Die BazBus ziet er idd goed uit! Een vriend van mij heeft een half jaar stage gelopen in zuid afrika. Zal hem eens om meer info vragen.quote:Op zaterdag 24 mei 2008 20:11 schreef Mapani het volgende:
Uit eigen ervaring, Zuid-Afrika en de omliggende landen.
Onze duurste backpackers in Zuid-Afrika zelf kostte omgerekend iets van 6 euro per nacht, en die was goed. Schoon etc.
En er zijn in Zuid-Afrika goede voorzieningen voor backpackers. Google maar eens op BazBus. En cultureel erfgoed is er, dieren, natuur. The hole package.
Ah Nepal, dat lijkt me ook een heel mooi land. En Tibel uiteraard ook, daar zijn kenissen van mij een paar jaar geleden geweest, kan ik ook even informatie in gaan winnen.quote:Op zaterdag 24 mei 2008 20:17 schreef P8 het volgende:
Mijn enige eigen ervaring is Nepal. Dat kan ik je wel zeker aanraden.
En dan met name rond Pokhara. Hoewel je in het oosten van Nepal ook erg mooi (en iets goedkoper) kan rondtrekken.
Waar ik zelf echt graag nog een keer rond wil trekken is in de woestijn achter de himalaya (Tibet). Ik heb daar echt zulke geweldige foto's van gezien
ik zie het nu pasquote:
Daar moet wel bij gezegd worden dat het uiterst twijfelachtig is of je deze zomer als toerist Tibet nog wel in komt. Er worden erg weinig travel permits afgegeven en de verwachting is dat dat tot en met de Olympische Spelen in augustus nog zo blijft. Neemt niet weg dat China wel een heel gaaf land is om rond te reizen en inderdaad spotgoedkoop.quote:Op zaterdag 24 mei 2008 21:16 schreef Travelmonkey het volgende:
Tibet en Nepal zijn ook goed te combineren en inderdaad niet duur!
Maar eventueel Bolivia/Peru kan ook prima ja.
Hoe is het backpacker gehalte daar?quote:Op zondag 25 mei 2008 10:10 schreef thedunno het volgende:
Iran is spotgoedkoop, veilig, vrij makkelijk te bereizen en barst van het cultureel erfgoed.
Laat je eens verassen!
Het backpacker gehalte is laag maar niet afwezig. Iedere stad heeft wel 1 of 2 typische backpackers hostels. Het openbaar vervoer is prima.quote:
Probleempje is alleen de stempel van iran in je paspoort als je een keertje naar de US vliegt...quote:Op zondag 25 mei 2008 10:10 schreef thedunno het volgende:
Iran is spotgoedkoop, veilig, vrij makkelijk te bereizen en barst van het cultureel erfgoed.
Laat je eens verassen!
Ja, Iran lijkt me ook geweldig. Daar zijn mijn ouders vroeger ook eens geweest. Alleen ik ben in de toekomst idd van plan om naar de US te gaan. Zou het echt uitmaken als je een stempel van Iran in je paspoort hebt staan?quote:Op zondag 25 mei 2008 19:27 schreef Proximo het volgende:
[..]
Probleempje is alleen de stempel van iran in je paspoort als je een keertje naar de US vliegt...
Nee hoor, enkel een stempel van Iran in je paspoort is geen enkele reden om geweigerd te worden. Het enige land dat misschien vragen gaat stellen is Israel, maar dat is wederzijds. Met een Israelische stempel in je paspoort kom je Iran vrijwel niet binnen. De USA daarentegen is geen enkel punt.quote:Op zondag 25 mei 2008 23:02 schreef jaapgvk het volgende:
[..]
Ja, Iran lijkt me ook geweldig. Daar zijn mijn ouders vroeger ook eens geweest. Alleen ik ben in de toekomst idd van plan om naar de US te gaan. Zou het echt uitmaken als je een stempel van Iran in je paspoort hebt staan?
Heel goed punt inderdaad..zonde is dat. Het was toen wij er waren al even wat uitzoekwerk en geklooi daarmee...met OS zal het ws wel minder worden. Ja in dat geval zou ik zeggen. Combineer Nepal met het noorden van Indiaquote:Op zaterdag 24 mei 2008 22:57 schreef just.in.case het volgende:
[..]
Daar moet wel bij gezegd worden dat het uiterst twijfelachtig is of je deze zomer als toerist Tibet nog wel in komt. Er worden erg weinig travel permits afgegeven en de verwachting is dat dat tot en met de Olympische Spelen in augustus nog zo blijft. Neemt niet weg dat China wel een heel gaaf land is om rond te reizen en inderdaad spotgoedkoop.
Ik heb ook nog nooit gehoord dat dit een probleem zou zijn. Ik ben in Iran diverse iraniërs tegengekomen die in Amerika wonen en kennelijk ook geen problemen hebben heen en weer te reizen. Ook Amerikanen mogen zonder begleiding door Iran reizen. Een iraans visum in je paspoort levert misschien was extra vragen bij de douane op een beperking is het zeker niet.quote:Op zondag 25 mei 2008 23:11 schreef just.in.case het volgende:
[..]
Nee hoor, enkel een stempel van Iran in je paspoort is geen enkele reden om geweigerd te worden. Het enige land dat misschien vragen gaat stellen is Israel, maar dat is wederzijds. Met een Israelische stempel in je paspoort kom je Iran vrijwel niet binnen. De USA daarentegen is geen enkel punt.
Mwa, wat is bizar duur? Entree voor de Verboden stad is 9 euro, voor de Lama-tempel is 4 euro, voor het Terracotta leger 12 euro. Voor Chinezen is dat inderdaad erg prijzig, maar naar Westerse maatstaven valt dat alleszins mee. Voor een half uur in de taxi betaal je 1,50 a 2,- euro. Heerlijk uit eten kost 3 euro, dus dat lijkt me toch wel goedkoop.quote:Op maandag 26 mei 2008 23:58 schreef Blik het volgende:
In de TT staat dat China goedkoop is, maar ik heb van backpackers het tegendeel gehoord. Vooral tempels schijnen bizar duur te zijn om te mogen bezoeken. Daarbij vind ik 3 weken echt te kort voor een land als China of Indonesië
Andere goedkope landen naast degene die al genoemd zijn: Guatemala en de rest van Midden-Amerika. Guatemala is ook perfect te doen in 3 weken
Valt me dan ook wel mee, ik heb verhalen gehoord van 40 a 50 dollar als entree. Maar die verhalen kan ik dus naar het land der fabelen verwijzenquote:Op dinsdag 27 mei 2008 11:06 schreef just.in.case het volgende:
[..]
Mwa, wat is bizar duur? Entree voor de Verboden stad is 9 euro, voor de Lama-tempel is 4 euro, voor het Terracotta leger 12 euro. Voor Chinezen is dat inderdaad erg prijzig, maar naar Westerse maatstaven valt dat alleszins mee. Voor een half uur in de taxi betaal je 1,50 a 2,- euro. Heerlijk uit eten kost 3 euro, dus dat lijkt me toch wel goedkoop.
Ik vond Vietnam echt een supermooi land om doorheen te reizen en heel anders dan Cambodja of Thailand (Laos kan ik niet zeggen). Noord-Vietnam is echt supermooi met Halong Bay en de rijstvelden rondom Sapa en nog vele andere mooie parken. In het midden is Hoi An een heel leuk stadje om te verblijven, kun je ook lekker aan het strand liggen. Hue is leuk door het keizerlijke verleden. En in het zuiden is het goed vertoeven in Dalat en Ho Chi Minh City.quote:Op woensdag 28 mei 2008 10:38 schreef jaapgvk het volgende:
Bedankt voor alle reacties. Zuid afrika gaat waarschijnlijk afvallen.
India, Nepal en China zitten nog wel in de poule.
Mijn twee reismaatjes hebben laten weten Vietnam wel interessant te vinden. Nu vind ik dat op zich wel jammer omdat ik die 'cultuur' al eens gezien heb (Laos/Cambodja) Of valt dit wel mee? En kwa kosten?
Super! bedankt voor de infoquote:Op woensdag 28 mei 2008 10:56 schreef Blik het volgende:
[..]
Ik vond Vietnam echt een supermooi land om doorheen te reizen en heel anders dan Cambodja of Thailand (Laos kan ik niet zeggen). Noord-Vietnam is echt supermooi met Halong Bay en de rijstvelden rondom Sapa en nog vele andere mooie parken. In het midden is Hoi An een heel leuk stadje om te verblijven, kun je ook lekker aan het strand liggen. Hue is leuk door het keizerlijke verleden. En in het zuiden is het goed vertoeven in Dalat en Ho Chi Minh City.
Qua kosten is Vietnam nog goedkoper dan cambodja, helemaal nu de dollar zo laag staat (De nationale munt is gekoppeld aan de dollar). Toen ik daar was, was de euro/dollar 1.35 en nu is het 1.56. Dus is het nu nog 15% goedkoper dan afgelopen zomer.
Alleen de vlucht is wel duur, aan te raden is om via Bangkok te vliegen en dan verder te gaan met AirAsia. Anders betaal je al snel 1100 a 1200 euro voor de vluchten.
Wij hebben echt topweer gehad, eigenlijk bijna alleen maar zon en temperaturen van 30+. In Sapa was het wel kouder, maar dat ligt ook op 1500 meter. In halong Bay hebben we ook wat meer regen gehad, maar in Hanoi weer niet.quote:Op woensdag 28 mei 2008 22:00 schreef jaapgvk het volgende:
[..]
Super! bedankt voor de info![]()
Jij bent er afgelopen zomervakantie geweest begrijp ik? Hoe zat toen het met het weer? Ik heb begrepen dat er nogal een groot verschil is tussen noord/zuid.
Ik zal me er eens verder in gaan verdiepen
In dat laatste heb je op zich wel een punt. Je kunt het zo duur maken als je zelf wilt, de andere kant op vind ik het echter niet opgaan. De prijzen in een land geven gewoon een hele goede weergave over de kosten die je gaat hebben. En ja, als je met een groepje bent is liften en overnachten bij locals natuurlijk iets moeiljker.quote:Op vrijdag 30 mei 2008 10:29 schreef SnuggLe het volgende:
Er wordt gevraagd naar de goedkoopste backpackerslanden.
Ik zie een aantal mensen oa Peru, China en Zuid Afrika noemen.
Ik zou INDIA heel erg hoog op je lijstje zetten. Los van dat dit een ge-wel-dig fascinerend land is (waar de 3-eenheid drukte, hitte, armoede al je zintuigen prikkelt) is het spotgoedkoop. Je kunt er slapen voor een habbekrats, eten kost weinig tot niets, men spreekt er engels (BIG pluspunt boven china) en het reizen is er ook goedkoop. De Taj is duur, dat dan weer wel. Maar die kan je ook fantastisch bekijken aan de achterkant op een bootje voor 10 roepia bij zonsopkomst. SCheelt je heel veel entree.
Anyway, Ik denk dat je beter de vraag kunt stellen: hoe kan ik zo goedkoop mogelijk reizen/backpacken ipv naar 1 land te zoeken. Je kan het in ieder land zo goedkoop/duur mogelijk maken als je zelf wilt.
Hoi Anquote:Op woensdag 28 mei 2008 10:56 schreef Blik het volgende:
[..]
Ik vond Vietnam echt een supermooi land om doorheen te reizen en heel anders dan Cambodja of Thailand (Laos kan ik niet zeggen). Noord-Vietnam is echt supermooi met Halong Bay en de rijstvelden rondom Sapa en nog vele andere mooie parken. In het midden is Hoi An een heel leuk stadje om te verblijven, kun je ook lekker aan het strand liggen. Hue is leuk door het keizerlijke verleden. En in het zuiden is het goed vertoeven in Dalat en Ho Chi Minh City.
Qua kosten is Vietnam nog goedkoper dan cambodja, helemaal nu de dollar zo laag staat (De nationale munt is gekoppeld aan de dollar). Toen ik daar was, was de euro/dollar 1.35 en nu is het 1.56. Dus is het nu nog 15% goedkoper dan afgelopen zomer.
Alleen de vlucht is wel duur, aan te raden is om via Bangkok te vliegen en dan verder te gaan met AirAsia. Anders betaal je al snel 1100 a 1200 euro voor de vluchten.
Bangkok viel mij toch nog tegen eigenlijk. Het allerlaagste wat ik tegenkwam was net over 700 euro, maar het meeste zat meer in de 750-800 range. Ik betaal nu uiteindelijk 840. En daar komt AirAsia dus nog bij.quote:Op zondag 1 juni 2008 19:55 schreef Veersesmurf het volgende:
Ik zou ook op Bangkok vliegen (retourtje 600-700 euro?) en dan met AirAsia verder naar Hanoi of HCMC. Kost misschien nog 35 euro extra ofzo.
Ook met Airberlin?quote:Op maandag 2 juni 2008 13:21 schreef Hik het volgende:
[..]
Bangkok viel mij toch nog tegen eigenlijk. Het allerlaagste wat ik tegenkwam was net over 700 euro, maar het meeste zat meer in de 750-800 range. Ik betaal nu uiteindelijk 840. En daar komt AirAsia dus nog bij.
Gaat wel om September, wellicht zijn andere perioden goedkoper?
offtopic: Ik heb familie in Den Bosch, en dan is Dusseldorf prima te doen. anderhalf uur, schiphol is 55 minuten (zonder files)quote:Op maandag 2 juni 2008 13:27 schreef Hik het volgende:
AirBerlin was 694 euro in die periode (was overigens maar mogelijk op één dag van de 2-weken periode waarin ik keek). In dat geld zaten nog geen overige kosten (dus wel tax enzo, maar geen cc fee etc.). Bovendien moet je dan wel eerst naar Düsseldorf. Dat vliegtuig vertrekt om 12 uur, uiterlijk 9-10 uur inchecken. Beetje afhankelijk van waar je woont in Nederland moet je dan óf een nacht in Dússeldorf slapen (want met het OV redt je dat niet meestal) óf je auto daar een paar weken parkeren.
Al met al veel duurder dan en één-na-goedkoopste ticket, en veel meer gedoe, tenzij je in Arnhem woont ofzo.
Dan ga je dus uit van de auto. En die staat dan wel weet-ik-hoe-lang daar. Ook duur.quote:Op maandag 2 juni 2008 13:46 schreef Blik het volgende:
[..]
offtopic: Ik heb familie in Den Bosch, en dan is Dusseldorf prima te doen. anderhalf uur, schiphol is 55 minuten (zonder files)
nee, ik heb relaxte familie die mij brengt en op komt halenquote:Op maandag 2 juni 2008 14:55 schreef Hik het volgende:
[..]
Dan ga je dus uit van de auto. En die staat dan wel weet-ik-hoe-lang daar. Ook duur.
quote:Op maandag 2 juni 2008 15:40 schreef Blik het volgende:
[..]
nee, ik heb relaxte familie die mij brengt en op komt halen
die moeder van mijn vriendin is zo gestoord, die zou dat wel doen.quote:Op maandag 2 juni 2008 15:41 schreef Hik het volgende:
[..]![]()
Als je 10x per jaar gaat doen ze dat niet meer
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |