idd. erg leuke foto's! goed bezigquote:
Ik weet niet precies hoe alles loopt bij Redcat, maar wat ik wel weet is het volgende:quote:Op zaterdag 26 april 2008 22:19 schreef jora23 het volgende:
Ik bedoel het allemaal goed. Ik werk zelf bij een kattenopvang en zie wat er allemaal gebeurd. Redcat doet heus goede dingen, maar het kan zoveel beter en dat wil ik gewoon aangeven. Voor die 800 kittens die zijn geboren, zijn heel veel volwassen katten afgemaakt. Als een poes wordt gesteriliseerd op het moment dat ze binnenkomt bij een asiel, ook al is ze dan drachtig, scheelt dat enorm veel kittens.
Ik krijg in dit topic de indruk dat mensen zo;n moederpoes in huis nemen om de kittens en om dat mee te maken.
En ja ik heb dit hele topic gelezen. Waar geef ik de indruk dat ik dit niet heb gedaan?
Maar blijkbaar kan ik hier beter geen kritiek geven en alleen maar oh en aah zeggen.
Ja ik vind de kittens lief, maar het kan beter ook wat aids en leukemie betreft.
Je zal er anders over denken als je eigen kat het krijgt via je opvangpoes, wat ik niet hoop natuurlijk....
Het was gewoon advies en interesse.
Weltrusten
Ps en met steriliseren in begin van de dracht bedoel ik castreren en abortus. Oftewel hele baarmoeder verwijderen.
quote:Op zaterdag 26 april 2008 23:10 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik weet niet precies hoe alles loopt bij Redcat, maar wat ik wel weet is het volgende:
Er zijn vorig jaar 800 kittens opgevangen. Deze kittens worden NIET allemaal in de opvang geboren. Een aantal worden gedumpt bij het asiel, de bestuurleden of andere vrijwilligers. Of ze worden in een doosje gevonden aan de kant van de weg. Als ze ´geluk´ hebben is de moeder er nog bij, maar vaak niet. Deze kittens worden dus met de fles groot gebracht.
Aantallen heb ik niet, maar ik wilde het beeld dat er 800 kittens die in de opvang geboren worden en (dus?) ook voortijdig geaborteerd hadden kunnen worden wel nuanceren.
Daarnaast zijn er dus katten die zwanger binnen komen en bij een gezin worden geplaatst, zoals bij TS en binnekort bij mij. Mijn gevoel daarbij is dat als een kat binnen een paar weken moet bevallen, het me geen goede actie lijkt om dan nog een abortus uit te voeren, dat is dan meer een vroeggeboorte.
Je redenatie dat er, door niet te steriliseren in elke fase van de zwangerschap, meerdere volwassen katten worden afgemaakt begrijp ik niet goed. De kittens die uit een niet afgebroken zwangerschap geboren worden, worden door Redcat gesteriliseerd, net als de moeder. De adoptie van deze kittens gaat heel snel en ik denk niet dat mensen anders voor een volwassen kat zouden kiezen, dan gaan ze wel naar een boerderij om een niet ingeent kitten af te halen. En als je bij een opvang werkt waar volwassen katten worden afgemaakt omdat er teveel kittens zijn en de adoptie van volwassen katten dus traag loopt, dan zou er goed naar de organisatievisie moeten worden gekeken! Ik hoop dat dit niet zo is en dat ik je punt verkeerd heb begrepen. Wederom, het is een vraag, ik begrijp je redenatie niet goed en probeer deze te volgen.
Dat ik moederpoes en kittens in huis haal om het een keer mee te maken, daar heb je helemaal gelijk in.
Maar je zult het met me eens zijn dat ik dat beter op deze manier kan doen dan zelf maar in het wilde weg een nestje te gaan kweken. Dat druist tegen mijn gevoel in en zou ik ook nooit doen, mijn beide katten zijn gesteriliseerd zodra het kon en ik vind het beleid van Redcat hierin en de waarborgen die ze inbouwen bij de adoptie om sterilisatie te garanderen erg goed.
Ik kan ervoor kiezen geen katten op te gaan vangen, wat betekent dat Redcat een gastgezin minder heeft en een extra kat dus in het asiel haar jongen moet grootbrengen. Dan vind ik dit toch een charmantere oplossing. Kat blij, ik blij.
Ik heb ook nagedacht over het risico op overdracht van ziekte. Maar heb bij Redcat het gevoel dat zij hier ook aandacht aan besteden. En met 70 gastgezinnen, waarvan heel veel met eigen katten, dan zou je het allang gehoord hebben als er een uitbraak van leukemie of aids zou zijn. Deze ziektes zijn, zoals je wel zult weten omdat je in de opvang werkt, ook alleen overdraagbaar als ze met elkaar gaan vechten en uiteraard ben ik er altijd bij als ze elkaar zien om in te grijpen als het dreigt mis te gaan. Verder hebben zijn mijn eigen katten hun entingen gehad voor andere veel voorkomende andere ziektes, daar staat Redcat op en dat wordt bij het kennismakingsgesprek gecontroleerd.
