 10:28 schreef --Christiaan-- het volgende:
Hoogtepunten:
Fix You, de climax. Kippenvel.
Politik. Nooit gedacht dat ze die zouden spelen
.
En de hele eerste toegift, zo briljant.
I totally agree. Had bij het album al: hoe gaan ze dit in vredesnaam live fixxen? Hoopte dat ze het muzikaal op zouden lossen. Wat mij betreft liever iets anders dan het origineel, maar wel helemaal live. Maargoed, ze deden het zo. Allemaal sampletjes (waarvandaan uitgestuurd trouwens? Geluidsman of Will?) Mocht er ook wel wezen hoor! Klonk super! Moeten ook weer niet teveel gaan zeiken.. Maar jammer vond ik het wel.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 11:52 schreef BillyOcean het volgende:
En ik haat het als ik geluidjes en instrumenten hoor die niet gespeeld worden op het podium...
Eerst zie je Jonathan en Chris allebei op een keyboard spelen (lovers in japan) en ineens gaat Jonathan gitaar spelen en Chris rondhuppelen en het piano'tje gaat gewoon door! En zo waren er wel meer dingen (background vocals, strijkers, keyboardjes...) Het is van deze tijd en alle grote bands doen het maar het blijft irritant.
Ik jou ongetwijfeld ook, hoewel je fobo niet echt uitkomst biedtquote:Op vrijdag 3 oktober 2008 16:48 schreef sanne007 het volgende:
[quote]Op vrijdag 3 oktober 2008 15:52 schreef thettes het volgende:
Mooi concert en ondanks een verschrikkelijke reis vol file's van Amsterdam (mooi nummer!) naar Ahoy een goede plek gevonden
dan heb ik jou vast zien staan gister precies dezelfde hoek gestaan als dat jou foto's gemaakt zijn toevallig!!![]()
maaar was erg goed het concert, alleen was veeel te snel afgelopen!
COOL ... dit speelden ze dus vlak naast ons ... op ca 0.15 zie je mij opstaan (wit overhemd, linksonder) en draaien zodat een vriend van ons een foto kon makenquote:Op vrijdag 3 oktober 2008 17:10 schreef J0sT het volgende:
Ze kwamen gewoon op 20m afstand The Scientist spelen!
Oh tof, ik zit ook op rij 4 van vak Bm vanavond! Ben nu wat geruster.quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 16:55 schreef Locusta het volgende:
Ik ben gisteravond ook geweest en ik vond het superWat is Viva la Vida toch een ontzettend mooi nummer
![]()
En natuurlijk smolt ik helemaal toen ze Yellow en In My Place zongen![]()
Ik had een kaartje aan de linkerzijde (met je gezicht naar het podium) van het podium met "slecht zicht" (Bm, rij 4 stoel 72-75) maar toen we ons plekje hadden gevonden viel het uiteindelijk 100% mee
![]()
Oke, oke, het zijn geen staanplaatsen maar we hadden een fantastisch uitzicht op het podium![]()
Aangezien ik niet zo heel groot ben en bij het staan meestal niet zoveel kan zien, genoot ik van het vrije zicht dat ik had.
Kortom: slecht zicht viel ontzettend mee, ondanks de bange voorgevoelens
Jazekers, helemaal open aan de zijkant!quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:06 schreef Tourniquet het volgende:
Oh tof, ik zit ook op rij 4 van vak Bm vanavond! Ben nu wat geruster.Op de foto's te zien is het podium ook redelijk 'open' aan de zijkant dus dat scheelt al een hoop.
Rij 4 is ideaal, liever rij 1. Ik zat tweede ring Bi rij 7, ging nog primaquote:Op vrijdag 3 oktober 2008 18:06 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Oh tof, ik zit ook op rij 4 van vak Bm vanavond! Ben nu wat geruster.Op de foto's te zien is het podium ook redelijk 'open' aan de zijkant dus dat scheelt al een hoop.
quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 21:14 schreef Sequencial het volgende:
't begint bijna...![]()
Groeten uit de arena rechtsvooraan!
quote:Op vrijdag 3 oktober 2008 20:48 schreef Brembo het volgende:
[..]
Rij 4 is ideaal, liever rij 1. Ik zat tweede ring Bi rij 7, ging nog prima. Was allang blij dat ik er heen kon
. Maar het begin (life in technocolor) en daarvoor een of ander foute wals toch wel leuk gemaakt.
Deze zaten er vanavond niet tussen (toch?).quote:Trouble (partial, Chris)
Amsterdam (partial, Chris)
Jay-Z, wtf? Verder wel gaaf.quote:Dear Coldplay fans and friends...
First of all, thankyou for the incredible year you have been giving us so far; from asking for our songs on the radio, to buying an album, to coming to a show; we owe you in a big way. As audiences you have been incredibly awesome to play for, and I might add that your singing has been in excellent form.
In the spirit of trying to do things a bit differently and keep everything fresh, we are going to do a few musical moves that we have not previously attempted. Firstly, in a few weeks we are going to release a version of Lost! which has a guest experience on it in the form of JAY-Z.
Then in November, we are happy to announce we are putting out an E.P. called PROSPEKT'S MARCH. It contains five songs that were not finished back in May (our deadline for Viva La Vida) but that have just been completed. They are:
1. Life In Technicolor ii (which is a song)
2. Postcards From Far Away
3. Glass Of Water
4. Rainy Day
and
5. Prospekt's March
We are very proud of these and are pretty excited to release them. They have been the subject of many discussions and arguments; some might be considered too catchy or too heavy for Coldplay songs but in our minds they complete the VIVA LA VIDA picture.
If you want to get the E.P. you can download it or order it from the internet or you can get it in a special edition of the album called "Viva La Vida: Prospekt's March Edition".
The version of Lost with JAY-Z on it will also be on this.
We really hope you enjoy it and we look forward to singing these songs with you in cities across the world.
thanks for reading - sorry about the handwriting.
love CHRIS
Dat was het nummer "I just wanna love u" van Jay-Z, niet de versie van Lost waarbij hij meedoet. Vond 't al vreemd dat ze dat nummer draaiden, maar nu valt 't kwartje.quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 00:42 schreef Viperke het volgende:
[..]
Voordat de show begon tussen het voorprogramma en coldplay kwam die denk ik voorbij
Aja ik snapte er ook al geen ruk van ben niet zon Jay-Z fan dus herkende alleen de stem. Volgende keer maar eens beter opletten op de tekst :pquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 00:45 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Dat was het nummer "I just wanna love u" van Jay-Z, niet de versie van Lost waarbij hij meedoet. Vond 't al vreemd dat ze dat nummer draaiden, maar nu valt 't kwartje.
Ik was op 2 october en ik hoorde ook zo'n rapperquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 02:10 schreef Kidney_Bean het volgende:
Het was geweldig!!!
Ja ik begreep dat van Jay-Z ook niet zo goed (als je niet into die muziek bent lijkt me dat ook logisch) maar verder wat een topshow! Niet alleen de muziek, maar ook het licht, die bollen, de vlinders, hoe er gewerkt is met het scherm aan de achterkant, de verschillende podia... het was gewoon een topshow die stond als een huis!
Ja jammer dat die vlinders alleen bij het staangedeelte vielen! Ik had er ook wel een paar willen hebben... Ben blij dat je het ook Wauw vond (net als ikquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 11:56 schreef Noortje. het volgende:
WAUW
Hoewel we tyfusver zaten (we gingen dan ook maar op de trap zitten ipv op onze plekken, konden we tenminste normaal bewegen) heb ik toch nog best mooie foto's gemaakt (denk ik, heb ze nog niet gezien op de computer) en het geluid van de filmpjes is echt heul goed. Fokkkkk ik hou van mijn camera
![]()
Goed, nu over het concert, hoewel het woord 'wauw' eigenlijk genoeg zei. De effecten, de lichten, die ballen (waarvan er eentje, als ze naar beneden waren, precies voor het podium hing zodat ik niets zag), Chris Martin (ik ben verliefd op die man, ik zweer), allemaal kleine dingetjes die het oh zo leuk maakten (ik noem een KC flyer krijgen van te voren, net op tijd de bus halen door wat hangjongeren op Rotterdam Zuid, een hele aardige opruimman die voor ons een hand met vlinders wilde pakken in tegenstelling tot alle anderen omdat ze dan 'vieze handen zouden krijgen', op de terugreis op een Dixie plassen omdat de hele Mac verbouwd werd, mijn camera, Hester, de wave (hoewel die na een tijdje ging vervelen), het ge-ooohooohoooooo tussen de liedjes etc door en zo kan ik nog wel even doorgaan maar ik zal het jullie besparen)...
Yellow was echt het hoogtepunt voor me, geweldig nummer. Heb een paar bijna-jankmomentjes gehad (bij The Scientist, Talk en Yellow, iets met herinneringen).
En toen was het afgelopen, zat ik nog steeds in een rush en moest ik naar de wc maar dat mocht niet meer
Ja maar wij gingen dus zo eerst aan naar de eerste ring onder ons om te kijken of er iemand zo aardig was, maar niemand was dichtbij, dus wij als een speer naar de andere kant en daar was er een hele aardige meneer die even naar het podium liep omdat het daar niet zo vies was, en hij deed ze in een bekertje. Vervolgens allemaal wanhopige kinders die dat ook wilden maar die kregen het niet voor elkaar.quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 12:03 schreef Kidney_Bean het volgende:
[..]
