quote:
Op donderdag 17 april 2008 13:34 schreef tong80 het volgende:Brazilië 1970 is laatst gekozen tot beste elftal ooit ( Daarna Hongarije 54 en Oranje 74 ) Als je de beste speler van zo'n team bent ben je uniek.
Klopt, maar dan nog kan jij je afvragen waarom dat elftal het beste is. Komt dat door die speler of zijn er andere spelers die een grote(re) invloed hebben op de staus van zo'n elftal.
Het Real Madrid van Figo en Zidane uit 2002 zal door velen ook als één van de betere teams beschouwd worden, echter was niet Zidane de hoofdreden voor dit succesteam, maar Makélélé.
quote:
De vergelijking met Venezuela kun je ook maken met Nederland. Voor Johan Cruijff stonden we 18de op de europeze ranglijst. Heb een boek uit 1970 waar dat instaat. Hij is dus geboren in een soort Venezuela. Toch werd het de beste europeaan ooit, en maakte van Nederland een topvoetballand.
Klopt, al vind ik het dus teveel eer om dat allemaal op het bordje van Cruijff te leggen.
En dan nog. Stel, Péle was echt in Venezuela geboren, waarschijnlijk had hij dan nu de status van Weah. Nog steeds groots en fantastisch, maar niet die van beste speler ooit.
Als je toch wilt gaan kijken naar landen waar een speler het gros van de successen voor z'n rekening nam, kom je natuurlijk snel uit op het Argentinië van '86.