Als je nog meer vragen hebt over bedrijfsvoering, aantallen etc. dan zou ik je aanraden om contact op te nemen met het bestuur (de link staat in de OP, meen ik). Van ons krijg je de gebruikerskant te horen.
Goed dat je meedenkt en je draagt ook belangrijke punten aan, maar het is niet dat TS en ik daar niet over hebben nagedacht. En we hebben beide de keuze gemaakt om toch voor het gastouderschap te gaan. Zo proberen wij de wereld voor zwerfkatten een stukje beter te maken, jullie doen dat blijkbaar op een andere manier. Ook prima, als het maar het gewenste resultaat oplevert: gelukkige katten die een nieuw huis vinden.
Ik ben wel benieuwd hoe het gaat bij jullie opvang. Worden daar blijkbaar katten die (zeg) bijna uitgedragen zijn nog gesteriliseerd (als ik je betoog goed lees). Daar krijg ik een beetje een vervelend gevoel bij, moet ik zeggen.....
Werken jullie ook met gastgezinnen en hoe doen jullie dat dan ivm de door jou genoemde risico´s? En, als jullie niet met gastgezinnen werken, hoe worden de katten dan opgevangen? Het is lastig om ze genoeg persoonlijke aandacht te geven in een asielsetting en veel katten bij elkaar levert vaak stress op.
Nee, dan vind ik de gastgezin politiek toch prettiger.
Bedankt voor je antwoord, heel duidelijk en ik ben blij te lezen dat ik je vorige post verkeerd begrepen had wb aborteren. Ik ken je dierenarts inderdaad via dit forum, heb zelf nog gedoneerd aan de Jochem Actie. En jullie doen goed werk daar, al zullen jullie uiteraard nooit het aantal jonge katten kunnen evenaren dat Redcat opvangt. Da's dan weer het voordeel van gastgezinnen.quote:Op zondag 27 april 2008 12:29 schreef jora23 het volgende:
Kijk maar even op www.makatsi.nl.
Daar zie je hoe wij werken. Wij maken geen katten af. Dat gebeurt in een gemiddeld asiel. Alleen bij drachtige poezen die ongeveer in de eerste 6 weken zitten doen wij een abortus. En nee dat is niet zielig, Op het moment dat je narcose geeft zijn ze vaak al weg. Voor de moederpoes ook een mindere belasting dan een volledige dracht en zogende jongen.
Leukemie is niet alleen via vechten over te brengen, maar ook via elkaar likken enz. En als katten elkaar leuk vinden, poetsen ze elkaar. En ze eten soms ook uit 1 bakje en daar komt ook speeksel in.
En wat je zegt over 70 gastgezinnen en geen uitbraak van ziektes. Dat is mooi, maar er hoeft maar 1 kat te zijn die het wel heeft en tsjakka en vaak kom je er pas een paar maanden tot een jaar achter dat je kat ziek is.
Wat betreft onze opvang, wij testen alle dieren die binnenkomen en voor ze in de groep komen op aids en leukemie. Simpel niet duur en veilig. Wij werken niet met gastgezinnen, we hebben zelf de ruimte.
De beheerder is de dierenarts zelf. Enkele mede fokkers kennen haar wel en weten dat zij alles doet in het belang van de katten, incl soms abortus. Bij hoogdrachtige katten laten we de kittens komen.
We werken met contracten voor de nieuwe eigenaar dat het kitten binnen de leeftijd van 5 a 6 maanden gecastreerd moet worden, anders behouden wij het recht om de kat terug te halen.
de Jochem kerst actiequote:Op zondag 27 april 2008 12:47 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Bedankt voor je antwoord, heel duidelijk en ik ben blij te lezen dat ik je vorige post verkeerd begrepen had wb aborteren. Ik ken je dierenarts inderdaad via dit forum, heb zelf nog gedoneerd aan de Jochem Actie. En jullie doen goed werk daar, al zullen jullie uiteraard nooit het aantal jonge katten kunnen evenaren dat Redcat opvangt. Da's dan weer het voordeel van gastgezinnen.![]()
En dat voordeel wordt weer extra benadrukt door jullie oproep op de site: arme Pablo die zo hard op zoek is naar een eigen huisje.Zo zie je maar weer dat iedere methode van opvang zijn voor- en nadelen heeft en, zoals jij aangeeft, ook bepaalde risico's met zich mee kan dragen.
Maar hoe de opvang ook georganiseerd is: je geeft er katten een kans mee en daar gaat het om!
En nu wil ik lieve kitten foto's zien!