Ja jammer dat die vlinders alleen bij het staangedeelte vielen! Ik had er ook wel een paar willen hebben... Ben blij dat je het ook Wauw vond (net als ik)
Hmm ik kan me je reactie wel voorstellen.. Het is natuurlijk veel ´toeters en bellen´. Maar als ze dat niet hadden gedaan, hadden mensen het misschien weer een kale show gevonden. Ik vond alle ´special effects´ om het zo maar te zeggen wel geweldig, maar het moet je smaak zijn. En ik heb ook wel eens op die tweede ring gezeten, dan beleef je het inderdaad heel anders (en eng hoog is dat he?!) Ik had liever ook gestaan dan op de eerste ring gezeten, maar ik ben wel blij dat ik er zowiezo bij was!quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 12:13 schreef Felixa het volgende:
Tja, ik weet niet zo goed wat ik ervan moet vinden.
Het klopte allemaal als een bus natuurlijk, gelikte show, veel effecten, mooie liedjes.
Maar toch kwam het op mij allemaal iets te gepolijst over, te steriel, te geregisseerd.
Hoogtepunt voor mij was The Hardest Part, waarin de muziek niet verdronk in een zee van special effects - alleen maar een zanger achter een piano die een prachtig liedje zingt.
Van waar wij zaten (tweede rij vanaf het plafond zeg maar...) kwam je er ook niet echt in.
Ik had het ongetwijfeld anders beleefd als ik ergens anders had gezeten of gestaan.
Ik moest echt moeite doen om me te concentreren op de muziek, de overdaad aan licht- en andere effecten was gewoon teveel. Onze ogen werden steeds maar weer naar die magic balls getrokken en naar die schermen. Terwijl ze zulke mooie liedjes hebben, die al die heisa er omheen helemaal niet nodig hebben.
De vorige keer dat ik ze zag, Werchter 2002, speelden ze dus in de buitenlucht in de middag. Dat optreden heeft op mij veel meer indruk gemaakt, omdat het echt puur om de muziek ging. Niks geen ballen, schermen, laserstralen - gewoon alleen maar mooie muziek. De tranen rolden daar over mijn wangen bij Everything's Not Lost. Zo mooi...
Ook vind ik het een hele opgave voor Chris Martin om de hele show te dragen, no disrespect - maar de andere 3 bandleden staan er een beetje verloren bij zo op dat grote podium.
En wat vond ik het zonde met God Put A Smile en Talk... ongelooflijk hoe ze hun eigen, schitterende liedjes zo verkrachten... eeuwig zonde.
Maak er dan nog wel even een kritische noot van...quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 16:09 schreef Elwood1802 het volgende:
Hier ook een kritische nood
Ben er wel niet geweest, maar flink aantal filmpjes gezien van eerdere concerten van deze tour en echt overal is het hetzelfde, dat is wel jammer. Zoals iemand hierboven al zei..het is allemaal veel te veel voor geprogrammeerd. Mooiste zou zijn als ze het smiddags deden in de buitenlucht
De kritiek was in noodquote:Op zaterdag 4 oktober 2008 16:10 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Maak er dan nog wel even een kritische noot van...
Dat heeft niet zo zeer iets met Coldplay of dit concert te maken. Dat is met ontzettend veel concerten zo. De setlist die Editors in maart in de HMH speelde was ongeveer (op 1 track na) hetzelfde als die ze speelde op Pinkpop.quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 16:09 schreef Elwood1802 het volgende:
Hier ook een kritische nood
Ben er wel niet geweest, maar flink aantal filmpjes gezien van eerdere concerten van deze tour en echt overal is het hetzelfde, dat is wel jammer. Zoals iemand hierboven al zei..het is allemaal veel te veel voor geprogrammeerd. Mooiste zou zijn als ze het smiddags deden in de buitenlucht
Ja ik! Vanaf m'n plekje in de nok aan de zijkant, wel grappig om een keer een ander zichtspunt te hebben, maar volgende keer weer liever op 't veld!quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 17:37 schreef Timo20 het volgende:
Heeft niemand die gisteren is geweest filmpjes gemaakt van Fix You?
Ik heb maar twee oranje, en allebei verschillend (eentje egaal, andere anders) dus nee, het spijt me zeer.quote:Op zaterdag 4 oktober 2008 20:47 schreef CoExist het volgende:
Enne, wil er ook iemand vlinders ruilen...?
Ik mis de oranje
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |