De praktijk is ook zo. De praktijk is echter ook dat mensen in de praktijk vaak een dossier aanleveren wat de nodige vraagtekens oproept.quote:Op dinsdag 22 juli 2008 10:27 schreef Hik het volgende:
[..]
Dat is de theorie ja. De praktijk van veel Nederlandse ambassades daar (die de visa uitgeven dus) is een stuk weerbarstiger. Overigens wordt het makkelijker naarmate mensen vaker Europa hebben bezocht, maar bij partners die voor het eerst komen zijn bepaalde landen voor ons altijd een hoofdpijndossier.
In Nederland. Niet in Rusland op het vliegveld.quote:Op zondag 14 december 2008 20:38 schreef Burdie het volgende:
Dan moet ze dus bij de douane kunnen aantonen dat ze het geld heeft, door het te laten zien.
Hebben ze dat bij afgifte van het visum niet verteld?
35 euro per dag verblijf is het toch? En zover ik weet mag je niet 70 dagen als niet-EU lid zomaar in Nederland gaan verblijven. Dus waar die 2000 euro vandaan komtquote:Op zondag 14 december 2008 20:48 schreef Burdie het volgende:
Nee, het KOST ook niet zoveel, maar je moet genoeg geld hebben om NL in te mogen, óf iemand hebben die garant voor je staat. In het eerste geval moet ze het geld bij de douane laten zien, in het tweede geval moet de garantsteller kunnen aantonen dat die genoeg geld heeft/verdient.
Dat dus. En de bedragen die genoemd worden kloppen toch ook niet? (ik heb wat vrienden in oa. Istanbul wonen).quote:Op zondag 14 december 2008 20:53 schreef nils7 het volgende:
[..]
Wellicht dat het om een verzekering gaat die tot en met 30.000e moet dekken voor de periode van verblijf.
Althans was bij mijn vriendin zo...
Overigens is het mij als TS wel gelukt en voor januari gaan we het voor een tweede keer proberen!
Welke financiele papieren zijn er nodig dan??????quote:Op maandag 15 december 2008 17:32 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
35 euro per dag verblijf is het toch? En zover ik weet mag je niet 70 dagen als niet-EU lid zomaar in Nederland gaan verblijven. Dus waar die 2000 euro vandaan komt![]()
Overigens is in sommige gevallen een kopie van een aantal financiele papieren ook goed, dit wordt dan op de ambasade/consulaat gekeurd, en moet je meenemen het vliegveld in. De Douane hier kan daar dan om vragen en dit nogmaals controlleren.
De precieze bedragen weet ik zo niet, ben er alweer eventjes uit. Ik weet wel dat je max. 90 dagen in NL mag verblijven met een toeristenvisum. En als Nederland hebben we geen invloed op wat andere landen doen bij de douane hequote:Op maandag 15 december 2008 17:32 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
35 euro per dag verblijf is het toch? En zover ik weet mag je niet 70 dagen als niet-EU lid zomaar in Nederland gaan verblijven. Dus waar die 2000 euro vandaan komt![]()
Overigens is in sommige gevallen een kopie van een aantal financiele papieren ook goed, dit wordt dan op de ambasade/consulaat gekeurd, en moet je meenemen het vliegveld in. De Douane hier kan daar dan om vragen en dit nogmaals controlleren.
Je zou een rekeningafschrift kunnen laten zien waaruit blijkt dat je genoeg geld hebt. Maar daar wordt niet altijd genoegen mee genomen. Dit soort dingen verschillen enorm per land, dus informeer gewoon bij de lokale ambassade.quote:Op maandag 15 december 2008 18:50 schreef lee01 het volgende:
[..]
Welke financiele papieren zijn er nodig dan??????
Maar we hebben toch maar een ambassade???quote:Op maandag 15 december 2008 20:03 schreef Burdie het volgende:
[..]
Je zou een rekeningafschrift kunnen laten zien waaruit blijkt dat je genoeg geld hebt. Maar daar wordt niet altijd genoegen mee genomen. Dit soort dingen verschillen enorm per land, dus informeer gewoon bij de lokale ambassade.
Eén ambassade, wat bedoel jequote:Op maandag 15 december 2008 20:12 schreef lee01 het volgende:
[..]
Maar we hebben toch maar een ambassade???
Maar ik zal wel is bellen.
Verschilt vooral van de gene die het aanvraagtquote:Op maandag 15 december 2008 20:03 schreef Burdie het volgende:
[..]
Je zou een rekeningafschrift kunnen laten zien waaruit blijkt dat je genoeg geld hebt. Maar daar wordt niet altijd genoegen mee genomen. Dit soort dingen verschillen enorm per land, dus informeer gewoon bij de lokale ambassade.
Je hebt een ambasade, en bijv. een consulaat. Exacte verschil weet ik niet, maar voor dit soort zaken kan je bij beide terechtquote:
Ik kan het altijd proberen met een rekening afschrift of niet???quote:Op maandag 15 december 2008 20:15 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Verschilt vooral van de gene die het aanvraagtEn het is niet aan nederland wat Rusland vraagt, maar het is onzin dat een land 2000 euro wil zien voor je het land uit gaat...