Pics or it didn't happenquote:Op zondag 27 april 2008 17:57 schreef Poeke het volgende:Bij de weg: vandaag is het eerste oogje opengegaanaw
Sorry sorry sorry, kwam vanavond van alles tussen dus heb geen tijd gehad te updaten.quote:
Ik heb hier thuis de deal gesloten dat als we geen 3e kat zouden nemen, we gastgezin zouden kunnen worden. Ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik een nestje kittens niet eens mee zou willen maken, het is immers de eerste keer voor me, maar gastgezin zijn is niet voor één keer, je maakt een keuze voor een 2e, 3e en ook de 20e, and so on.. Ik kan me voorstellen dat na het zoveelste nestje het nieuwe er wel vanaf is (al blijft het lief natuurlijk) en dat staat nog even los van de kopzorgen en problemen die er kunnen ontstaan (problemen met de bevalling, kittens die ziek worden, agressieve moeders etc. Feit is dat je er voor kiest om gastgezin te worden, al is het niet alleen maar rozegeur en maneschijn.quote:Op zaterdag 26 april 2008 22:19 schreef jora23 het volgende:
...
Ik krijg in dit topic de indruk dat mensen zo;n moederpoes in huis nemen om de kittens en om dat mee te maken.
En ja ik heb dit hele topic gelezen. Waar geef ik de indruk dat ik dit niet heb gedaan?
Ps en met steriliseren in begin van de dracht bedoel ik castreren en abortus. Oftewel hele baarmoeder verwijderen.
Het adopteren van de kitten verloopt via het asiel en werkt op dezelfde manier, mensen betalen een aanzienlijk bedrag inclusief casteren/steriliseren en het asiel behoud het recht een kat terug te halen wanneer niet aan de voorwaarden wordt voldaan.quote:Op zondag 27 april 2008 12:29 schreef jora23 het volgende:
...
We werken met contracten voor de nieuwe eigenaar dat het kitten binnen de leeftijd van 5 a 6 maanden gecastreerd moet worden, anders behouden wij het recht om de kat terug te halen.
Ik vrees hetzelfde.....quote:Op maandag 28 april 2008 22:15 schreef nokwanda het volgende:
whaaaa, dat melkbekkie van Asta
Maar Andre is mijn favoriet.
Weet je... ik denk dat het nooit went, babykattebekkies. Het blijft smelten, hoe vaak je het ook ziet.
quote:Op dinsdag 29 april 2008 17:30 schreef Cat22 het volgende:
Dubbele foto's is helemaal niet erg hoor. Ik pb je over de kit-cam, wil ook spieken! In het kader van uhm.. huiswerk als mijn pleegpoes komt.
ja sorry, de kitcam lag er vanmiddag ineens uit, ik kon zelf ook niet meer checken vanaf 12 uur of zo. Ik ga een vast ip adres instellen en hopelijk is de cam, maandag wanneer ze weer in de kraamkamer liggen, wel bereikbaar. Adres blijgt hetzelfde overigensquote:Op vrijdag 2 mei 2008 23:35 schreef Cat22 het volgende:
Poezepootjes die gewassen worden![]()
Poezenpiepjes![]()
Het zijn en blijven heerlijke hoopjes. Pas maar op: binnenkort beklimmen ze je benen!
Had je mijn PM trouwens nog gezien?
quote:Op vrijdag 2 mei 2008 23:49 schreef Poeke het volgende:
[..]
ja sorry, de kitcam lag er vanmiddag ineens uit, ik kon zelf ook niet meer checken vanaf 12 uur of zo. Ik ga een vast ip adres instellen en hopelijk is de cam, maandag wanneer ze weer in de kraamkamer liggen, wel bereikbaar. Adres blijgt hetzelfde overigens
Thnxquote:Op maandag 5 mei 2008 15:12 schreef Raissa het volgende:
Goed dat je dit doet Poeke! En wat een schatjes zijn het!
Ik denk dat dit het gemiddelde is van een 'standaard kitten', niet van de kittens in dit specifieke nest.quote:Op dinsdag 6 mei 2008 08:11 schreef Hekates het volgende:
Die gemiddeld lijn komt me een beetje raar over.... Moet die niet tussen de lijntjes van je kittens vallen als hij daar het gemiddelde van geeft?
Zeer begrijpelijk, het ziet er ontzettend comfortabel uitquote:Op zaterdag 10 mei 2008 22:33 schreef Poeke het volgende:
Ow.. en toen was ik de leukste foto vergeten:
Astro heeft vanmiddag 20 minuten zo geslapen in mijn hand![]()
![]()
[ afbeelding ]
Ik zal vanavond meer en betere foto's maken want over een week of wat moeten ze met verhaaltje en foto op de site van RedCat zodat er een nieuw baasje gevonden kan worden. Als er leuke tussenzitten zal ik ze hier ook neerzetten.quote:
We zien elkaar morgen. Ben benieuwd naar je mini verbouwing.quote:Op woensdag 21 mei 2008 18:57 schreef Cat22 het volgende:
Cute-overload!![]()
Ik wil dit weekend komen kijken! (als het je uitkomt)
Je krijgt vanavond telefoon.![]()
Vrijdag vindt er een mini verbouwing bij me plaats zodat ik helemaal klaar ben als mijn moederpoes arriveert over een week of twee.
De mini verbouwing is in volle gang. M'n vader is aan het boren en timmeren... en ik zit achter de pc.quote:Op vrijdag 23 mei 2008 10:31 schreef Poeke het volgende:
[..]
We zien elkaar morgen. Ben benieuwd naar je mini verbouwing.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |