abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_58217667
Uit Nederlands brood
quote:
OK OK, ons brood is te eten, maar het valt toch absoluut in het niet als je het vergelijkt met de ons omringende landen.

Duitsland, België, Italië, Frankrijk, compleet Oost-Europa...


Behalve Engeland, maar ja, is daar überhaupt wel iets te pruimen??


Klacht: In Nederland is alles eetbaar, maar voor echt lekker moet je toch regelmatig de grens over..
.
Mijn antwoord
quote:
Nou ik mis het brood van AH in die papierachtige zakken echt wel hoor! Hier (=30 km ten oosten van Parijs) hebben ze of alleen maar stokbroden of alleen sandwichbrood.... Het enige brood wat nog een beetje in de buurt komt, van Maitre Paul, is keiduur, ligt zwaar op de maag en heel snel droog...
Hoe is het bij jullie?
De wijze houdt zich op de achtergrond, in werkelijkheid staat hij vooraan
  FOK!Babe dinsdag 22 april 2008 @ 01:15:25 #2
166319 Ian_Nick
You'll Never Find Me...
pi_58217696
Dat brood in Duitsland is best wel niet te vreten.
pi_58217872
Het enige nadeel van Belgisch brood is dat het verschrikkelijk dun gesneden is. Als je het in een tosti-ijzer propt krijg je geen tosti's maar plakken brood die aan 1 kant zwart zijn en losse vulling.
Haha, U schakelt nog. Test een DAF !
  dinsdag 22 april 2008 @ 01:36:11 #4
164931 Houtspeer
Jealous Of Your Cigarette
pi_58217934
Toen ik hier naar Nederland kwam schrok ik enorm van het brood hier.
Ik was dit gewend:



Dat is Iraans. Lekker, lekker.
And all the things you do with it
  dinsdag 22 april 2008 @ 06:45:38 #5
69415 Buschetta
Jouw IP toevallig ?
pi_58218902
tja kut.
  dinsdag 22 april 2008 @ 07:21:22 #6
189454 Curri
Banaantje 4 life..
pi_58218996
Kut voor je..
  Boks-Chick dinsdag 22 april 2008 @ 07:24:00 #7
118131 BrandX
BoksChick & CoffeeAddict
pi_58219005
Ik ben van de zomer drie maanden in de dolomieten, en zie nu al op tegen 3 maanden bolletjes of gaar wit brood. Die bolletjes zijn nog wel ok, maar ik hou van bruin brood, lekker donker, met veel granen en zulks. Daar hebben de italianen nog nooit van gehoord geloof ik.

En mijn vriend uit nieuw zeeland is nog dagelijks verbaasd over al die honderden verschillende soorten broden die we hier hebben liggen.
lolwut
pi_58219806
Leer zelf broodbakken en je hebt altijd en overal het lekkerste brood in huis.

Nederlands brood is vaak niet te eten overigens.
  dinsdag 22 april 2008 @ 09:08:14 #9
10229 SilkTie
Sceptisch optimist
pi_58219980
Je hebt hier standaard brood ("lechem achied" = eenheidsbrood) wat nog door de regering gesubsidieerd wordt (een van de laatste overblijfselen van een strakgeregelde socialistische staatsinrichting; ongeveer een half jaar geleden hebben ze de melkprijzen vrijgegeven, andere dingen waren al veel langer weer volledig aan de vrije marktwerking overgeleverd. Maar de Israelische economische politiek en de historie daarvan zijn behoorlijk off-topic ...). Dat is te koop voor zo'n ¤1,40, niet te vreten en zonder enige voedingswaarde.

Daarnaast kan je zo ongeveer ieder brood kopen wat je wilt: wit, bruin, volkoren, zevenhonderdgranen, bolletjes, puntjes, stokbrood, pita (in de varianten gewoon, Irakees, Jemenitisch etc.), bagels, donuts, Russische broden (met pumpernickel of andere troep), chiabata etc. etc. etc. En natuurlijk op donderdag en vrijdag challa: speciale gevlochten broden voor Sjabbat in de smaken gewoon, volkoren, licht gezoet en zwaar gezoet (met of zonder rozijnen), om maar niet te spreken van de diverse biologische en 'verrekte macrobiotische' (Paul van Vliet) varianten van dit al.
We will have peace with the Arabs when they love their children more than they hate us. (Golda Meir)
pi_58390215
quote:
Op dinsdag 22 april 2008 01:36 schreef Houtspeer het volgende:
Toen ik hier naar Nederland kwam schrok ik enorm van het brood hier.
Ik was dit gewend:

[ afbeelding ]

Dat is Iraans. Lekker, lekker.
is kut voor je he
pi_58394610
Denen doen voornamelijk aan roggebrood... En als je niet zo'n grote fan van roggebrood bent maar je wel graag brood eet voor je naar je werk gaat, tja dan loop je in het begin tegen wat aparte verschijnselen aan. Bijvoorbeeld: je eet s'ochtends steeds 2 plakken roggebrood en als je op de fiets naar school zit dan moet je de hele tijd kokhalzen. Op zich niet zo vreemd, kom je na een tijdje achter aangezien het roggebrood wat je eet zo ongelofelijk zwaar is dat het minimaal een uur duurt voordat het goed en wel weg is.
Inmiddels maak ik al mijn brood zelf, heb een zwik mailmeel gekocht in Nederland en bak nu om de 3 dagen lekker een brood. Onze flat ruikt dan heerlijk en ik ontspan ervan. Het kost veel minder dan het kopen van een brood, max 10kr aan ingredienten vs ongeveer 16-22kr in de supermarkt-bakker.

[ Bericht 0% gewijzigd door Keksi op 30-04-2008 12:57:11 ]
Danmark: more usefull every day!
pi_58395649
Ik mis het Nederlandse brood juist! En grote variatie aan beleg ook.
Cool story, Hansel.
pi_58397429
Ik ook! Na een week Zweden ben ik het alweer zat daar het eten
  woensdag 30 april 2008 @ 17:17:04 #14
44800 SilentChaos
Rehab is for quitters...
pi_58400391
Het brood in China is ook te ranzig voor woorden
A morning of awkwardness is far better than a night of loneliness...
I won't go down in history, but I will go down on your sister...
Freedom is just another word for missing someone...
Satisfaction is the death of desire...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')