Vriendin van mij heeft haar complete vermogen op de rekening van haar vriend gezet, welke bij het amerikaanse consulaat in Istanbul toen een rekeningafschrift of een officieel iets van de bank daar had laten zien, met een paar ton op zn rekening. Dan doet de VS ineens niet moeilijk meer over een visa, terwijl hij (artiest) normaal gesproken echt een fors probleem zou hebben.
Erg hypocriet imho. Sommige dingen (een beetje contant geld, een zorgverzekering) kan ik goed inkomen. En dat iemand met een eigen huis in Turkije en een vaste baan daar makkelijker Nederland in komt, is ook niet heel raar....
Maar de complete set met regels slaat echt nergens op, te bizar voor woorden.
Een consulaat is een dependance van een ambassadequote:Op maandag 15 december 2008 20:17 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Je hebt een ambasade, en bijv. een consulaat. Exacte verschil weet ik niet, maar voor dit soort zaken kan je bij beide terecht
Ik vind je niet heel slim over komen... Als een visum wordt afgewezen, is de kans dat je daarna wél een visum krijgt toegewezen heel erg veel kleiner. Laat je dus eerst eens goed informeren over dit soort zaken voordat je rare dingen gaat doenquote:Op maandag 15 december 2008 20:18 schreef lee01 het volgende:
[..]
Ik kan het altijd proberen met een rekening afschrift of niet???
Zo'n idee had ik al, maar de exacte "werking" van het principe zou ik niet wetenquote:Op maandag 15 december 2008 20:18 schreef Burdie het volgende:
[..]
Een consulaat is een dependance van een ambassade.
Het heeft met verantwoordelijkheden te maken, in principe kan een consul dingen beslissen, maar dan blijft de ambassadeur verantwoordelijkquote:Op maandag 15 december 2008 20:20 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Zo'n idee had ik al, maar de exacte "werking" van het principe zou ik niet weten
Nou, niet slim over komen.....ik ben gewoon onbekend op dit soort terrein.quote:Op maandag 15 december 2008 20:19 schreef Burdie het volgende:
[..]
Ik vind je niet heel slim over komen... Als een visum wordt afgewezen, is de kans dat je daarna wél een visum krijgt toegewezen heel erg veel kleiner. Laat je dus eerst eens goed informeren over dit soort zaken voordat je rare dingen gaat doen!!!
Nee hoor, de regels zijn heel duidelijk en logisch, het is alleen de uitwerking ervan en de uitzonderingen die ervoor zorgen dat het raar lijkt. Zelfde geldt voor bijv. asielaanvragen en verblijfsvergunningenquote:Op maandag 15 december 2008 20:15 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Maar de complete set met regels slaat echt nergens op, te bizar voor woorden.
Jij kan/hoeft niets te laten zien. Jij kan garant staan voor haar als ze hier is, of zij moet met geld op schiphol staan. Daar willen ze bedrag x dagen zien. Soms kan een Nederlands consulaat in bijv. Moskou ook het visum goedkeuren; bijv. op de voorwaarde eigen woning, kapitaal, opleiding, achterblijvende kinderen, etc. Dat icm. dat jij garant staat. Zij gaat daar heen, consulaat neemt alles door, en het visum is geregeld. Dan nog zul je zekerheidshalve de papieren mee moeten nemen naar Schiphol.quote:Op maandag 15 december 2008 20:18 schreef lee01 het volgende:
[..]
Ik kan het altijd proberen met een rekening afschrift of niet???
En mijn vriendin die toevallig een iets te dure opleiding in de UK heeft gevolgd, een eigen bedrijf heeft en goed is voor een paar ton per jaar, komt toevallig overal binnen, zonder kunst en vliegwerk, en zonder veel contant geld opzak te hebben.quote:Op maandag 15 december 2008 20:24 schreef Burdie het volgende:
[..]
Nee hoor, de regels zijn heel duidelijk en logisch, het is alleen de uitwerking ervan en de uitzonderingen die ervoor zorgen dat het raar lijkt. Zelfde geldt voor bijv. asielaanvragen en verblijfsvergunningen.
Wel balen dat je het niet kan opzoeken dan die bedragen.quote:Op maandag 15 december 2008 20:24 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Jij kan/hoeft niets te laten zien. Jij kan garant staan voor haar als ze hier is, of zij moet met geld op schiphol staan. Daar willen ze bedrag x dagen zien. Soms kan een Nederlands consulaat in bijv. Moskou ook het visum goedkeuren; bijv. op de voorwaarde eigen woning, kapitaal, opleiding, achterblijvende kinderen, etc. Dat icm. dat jij garant staat. Zij gaat daar heen, consulaat neemt alles door, en het visum is geregeld. Dan nog zul je zekerheidshalve de papieren mee moeten nemen naar Schiphol.
De site van Minbuza is stuk op het moment, dus ik kan de bedragen niet voor je nazoeken ...
Nouja, ik vind het wel een beetje raar dat je niet weet wat een ambassade isquote:Op maandag 15 december 2008 20:22 schreef lee01 het volgende:
[..]
Nou, niet slim over komen.....ik ben gewoon onbekend op dit soort terrein.
En ook waar ik contact mee kan opnemen.
Het is voor mij ook de eerste keer.
Sja, jij KENT beide mensen, en zou het ondenkbaar vinden dat ze niet terug zouden willen naar huis.quote:Op maandag 15 december 2008 20:26 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
En mijn vriendin die toevallig een iets te dure opleiding in de UK heeft gevolgd, een eigen bedrijf heeft en goed is voor een paar ton per jaar, komt toevallig overal binnen, zonder kunst en vliegwerk, en zonder veel contant geld opzak te hebben.
Terwijl als haar vriend hier heen wilt, en ze beide bij ons blijven slapen, ik haar vriend schriftelijk moet uitnodigen, om maar iets te noemen. En zodra ze hier zijn moet je bij de vreemdelingenpolitie langs om te melden dat ze er zijn
Jep nu snap ik hem.quote:Op maandag 15 december 2008 20:29 schreef Burdie het volgende:
[..]
Nouja, ik vind het wel een beetje raar dat je niet weet wat een ambassade is.
Kort gezegd werkt het zo: om Nederland in te mogen komen, moet je aan de eisen voldoen om Nederland in te mogen. Of dit het geval is, wordt getoetst bij de Nederlandse ambassade in het land waar vandaan je reist. Een ambassade is dan zegmaar een stukje Nederland in het buitenland... het is officieel ook Nederlands grondgebied.
Als je NL in wilt reizen, heb je ook te maken met het land dat je uit reist. En omdat dit voor elk land verschilt, en de eisen voor het verkrijgen van een visum voor elk land verschilt per land, dus de experts zitten op de ambassades aldaar.
Snap je het nu?
Minbuza doet het weer: http://www.minbuza.nl/nl/(...)rland_aanvragen.htmlquote:Op maandag 15 december 2008 22:50 schreef lee01 het volgende:
Ik ga contact opnemen met de experts.
Die kunnen mij het haarfijn vertellen.
Te tonen bedrag kan ik atm niet meer vindenquote:Voor visumaanvragers met de nationaliteit van een land waarmee de Europese Unie een visumfacilitatieovereenkomst heeft gesloten of zal sluiten (Albanië, Bosnië, Moldavië, Montenegro, Oekraine, Rusland, Servië en Voormalig Joeoslavische Republiek Macedonië) geldt het tarief van EUR 35,-.
bij je gemeente!quote:Op vrijdag 19 december 2008 19:20 schreef lee01 het volgende:
En waar kan ik een uitnodiging vinden waar ik zeg dat ik verantwoordelijk ben voor haar????
Heb namelijk een andere weg gevonden om haar hier te krijgen
Want ik had gehoord van een garantverklaring
Dat valt nog mee. Ik ken praktijkvoorbeelden waar ze heel wat meer vragen en ondanks een hele stapel telefoonrekeningen en foto´s doodleuk zeggen dat ze niet geloven dat twee mensen partners van elkaar zijn.quote:Op maandag 12 januari 2009 17:34 schreef nils7 het volgende:
Het is me een tweede keer gelukt... wel jammer dat je de hele papier winkel weer op mag trommelen...
Overigens vroegen ze bij de balie wel waar ze verbleef, (bij mijn ouders thuis) en wie haar had uitgenodigd (hadden ze op papier maar okee). En ze vroegen hoe ze me had leren kennen(niet relevant)
Voor een toeristen visum vind ik het ver gaan... en als iemand al x jaar een relatie heeft en besluit hem/haar naar NL te halen dan ook nog zelfs TE... Alleen bij twijfel zoals wanneer iemand net een week kent ofzo dan uiteraard wel..quote:Op maandag 12 januari 2009 22:32 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat valt nog mee. Ik ken praktijkvoorbeelden waar ze heel wat meer vragen en ondanks een hele stapel telefoonrekeningen en foto´s doodleuk zeggen dat ze niet geloven dat twee mensen partners van elkaar zijn.
Een toeristenvisum kan voor iemand wel de eerste stap zijn naar een illegaal verblijf in Nederland, dus ik begrijp de achterdocht ook wel weer.quote:Op maandag 12 januari 2009 23:16 schreef nils7 het volgende:
[..]
Voor een toeristen visum vind ik het ver gaan... en als iemand al x jaar een relatie heeft en besluit hem/haar naar NL te halen dan ook nog zelfs TE... Alleen bij twijfel zoals wanneer iemand net een week kent ofzo dan uiteraard wel..
Vooral met een garant verklaringquote:Op maandag 12 januari 2009 23:42 schreef Halcon het volgende:
[..]
Een toeristenvisum kan voor iemand wel de eerste stap zijn naar een illegaal verblijf in Nederland, dus ik begrijp de achterdocht ook wel weer.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |